Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια. 2 γρηγορες ερωτησεις.

η ρεβολουτ λεει δενσε χρεωνει για αναλειψεις απο μηχανηματα, μεχρι 200 ευρω το μηνα. μηπως ομως υπαρχει καποια χρεωση απο το μηχανημα της τραπεζας? αν παω δηλαδη και βγαλω 200 ευρω απο μηχανημα της πειραιως, θα βγαλω 200 ή θα μου κρατησει η πειραιως καποια προμηθεια? και αν ναι ποση?

ο λογος που ρωταω ειναι γιατι διαβασα ενα ανησυχητικο ποστ στο reddit για κλειδωμενους λογαριασμους και πως δεν μπορεις να κανεις πολλα. προφανως και δεν διακινω μεγαλα ποσα. αλλα τυχαινει και κανω καποιες αγορες. πχ ξοδεψα αυτο το μηνα κανα 400αρι ευρω (νεα τηλεοραση για γονεις κτλ κτλ). αμα ειναι να κινδυνευουμε με μπλοκ και να μην μπορουμε να κανουμε τιποτα, να βγαλω και μια ν26 ξερω γω για δευτερη επιλογη.

σας ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σε χρεώνει το atm που χρησιμοποιείς για την ανάληψη όχι η revolut. Το κόστος κυμαίνεται μεταξύ 2-3 ευρώ. Νομίζω η attica με είχε χρεώσει 2 ευρώ. Για την Πειραιώς δεν θυμάμαι ακριβώς το ποσό που σου κρατάει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, alexpag80 είπε

Σε χρεώνει το atm που χρησιμοποιείς για την ανάληψη όχι η revolut. Το κόστος κυμαίνεται μεταξύ 2-3 ευρώ. Νομίζω η attica με είχε χρεώσει 2 ευρώ. Για την Πειραιώς δεν θυμάμαι ακριβώς το ποσό που σου κρατάει. 

σε υπερευχαριστω φιλε. καπως θα υπαρχει τροπος να τραβηξω τα λεφτα μου να τα βαλω σε αλλη τραπεζα μου χωρις να χρεωθω. θα το ψαξω, να εισαι καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, burnin είπε

σε υπερευχαριστω φιλε. καπως θα υπαρχει τροπος να τραβηξω τα λεφτα μου να τα βαλω σε αλλη τραπεζα μου χωρις να χρεωθω. θα το ψαξω, να εισαι καλα

Σε ποια ελληνική τράπεζα εχεις λογαριασμο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, alfeios είπε

Σε ποια ελληνική τράπεζα εχεις λογαριασμο;

πειραιως και εθνικη φιλε. διαβασα καπου οτι πρεπει να κανω εμβασματα μικροτερα των 3 ευρω για να μην χρεωθω. θα το δοκιμασω. θα τους ταραξω στα 15αρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, burnin είπε

πειραιως και εθνικη φιλε. διαβασα καπου οτι πρεπει να κανω εμβασματα μικροτερα των 3 ευρω για να μην χρεωθω. θα το δοκιμασω. θα τους ταραξω στα 15αρια

Μικροτερα των 15€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/5/2020 στις 1:25 ΜΜ, kokotas kokos είπε

Καλησπέρα διπλή χρέωση σε ανανεωση κοσμοκαρτα, χρεωσε 2 φορές (από 10 + 10 € ) στις 10 Μαίου και σήμερα (10+10€) με την ένδειξη "καθυστερημενη συναλλαγή από 10 Μαίου". Με έχει χρεώσει 40 € ενώ έπρεπε 20 € (αφορά 2 νούμερα κοσμοκάρτα) έγινε ανανέωση μέσω εφαρμογής της κοσμοτέ. Η κοσμοτέ λέει να δώσω αριθμό έγκρισης και για τις 4 συναλλαγές, έχω μόνο για τις 2 με το μείλ από κοσμοτέ. Μπέρδεμα.... έχει συμβεί σε άλλον; Απλά κομμένη η ανανέωση με ρεβο για κοσμοκάρτα και ξεχνάω τα 20€;

μιλά στο chat για αμφισβητηση συναλλαγής είχα παρόμοιο θέμα που λύθηκε εντός μιας εργάσιμης.

Παιδιά η Optima Bank χρεώνει για ανάληψη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, loyros13 είπε

Παιδιά η Optima Bank χρεώνει για ανάληψη;

Δοκιμάζεις και μας ενημερώνεις άμα Έχει χρέωση το εμφανίζει πριν την ολοκλήρωση της συναλλαγής καθώς και το πόσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, loyros13 είπε

μιλά στο chat για αμφισβητηση συναλλαγής είχα παρόμοιο θέμα που λύθηκε εντός μιας εργάσιμης.

Παιδιά η Optima Bank χρεώνει για ανάληψη;

Ευχαριστώ, μίλησα και τα επέστρεψαν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, loyros13 είπε

μιλά στο chat για αμφισβητηση συναλλαγής είχα παρόμοιο θέμα που λύθηκε εντός μιας εργάσιμης.

Παιδιά η Optima Bank χρεώνει για ανάληψη;

Πριν ένα μήνα που είχα κάνει ανάληψη δεν είχε καμία χρέωση.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/5/2020 στις 5:00 ΜΜ, turbat0s είπε

Με live agent μίλησες ή μόνο με μποτάκια?

 

Στις 8/5/2020 στις 6:06 ΜΜ, spartak1 είπε

Στείλε τους μήνυματα στο Fb, αν έχεις.

Προσπαθούσα να μιλήσω με υπάλληλο αλλά δεν...

Ώσπου 11/5 απαντάει ο Ricky.....

11-05-2020 | 12:24:01 Ricky
Dear K, Please accept our honest apologies for
that waiting time and any inconvenience caused. Your
account was locked due to the standard check review. Your
case is being actively reviewed and we do our best to
expedite it. We will provide you immediately with an update
once it is available. Thank you for understanding and
cooperation. Best regards, Ricky

Του απαντώ να βιαστεί διότι ο λογαριασμός μου είναι κλειδωμένος 12+ μέρες...

 

11-05-2020 | 12:29:44 Ricky
I definitely understand, we are working to sort it for you as
soon as possible, as soon as we have an update we will let
you know.

Πως το βλέπετε; Θα κλείσουμε κάνα μήνα έτσι;

Έχε χάρη που έχω χρήματα μέσα αλλιώς θα έτρωγε μπινελικια.

Revolut, εγγύηση.

Τι κάνω τώρα; Απλά περιμένω πότε θα τους καυλώσει να ξεκλειδώσουν το λογαριασμό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Σε εμένα όταν κλείδωσαν τον λογαριασμό για 2-3 μέρες μπορούσα να κάνω κανονικά αγορές με την κάρτα.

το δοκίμασα αλλά δε γίνεται. τη μια μου πετάει στο app για την έγκριση αλλά εμφανίζεται το μήνυμα περί κλειδώματος οπότε δε μπορώ να κάνω κάτι εκτός του να στείλω μήνυμα στο chat τους. 

κι αν δοκιμάσω να κάνω αγορά με την curve έχοντας τη revolut από πίσω, πετάγεται μήνυμα της curve ότι υπάρχει θέμα με την κάρτα. άρα τα χρήματα είναι μπλοκαρισμένα.

Εντωμεταξύ το ιντερνετ είναι γεμάτο παρόμοιες περιπτώσεις, τις οποίες δυστυχώς προσέχω τώρα που εμφανίστηκε το πρόβλημα σε εμένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kleo1 είπε

το δοκίμασα αλλά δε γίνεται. τη μια μου πετάει στο app για την έγκριση αλλά εμφανίζεται το μήνυμα περί κλειδώματος οπότε δε μπορώ να κάνω κάτι εκτός του να στείλω μήνυμα στο chat τους. 

κι αν δοκιμάσω να κάνω αγορά με την curve έχοντας τη revolut από πίσω, πετάγεται μήνυμα της curve ότι υπάρχει θέμα με την κάρτα. άρα τα χρήματα είναι μπλοκαρισμένα.

Εντωμεταξύ το ιντερνετ είναι γεμάτο παρόμοιες περιπτώσεις, τις οποίες δυστυχώς προσέχω τώρα που εμφανίστηκε το πρόβλημα σε εμένα

αν έχεις twitter γράψε και κει δημόσια το πρόβλημα. θα σου πουν να στείλεις dm

σε κανέναν δεν αρέσει το ξεμπρόστιασμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...