Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, Fan είπε

Ευχαριστώ παίδες, δεν το είχα ψάξει πολύ και το είχα καταλάβει λάθος.

Νόμιζα ότι εάν είχες κρυπτονομίσματα μπορούσες μέσω της revolut να πραγματοποιήσεις αναληψη από ATM χωρίς τις τεράστιες προμήθειες που σου κρατάνε τα Bitcoin ATM.

Συνεπώς δεν έχει νόημα να βγάλεις την κάρτα, εφόσον δεν αγοράζεις προϊόντα σε ξένο νόμισμα ή δεν κάνεις συχνά ταξίδια σε χώρες που δεν έχουν ευρώ.

Μπορείς να κάνεις ανάληψη μέσω ΑΤΜ, κανεις το κρυπτο σε ευρώ πρώτα μέσω του app και πας σε ένα ΑΤΜ και το τραβάς. 

Κρυπτο όμως που έχεις κάνει μέσω revolut. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 ώρες πριν, Fan είπε

Ευχαριστώ παίδες, δεν το είχα ψάξει πολύ και το είχα καταλάβει λάθος.

Νόμιζα ότι εάν είχες κρυπτονομίσματα μπορούσες μέσω της revolut να πραγματοποιήσεις αναληψη από ATM χωρίς τις τεράστιες προμήθειες που σου κρατάνε τα Bitcoin ATM.

Συνεπώς δεν έχει νόημα να βγάλεις την κάρτα, εφόσον δεν αγοράζεις προϊόντα σε ξένο νόμισμα ή δεν κάνεις συχνά ταξίδια σε χώρες που δεν έχουν ευρώ.

Έχει νόημα να τη βγάλεις και άστη να υπάρχει. Θα σου πω μερικά παραδείγματα, Μεγάλη Βρετανία, Βουλγαρία ή όπου αλλού δεν έχει ευρώ. Επίσης Ολλανδία που εκεί αν και είναι σε ένα μεγάλο ποσοστό cashless μπορεί να σου τύχει σε μαγαζιά να δέχονται μόνο Maestro και να πρέπει να κάνεις ανάληψη μετρητών. Οπότε μπορείς να κάνει ανάληψη δωρεάν μέχρι κάποιο ποσό ανάλογα το plan.

Δες και το site τους

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Vanurath είπε

Θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται να πληρωσω cosmote λογαριασμους μεσο Revolut?

Πως το εννοείς;Μέσω ebanking? Οχι

Μέσω https://www.cosmote.gr/selfcare/jsp/pay_ebill.jsp ;  Ναι.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Vanurath είπε

Θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται να πληρωσω cosmote λογαριασμους μεσο Revolut?

Μπορείς να πληρώσεις οτιδήποτε και οπουδήποτε. Για κάποιους λόγους όμως μπορεί κάπου να μην γίνει αποδεκτή, όπως συμβαίνει και με πολλές άλλες κάρτες.

όμως δοκίμασε, είναι ΤΖΑΜΠΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε συ πρεπει να ρωτησει πρωτα, και ας εχουνε περασει μονο 6 μερες

Στις 15/4/2020 στις 10:50 ΠΜ, smpetros είπε

Καλημέρα σας.

Μια ερώτηση αν είναι εύκολο: Εξόφληση λογαριασμών μέσο της revolut γίνεται;

Συγνώμη αν έχει απαντηθεί κάπου, πολλές οι σελίδες για να βγάλω άκρη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Για να περάσω την revolut σε apple pay πρέπει υποχρεωτικά να κατεβάσω την εφαρμογή δεν γίνεται χειροκίνητα να βάλω την φυσική κάρτα; Ρωτάω επειδή έχω ήδη εγκαταστήσει το revolut app σε android phone 1η συσκευή και θέλω στην 2η συσκευή που είναι iPhone να προσθέσω την φυσική κάρτα revolut στο apple pay. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, alexpag80 είπε

  Για να περάσω την revolut σε apple pay πρέπει υποχρεωτικά να κατεβάσω την εφαρμογή δεν γίνεται χειροκίνητα να βάλω την φυσική κάρτα; Ρωτάω επειδή έχω ήδη εγκαταστήσει το revolut app σε android phone 1η συσκευή και θέλω στην 2η συσκευή που είναι iPhone να προσθέσω την φυσική κάρτα revolut στο apple pay. 

οχι δεν χρειάζεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απέκτησα πρόσφατα και εγώ κάρτα revolut, χθες έκανα την βλακεία και έκανα κατάθεση 20 ευρω στο λογαριασμό, οπου και έγινε κανονικά μετα από λιγο μου έβγαλε στην εφαρμογή ότι απορρίφθηκε η φορτηση, γιατί πρέπει να κάνω επιβεβαίωση στοιχείων μου ζητούσε να βγάλω φωτο την ταυτότητα μου εμπρός και πισω και μια σελφι, όσες φορές και αν προσπάθησα μετα από λίγο μου ερχόταν μήνυμα ότι δεν μπορέσαμε να επιβεβαιώσουμε τα στοιχεία σας .

Υπόψη όσες φορές έστειλα της φωτο τα στοιχεία της ταυτότητας   εμπρός και πίσω και η σελφι φαινόταν καθαρά, μήπως φταίει που στην φωτογραφία στην ταυτότητα είμαι με κοντά μαλλιά και πριν 18 χρόνια ενώ τώρα είμαι με μακρύ μαλλί και νομίζουν ότι είμαι άλλος, το θέμα ότι τα 20 ευρω μου τα εμφανίζει ακόμα μέσα στο λογαριασμό προσπάθησα να τα κάνω ανάληψη αλλά πάλι μου ζητάει τα παραπάνω, υπάρχει περίπτωση μετα από μέρες να ξαναδώ τα 20 ευρώ στο λογαριασμό μου στη τράπεζα η να τα κλαίω, πάντως πολύ μπερδεμένο το πράγμα με την επιβεβαίωση στοιχείων αν καταφέρω και τα πάρω πίσω θα τον κλείσω τον λογαριασμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Doubt είπε

Γραμμένη με το χέρι ή χειρόγραφη;;

:P

Αφού το λέει ότι η ταυτότητα είναι πριν 18 χρόνια. Δεν φταίει το μαλι !!!

Επεξ/σία από alfeios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, markon είπε

Απέκτησα πρόσφατα και εγώ κάρτα revolut, χθες έκανα την βλακεία και έκανα κατάθεση 20 ευρω στο λογαριασμό, οπου και έγινε κανονικά μετα από λιγο μου έβγαλε στην εφαρμογή ότι απορρίφθηκε η φορτηση, γιατί πρέπει να κάνω επιβεβαίωση στοιχείων μου ζητούσε να βγάλω φωτο την ταυτότητα μου εμπρός και πισω και μια σελφι, όσες φορές και αν προσπάθησα μετα από λίγο μου ερχόταν μήνυμα ότι δεν μπορέσαμε να επιβεβαιώσουμε τα στοιχεία σας .

Υπόψη όσες φορές έστειλα της φωτο τα στοιχεία της ταυτότητας   εμπρός και πίσω και η σελφι φαινόταν καθαρά, μήπως φταίει που στην φωτογραφία στην ταυτότητα είμαι με κοντά μαλλιά και πριν 18 χρόνια ενώ τώρα είμαι με μακρύ μαλλί και νομίζουν ότι είμαι άλλος, το θέμα ότι τα 20 ευρω μου τα εμφανίζει ακόμα μέσα στο λογαριασμό προσπάθησα να τα κάνω ανάληψη αλλά πάλι μου ζητάει τα παραπάνω, υπάρχει περίπτωση μετα από μέρες να ξαναδώ τα 20 ευρώ στο λογαριασμό μου στη τράπεζα η να τα κλαίω, πάντως πολύ μπερδεμένο το πράγμα με την επιβεβαίωση στοιχείων αν καταφέρω και τα πάρω πίσω θα τον κλείσω τον λογαριασμό

Μιλησες στο τσατ μαζι τους?
Δεν τα χανεις τα λεφτα απ'οσο ξερω απο αλλες περιπτωσεις που δεν ολοκληρωθηκε η ταυτοποιηση.
Μην αγχωνεσαι, θα σου πουν και αυτοι τι γινεται, δεν πανε να στα φανε, λογικα τους δινεις ΙΒΑΝ και στα περνανε.
(Γνωμη μου, προσπαθησε να ολοκληρωσεις την ταυτοποιηση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, nek4d είπε

Μιλησες στο τσατ μαζι τους?
Δεν τα χανεις τα λεφτα απ'οσο ξερω απο αλλες περιπτωσεις που δεν ολοκληρωθηκε η ταυτοποιηση.
Μην αγχωνεσαι, θα σου πουν και αυτοι τι γινεται, δεν πανε να στα φανε, λογικα τους δινεις ΙΒΑΝ και στα περνανε.
(Γνωμη μου, προσπαθησε να ολοκληρωσεις την ταυτοποιηση).

Συμφωνώ σε ολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, markon είπε

Όχι δεν έχω μιλήσει το τσατ την ανάληψη που προσπάθησα να κάνω μέσω iban έκανα την προσπάθεια

Μίλα τους. Θα στα επιστρέψουν. Δεν είναι κλεφτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...