Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, perpetas είπε

Τι θα μου χρεώσει η revolut για να τα στείλω πίσω στο λογαριασμό μου στην Πειραιώς; 

Απο την Revolut Τίποτα.
Απο την Πειραιώς μέχρι 15 ευρώ Δωρεάν από 15.01 4 ευρώ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 λεπτά πριν, perpetas είπε

Τι θα μου χρεώσει η revolut για να τα στείλω πίσω στο λογαριασμό μου στην Πειραιώς; 

η revolut τπτ η Πειραιώς έξοδα για έμβασμα εξωτερικού. Δες τον τιμοκατάλογο για το ακριβές ποσό. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ειδοποίηση που εμφανίζεται "Οι όροι και Προϋποθέσεις επικαιροποιήθηκαν" ξέρει κάποιος τι αφορά?

Πατάμε "Συμφωνώ" ή το αφήνουμε όπως αναφέρει "σε 30 μέρες θα σας μεταφέρουμε αυτόματα στην προηγούμενη έκδοση" ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με τη νεα φορολογική δήλωση του 2020 για το φορολογικό έτος 2019 στον κωδικό 029 για περιουσία ή και εισοδήματα(αυτό είναι νέο) στο εξωτερικό, πλέον πρέπει να γράψεις και τη χώρα προέλευσης για να το επιλέξεις. Αρα φαντάζομαι όσον αφορά τη revolut θα πρέπει να επίλεξουμε GB-UNITED KINGDOM; Ή επειδή δεν είναι τράπεζα , δεν τη δηλώνουμε;

Στις 24/4/2020 στις 1:43 ΜΜ, captnemo είπε

Στην ειδοποίηση που εμφανίζεται "Οι όροι και Προϋποθέσεις επικαιροποιήθηκαν" ξέρει κάποιος τι αφορά?

Πατάμε "Συμφωνώ" ή το αφήνουμε όπως αναφέρει "σε 30 μέρες θα σας μεταφέρουμε αυτόματα στην προηγούμενη έκδοση" ?

κοίτα 3-4 σελίδες πίσω,εχει συζητηθεί. Αλλάζει η προμήθεια για τα κρυπτονομίσματα από 1,5% σε 2,5% από 25/5

Επεξ/σία από runner69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, runner69 είπε

κοίτα 3-4 σελίδες πίσω,εχει συζητηθεί. Αλλάζει η προμήθεια για τα κρυπτονομίσματα από 1,5% σε 2,5% από 25/5

Αν είναι μόνο αυτό, προσωπικά δεν με αφορά άρα το αφήνω ως έχει, σε ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, runner69 είπε

Με τη νεα φορολογική δήλωση του 2020 για το φορολογικό έτος 2019 στον κωδικό 029 για περιουσία ή και εισοδήματα(αυτό είναι νέο) στο εξωτερικό, πλέον πρέπει να γράψεις και τη χώρα προέλευσης για να το επιλέξεις. Αρα φαντάζομαι όσον αφορά τη revolut θα πρέπει να επίλεξουμε GB-UNITED KINGDOM; Ή επειδή δεν είναι τράπεζα , δεν τη δηλώνουμε;

Κι εγώ που έχω revo n26 icard τι να δηλώσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ τη N26 τη δήλωσα οπωσδήποτε DE-Germany γιατί είναι επίσημη τράπεζα και έχει το ΑΦΜ μου. Το θέμα όμως είναι με τη revolut που δεν είναι τράπεζα και δεν έχει ζητήσει ΑΦΜ προς το παρόν.Εκεί τι να κάνουμε;

Επεξ/σία από runner69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, runner69 είπε

Εγώ τη N26 τη δήλωσα οπωσδήποτε DE-Germany γιατί είναι επίσημη τράπεζα και έχει το ΑΦΜ μου. Το θέμα όμως είναι με τη revolut που δεν είναι τράπεζα και δεν έχει ζητήσει ΑΦΜ προς το παρόν.Εκεί τι να κάνουμε;

Μπορείς να δηλώσεις πολλές χώρες δηλαδή;;

Κοίτα να δεις που γίναμε και διεθνείς κροίσοι.

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, turbat0s είπε

Πότε τον άνοιξες?

Πριν 2 μήνες περιπου
Μέσα στις ρυθμίσεις εχει την επιλογή να βαλω το αφμ (το οποίο ειναι κενό) αλλά δεν μου λέει καπου ότι ειναι υποχρεωτικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...