Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, alfeios είπε

Στην Alpha bank χρεωνονται ολα τα εισερχομενα απο 5,01€ και πανω, στην Eurobank χρεωνονται ολα τα εισερχομενα απο 20,01€ και πανω

Αν έχεις Άλφα Μισθοδοσίας είναι δωρεάν, δοκιμασμένο στην πράξη. Το γράφει και στον τιμοκατάλογο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 4/9/2021 στις 11:44 ΠΜ, d4mage είπε

... Πέρασα λοιπόν δίπλωμα και και το δέχτηκαν δεν μου εμφανίστηκε ξανά μήνυμα ταυτοποίησης.

Τι εγινε τελικα με το διπλωμα αυτοκινητου, ολα οκ με την ταυτοποιηση η ηρθε μηνυμα Δευτερα-Τριτη?

Ρωταω για φιλη αλλοδαπη που δεν τις δεχονται τα ελληνικα χαρτια τυπου αδεια παραμονης κλπ και εχει μονο διπλωμα αυτοκινητου Ελληνικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/9/2021 στις 12:44 ΜΜ, nek4d είπε

Τι εγινε τελικα με το διπλωμα αυτοκινητου, ολα οκ με την ταυτοποιηση η ηρθε μηνυμα Δευτερα-Τριτη?

Ρωταω για φιλη αλλοδαπη που δεν τις δεχονται τα ελληνικα χαρτια τυπου αδεια παραμονης κλπ και εχει μονο διπλωμα αυτοκινητου Ελληνικο.

Μέχρι στιγμής δεν μου ήρθε ειδοποίηση. Τι να πω να μου το πέταξε επειδή κάθε φορά έστελνα την χειρόγραφη άλλα και πάλι δεν στέκει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα φτιάξει παλιότερα λογαριασμό στη Revolut χρησιμοποιόντας χειρόγραφη ταυτότητα. Στην αρχή την δέχτηκαν και δούλεψε κανονικά για 2-3 μήνες, μετά όμως άρχισαν να μου ζητάνε ξανά επιβεβαίωση στοιχείων, και δεν δέχονταν την ίδια ταυτότητα. Τελικά σταμάτησα να την χρησιμοποιώ και διέγραψα εντελώς τον λογαριασμό. Αυτό είχε γίνει πριν 1 χρόνο και βάλε. Τελικά είπα να κάνω πάλι δοκιμή πριν 2 μέρες, δηλαδή να φτιάξω εκ νέου λογαριασμό (αφού είχα διαγράψει τον παλιό) και βλέπω ότι μεταξύ άλλων ζητάει πλέον και δίπλωμα οδήγησης. Οπότε κατά την εγγραφή δήλωσα το δίπλωμα οδήγησης, το οποίο δέχτηκαν κανονικά, μου ήρθε μήνυμα μετά από μερικά λεπτά ότι το δέχτηκαν. Να σημειώσω ότι έχω το δίπλωμα που είναι σε μορφή κάρτας, το "ευρωπαϊκό". Επίσης να σημειώσω ότι δήλωσα και το ΑΦΜ μου, δεν ξέρω αν έκανα καλά. Φυσικά για αρχή κρατάω μικρό καλάθι, μιας και έχω μόνο 2 μέρες που έκανα λογαριασμό, θα δω πως θα πάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gokuthelegend είπε

Οπότε κατά την εγγραφή δήλωσα το δίπλωμα οδήγησης, το οποίο δέχτηκαν κανονικά, μου ήρθε μήνυμα μετά από μερικά λεπτά ότι το δέχτηκαν. Να σημειώσω ότι έχω το δίπλωμα που είναι σε μορφή κάρτας, το "ευρωπαϊκό".

Ακριβώς. Μη μπερδευτεί κανείς και παλεύει με το παλιό το ροζ τρίπτυχο. ΔΕΝ..

Το κακό με αυτό το νέο είναι πως χωράει ως το KONSTANTIN, ελπίζω να μην την πατήσουμε πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα θέλω να χρησιμοποιήσω την ρεβολου για 5 μήνες σαν βασική κάρτα στην Ελβετία.

Πόσο είναι το κόστος όταν προσθέσω το ποσό από ελληνική τράπεζα;

Επίσης μπορώ να την χρησιμοποιώ για πληρωμές, υπάρχει όριο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, theo93 είπε

Καλησπέρα θέλω να χρησιμοποιήσω την ρεβολου για 5 μήνες σαν βασική κάρτα στην Ελβετία.

Πόσο είναι το κόστος όταν προσθέσω το ποσό από ελληνική τράπεζα;

Επίσης μπορώ να την χρησιμοποιώ για πληρωμές, υπάρχει όριο ;

Θα κάνεις  topup απο την ελληνική σου κάρτα που ειναι δωρεάν και άμεσο.Λεφτά να έχεις μεσα και όλα καλά.Κοιτα και το plan που έχεις τι όρια έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Θα κάνεις  topup απο την ελληνική σου κάρτα που ειναι δωρεάν και άμεσο.Λεφτά να έχεις μεσα και όλα καλά.Κοιτα και το plan που έχεις τι όρια έχει.

Όταν πήγα να κάνω τοπ απ' από Πειραιώς εμφάνισε μήνυμα πως μπορεί να υπάρξει κάποιο κόστος από την τράπεζα.

Το plan είναι το απλό, έχει όρια στις πληρωμές με κάρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Δεν εχει κόστος.Μεταφερεις σε € έτσι;

Δεν εχει όρια στις πληρωμες.Κοιτα το στο κινητό σου

 

Μεταφορά από εύρος σε φράγκα είναι.

Τι μπορώ να δω στο κινητό μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, theo93 είπε

Μεταφορά από εύρος σε φράγκα είναι.

Τι μπορώ να δω στο κινητό μου;

Απο ελληνικά ευρώ σε ευρώ στην Ρεβολουτ και εκεί θα τα αλλάξεις.Αλλιως φυσικό ειναι να εχει έξοδα.Και δεν θα κάνεις αλλαγες τα ΣουΚου,χαλάει τις ισοτιμίες.

ΤΟ πλανο που έχεις και τι όρια υπάρχουν.Τι άλλο;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Απο ελληνικά ευρώ σε ευρώ στην Ρεβολουτ και εκεί θα τα αλλάξεις.Αλλιως φυσικό ειναι να εχει έξοδα.Και δεν θα κάνεις αλλαγες τα ΣουΚου,χαλάει τις ισοτιμίες.

ΤΟ πλανο που έχεις και τι όρια υπάρχουν.Τι άλλο;

Σωστά τα βρήκα και τα όρια.

Στην φωτό που επισυνάπτω λέει ότι έχει προμήθεια, είναι φυσιολογικό;

 

Screenshot_2021-09-12-00-39-17-755_com.revolut.revolut.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...