Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, SofoS@ είπε

Υπάρχει πλέον κάποια τράπεζα που δεν χρεώνει για ανάληψη από τα ATM της;

Ακόμη και οι ελληνικές μεταξύ τους χρεώνουν η μία την άλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

15 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Ακόμη και οι ελληνικές μεταξύ τους χρεώνουν η μία την άλλη.

Η μια τον ενα πελάτη της και η αλλη τον αλλο πελάτη της (πιο σωστα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Στις 13/3/2019 στις 12:34 ΜΜ, kostakiss είπε

φορτωση χρηματων στη ρεβολουτ με καρτα απο ποτε θα ειναι εφικτο? γνωριζουμε?

το αργοτερο εως το πρωτο 3μηνο του 2020 μιας και απο οτι εχω μαθει εως τοτε θα εχει γινει ολικη αρση των capital controls

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, VICKR είπε

το αργοτερο εως το πρωτο 3μηνο του 2020 μιας και απο οτι εχω μαθει εως τοτε θα εχει γινει ολικη αρση των capital controls

Τί πηγές έχεις που προγραμματίζουν τόσο μακροπρόθεσμα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
51 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Τί πηγές έχεις που προγραμματίζουν τόσο μακροπρόθεσμα?

μακαρι να κανουν λαθος οι πηγες μου και να γινει νωριτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
30 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Εγω γιατι σε λιγο μας βλεπω και παλι στις ουρες στα ΑΤΜ να βγάζουμε 60αρια :):)

θα δειξουν τα NLPs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνημερωτικά αναφέρω πως έμβασμα σε ευρώ απο Revolut έφτασε στη Leopay μέσα σε λιγότερο απο 12 ώρες άνευ εξόδων εκατέρωθεν. 

Επίσης και οι δύο κάρτες χρησιμοποιήθηκαν σε pos καταστημάτων σε πρόσφατο ταξίδι του τριημέρου που πέρασε στην Κωνσταντινούπολη της Τουρκίας απροβλημάτιστα. 

Ανάληψη χρημάτων σε συνάλλαγμα (τουρκικές λίρες) έγινε μέσω ΑΤΜ σε δυο - τρεις τραπεζές τους (Ziraat, Hsbc, Garanti) δίχως έξτρα χρέωση (φυσικά έως 200 ευρώ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, molot12 said:

Eνημερωτικά αναφέρω πως έμβασμα σε ευρώ απο Revolut έφτασε στη Leopay μέσα σε λιγότερο απο 12 ώρες άνευ εξόδων εκατέρωθεν. 

Επίσης και οι δύο κάρτες χρησιμοποιήθηκαν σε pos καταστημάτων σε πρόσφατο ταξίδι του τριημέρου που πέρασε στην Κωνσταντινούπολη της Τουρκίας απροβλημάτιστα. 

Ανάληψη χρημάτων σε συνάλλαγμα (τουρκικές λίρες) έγινε μέσω ΑΤΜ σε δυο - τρεις τραπεζές τους (Ziraat, Hsbc, Garanti) δίχως έξτρα χρέωση (φυσικά έως 200 ευρώ).

Καλή παρατήρηση.

Αναφέρω και εγώ έμβασμα απο paypal 11:50 το πρωί εμφανίστηκε σε revolut γύρω στις 5 το απόγευμα την ίδια ημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Hapatingo είπε

Καλή παρατήρηση.

Αναφέρω και εγώ έμβασμα απο paypal 11:50 το πρωί εμφανίστηκε σε revolut γύρω στις 5 το απόγευμα την ίδια ημέρα

μόνο εμένα αργούν 1-2 μέρες τα εμβάσματα από PayPal στην revolut?... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/3/2019 στις 6:20 ΜΜ, ForeignOffice είπε

Συμφορουμιτες για εύκολες "αναλήψεις", εάν διαθέτετε κάποιον φίλο - γνωστό ή τέλος πάντων οποιονδήποτε ο οποίος διαθέτει pos και είναι πρόθυμος να σας "χτυπήσει" το ανάλογο ποσό που επιθυμείτε να βγάλετε από την κάρτα μπορείτε να το κάνετε δίχως κάποια κράτηση. Πριν λίγα λεπτά χτύπησα 40 ευρώ σε pos εθνικής.

Αστειεύεσαι υποθέτω! Έχω pos και όχι απλά για τον αδερφό μου τη μάνα μου και τον πατέρα μου δεν θα έκανα κάτι τέτοιο, αλλά ούτε καν ...για τον εαυτό μου! Οι λόγοι είναι αυτονόητοι για όσους είμαστε επαγγελματίες. Θα βγάλω να δώσω μετρητό από το ταμείο για να το επανεισπράξω σαν ηλεκτρονικό χρήμα μειωμένο κατά τον ΕΦΚΑ, το φόρο και την προμήθεια που του αναλογεί; Τι άλλο θα διαβάσω δεν ξέρω! Μόνο σαν δοκιμή δέχτηκε να το κάνει όποιος σου το έκανε ή για να "ασπρίσει" ενδεχομένως "μαύρο" μετρητό που είχε στο ταμείο του.

Επεξ/σία από theopan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/3/2019 στις 11:29 ΜΜ, molot12 είπε

Eνημερωτικά αναφέρω πως έμβασμα σε ευρώ απο Revolut έφτασε στη Leopay μέσα σε λιγότερο απο 12 ώρες άνευ εξόδων εκατέρωθεν. 

Επίσης και οι δύο κάρτες χρησιμοποιήθηκαν σε pos καταστημάτων σε πρόσφατο ταξίδι του τριημέρου που πέρασε στην Κωνσταντινούπολη της Τουρκίας απροβλημάτιστα. 

Ανάληψη χρημάτων σε συνάλλαγμα (τουρκικές λίρες) έγινε μέσω ΑΤΜ σε δυο - τρεις τραπεζές τους (Ziraat, Hsbc, Garanti) δίχως έξτρα χρέωση (φυσικά έως 200 ευρώ).

Πώς τα πάει η Leopay με τις συναλλαγματικές ισοτιμίες; Συμφέρει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 minutes ago, theopan said:

Αστειεύεσαι υποθέτω! Έχω pos και όχι απλά για τον αδερφό μου τη μάνα μου και τον πατέρα μου δεν θα έκανα κάτι τέτοιο, αλλά ούτε καν ...για τον εαυτό μου! Οι λόγοι είναι αυτονόητοι για όσους είμαστε επαγγελματίες. Θα βγάλω να δώσω μετρητό από το ταμείο για να το επανεισπράξω σαν ηλεκτρονικό χρήμα μειωμένο κατά τον ΕΦΚΑ, το φόρο και την προμήθεια που του αναλογεί; Τι άλλο θα διαβάσω δεν ξέρω! Μόνο σαν δοκιμή δέχτηκε να το κάνει όποιος σου το έκανε ή για να "ασπρίσει" ενδεχομένως "μαύρο" μετρητό που είχε στο ταμείο του.

Εάν σου έστελνε κάποιος το ποσό σε λογαριασμό revolut απο revolut και του έδινες μετρητά θα έχανες κάπου? Κατι παραπλήσιο με αυτο που έχει η n26 το cash26 και συνεργάζεται με επιχειρήσεις. 

Επεξ/σία από Hapatingo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...