Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

27 λεπτά πριν, Nnoutas είπε

Προσπαθώ σήμερα να ανοίξω αποταμιευτικο λογαριασμό και μου βγάζει αυτό 

Screenshot_2024-03-16-19-44-45-763_com.revolut.revolut-edit.jpg

Λοιπόν μόλις μίλησα με το chat και μου αναφέρει αυτό 

"This is to inform you as upon checking I found that you haven't been on-boarded to trading account so in order to open a flexible savings accounts you need to have a trading account first." 

Αν κατάλαβα καλά πρέπει να έχω λογαριασμό επενδύσεων για να μπορέσω να ανοίξω αποταμιευτικο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 13/03/2024 at 13:09, The_Judas said:

Το ΑΦΜ λογικό είναι να το ζητάνε. Δεν είναι πλατφόρμες για μαύρο χρήμα αλλά τράπεζες ή brokers.

Η monese έχει 2% προμήθεια σε αναλήψεις από ΑΤΜ και χρεώση για εξερχόμενα εμβάσματα.

διακόψανε σε κανεναν λογαριασμό επειδή δεν έβαλε αφμ? Η δε σε αφήνει να κάνεις κινήσεις χωρις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Nnoutas είπε

Λοιπόν μόλις μίλησα με το chat και μου αναφέρει αυτό 

"This is to inform you as upon checking I found that you haven't been on-boarded to trading account so in order to open a flexible savings accounts you need to have a trading account first." 

Αν κατάλαβα καλά πρέπει να έχω λογαριασμό επενδύσεων για να μπορέσω να ανοίξω αποταμιευτικο; 

Παιδιά έχει κανείς καμία ιδέα τι κάνουμε εδώ; Να αναφέρω ξανά ότι προσπαθώντας να ανοίξω αποταμιευτικό λογαριασμό μου εμφανίζει ΄ότι κάτι πήγε στραβά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/3/2024 στις 8:15 ΜΜ, Nnoutas είπε

Λοιπόν μόλις μίλησα με το chat και μου αναφέρει αυτό 

"This is to inform you as upon checking I found that you haven't been on-boarded to trading account so in order to open a flexible savings accounts you need to have a trading account first." 

Αν κατάλαβα καλά πρέπει να έχω λογαριασμό επενδύσεων για να μπορέσω να ανοίξω αποταμιευτικο; 

Σωστά κατάλαβες...

Στις 17/3/2024 στις 1:42 ΠΜ, agnostos99 είπε

διακόψανε σε κανεναν λογαριασμό επειδή δεν έβαλε αφμ? Η δε σε αφήνει να κάνεις κινήσεις χωρις?

Το ΑΦΜ θα ειναι σύντομα μονόδρομος για να μπορείς να χρησιμοποιήσεις την Revolut. Αν δεν θελεις να το δώσεις δες αλλες λύσεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, katsiletra είπε

Κι εγώ που έχω επενδύσεων λογαριασμό , το ίδιο μήνυμα μου εμφανίζει . Άρα δεν φταίει αυτό.

Μάλλον είναι συστημικό το σφάλμα. Έφτιαξα λογαριασμό επενδύσεων και πάλι το ίδιο μήνυμα μου βγάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/3/2024 στις 1:42 ΠΜ, agnostos99 είπε

διακόψανε σε κανεναν λογαριασμό επειδή δεν έβαλε αφμ? Η δε σε αφήνει να κάνεις κινήσεις χωρις?

Ως τώρα δεν έχω δώσει, παρ' όλο που ανά διαστήματα μου στέλνουν εκφοβιστικά email πως αν δεν το κάνω μέχρι την τάδε ημερομηνία θα μου περιορίσουν τον λογαριασμό.

Δεν ξέρω πόσο πολύ θα τραβήξει αυτό και αν κάποια μέρα οι απειλές τους γίνουν πραγματικότητα ή απλά θα με αφήσουν ήσυχο. Αλλά και να το κάνουν θα έχω την επιλογή να δώσω το ΑΦΜ μου εκ των υστερών, ή αν τα πράματα έχουν αλλάξει και δε θέλω να χρησιμοποιώ άλλο το Revolut απλά να τραβήξω ότι έχω μέσα και να κλείσω τον λογαριασμό μου.

Αλλά μεταξύ μας τώρα, οι πιθανότητες είναι πως αν όντως με αναγκάσουν να τους δώσω το ΑΦΜ μου θα το κάνω. Μέχρι όμως να κάνουν την απειλή τους πραγματικότητα και να μου περιορίσουν τον λογαριασμό δε θα βάλω μόνος μου τα χεράκια μου να βγάλω τα ματάκια μου.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, prometheas said:

Σωστά κατάλαβες...

Το ΑΦΜ θα ειναι σύντομα μονόδρομος για να μπορείς να χρησιμοποιήσεις την Revolut. Αν δεν θελεις να το δώσεις δες αλλες λύσεις...

 

1 hour ago, crispy_mummy said:

Ως τώρα δεν έχω δώσει, παρ' όλο που ανά διαστήματα μου στέλνουν εκφοβιστικά email πως αν δεν το κάνω μέχρι την τάδε ημερομηνία θα μου περιορίσουν τον λογαριασμό.

Δεν ξέρω πόσο πολύ θα τραβήξει αυτό και αν κάποια μέρα οι απειλές τους γίνουν πραγματικότητα ή απλά θα με αφήσουν ήσυχο. Αλλά και να το κάνουν θα έχω την επιλογή να δώσω το ΑΦΜ μου εκ των υστερών, ή αν τα πράματα έχουν αλλάξει και δε θέλω να χρησιμοποιώ άλλο το Revolut απλά να τραβήξω ότι έχω μέσα και να κλείσω τον λογαριασμό μου.

Αλλά μεταξύ μας τώρα, οι πιθανότητες είναι πως αν όντως με αναγκάσουν να τους δώσω το ΑΦΜ μου θα το κάνω. Μέχρι όμως να κάνουν την απειλή τους πραγματικότητα και να μου περιορίσουν τον λογαριασμό δε θα βάλω μόνος μου τα χεράκια μου να βγάλω τα ματάκια μου.

 

Μωρε μια χαρα τον εδωσα απλα με τρωει η περιεργεια τι θα γινονταν αν δεν :D

Να και πιο τολμηρός συμφορουμιτης που το παει με τελευταίας ανάσας :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/3/2024 στις 7:09 ΜΜ, Nnoutas είπε

Μάλλον είναι συστημικό το σφάλμα. Έφτιαξα λογαριασμό επενδύσεων και πάλι το ίδιο μήνυμα μου βγάζει.

Μετά από επικοινωνία στο τσατ, το φτιάξανε σήμερα σε μένα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι; μήπως έχει παραγίνει ακριβή η revolut? ανέβηκαν πολύ οι χρεώσεις στα προγράμματα, έκοψε παροχές κλπ. Την χρησιμοποιώ αρκετά και δεν βλέπω και κάποια άλλη εναλλακτική της αλλά όπως το πάει θα εκτιμήσουμε τις ελληνικές τράπεζες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, katsiletra είπε

Μετά από επικοινωνία στο τσατ, το φτιάξανε σήμερα σε μένα.

Πότε είχες μιλήσει μαζί τους. Εγώ ακόμη περιμένω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, for4 είπε

ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι; μήπως έχει παραγίνει ακριβή η revolut? ανέβηκαν πολύ οι χρεώσεις στα προγράμματα, έκοψε παροχές κλπ. Την χρησιμοποιώ αρκετά και δεν βλέπω και κάποια άλλη εναλλακτική της αλλά όπως το πάει θα εκτιμήσουμε τις ελληνικές τράπεζες.

Είχα και έχω το βασικό δωρεάν πρόγραμμα.

Υπερβάλλεις στο μέγιστο βαθμό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...