Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, alexpag80 είπε

Για αυτό που θέλεις καλύτερα να χρησιμοποιήσεις την curve card που μετράει κανονικά στον υπολογισμό του αφορολογητου.

Δεν με ενδιαφέρει το αφορολογητο , με νοιάζει η προμήθεια ανά συναλλαγή και έξοδα φόρτισης . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 λεπτά πριν, george kesoglu είπε

Δεν με ενδιαφέρει το αφορολογητο , με νοιάζει η προμήθεια ανά συναλλαγή και έξοδα φόρτισης . 

Το top up  δεν εχει έξοδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Το top up  δεν εχει έξοδα.

top up !!!!???? τι ειναι αυτο ??? σαν την revolut ???

λεπτομερειες που θα βρω υπαρχει καποιο θεμα εδω  μεσα ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, george kesoglu είπε

top up !!!!???? τι ειναι αυτο ??? σαν την revolut ???

λεπτομερειες που θα βρω υπαρχει καποιο θεμα εδω  μεσα ????

"Top up" λέμε το φόρτωμα του λογαριασμού μέσω κάρτας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, george kesoglu είπε

Δεν με ενδιαφέρει το αφορολογητο , με νοιάζει η προμήθεια ανά συναλλαγή και έξοδα φόρτισης . 

ναι βάλε revolut. δεν έχει καθόλου έξοδα χρήσης και μπορείς να την "γεμίζεις" (top-up) από άλλες κάρτες χωρίς καμιά προμήθεια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μέγιστα όρια για μηδενική χρέωση εισερχόμενου εμβάσματος από ρεβο σε ελληνικές τράπεζες πώς έχουν διαμορφωθεί αυτό το διάστημα; 

15 ευρώ για εθνική /πειραιώς /eurobank και 5 ευρώ για alpha; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, japetus είπε

Τα μέγιστα όρια για μηδενική χρέωση εισερχόμενου εμβάσματος από ρεβο σε ελληνικές τράπεζες πώς έχουν διαμορφωθεί αυτό το διάστημα; 

15 ευρώ για εθνική /πειραιώς /eurobank και 5 ευρώ για alpha; 

eurobank 20€

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κατι ρε παιδια

ειχα μια debit card πειραιως απο την οποια φορτωνα την revolut μου κανονικα

δοκιμασα να κανω top up σημερα και μου βγαζει κατι ssl error, γινεται pending το transaction και μετα ακυρωνεται

απ'οτι καταλαβα παει να κανει load για επιβεβαιωση ebanking της πειραιως και μπλοκαρετε απο την εφαρμογη της revolut (?) γιατι ενεργοποιησα το e-banking στην πειραιως προσφατα

καμια ιδεα τι μπορω να κανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, etze είπε

να ρωτησω κατι ρε παιδια

ειχα μια debit card πειραιως απο την οποια φορτωνα την revolut μου κανονικα

δοκιμασα να κανω top up σημερα και μου βγαζει κατι ssl error, γινεται pending το transaction και μετα ακυρωνεται

απ'οτι καταλαβα παει να κανει load για επιβεβαιωση ebanking της πειραιως και μπλοκαρετε απο την εφαρμογη της revolut (?) γιατι ενεργοποιησα το e-banking στην πειραιως προσφατα

καμια ιδεα τι μπορω να κανω;

Συμβαίνουν αυτά, δοκίμασε ξανά αργότερα ή αύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, etze είπε

να ρωτησω κατι ρε παιδια

ειχα μια debit card πειραιως απο την οποια φορτωνα την revolut μου κανονικα

δοκιμασα να κανω top up σημερα και μου βγαζει κατι ssl error, γινεται pending το transaction και μετα ακυρωνεται

απ'οτι καταλαβα παει να κανει load για επιβεβαιωση ebanking της πειραιως και μπλοκαρετε απο την εφαρμογη της revolut (?) γιατι ενεργοποιησα το e-banking στην πειραιως προσφατα

καμια ιδεα τι μπορω να κανω;

σωστά κατάλαβες

θα πρέπει να εγκαταστήσεις την εφαρμογή της Πειραιώς στο κινητό σου και να κάνεις login (και καλού κακού άνοιξέ την πριν δοκιμάσεις ξανά το top-up στη revolut) ώστε να σε μεταφέρει εκεί για την επιβεβαίωση

αν δεν θέλεις να βάλεις την εφαρμογή στο κινητό σου άλλη λύση είναι top-up από τη web εφαρμογή της revolut (revolut.com και πας πάνω δεξιά στο sign-in). Κάνεις top-up και θα σου ανοίξει φόρμα login στην πειραιώς οπότε βάζεις εκεί τους κωδικούς του web banking που έχεις και γίνεται αποδεκτή η συναλλαγή

(κι επίσης μέσω του web banking θα πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει για την κάρτα σου τις συναλλαγές μέσω internet - αν και νομίζω από προεπιλογή είναι ενεργοποιημένες)

Επεξ/σία από atrias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, atrias είπε

σωστά κατάλαβες

θα πρέπει να εγκαταστήσεις την εφαρμογή της Πειραιώς στο κινητό σου και να κάνεις login (και καλού κακού άνοιξέ την πριν δοκιμάσεις ξανά το top-up στη revolut) ώστε να σε μεταφέρει εκεί για την επιβεβαίωση

αν δεν θέλεις να βάλεις την εφαρμογή στο κινητό σου άλλη λύση είναι top-up από τη web εφαρμογή της revolut (revolut.com και πας πάνω δεξιά στο sign-in). Κάνεις top-up και θα σου ανοίξει φόρμα login στην πειραιώς οπότε βάζεις εκεί τους κωδικούς του web banking που έχεις και γίνεται αποδεκτή η συναλλαγή

(κι επίσης μέσω του web banking θα πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει για την κάρτα σου τις συναλλαγές μέσω internet - αν και νομίζω από προεπιλογή είναι ενεργοποιημένες)

αυτο με την εφαρμογη @@ αλλα το εκανα απο το site της revolut κομπλε

thanks 

μαλακια παντως λιγο μεσα σε 1 λεπτο φορτωνα λεφτα μεχρι που ενεργοποιησα το e-banking

τωρα θελει απο pc :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφτιαξα πρόσφατα λογαριασμό revolut, αλλά μέχρι στιγμής κατάφερα να την γεμίσω μόνο από μία φορά από δυο συγκεκριμένες τράπεζες. Απαξ και γίνει το πρώτο γέμισμα μετά αρνείται να βάλει ξανά. Η τραπεζα κάνει απόρριψη.

Μετά σύνδεσα κάρτα άλλης τράπεζας, έβαλα μία μόνο φορά και πέρασαν. Πήγα να βάλω δεύτερη και τα ίδια. Απορρίπτει συνέχεια.

Εννοείται το κινητό έχει τις αντίστοιχες εφαρμογές αποδοχής κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν προσκαλείς κάποιον φίλο παίρνεις αμοιβή, ο φίλος σου πρέπει να κάνει 3 αγορές, ξέρετε πόσο πρέπει να είναι η ελάχιστη αξία συναλλαγής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, Raylan είπε

Όταν προσκαλείς κάποιον φίλο παίρνεις αμοιβή, ο φίλος σου πρέπει να κάνει 3 αγορές, ξέρετε πόσο πρέπει να είναι η ελάχιστη αξία συναλλαγής?

Και μισό ευρώ να κάνει δεν υπάρχει πρόβλημα. Εγώ 1 Τζόκερ και 2 δελτία Κίνο συνολικής αξίας 2 ευρώ, έπαιξα και η ανταμοιβή  (55 ευρώ) πιστώθηκε.

Επεξ/σία από vali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προχθες 

Revolut
We need some more information

The tax information you provided us with may be incomplete

Hi *******,

We've noted some discrepancies in our records regarding the tax residencies you provided us. Please help us make sure this information is correct.

You’re typically considered a tax resident in countries where you pay taxes or you’re physically present for at least 6 months of the year.

To update your information, visit the homepage in your app or click the blue button below.

This shouldn't take more than a few minutes. Thanks for your cooperation!

If you are experiencing trouble with providing this information, please ensure that you are running the latest version of the app.

Why do I need to submit this info?

According to CRS (Common Reporting Standard), Revolut is required to report information directly to tax authorities concerning financial accounts held by its customers.

Not all countries participate in CRS, so if you don't see the country in which you're a tax resident on the list when you try to submit, it means you don't need to submit your tax information for that country.

We're also required to report information about financial accounts held by U.S. taxpayers or by foreign entities (in which U.S. taxpayers hold a substantial ownership interest according to FATCA (Foreign Account Tax Compliance Act) to the United States Department of Treasury and the Internal Revenue Service (“IRS”).

 

Need to know something? Check out our FAQs.


Thanks,

Team Revolut

Την εχω ανοίξει Ελλάδα  με ελληνική διευθυνση αλλά αφου μένω/δουλευω Αγγλία εχω δωσει αγγλικά ΝΙ κλπ.Δεν με άφηνε να κάνω αλλαγή χωρας όταν δοκίμασα κάποια στιγμή στο παρελθόν.Ενημερωσα  τα στοιχεία και οκ,μέχρι στιγμής.

Επεξ/σία από Ukforthemoment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...