Προς το περιεχόμενο

Toyota CHR hybrid


nurse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, KAKADI είπε

Προφανως ομως και εννουν οτι αν το πας σε εξωτερικο συνεργειο τοτε ακυρωνονται ολα.. Αλλα αυτο ισχυει για ολων των ειδων τις εγγυησεις..

 

Αυτοί μπορεί να λένε ότι θέλουνε, πρέπει όμως να συμφωνεί και η νομοθεσία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 246
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έρχοναι κι άλλα. Είναι από το βιβλιαράκι του αυτοκινήτου χωρίς ψιλά γράμματα. Και πάλι σου λέω, πήγαινε να ρωτήσεις την Toyota.

IMG_20190406_104650.jpg

IMG_20190406_104733.jpg

IMG_20190406_105110.jpg.e58f5ecb0c363518b08eef1dce5d8f0b.jpg

Σε καλύπτουν?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μακαρι να το αλλαξαν  σε ολα τα νεα toyota  αλλα στα παλιοτερα ισχυει ο επανελεγχος οπως γραψαμε..

Οι αντ.πειες επι χρονια εβαζαν ή βαζουν ακομη και σε ακριβα μοντελα εναν meta συναγερμο του 50ε χωρις καν κυλιομενο κωδικο 😛 απλα επειδη οι πελατες δεν ξερουν...

Δεν υπαρχει ακομη τεχνολογια για σουπερ μπαταριες ...21700 φορανε και τα τεσλα(ιδια μπαταρια βαζεις και στο ηλεκ.τσιγαρο)

 

@george42  δεν ξερω σε ποιον αναφερεσαι αλλα αν τα ανεβάζεις για θετικο τοτε ξαναδιαβασε την προταση με την πτωση μπαταριας 

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ‎04‎/‎04‎/‎2019 στις 2:29 ΜΜ, Ge0rge42 είπε

Απ' ότι κατάλαβα, τα 56€ είναι για τον έλεγχο της μπαταρίας και αν θέλεις το κάνεις από το 6ο έως το 11ο έτος. Είναι προϋπόθεση για να πάρεις την επέκταση της εγγυησης στην μπαταρία για 11 χρονια. Δεν είναι service, είναι έλεγχος. Αν δεν θέλεις επέκταση εγγύησης στην μπαταρία δεν το κάνεις ή σταματάς να το κάνεις όποτε θελεις.

Τα υπόλοιπα ως εχουν.

Το ίδιο ισχύει κατά την ταπεινή μου άποψη και για τα plug in hybrids. Και με την σταδιακή απαγόρευση του diesel έχουν ήδη αρχίσει να κλαίνε κάποιοι, γιατί όταν η Toyota ρίχνει λεφτά εδώ και 20 χρόνια για να αναπτυξει την υβριδική τεχνολογία, κάποιοι άλλοι επιδίδονταν σε άλλες πρακτικές.... Το 'πα, δεν μπορούσα θα εσκαγα....

Το diesel θα είναι για πολύ καιρο ακομα μαζι μας. Το μονο που απαγορευουν είναι τα euro 4. Πληροφορηση μεσα από αντιπροσωπεια peugeot, Shell και επισης στελεχος σε εταιρια leasing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, isim είπε

Το diesel θα είναι για πολύ καιρο ακομα μαζι μας. Το μονο που απαγορευουν είναι τα euro 4. Πληροφορηση μεσα από αντιπροσωπεια peugeot, Shell και επισης στελεχος σε εταιρια leasing.

Και όποιος θέλει αγοράζει. Βάλε κάτω να συγκρίνεις έναν 1,6TDI με το C-HR. Χάνει σε όλα και στην κατανάλωση.

16 λεπτά πριν, KAKADI είπε

H μπαταρια στο CHR ειναι μπαταρια υδριδιου νικελιου-μεταλλου.. Δεν ξερω ακριβως την διαφορα της με την ιοντων λιθιου..

Σωστό. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι το βιβλιαράκι δεν αναφέρει πτώση απόδοσης, παρά μόνο για το Prius με την λιθίου.

 

18 λεπτά πριν, kage είπε

Μακαρι να το αλλαξαν  σε ολα τα νεα toyota  αλλα στα παλιοτερα ισχυει ο επανελεγχος οπως γραψαμε..

Οι αντ.πειες επι χρονια εβαζαν ή βαζουν ακομη και σε ακριβα μοντελα εναν meta συναγερμο του 50ε χωρις καν κυλιωμενο κωδικο 😛 απλα επειδη οι πελατες δεν ξερουν...

Δεν υπαρχει ακομη τεχνολογια για σουπερ μπαταριες ...21700 ni ci φορανε και τα τεσλα(ιδια μπαταρια βαζεις και στο ηλεκ.τσιγαρο)

Αν το prius ή γενικα η toyota φοραει λιθιου ακομη χειροτερα...ειναι σαν του κινητου σου...

@george42  δεν ξερω σε ποιον αναφερεσαι αλλα αν τα ανεβάζεις για θετικο τοτε ξαναδιαβασε την προταση με την πτωση μπαταριας  

Μπαταρία λιθίου έχουν μόνο τα Prius που αναφέρονται εκεί. το ξαναέγραψα σε προηγούμενα post ότι έχουν πτώση απόδοσης. 

 

---------------------------------------------------------------------------------

 

Εγώ αποσύρομαι, βαρέθηκα. Να μην το αγοράσετε. Να πάτε αλλού. 😂

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, KAKADI είπε

Το προβλημα δεν ειναι αυτο καθαυτο.. Το προβλημα οτι ισως η εκδοση που λες ειναι και η τελευταια για τα diesel αφου ολοι σιγα σιγα αποσυρρονται απ το χορο...

Οι βενζινοκινητηρες θα συνεχισουν να αναπτυσονται ειτε σολο ειτε για υβριδικες υλοποιησεις.. Τα μετρα οσο πανε και θα γινονται και πιο σκληρα. 

Οποτε θα σου ελεγα να μην κοιτας με τα τωρινα δεδομενα αλλα κοιτα το μελλον που οι κανονισμοι οσο πανε και θα αλλαζουν και θα γινονται ολο και πιο πιεστικοι..

Τα diesel στα αστικα κεντρα πλεον σε μια 4ετια-5ετια απο τωρα θα τα σκοτωνεις.. Ηδη καποιος μετα τις ανακοινωσεις των απαγορευσεων το σκεφτεται 2 φορες..

Γτ ξερει οτι μεθαυριο μπορει ο κανονισμος να πιασει το δικο του..

Το καλό είναι να υπάρχει μια εγκράτεια από όλους μας στο τι υποθέτουμε ότι θα γίνει. 

Όταν επιτράπηκε το diesel στις δύο μεγάλες πόλεις μας ήταν ξεκάθαρο ότι η χρήση επιτρέπεται από euro 5 και μετά. Μια χαρά κυκλοφορούν όλοι και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Μιλάω για αυτή την χώρα, στην Γαλλία ας πούμε δεν με νοιάζει τι κάνουν. Μια χαρά επαναστατικός λαός είναι οι Γάλλοι και αν ενωθούν μπορούν δικαιωματικά να ζητήσουν αποζημιώσεις αν με το έτσι θέλω σου λέει κάποιος ότι με το περιουσιακό σου στοιχείο όπως είναι το αυτοκίνητο που πλήρωσες ξαφνικά δεν μπορείς να κυκλοφορείς! 

Υπάρχει γενικότερα ένα μπέρδεμα αυτόν τον καιρό. Παλιά είχαμε την βενζίνη μόνο κάι αγοράζαμε βάση κυβισμού. Τώρα έχει γίνει μπάχαλο το πράγμα και ο καθένας ας κάνει τις επιλογές του χωρίς να εξυψωνει την δική του μειονωντας του αλλουνού. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία! Απο βδομάδα που παραλαμβάνω και εγω το δικό μου θα έχω και εγω να λέω εδω! ;) 
Πάντως και εγώ κοίταγα για diesel καινούργιο και συγκεκριμένα VW Golf 1.5 αλλά μετά απο ψάξιμο, και όλα όσα ακούγονται για τα diesel και ειδικότερα για VW  -παρ'ολο που VW εχω-  κατέληξα σε C-HR. Δεν μπορεί να είναι τυχαίο ότι η συντριπτική πλειοψηφία όλων των σχολίων και απόψεων ειναι υπέρ του συγκεκριμένου αυτοκινήτου και γενικότερα υπέρ των υβριδικών. Από εκέι και πέρα βλέπουμε πως θα πάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, panoskatos είπε

Το καλό είναι να υπάρχει μια εγκράτεια από όλους μας στο τι υποθέτουμε ότι θα γίνει. 

Όταν επιτράπηκε το diesel στις δύο μεγάλες πόλεις μας ήταν ξεκάθαρο ότι η χρήση επιτρέπεται από euro 5 και μετά. Μια χαρά κυκλοφορούν όλοι και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Μιλάω για αυτή την χώρα, στην Γαλλία ας πούμε δεν με νοιάζει τι κάνουν. Μια χαρά επαναστατικός λαός είναι οι Γάλλοι και αν ενωθούν μπορούν δικαιωματικά να ζητήσουν αποζημιώσεις αν με το έτσι θέλω σου λέει κάποιος ότι με το περιουσιακό σου στοιχείο όπως είναι το αυτοκίνητο που πλήρωσες ξαφνικά δεν μπορείς να κυκλοφορείς! 

Υπάρχει γενικότερα ένα μπέρδεμα αυτόν τον καιρό. Παλιά είχαμε την βενζίνη μόνο κάι αγοράζαμε βάση κυβισμού. Τώρα έχει γίνει μπάχαλο το πράγμα και ο καθένας ας κάνει τις επιλογές του χωρίς να εξυψωνει την δική του μειονωντας του αλλουνού. 

Δεν έχω πρόθεση να μειώσω τίποτα και κανέναν. Μπήκα στην αντιπροσωπία και ρώτησα για να ενημερώσω. Κατέβηκα στο αυτοκίνητο και έβγαλα φωτό για να είναι ακριβέστερα αυτά που λέω. Από την άλλη, θεωρώ απρεπές να φέρεται κάποιος εναντίων ενός τεχνολογικού επιτεύγματος λέγοντας ότι να ΄ναι και δεν αναφέρομαι σε ΄σενα και στο συγκεκριμένο φόρουμ. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, panoskatos είπε

Το καλό είναι να υπάρχει μια εγκράτεια από όλους μας στο τι υποθέτουμε ότι θα γίνει. 

Όταν επιτράπηκε το diesel στις δύο μεγάλες πόλεις μας ήταν ξεκάθαρο ότι η χρήση επιτρέπεται από euro 5 και μετά. Μια χαρά κυκλοφορούν όλοι και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Μιλάω για αυτή την χώρα, στην Γαλλία ας πούμε δεν με νοιάζει τι κάνουν. Μια χαρά επαναστατικός λαός είναι οι Γάλλοι και αν ενωθούν μπορούν δικαιωματικά να ζητήσουν αποζημιώσεις αν με το έτσι θέλω σου λέει κάποιος ότι με το περιουσιακό σου στοιχείο όπως είναι το αυτοκίνητο που πλήρωσες ξαφνικά δεν μπορείς να κυκλοφορείς! 

Υπάρχει γενικότερα ένα μπέρδεμα αυτόν τον καιρό. Παλιά είχαμε την βενζίνη μόνο κάι αγοράζαμε βάση κυβισμού. Τώρα έχει γίνει μπάχαλο το πράγμα και ο καθένας ας κάνει τις επιλογές του χωρίς να εξυψωνει την δική του μειονωντας του αλλουνού. 

Φιλε ειμαι γενικα συμφωνος με αυτα που γραφεις.. Απλα με τα μπερδεματα ξερεις ποιος τον τρωει στο τελος ε??? Ο πολιτης.. Αν κατσεις να σκεφτεις ποσες φορες εχουν κανει αλλαγες και τις εχουν παρει πισω ποιος βγαινει ζημιωμενος??? 

Ξερεις την απαντηση..

Γνωμη μου ηταν λοιπον στο να παω σε οτι πιο σιγουρο.. Και το οτι πιο σιγουρο δεν ηταν το diesel μεσα στο μυαλο μου... Ξεκαθαρα..

Δε μειωσα καμμια επιλογη κανενος προσωπικα.. και αν εγραψα για τα VAG εγραψα για σκανδαλο που εν τελη ΙΣΧΥΕΙ.. Δεν ειπα ψεματα καπου..

Τα μπερδεματα φοβαμαι και εγω φιλε... Και το κεφαλαιο diesel ειναι αρκετα μπερδεμενο για τα επομενα χρονια..

Ποιος ξερει τι θα εχει γινει σε βαθος δεκαετιας.. οτι θα υπαρχουν τα υβριδικα, τα ηλεκτρικα και οι βενζινες ειναι το μονο σιγουρο.. Για τα diesel μενει να δουμε..

Επεξ/σία από KAKADI
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, KAKADI είπε

Στο email που εχω στα χερια μου απο την toyota γραφει 11χρονια η' 180000 χιλιομετρα. Δε γραφει ουτε να δωσω χρηματα ουτε ετησιος ελεγχος τιποτα τετοιο.. 

Αυτή τη στιγμή υπάρχει προωθητικό πρόγραμμα Toyota C-HR Hybrid που σου δίνει δωρεάν την επέκταση εγγύησης στα 11 έτη:

Κάντε δικό σας το νέο Toyota C-HR Hybrid με:

  • Όφελος €300
  • Δωρεάν επέκταση εγγύησης της Υβριδικής μπαταρίας έως και τα 11 χρόνια.

https://www.toyota.gr/current-offers/monthlypromos/c-hr-hybrid-promo.json

Πιθανότατα πριν 3 μήνες που έκανες παραγγελία το δικό σου ίσχυε κάποιο παρόμοιο προωθητικό, αυτό όμως δεν σημαίνει πως το ίδιο ισχύει για κάθε υβριδικό toyota ασχέτως πότε πουλήθηκε ή πότε θα πουληθεί...

Εγώ πάντως είχα παραγγείλει το δικό μου yaris hybrid Σεπτέμβριο 2018, το προωθητικό Σεπτεμβρίου είχε 850€ έκπτωση στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο, όχι όμως δωρεάν επέκταση εγγύησης μπαταρίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Joshua21 είπε

Αυτή τη στιγμή υπάρχει προωθητικό πρόγραμμα Toyota C-HR Hybrid που σου δίνει δωρεάν την επέκταση εγγύησης στα 11 έτη:

Κάντε δικό σας το νέο Toyota C-HR Hybrid με:

  • Όφελος €300
  • Δωρεάν επέκταση εγγύησης της Υβριδικής μπαταρίας έως και τα 11 χρόνια.

https://www.toyota.gr/current-offers/monthlypromos/c-hr-hybrid-promo.json

Πιθανότατα πριν 3 μήνες που έκανες παραγγελία το δικό σου ίσχυε κάποιο παρόμοιο προωθητικό, αυτό όμως δεν σημαίνει πως το ίδιο ισχύει για κάθε υβριδικό toyota ασχέτως πότε πουλήθηκε ή πότε θα πουληθεί...

Εγώ πάντως είχα παραγγείλει το δικό μου yaris hybrid Σεπτέμβριο 2018, το προωθητικό Σεπτεμβρίου είχε 850€ έκπτωση στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο, όχι όμως δωρεάν επέκταση εγγύησης μπαταρίας.

Πολυ πιθανο να ισχυε και τοτε.. Μια χαρα μου κατσε... 😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Ge0rge42 είπε

Δεν έχω πρόθεση να μειώσω τίποτα και κανέναν. Μπήκα στην αντιπροσωπία και ρώτησα για να ενημερώσω. Κατέβηκα στο αυτοκίνητο και έβγαλα φωτό για να είναι ακριβέστερα αυτά που λέω. Από την άλλη, θεωρώ απρεπές να φέρεται κάποιος εναντίων ενός τεχνολογικού επιτεύγματος λέγοντας ότι να ΄ναι και δεν αναφέρομαι σε ΄σενα και στο συγκεκριμένο φόρουμ. 

Δεν σχολίασα δικό σου μήνυμα. 

33 λεπτά πριν, KAKADI είπε

Φιλε ειμαι γενικα συμφωνος με αυτα που γραφεις.. Απλα με τα μπερδεματα ξερεις ποιος τον τρωει στο τελος ε??? Ο πολιτης.. Αν κατσεις να σκεφτεις ποσες φορες εχουν κανει αλλαγες και τις εχουν παρει πισω ποιος βγαινει ζημιωμενος??? 

Ξερεις την απαντηση..

Γνωμη μου ηταν λοιπον στο να παω σε οτι πιο σιγουρο.. Και το οτι πιο σιγουρο δεν ηταν το diesel μεσα στο μυαλο μου... Ξεκαθαρα..

Δε μειωσα καμμια επιλογη κανενος προσωπικα.. και αν εγραψα για τα VAG εγραψα για σκανδαλο που εν τελη ΙΣΧΥΕΙ.. Δεν ειπα ψεματα καπου..

Τα μπερδεματα φοβαμαι και εγω φιλε... Και το κεφαλαιο diesel ειναι αρκετα μπερδεμενο για τα επομενα χρονια..

Ποιος ξερει τι θα εχει γινει σε βαθος δεκαετιας.. οτι θα υπαρχουν τα υβριδικα, τα ηλεκτρικα και οι βενζινες ειναι το μονο σιγουρο.. Για τα diesel μενει να δουμε..

Σχολίασα δικό σου μήνυμα αλλά μην το πάρεις προσωπικά. Γενικά εννοώ εγκράτεια. 

Καλή αγορά έκανες, αυτό είναι το σίγουρο. Έτσι και αλλιώς μιλάμε για Toyota αυτοκίνητο. Είναι και όμορφο είναι και τεχνολογικά τούμπανο. Το έχω γράψει και πιο πριν αν διαβάσεις ότι για ρυπους και ότι έχει σχέση με μπαταρίες θεωρώ καλύτερη επιλογή τα υβριδικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, KAKADI είπε

Πολυ πιθανο να ισχυε και τοτε.. Μια χαρα μου κατσε... 😎

Μια χαρά δεν λες τίποτα. Και εγώ προσωπικά θα προτιμούσα το τωρινό προωθητικό του yaris hybrid που δίνει 650€ έκπτωση και δωρεάν επέκταση εγγύησης μπαταρίας από τα 850€ έκπτωση που είχε τότε.

https://www.toyota.gr/current-offers/monthlypromos/yaris-hybrid-promo.json

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Joshua21 είπε

Μια χαρά δεν λες τίποτα. Και εγώ προσωπικά θα προτιμούσα το τωρινό προωθητικό του yaris hybrid που δίνει 650€ έκπτωση και δωρεάν επέκταση εγγύησης μπαταρίας από τα 850€ έκπτωση που είχε τότε.

https://www.toyota.gr/current-offers/monthlypromos/yaris-hybrid-promo.json

Γενικα εισαι ευχαριστημενος απ το yaris hybrid?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...