Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν φορτίζω τη Revolut μέσω Curve (από πίσω πιστωτική κάρτα) η συναλλαγή θα πιάνεται στο αφορολόγητο;; Επειδή έχω συμπληρώσει το ποσό για το αφορολόγητο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, katsiletra είπε

Αν φορτίζω τη Revolut μέσω Curve (από πίσω πιστωτική κάρτα) η συναλλαγή θα πιάνεται στο αφορολόγητο;; Επειδή έχω συμπληρώσει το ποσό για το αφορολόγητο. 

και αν το ξεπεράσεις τι έγινε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, katsiletra είπε

Αν φορτίζω τη Revolut μέσω Curve (από πίσω πιστωτική κάρτα) η συναλλαγή θα πιάνεται στο αφορολόγητο;; Επειδή έχω συμπληρώσει το ποσό για το αφορολόγητο. 

Νομίζω ότι δεν φαίνεται σαν αγορά, ανεξαρτήτως πως θα φορτίσεις. Παρόλα αυτά, μπορείς να κάνεις μια δοκιμαστική φόρτιση μικρής αξίας, και να ελέγξεις μετά από μερικές μέρες στο e-banking αν στο έχουν περάσει στο αφορολόγητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, katsiletra είπε

Ε ναι. Αν το ξεπεράσω θα πληρώσω φόρο.

Δεν ξέρω τι εισόδημα δηλώνεις και ποιο είναι το πραγματικό, αλλά οι δαπάνες-τεκμήριο είναι συγκεκριμένες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκανε κανείς φόρτιση αυτές τις μέρες στη revolut να μου πει αν πρόσεξε πως άλλαξη η χώρα και αντί για Λιθουανία βγάζει Δουβλίνο / Ιρλανδία?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Luciferia είπε

έκανε κανείς φόρτιση αυτές τις μέρες στη revolut να μου πει αν πρόσεξε πως άλλαξη η χώρα και αντί για Λιθουανία βγάζει Δουβλίνο / Ιρλανδία?

 

Αν εννοείς το ΙΒΑΝ ακόμα Λιθουανίας είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Doubt είπε

Αν εννοείς το ΙΒΑΝ ακόμα Λιθουανίας είναι. 

όχι δεν λέω αυτό!

έκανα το top up μέσω της κάρτας alpha bank και η ειδοποίηση που μου ήρθε στο viber έγραφε "Πραγματοποιήθηκε η συναλλαγή μπλα μπλά αξίας τάδε στην επιχείρηση Revolutie / Ιρλανδία" ενω συνήθως γράφει "Revolut /Λιθουανία" 

κανένα πρόβλημα δεν έχω με τα χρήματα,κανονικά μπήκαν κλπ απλά μου κάνει εντύπωση η αλλαγή 

ps:μόλις διάβασα ότι η revolut θα μεταφερθεί Ιρλανδία επίσημα ,κάτι τέτοιο..ίσως έχει να κάνει με αυτό?

Επεξ/σία από Luciferia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Luciferia είπε

έκανα το top up μέσω της κάρτας alpha bank και η ειδοποίηση που μου ήρθε στο viber έγραφε "Πραγματοποιήθηκε η συναλλαγή μπλα μπλά αξίας τάδε στην επιχείρηση Revolutie / Ιρλανδία" ενω συνήθως γράφει "Revolut /Λιθουανία" 

Σωστό. Μόλις το δοκίμασα και όντως γράφει Δουβλίνο.

Screenshot_2022-04-06-14-52-56-969_com.google.android.apps.messaging.jpg

Επεξ/σία από Doubt
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Doubt είπε

Σωστό. Μόλις το δοκίμασα και όντως γράφει Δουβλίνο.

ok!

ρώτησα και το support αλλά μάλλον δεν έχουν προλάβει να ενημερωθούν  σχετικά άρα πιθανολογώ ότι είναι λόγω της μετάβασης (υποθέτω ,διάβασα στα γρήγορα το άρθρο) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον μπορείς να στέλνεις χρήματα κατευθείαν σε κάρτα άλλου ανεξαρτήτως τράπεζας. Για την ώρα υποστηρίζονται λίγες χώρες.

https://www.revolut.com/en-GR/help/making-payments/sending-money-to-a-bank-account/which-cards-can-i-send-money-to

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...