Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σε κάτι? Έχω στείλει πάνω από 25 φορές φωτογραφίες με την ταυτότητα και selfie αλλά πάλι ζητάει επιβεβαίωση . Η ταυτότητα μου είναι παλιά βέβαια αλλά τώρα δεν μπορώ να κάνω συναλλαγές μου έχουν μπλοκάρει τις συναλλαγές .

Τι μπορώ να κάνω?

 

Έκανα εγγραφή πριν 2 εβδομάδες και τώρα μέσα στην κρίση τρέχα  γύρευε με τα αστυνομικά τμήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 λεπτά πριν, DIMITRIOS71 είπε

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σε κάτι? Έχω στείλει πάνω από 25 φορές φωτογραφίες με την ταυτότητα και selfie αλλά πάλι ζητάει επιβεβαίωση . Η ταυτότητα μου είναι παλιά βέβαια αλλά τώρα δεν μπορώ να κάνω συναλλαγές μου έχουν μπλοκάρει τις συναλλαγές .

Τι μπορώ να κάνω?

Έκανα εγγραφή πριν 2 εβδομάδες και τώρα μέσα στην κρίση τρέχα  γύρευε με τα αστυνομικά τμήματα

να διαβασεις τις τελευταιες σελιδες αυτου του θεματος

(Ενας mod ας φτιαξει ενα καινουριο topic με θεμα "Επιβεβαίωση στην Revolut με ταυτοτητα". Διαφορετικα δεν εχει νοημα να διαβαζουμε εδω .....

  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω προτεινω να μπει ενα sticky ποστ οπως σε αλλα θεματα πανω πανω που να γραφει:

ΜΗΝ ΡΩΤΑΤΕ ΓΙΑ ΤΑΥΤΟΠΟΙΗΣΗ ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ ΠΑΛΑΙΟΥ ΤΥΠΟΥ (ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΡΑΜΜΕΝΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ). ΔΕΝ ΤΙΣ ΔΕΧΕΤΑΙ Η REVOLUT, ΜΟΝΟ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ Ή ΝΕΕΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΕΣ!

πραγματικα εχει καταντησει κουραστικο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Artakos είπε

Η virtual disposable στο free πλανο ειναι για απεριόριστες συναλλαγές???

Δεν αναφέρει κάποιο όριο. Είναι σα να αγοράζεις μια πλαστική, την έχεις μέχρι να λήξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας.

Μια ερώτηση αν είναι εύκολο: Εξόφληση λογαριασμών μέσο της revolut γίνεται;

Συγνώμη αν έχει απαντηθεί κάπου, πολλές οι σελίδες για να βγάλω άκρη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να δώσει tips για παιχνίδι με ανταλλαγές νομισμάτων; Υπάρχει δυνατότητα στην εφαρμογή για αυτόματες ανταλλαγές από το ένα στο άλλο, αξίζει να ασχοληθεί κανείς; Βγαίνει χαρτζιλίκι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, smpetros είπε

Καλημέρα σας.

Μια ερώτηση αν είναι εύκολο: Εξόφληση λογαριασμών μέσο της revolut γίνεται;

Συγνώμη αν έχει απαντηθεί κάπου, πολλές οι σελίδες για να βγάλω άκρη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Πως το εννοείς;ΝΑ πληρώνεις πχ ΔΕΗ ή ΟΤΕ;Φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, smpetros είπε

Αυτό ακριβώς,  πως ακριβώς γίνεται δεν βλέπω κάποια επιλογή!

Δεν είναι e-banking. Μπαίνεις στις αντίστοιχες ιστοσελίδες των υπηρεσιών που θες να πληρώσεις (πχ www.dei.gr), και αν έχουν Online πληρωμή τότε χρησιμοποιείς την κάρτα όπως θα την χρησιμοποιούσες για οποιαδήποτε Online συναλλαγή/πληρωμή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gokuthelegend είπε

Δεν είναι e-banking. Μπαίνεις στις αντίστοιχες ιστοσελίδες των υπηρεσιών που θες να πληρώσεις (πχ www.dei.gr), και αν έχουν Online πληρωμή τότε χρησιμοποιείς την κάρτα όπως θα την χρησιμοποιούσες για οποιαδήποτε Online συναλλαγή/πληρωμή.

Μάλιστα,  κατάλαβα ευχαριστώ πολύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Doubt είπε

Μπορεί κάποιος να δώσει tips για παιχνίδι με ανταλλαγές νομισμάτων; Υπάρχει δυνατότητα στην εφαρμογή για αυτόματες ανταλλαγές από το ένα στο άλλο, αξίζει να ασχοληθεί κανείς; Βγαίνει χαρτζιλίκι;

Η revolut είναι ενάντια στην ανταλλαγή νομισμάτων με σκοπό το κέρδος. Εκτός και αν μιλάς για κρυπτονομισματα. Το λέω για να μην έχουμε σε μια βδομάδα μου έκλεισαν το λογαριασμό οι απατεώνες. Κατά τα άλλα δεν υπάρχει κάποιο τιπ. Όπως μπορείς να βγάλεις χαρτζιλίκι άλλο τόσο μπορείς να χάσεις. Δεν υπάρχει πουθενά δωρεάν χαρτζιλίκι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γραφει στους ορους αυτο που λες?

Παντως εχει fee 0,5%, πανω απο ενα ποσο, κλεφτες θα γινουνε

5 ώρες πριν, Doubt είπε

Μπορεί κάποιος να δώσει tips για παιχνίδι με ανταλλαγές νομισμάτων; Υπάρχει δυνατότητα στην εφαρμογή για αυτόματες ανταλλαγές από το ένα στο άλλο, αξίζει να ασχοληθεί κανείς; Βγαίνει χαρτζιλίκι;

Παρακολουθεις την ισοτιμια για το νομισμα που σε ενδιαφερει και παιζεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά παντως πώλησης-αγοράς των κρυπτονομισμάτων κυμαίνεται γύρω στο ~3,5%. Δηλαδή αν αγοράσεις 100€ καποιο κρύπτο, τότε αυτομάτως θα κοστίζουν γύρω στα 96,5€ αν τα γυρίσεις αμέσως μετά πίσω. Υπάρχει και η αυτόματη ανταλλαγή όταν θα ξεπεράσει ή πέσει ένα στόχο που ορίζεις εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...