Προς το περιεχόμενο

Ιστορίες καθημερινής τρέλας


papoys1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πέρα απο την πλάκα,αν δεν την δώσει πίσω θα πρέπει να είναι πολύ καραγκιόζης και γύφτουλας ο τύπος,πρέπει να την επιστρέψει και να πάρει την δικιά του,αν δεν το κάνει κατ εμέ του αξίζει να να φάει και τίποτα φάπες αν το παίξει και τσαμπουκαλεμένος και να έχει κάποια νομική επίπτωση,σκεφτείτε λίγο τον υπάλληλο,που ανθρώπινο είναι να γίνει ένα λάθος στίς πολλές παραδόσεις που κάνει την εβδομάδα,φανταστείτε να είσασταν εσείς στήν θέση του και να είχατε τον πανίβλακα νεοέλληνα να κάνει την πάπια .. :mad:

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μακαρι να την επιστρέψει για να μην εχει τραβηγματα ο υπάλληλος.
Βεβαια σκέφτομαι αυτη η τηλεοραση αν έχει κάποια ζημιά λόγω του οτι πλέον ειναι πρακτικά μεταχειρισμένη (εκτος κ αν ο γειτονας δεν την έχει ξεπακετάρει),ο υπάλληλος θα έχει τα "παντελόνια" να το "πάρει πάνω του" σε αυτόν που θα παραδώσει ή και αυτός με την σειρά του θα αρχίζει να σφυράει κλέφτικά του στυλ "δενξερωτιποταεγωσαςτηνπαρεδωσακανονικα";

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλος γύφτος ο γείτονας σου, άκου να βγαίνει να κοιτάει δεξιά αριστερά αν έφυγε το φορτηγό σαν την τελευταία κατίνα, απλά για να πάρει στο τζάμπα μια καλύτερη τηλεόραση από αυτήν που πλήρωσε και μέσα σε όλα βάζει σε κίνδυνο την δουλειά του ανθρώπου. Μερικοί δεν θα γίνουν άνθρωποι ποτέ, δυστυχώς.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, papoys1 είπε

Εάν ήσασταν στη θέση μου τι θα κάνατε;;;;;;

Έχουμε γίνει τελικά τόσο απαράδεκτοι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; 

Τέτοια περιστατικά ευτελή βίου είναι ο κανόνας απο πάντα.

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι,ούτε οι επόμενοι μπορούν να κάνουν κάτι,ούτε οι προηγούμενοι μπόρεσαν.

Ο ιδεατός κόσμος είναι προτιμητέος για τον άνθρωπο,τον ορίζει σε αυτό το ιδιωτικό συμφέρον.

Μία λύση,απόδραση απο τις εφικτές καταστάσεις της ζωής σαν αυτή είναι η εξής.

Spoiler


ko9ppXj.jpg

 

 

Επεξ/σία από momotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα θα έχει στην απόδειξη να του έκοψαν εκείνη που έπρεπε να του δώσουν και όχι εκείνη που παρέλαβε, και να έρθει η ώρα να χρειαστεί την εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, SlickNick είπε

Μεγάλο γαϊδούρι ο γείτονας, γιατί όποιος έκανε το λάθος, μπορεί να το πληρώσει ακόμη και με τη δουλειά του αυτό. 

Είδα τον οδηγό-πωλητή και τον λυπήθηκε η ψυχή μου ρε παιδιά για αυτό το έγραψα.Τρεις φορές ήρθε και έψαχνε απεγνωσμένα να τον βρει και ο άλλος κρυβόταν.

Μα πόσο απαίσιοι μπορούμε να γίνουμε για 200-300 ευρώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, zio10 είπε

Δεν πιστεύω ότι είναι η εξαίρεση αλλά (θέλω να) πιστεύω ότι οι περισσότεροι θα τη δίνανε πίσω. 

Να μην το πιστευεις γιατι δεν παιζει γενικοτερα αυτο.

1 ώρα πριν, phanispal είπε

Πλάκα θα έχει στην απόδειξη να του έκοψαν εκείνη που έπρεπε να του δώσουν και όχι εκείνη που παρέλαβε, και να έρθει η ώρα να χρειαστεί την εγγύηση.

Μα αυτο εγινε. Αν δεν ειχε γινει τοτε δε θα γινοταν ολη η φασαρια,καθως ο απατεωνας θα ειχε πληρωσει το αντιτιμο της τηλεορασης που παρελαβε και δε θα εβαζε μεσα τον  υπαλληλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papoys1 είπε

Είδα τον οδηγό-πωλητή και τον λυπήθηκε η ψυχή μου ρε παιδιά για αυτό το έγραψα.Τρεις φορές ήρθε και έψαχνε απεγνωσμένα να τον βρει και ο άλλος κρυβόταν.

Έχω κάνει τη δουλειά και γνωρίζω πώς είναι να κάνεις τέτοια λάθη πάνω στην πίεση και τη βιασύνη.

Το πρόβλημα δεν είναι τόσο τα 200-300€, που μπορεί και να μην ήταν και τόσα. Το πρόβλημα είναι τι γίνεται με τον άλλο πελάτη που περιμένει τη δική του, και φαντάσου τι θα (έχει) γίνει αν δεν έχουν βρει ίδια να του δώσουν, π.χ. λόγω προσωρινής έλλειψης. Έχουν γίνει αυτά, και γίνονται καθημερινά, και δεν ξέρεις πού να κρυφτείς.

1 ώρα πριν, talibanakos είπε

Μα αυτο εγινε. Αν δεν ειχε γινει τοτε δε θα γινοταν ολη η φασαρια,καθως ο απατεωνας θα ειχε πληρωσει το αντιτιμο της τηλεορασης που παρελαβε και δε θα εβαζε μεσα τον  υπαλληλο.

Το ξέρω ότι είναι το πιο πιθανό να έχει γίνει αυτό. Απλά είναι εξίσου πιθανό να είχε γίνει εξόφληση από πριν (π.χ. μέσω τραπέζης), και να μην το πήρε χαμπάρι ο οδηγός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Kefalas5 είπε

Τι έχασα? ήταν καλό?

Προτείνω να ανοίξουμε νέο thread και να ποσταρουμε screenshots από "χαμένα" τρολοθρεντ που έχουν σβηστεί νωρίς η έχουν χαθεί μέσα στα πολλά threads 😂😂

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα η γνώμη μου είναι ότι φταίει ο μεταφορέας και πρέπει να την πληρώσει αυτός την τηλεόραση.Οχι για να κρατήσει ο άλλος την καλύτερη(πρεπει να την επιστρέψει και  να πάρει αυτή που παρήγγειλε σφραγισμένη)αλλά για να μην παραλάβει ο άλλος τη μεταχειρισμένη.Καλως ή κακώς τα λάθη πρέπει να τα πληρώνει αυτός που τα κάνει.Κ εμένα πήγαν να μου παραδώσουν ψυγείο αξίας 1700 ευρώ ανοιγμένο και χτυπημένο.Αν ο μεταφορέας δεν μπορεί να κάνει καλά τη δουλειά του ας κάνει κάτι άλλο.

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, andrapos είπε

Εμένα η γνώμη μου είναι ότι φταίει ο μεταφορέας και πρέπει να την πληρώσει αυτός την τηλεόραση.Οχι για να κρατήσει ο άλλος την καλύτερη(πρεπει να την επιστρέψει και  να πάρει αυτή που παρήγγειλε σφραγισμένη)αλλά για να μην παραλάβει ο άλλος τη μεταχειρισμένη.Καλως ή κακώς τα λάθη πρέπει να τα πληρώνει αυτός που τα κάνει.Κ εμένα πήγαν να μου παραδώσουν ψυγείο αξίας 1700 ευρώ ανοιγμένο και χτυπημένο.Αν ο μεταφορέας δεν μπορεί να κάνει καλά τη δουλειά του ας κάνει κάτι άλλο.

Καλά χαλάρωσε λιγάκι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...