Προς το περιεχόμενο

Ιστορίες καθημερινής τρέλας


papoys1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, MikeJ είπε

Το θέμα είναι πως εκτός από κουτοπόνηρος είναι και χαζός. Η εταιρεία και ο διανομέας ξέρουν ακριβώς που μένει (ονόματα, τηλεφωνα κλπ) και ιδιαίτερα ο διανομέας έχει λόγο να τον περιμένει καμιά μέρα απ έξω και να τις αρπάξει και όλα αυτά για να πάρει μία τηλεόραση καλύτερη από αυτήν που είχε παραγγείλει. 

Αν γινόταν το ανάποδο δλδ του πήγαιναν την χειρότερη θα τη κρατούσε ; 

Ειναι καποια πραγματα που καθε λογικος ανθρωπος καταλαβαινει οτι απλα εχασε. Οπως αυτο εδω.
Η εταιρια θα κινηθει νομικα εναντια ποιου; Του πελατη; Πως θα αποδειξει οτι παρελαβε αλλη τηλεοραση; Θα διαταξει εισαγγελεας να μπουν στο σπιτι του να δουν σειριακο και μοντελο;
Ο οδηγος αντι να αποδεχθει το λαθος και να πληρωσει την διαφορα το να παει να παιξει ξυλο με τον πελατη ειναι lose-lose σε καθε περιπτωση χαμενος ειναι, ο ξυλοδαρμος αποδικνυεται ευκολα και εχει ποινες, μπορει σε 5 χρονια να εκδικαστει αλλα θα πληρωσει την διαφορα της τηλεορασης και θα πληρωσει και αποζημιωση του ξυλοδαρμου.
Εαν καποιος ειναι μαφια της νυχτας αλλαζει το πραγμα.
Μην λετε τοσο συχνα για ξυλοδαρμους, εαν ειχαμε οπλα στα σπιτια μας θα ειχαμε μεινει οι μισοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ δεν είπα ότι είμαι υπέρ μιας τέτοιας λύσης, απλά ότι είναι διπλή η χαζομάρα του παραλήπτη διότι δε σκέφτηκε ότι είναι αρκετά πιθανό ένας εργαζόμενος που λογικά θα χρεωθεί μία τηλεόραση από το μισθό του (που λογικά θα είναι ίση ή και μεγαλύτερη με αυτόν) και ξέρει ακριβώς που μένει ίσως να του την έχει στημένη κάποια στιγμή. Δεν είναι απίθανο δηλαδή. 

Όσο για τα δικαστήρια αυτά είναι αν και όταν.... και μου θυμίζει μια φίλη μου που σε διαβάσεις περνάει ως πεζή χωρίς να κοιτάει και μου λέει "Αν με πατήσουν θα με πληρώσουν" (Ναι άμα είναι να σκοτωθείς ή να καταλήξεις στο κατ για να πάρεις μια αποζημίωση μετά από χρόνια, να μου λείπει η αποζημίωση)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ο αλλος την δουλεια του κανει,εκανε λαθος και ηθελε να το διορθωσει...αυτος δεν την επεστρεφε γιατι μαλλον ειναι πιο καλη και πιο ακριβη,εγω θα ειχα φερει την αστυνομια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, andrapos είπε

Πες μας λοιπόν εσύ που σκαμπαζεις πως μπορεί να έγιναν τα πράγματα και να μην έχει ευθύνη ο μεταφορέας.Μπορει να μην έχω κάνει αυτή τη δουλειά να δω πως είναι αλλά έχουν έρθει σπίτι μου πολλοί μεταφορείς και ο επαγγελματισμός τους ποικίλλει.Αλλοι τσεκαρουν σχολαστικα πριν παραδώσουν,άλλοι πετάνε τα δέματα από το φορτηγο,βγάζουν το χαρτί και χωρίς να το δουν ζητάνε να υπογράψεις.Αν ο άλλος είναι σερβιτόρος και κάνει λάθος μπορεί να μπει μέσα 5-10 ευρώ,ο μεταφορέας μπορεί να κάνει λάθος 1000+ ευρώ.Σε άλλα επαγγέλματα αν κάνεις λάθος μπορεί να σκοτωθεί άνθρωπος.Εσυ δηλαδή που σκαμπαζεις αν είχες παραγγείλει την oled τηλεόραση σου και την είχες πληρώσει 3000 ευρώ θα την παραλαμβανες ανοιγμένη και δουλεμενη επειδή έγινε λάθος;Εκτώς και αν δεν είχε μπερδευτεί η παραγγελία και απλά από το μαγαζί έδωσαν λάθος τηλεόραση.Αλλα τότε μάλλον η συνεννόηση θα γινόταν με το κατάστημα και δεν θα πήγαινε ο άλλος από κάτω να φωνάζει.

Τέτοιου είδους λάθη γίνονται σε διάφορα επίπεδα, από ένα λάθος στο site και την παραγγελιοληψία, μέχρι τον οδηγό.

Επειδή είσαι έξω απ' το χορό και στο μυαλό σου αυτές οι δουλειές είναι τόσο απλές που κι ένας πάνχαζος θα τις έφερε εις πέρας, όσο και να σου παραθέτω επιχειρήματα, αν δεν τύχει να δεις στην πράξη πώς γίνονται αυτές οι δουλειές, δεν πρόκειται να σου αλλάξω γνώμη.

Το ότι ο οδηγός χτυπούσε κουδούνια γιατί συνεπάγεται ότι ήταν αποκλειστικά δικό του το λάθος; Αν δηλαδή έγινε από άλλον υπάλληλο στο κατάστημα, θα έστελναν εκείνον να χτυπάει κουδούνια; Αν το λάθος γινόταν απ' τον αποθηκάριο θα τον έστελναν με το αυτοκίνητό του να παραδώσει τη σωστή και να παραλάβει τη λάθος; Ή θα έλεγε το αφεντικό/πωλητής στον έξυπνο να πάει τη λάθος τηλεόραση στο μαγαζί;

55 λεπτά πριν, idomeneas7 είπε

Μου έχει μείνει μέχρι και σήμερα, η γαϊδάρα συμβολαιογράφος που έκλεψε 15 ευρώ από την ανήλικη σερβιτόρα. Αμα την πετύχω θα πάω να την βρίσω, δεν μου έχει περάσει.

Το ξέρεις ότι δεν της έλειπαν τα 15€ έτσι;

Το θέμα είναι, έμαθες απ' το λάθος σου; Έμαθες να είσαι περισσότερο προσεκτική; Θα μπορούσες να κάνεις λάθος σε διαφορετική φάση που θα κόστιζε πολύ περισσότερο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά σε τέτοιες περιπτώσεις-παρόμοιες οι εταιρείες είναι καλυμμένες από την ασφάλεια.

Αποδείξεις αγοράς, διευθύνσεις, ονόματα υπάρχουν..Εάν κινηθούν νομικά θα τον σκίσουν

Μου θυμίζει μια υπόθεση σε δικαστήριο που παρακολούθησα κάποτε περιμένοντας την δικιά μου που ήμουν μάρτυρας.

Ήταν οι εποχή με τις παράνομες συντάξεις.

Ο τύπος είχε πεθάνει η γιαγιά του και λόγω αμέλειας ή εσκεμμένα δεν δήλωσε τον θάνατο;Η τον δήλωσε; στο ΙΚΑ και συνέχιζε να λαμβάνει την σύνταξη για δύο-τρία χρόνια.

Όταν έγιναν τότε οι περίφημες διασταυρώσεις τον τσακωσανε και το ικα του έκανε μήνυση

Όταν ανέβηκε στο κατηγορητήριο ο τύπος τον ρώτησε η δικαστής:

Μπλα μπλα μπλα...Ενώ κύριε τάδε ήσασταν συνδικαιουχος στον λογαριασμό, όπως είπατε για να παίρνετε εσείς την σύνταξη λόγω ανημπορίας της γιαγιάς σας, και βλέπατε ότι μετά τον θάνατο της να μπαίνει κανονικά, δεν ειδοποιήσατε το αρμόδιο τμήμα του ικα;

Εγώ φταίω για λάθος του ικα; είπε ο τύπος..

Και ενώ δεν ειδοποιήσατε το ικα σύμφωνα με τα στοιχεία της Τράπεζας σηκώνατε κάθε μήνα ευλαβικά και την μέρα που μπαίνανε τα λεφτά..

Μα είχα άγνοια από που είναι αυτά τα λεφτά..

Ποια άγνοια κύριε τάδε; ξέρατε και πολύ καλά μάλιστα..ξέρετε πως ονομάζεται αυτό; απάτη κύριε, απάτη κύριε ως προς το ασφαλιστικό ταμείο εις γνώσης σας

Ειπώθηκαν και άλλα... και η ποινή του ήταν

Λόγω ανεργίας, οικονομικής κατάστασης δεν επιβλήθηκε πρόστιμο 

Μηνιαία δόση από το ΙΚΑ μέχρι να εξοφληθεί όλο το το ποσό (γύρω στο 25αρι ήταν) + τους τόκους

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως η συμπεριφορά του γείτονα δεν με εντυπωσιάζει καθόλου αναλογικά με το ποσοστό των ζωων-κοπριων-παρασιτων που μας περιστοιχιζουν... 

Ολοι αυτοί που νομίζουν ότι έχουν πάντα δίκιο που είναι πάντα οι μάγκες που θέλουν να βγουνε από πάνω, που δεν παραδέχονται ότι στις 10 κουβέντες που λένε οι 11 είναι μαλακιες, που νομίζουν ότι η ζωή κ όλοι οι υπόλοιποι τους χρωστάμε κτλ. 

Όλα αυτά τα παράσιτα λοιπόν, που κατά κανόνα είναι κ τεμπελοσκυλα, αν δούλευαν θα ήξεραν ότι όποιος δουλεύει κάνει λάθη. Όλοι στην εργασία μας έχει τύχει να κάνουμε κάποιο λάθος, είτε από κούραση, από απροσεξία κτλ. 

Την τηλεόραση θα την δώσει θέλει δεν θέλει γτ τέτοιοι τζάμπα μάγκες μόλις ακούσουν για καμιά μήνυση κτλ φτάνει το σκατο στην κάλτσα.... 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 minutes ago, MikeJ said:

Το θέμα είναι πως εκτός από κουτοπόνηρος είναι και χαζός.

Το θέμα είναι πως είναι καθήκι. Κουτοπόνηροι και χαζοί που όμως δεν προκαλούν τέτοια προβλήματα υπάρχουν αρκετοί και δε μας πέφτει λόγος.

43 minutes ago, orck said:

Πως θα αποδειξει οτι παρελαβε αλλη τηλεοραση; Θα διαταξει εισαγγελεας να μπουν στο σπιτι του να δουν σειριακο και μοντελο;

Λέω εγώ τώρα με το μυαλό μου, ας πούμε στην αρχή μπορεί να του ζητηθεί ωραία και ήσυχα ο σειριακός της τηλεόρασης που ισχυρίζεται πως έχει και να αδυνατεί να τον δώσει. Οπότε μετά να του ζητηθεί να δηλώσει εγγράφως για ποιο λόγο δε μπορεί να δώσει το σειριακό, πριν γίνει οτιδήποτε άλλο.

Θα μείνεις έκπληκτος από το πόσο γρήγορα αλλάζουν τροπάριο οι θρασύδειλοι όταν αρχίσουν να καταλαβαίνουν ότι δεν πάει καλά το πράγμα.

ΥΓ thought experiment, τι πιστεύετε ότι θα γινόταν αν κάποιος που ξέρει για την υπόθεση (ονόματα, ημερομηνίες, μοντέλα) στείλει εξώδικο αντίστοιχο με τα παραπάνω στον καραγκιόζη.

 

Επεξ/σία από defacer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, defacer είπε

Το θέμα είναι πως είναι καθήκι. Κουτοπόνηροι και χαζοί που όμως δεν προκαλούν τέτοια προβλήματα υπάρχουν αρκετοί και δε μας πέφτει λόγος.

Λέω εγώ τώρα με το μυαλό μου, ας πούμε στην αρχή μπορεί να του ζητηθεί ωραία και ήσυχα ο σειριακός της τηλεόρασης που ισχυρίζεται πως έχει και να αδυνατεί να τον δώσει. Οπότε μετά να του ζητηθεί να δηλώσει εγγράφως για ποιο λόγο δε μπορεί να δώσει το σειριακό, πριν γίνει οτιδήποτε άλλο.

Θα μείνεις έκπληκτος από το πόσο γρήγορα αλλάζουν τροπάριο οι θρασύδειλοι όταν αρχίσουν να καταλαβαίνουν ότι δεν πάει καλά το πράγμα.

ΥΓ thought experiment, τι πιστεύετε ότι θα γινόταν αν κάποιος που ξέρει για την υπόθεση (ονόματα, ημερομηνίες, μοντέλα) στείλει εξώδικο αντίστοιχο με τα παραπάνω στον καραγκιόζη.

Συγνωμη αλλα θα μπορεσει καλιστα να πει οτι του επεσε κατω και εσπασε οποτε την πεταξε στα σκουπιδια και δεν την εχει πλεον.
Δυστηχως εαν εχει θρασος και δελτιο παραλαβης της σωστης τηλεορασης δεν τον πιανεις πουθενα, νομικα.
Εαν στο δελτιο γραφει την λαθος τηλεοραση εκει ναι υπαρχει υποθεση για δικαστηριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τον προσέχεις τον γυφταρά τον γείτονα σου γιατί συνήθως κάτι τέτοιοι απατεωνίσκοι απλώνουν τα χέρια τους όπου μπορούν,για αυτό τα μάτια σου 14.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχα παρόμοια περίπτωση και εγώ πέρυσι.

Ο πατέρας μου ήθελε μια οθόνη για το γραφείο για να μπορεί να κόψει τιμολόγια καθώς αυτή που είχαμε εμείς αναβοσβηνε συνεχώς. Έτσι μπήκα στην διαδικασία να πάρω μια οθόνη. Εφόσον ήταν για γραφείο διαλεξα την πιο φθηνή με hdmi και FHD κάπου στα 100€ σε προσφορά από ένα από τα γνωστότερα ηλεκτρονικά μαγαζιά. Πήγα την πήρα από το μαγαζί και βιαζομουν να την τοποθέτησω  γιατί έφευγα εκείνη την ημέρα από την πόλη μου για διακοπές. Αφού άνοιξα το κουτί συνηδητοποιησα πως αντί για μια τίμια οθόνη γραφείου είχε μια LG που τσεκαρα πως έκανε στο site τους 190€. Εκείνη την στιγμή με παίρνουν τηλέφωνο να μου πουν πως έγινε λάθος στο τιμολόγιο (!!!). Παίρνω εγώ την οθόνη την ξανατυλιγω και την πηγαίνω πάλι να την παραδώσω. Εκεί μόλις βλέπουν το τιμολόγιο και την οθόνη που παρέδωσαν άρχισαν να χτυπάνε τηλέφωνα για να διορθώσουν το λάθος. Τους λέω ευγενικά πως εγώ πρέπει να φύγω σε λιγότερο από 1 ώρα και πως πρέπει να μου δώσουν μια απάντηση για να πάρω την κανονική μου οθόνη. Μου δίνουν στο τηλέφωνο την υπεύθυνη και αυτή με έναν αναιδεστατο τρόπο με κατσαδιασε γιατί άνοιξα την οθόνη ενώ δεν ήταν δική μου... Της εξηγώ πως αυτή μου έδωσαν και δεν κατάλαβα πως ήταν άλλη . Εγώ όμως θέλω την οθόνη μου... Τοτε με το ίδιο υφακι μου λέει να μιλήσω με τον πωλητή στο μαγαζί και μου κάναν πρόταση από τα 190 να δώσω 180 € για αυτή που άνοιξα. Εγώ της λέω πως έδωσα 100€ και πως δεν θα δώσω 80 € για δικό τους λαθος.  Ή μάλλον για να καλύψω το δικό τους λαθος. Εγώ θέλω μόνο την οθόνη μου και αν δεν την πάρω σε λιγότερο από 20' θα μου δώσουν τα λεφτά μου πίσω. Η απάντηση τους αν θέλετε να περιμένετε 3 μέρες για να πάρετε την οθόνη αλλιώς τα 100€ θα πιστωθούν στον λογαριασμό σας.(!!!!!!)

Μετά από φασαρία που έκανα (πρώτη και τελευταία φορά της ζωής μου ελπίζω)  υποσχέθηκαν να έρθει τη άλλη μέρα αλλά για την παράδοση στον χώρο και την τοποθέτηση ζητούσαν. 30€... Για το παιδί που θα έρθει ξανά μιλάω με τη υπεύθυνο να είμαι μέσα στα νεύρα γιατί έφευγα σε λίγο για διακοπές και να έχω αυτά τα πράγματα με μπλαζε υφακι να με λένε ότι δεν είναι δικό τους πρόβλημα που δεν μπορεί να τη περάσει ο πατέρας μου.

Αν ήξεραν μα τον Χριστό τι νεύρα θα είχα για αυτούς θα τους έκλεινα το τηλέφωνο και δεν θα με ένοιαζε καθόλου για το λάθος που κάνανε. Έιχε χάρη πως ήταν το τιμολόγιο στο όνομα του μαγαζιού και δεν είχα όρεξη να έχει πρόβλημα ο πατέρας μου

Τελικά μετά από απειλές ήρθαν και τη τοποθέτησαν μετά από  2 μέρες και οδηγός έκανε παράπονα στον πατέρα μου για τον τρόπο που μίλησα στο μαγαζί..

Επεξ/σία από socratis23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, citelis είπε

Γιατί όλοι ταυτίζεστε τόσο πολύ με τον μεταφορέα ? 

Γιατί εκτός και αν είσαι απολύτως αλάνθαστος στη δουλειά σου θα πρέπει να έχεις την ενσυναισθηση ως άνθρωπος της δουλειάς και εσύ στον δικό σου τομέα ότι λάθη γίνονται. Η μόνη περίπτωση όμως να είσαι αλάνθαστος είναι απλά να μην κάνεις τίποτα οπότε εκ των πραγμάτων ταυτίζεσαι με τον εργαζόμενο. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα παρκαρει το μηχανακι μπροστα στο γραφειο μου, καποια στιγμη βλεπω οτι πλεον επιανε ολοκληρη θεση παρκινγκ και λεω ας κανω την καλη πραξη να το βγαλω να παρκαρει κανεις που γινεται χαμος τετοια εποχη.Βγαινω απο το γραφειο και βλεπω καποιον να εχει μολις παρκαρει το Μερτσεντικο του ΟΛΟ πανω στην διπλανη διαβαση.

-Αν θελετε βαλτε το διπλα θα βγαλω το μηχανακι.

- Ειναι βραδυ τωρα δεν παιρναει κανεις (εννοουσε Λιμενικο,Αστυνομια).

-Περνανε αναπηροι και δεν μπορουνε να περασουν.

-Α ναι?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, orck said:

Συγνωμη αλλα θα μπορεσει καλιστα να πει οτι του επεσε κατω και εσπασε οποτε την πεταξε στα σκουπιδια και δεν την εχει πλεον.
Δυστηχως εαν εχει θρασος και δελτιο παραλαβης της σωστης τηλεορασης δεν τον πιανεις πουθενα, νομικα.
Εαν στο δελτιο γραφει την λαθος τηλεοραση εκει ναι υπαρχει υποθεση για δικαστηριο.

Εξώδικο ίσον όχι νομικά, οπότε δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς προσπαθείς να πεις. Πιθανόν missing the point.

Επίσης γενικά μιλώντας, το έχουμε όλοι υπόψη ότι το δικαστήριο δεν είναι χτεσινό και ότι ξέρει πως στη ζωή γίνονται λάθη τα οποία κάποιοι εκμεταλλεύονται παράνομα έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημουν νεαρος, ισως 20, 22 καπου εκει.. Ο φιλος μου ο Φουφουκλης [αλλαγμενο ονομα προφανως] παιρνει νεο πυργο και οντας λιγοτερο παιχνιδας απο μενα μου λεει φερε πραμα να δοκιμασουμε. Ο πυργος ειχε μεσα geforce η geforce 2 ( δε θυμαμαι).  Βαζουμε 5-6 παιχνιδια, ολα σερνονταν. Τι στο παπανουτσο λεω. Λεω θα εχει θεμα το directX, οποτε ξαναπερναω το 8.1 (αν θυμαμαι καλα, μπορει και το 7).

 

Ξαναδοκιμαζουμε τα παιχνιδια, τα ιδια. Παω στις ρυθμισεις των παιχνιδιων, βαζω τα παντα Low, ξαναδοκιμαζουμε, λιιιιιιγο καλυτερα, αλλα φαρ φρομ πλαυαμπλ.Ρε πουστη λεω. Τωρα τι να του πω, ο τυπος ειχε δωσει ποσες χιλιαδες δραχμες (νομιζω 280 χιλιαδες- παλι συγχωρεστε με, πανε πολλα χρονια). Του λεω ρε Φυσφυρη, ποση μνημη εβαλες, δες μου λεει. Τι καρτα εβαλες? ΤζιΦορς λεει. Παω στη διαχειρηση υλικου βλεπω μια αλλη. Μια απλη, καμια σχεση με επιταχυντη. Τρεχω τοτε το dxdiag, μου βγαζει την ιδια-για-τον-παπανουτσο-καρτα. Τρεχω το Νορτονα, και απο εκει τα ιδια. Του λεω φιλε, εισαι σιγουρος πως σου πουλησαν πυργο με τζιφορς? Μου δειχνει την αποδειξη, αλλα δεν ειχε μεσα το καθε παρτ ξεχωριστα. Μου λεει την συνθεση την εχουν φατσα καρτα στη βιτρινα του μαγαζιου (τοτε δινανε κατι Γουαο ονοματα τυπου “Multirama Titan Destroyer II GLX immobilizer” στα προσπεκτους και στα καρτελακια στις βιτρινες.  Του κανω αγορινα παμε στο μαγαζι. Ερχεται και η μανα του μαζι που δεν ξερει γρι απο πισι (αλλα ειχε σκασει το χρημα).

Παμε μεσα, και αρχιζω παραμυθι πως ειδα τον υπολογιστη του φιλου μου, επαθα πλακα, και θελω και γω το ιδιο. Ο υπαλληλος δεν πιστευε την τυχη του, 2 συνθεσεις την ιδια μερα, κανονιζε ηδη ποτα για το βραδυ και παρτυ στη Ζεα. Του λεω πες μου τι εχει μεσα ο πυργος. Τα-παντα-ολα φιλαρακι απανταει, δωσε ραμ, δωσε δισκο, δωσε τζιφορς. Του λεω τι ειναι το τζιφορς. Απανταει, μια καρτα που κανε τα παντα στα 3δ γραφικα, απιστευτα χρωμματα, μπλα μπλα μπλα. Του λεω αυτολεξει:

 

-        -Αυτη η καρτα η τζιφορς, που ειναι μεσα στη συνθεση , που πηρε και ο φιλος μου, θα κανει ολα τα παιχνιδια να παιζουν?

-        -Ναι κυριε.

-        -Και σιγουρα θα εχω την ιδια Τζιφορς που βαλατε και στο φιλο μου? Θελω την ιδια.

-        -Ναι κυριε, 100%, ΤζιΦορς 2, 250 ΜΒ ραμ (ισως ηταν και 512).

-        -Μπορω να σου δειξω με 4 τροπους διαφορετικους πως αυτη η συνθεση δεν εχει τζιφορς και πως στο φιλο μου δεν βαλατε τζιφορς οπως διαφημιζετε.

-        -....................

-        -Μπορω τωρα. Η του επιστρεφετε τα χρηματα, η μας δινεται τωρα την τζιφορς και την περναμε εμεις.

-        -.................... (παει και φωναζει τον υπευτυνο)

Του λεω μια την ιστορια απο την αρχη, η μανα του Φυσφυρη σε αυτη τη φαση να ωρειεται για την κοροιδια, θα σα παω στις εφημεριδες, ειμαι εργαζομενη δεν τα βρισκω στο δρομο, δοξα στο ΠΑΣΟΚ και τον Αντρικο.

Φυγαμε με κλειστη Τζιφορς απο το καταστημα εκεινη τη μερα. Θυμαμαι ακομη το βλεμα του πωλητη οταν βγαιναμε απο το μαγαζι, πρεπει να με καταραστηκε για ΠΑΝΤΑ.  Ποτε δεν μαθαμε αν ηταν απατη, λαθος του πωλητη κτλ κτλ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...