Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λογικά γίνεται αλλα να ρωτίσω , επειδή δεν προλαβαίνω να μου ερθει η κάρτα και την θέλω για ταξίδι , θα μπορουσα να την περάσω στο κινητό  και να πληρώνω με το κινητό? να φτιαξω revolut η καποια αλλη ?πχ Ν26?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 λεπτά πριν, aGka8l είπε

λογικά γίνεται αλλα να ρωτίσω , επειδή δεν προλαβαίνω να μου ερθει η κάρτα και την θέλω για ταξίδι , θα μπορουσα να την περάσω στο κινητό  και να πληρώνω με το κινητό? να φτιαξω revolut η καποια αλλη ?πχ Ν26?

revolut,virtual card και πέρασμα στο apple/google pay.

Μπορεί να γίνεται το ίδιο και για την Ν26,δεν το ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

revolut,virtual card και πέρασμα στο apple/google pay.

Μπορεί να γίνεται το ίδιο και για την Ν26,δεν το ξέρω.

ναι πλέον η n26 σου δίνει virtual και αμα θες βγαζεις πλαστικη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα 

Ειμαι νέα και δε ξέρω αν διάλεξα κατάλληλη θεματική για να θέσω το ερωτημα μου 

Λοιπον , από Κύπρο χρειάζεται να μου σταλούν κάποια χρήματα και μου είπαν ότι μπορούν μέσω revolut . 

Έκανα εγώ καρτα revolut για να μου τα στείλουν , ωστόσο αυτά μετά μπορώ να τα μεταφέρω στην τράπεζα μου και αν έχει προμήθεια ; 
υπαρχει κάποιος που να γνωρίζει ✌️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να κάνεις έμβασμα από τον λογαριασμό της Revolut σε λογαριασμό οποιασδήποτε ελληνικής τράπεζας.

Στο εξερχόμενο της Revolut δεν υπάρχουν προμήθειες, αλλά θα υπάρχουν ως εισερχόμενο στην δική σου τράπεζα και ανάλογα ποια είναι κυμαίνεται 3-5€ (έως τα 12000€). Σε ΕΤΕ και Πειραιώς μέχρι τα 15€ είναι δωρεάν.

Υπάρχει σχετικό θέμα στο φόρουμ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/4/2022 στις 1:26 ΜΜ, Tzo91 είπε

Καλησπέρα 

Ειμαι νέα και δε ξέρω αν διάλεξα κατάλληλη θεματική για να θέσω το ερωτημα μου 

Λοιπον , από Κύπρο χρειάζεται να μου σταλούν κάποια χρήματα και μου είπαν ότι μπορούν μέσω revolut . 

Έκανα εγώ καρτα revolut για να μου τα στείλουν , ωστόσο αυτά μετά μπορώ να τα μεταφέρω στην τράπεζα μου και αν έχει προμήθεια ; 
υπαρχει κάποιος που να γνωρίζει ✌️

μπορείς φυσικά να τα χρησιμοποιήσεις κι απευθείας από τη revolut με την κάρτα ώστε να μην έχεις προμήθειες

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Δεν μου επαληθεύει τα στοιχεία στη revolut παιρνωντας κανονικά φωτογραφία ταυτότητας σελφι και αφμ. Το έχω επιχειρήσει πάνω από 30 φορές αλλά συνέχεια απορρίπτει την ταυτοποίηση. Έχει τύχει σε κάποιον παρόμοιο θέμα και αν ναι πως το αντιμετώπισε. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ippo_gkev είπε

Καλησπέρα. Δεν μου επαληθεύει τα στοιχεία στη revolut παιρνωντας κανονικά φωτογραφία ταυτότητας σελφι και αφμ. Το έχω επιχειρήσει πάνω από 30 φορές αλλά συνέχεια απορρίπτει την ταυτοποίηση. Έχει τύχει σε κάποιον παρόμοιο θέμα και αν ναι πως το αντιμετώπισε. Ευχαριστώ

Τι τύπου ταυτότητας έχεις; Την παλιά χειρόγραφη; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα νέος στην Revolut κι έχω μια απορία σχετικά με την δήλωση του ΑΦΜ, ενώ προς το παρόν έχω πατήσει skip στην διαδικασία και δεν τον δήλωσα, για κάποιο λόγο μου τον εμφανίζει κανονικά στις πληροφορίες. Έχει την δυνατότητα η Revolut να αντλεί αυτόματα τέτοιου είδους στοιχεία χωρίς καν να τους τα έχω δώσει?
Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, hurin είπε

Καλημέρα, θέλει ένας φίλος μου να πάει Αμερική το Πάσχα. Σκεφτόμουν να του δώσω την Revolut μου. Τον συμφέρει; Θα έχει πρόβλημα;

Ναι θα έχει πρόβλημα,αφου είναι σε άλλο όνομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Ukforthemoment είπε

Ναι θα έχει πρόβλημα,αφου είναι σε άλλο όνομα.

Θεωρητικά δεν υπάρχει πρόβλημα, μιας και η VISA / Mastercard περιορίζει τα καταστήματα λιανικής στο να μην ζητάνε ID card, και μπορείς να αρνηθείς και να την δείξεις.

Όσο όμως αφορά  μέσα μεταφοράς / ξενοδοχεία (καζίνο και δεν ξέρω που αλλού) μπορεί να γίνει έλεγχος με ID card και αν τους φανεί ύποπτο φωνάζουν την αστυνομία. Προσωπικά εμένα μου έτυχε τέτοιος έλεγχος αλλά ο ιδιοκτήτης της κάρτας ήταν μαζί μου οπότε μόλις έγινε η δικιά του ταυτοποίηση έληξε το ζήτημα. Να σημειώσω ότι ήδη είχαν καλέσει την αστυνομία. 

Επεξ/σία από Billator
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Billator είπε

Θεωρητικά δεν υπάρχει πρόβλημα, μιας και η VISA / Mastercard περιορίζει τα καταστήματα λιανικής στο να μην ζητάνε ID card, και μπορείς να αρνηθείς και να την δείξεις.

Όσο όμως αφορά  μέσα μεταφοράς / ξενοδοχεία (καζίνο και δεν ξέρω που αλλού) μπορεί να γίνει έλεγχος με ID card και αν τους φανεί ύποπτο φωνάζουν την αστυνομία. Προσωπικά εμένα μου έτυχε τέτοιος έλεγχος αλλά ο ιδιοκτήτης της κάρτας ήταν μαζί μου οπότε μόλις έγινε η δικιά του ταυτοποίηση έληξε το ζήτημα. Να σημειώσω ότι ήδη είχαν καλέσει την αστυνομία. 

Το ρισκάρεις σε ξένη χώρα;Και να μην είναι και ο κάτοχος της κάρτας μαζί σου;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...