Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή απέχω απο το σπορ των τραπεζικών χρεώσεων και της revo τον τελευταίο χρόνο, ποιος ειναι ο φτηνότερος τρόπος να τραβήξω κανα 2000-2500 απο το λογαριασμό μου στην Revo?  Προφανως το ATM δεν είναι καλη ιδέα επειδή έχει χρεώσεις και επειδή εφαρμοζουν και εξτρα περιεργες χρεώσεις οι δικές μας τράπεζες. Αν τα στειλω μεσω της εφαρμογής σε δικο μου λογαριασμό της Πειραιώς?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τι διαπίστωσα μόλις
Πλέον δεν μπορείς να άλλαξεις την διεύθυνση σου (χώρα δεν μπορείς, κανονική διεύθυνση μπορείς) στην Revolut για να περάσεις την virtual card στο Google Pay
Μίλησα με το chat και θέλουν πλέον κάποιο αποδεικτικό για την αλλαγή αυτή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, oletiras είπε

Επειδή απέχω απο το σπορ των τραπεζικών χρεώσεων και της revo τον τελευταίο χρόνο, ποιος ειναι ο φτηνότερος τρόπος να τραβήξω κανα 2000-2500 απο το λογαριασμό μου στην Revo?  Προφανως το ATM δεν είναι καλη ιδέα επειδή έχει χρεώσεις και επειδή εφαρμοζουν και εξτρα περιεργες χρεώσεις οι δικές μας τράπεζες. Αν τα στειλω μεσω της εφαρμογής σε δικο μου λογαριασμό της Πειραιώς?

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Μεχρι 12χιλ η πειραιως εχει 4 ευρώ χρέωση για εισερχόμενο εμβασμα, μην μου πεις τωρα οτι θα σου λειψουν απα τα 2500 ευρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, oletiras είπε

. Αν τα στειλω μεσω της εφαρμογής σε δικο μου λογαριασμό της Πειραιώς?

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Φυσικά αυτο θα κανεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NikosKallithea είπε

Μεχρι 12χιλ η πειραιως εχει 4 ευρώ χρέωση για εισερχόμενο εμβασμα, μην μου πεις τωρα οτι θα σου λειψουν απα τα 2500 ευρω

Πλακα κανεις? Μια χαρα! Ουτε και με νοιαζει! Απλά φοβομουν μην ακουσω καμια περιεργη χρεωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα

μετά απο αρκετά χρόνια είπα και εγώ να κάνω ενα λογαριασμό..ολα καλά.μονο μια απορία..

πως μπορεί κάποιος άλλος να σου κάνει κατάθεση χρημάτων στο λογαριασμό σου revo?γίνεται?

τι στοιχεία πρέπει να δώσω ?μόνο αριθμό κάρτας και όνομα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kostask1 είπε

καλησπέρα

μετά απο αρκετά χρόνια είπα και εγώ να κάνω ενα λογαριασμό..ολα καλά.μονο μια απορία..

πως μπορεί κάποιος άλλος να σου κάνει κατάθεση χρημάτων στο λογαριασμό σου revo?γίνεται?

τι στοιχεία πρέπει να δώσω ?μόνο αριθμό κάρτας και όνομα?

αν εχει και αυτος revolut αρκει ο αριθμος τηλεφωνου σου (να σε εχεις στις επαφες του). αν δεν εχει revolut και θελεις να σου μεταφερει λεφτα απο την δικη του τραπεζα του δινεις το iban που θα βρεις στα στοιχεια του λογαριασμου σου μεσα στην εφαρμογη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

12 λεπτά πριν, asdfnikos είπε

Ποτέ δεν δίνουμε αριθμό κάρτας σε κανέναν!

iban εννοώ.αυτό δίνω μόνο?

21 λεπτά πριν, greekboy είπε

αν εχει και αυτος revolut αρκει ο αριθμος τηλεφωνου σου (να σε εχεις στις επαφες του). αν δεν εχει revolut και θελεις να σου μεταφερει λεφτα απο την δικη του τραπεζα του δινεις το iban που θα βρεις στα στοιχεια του λογαριασμου σου μεσα στην εφαρμογη

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.βλέπω επίσης όχι έχει άλλο αριθμό η φυσική κάρτα και άλλη η εικονική..δεν συνδέονται αυτές μεταξύ τους?

επίσης για να κάνω μια αγορά ας πούμε σε ενα φυσικό κατάστημα ενα προϊόν πως κάνω με την εικονική κάρτα?

 

Επεξ/σία από kostask1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, kostask1 είπε

iban εννοώ.αυτό δίνω μόνο?

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.βλέπω επίσης όχι έχει άλλο αριθμό η φυσική κάρτα και άλλη η εικονική..δεν συνδέονται αυτές μεταξύ τους?

επίσης για να κάνω μια αγορά ας πούμε σε ενα φυσικό κατάστημα ενα προϊόν πως κάνω με την εικονική κάρτα?

Συνδεονται. Και οι δυο χρησιμοποιουν τα χρηματα που εχεις στον λογαριασμό σου ΙΒΑΝ.

Με την εικονικη καρτα δεν κανεις αγορες σε φυσικα καταστηματα. Μονο σε ηλεκτρονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kostask1 είπε

iban εννοώ.αυτό δίνω μόνο?

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.βλέπω επίσης όχι έχει άλλο αριθμό η φυσική κάρτα και άλλη η εικονική..δεν συνδέονται αυτές μεταξύ τους?

επίσης για να κάνω μια αγορά ας πούμε σε ενα φυσικό κατάστημα ενα προϊόν πως κάνω με την εικονική κάρτα?

Φυσικό δεν είναι;Τι να την κάνεις μια εικονική κάρτα που έχει το ίδιο νούμερο με την φυσική;Που εξυπηρετεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αίτημα μέσω συνδέσμου link

Βρίσκεται στο " πληρωμές " 

Βάζεις το ποσό που θέλεις . Δημιουργεί ένα λινκ . Του το μοιράζεις. Μπαίνει . Πληρώνει με την κάρτα του και με ασφάλεια ! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...