Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κάπως έτσι θα γίνει όπως τώρα....τυχερούληδες οσοι το παίξανε κορωνα γράμμα...  :( δεν μπορεί να περιμένει λιγάκι ακόμη ρε το αναθεματισμένο ; 

Δέν μπορώ να πώ όμως πως δέν χαίρομαι να βλέπω τις κάθετες απογειώσει..... :) .....αρκει να γεμίσω λίγο ακόμα τις τσέπες μου με το διαμαντάκι μας....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους ,

Είμαι καινούργιος στον κόσμο των crypto και έχω επενδύσει κάποια χρήματα στο XRP. Υπάρχει προοπτική για το νόμισμα; και ποια είναι η κατάλληλη στιγμή για να βάλω κάποια χρήματα ακόμα; 

                                                                                                                                                        Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρρυ άρχικα που θα χρησιμοποιήσω το τοπικ για κάτι άσχετο με το ΧΡΠ.

Εγώ ξαναγράψει πως χρησιμοποιώ ρεβολουτ. Εντρυ λεβελ χρήστης.

Έκανα λογαριασμό και στο kraken. Όμως, οι λογαριασμοι που έχω στις ελληνικές τράπεζες, ακόμη και η ρεβολουτ, εοχυν ως δνση κατοικίας το πατρικό μου.

Πλέον δε διαμένω εκεί. Στο κρακεν έβαλα τη τωρινή μου δνση.

Αν πάω να μεταφέρω χρήματα, μου Ζητάει φυσικά αρ.καρτας και στοιχεία δνσης.

Θα υπάρχει πρόβλημα αν βάλω οποιαδήποτε κάρτα μου, με δνση Α, ένω στο κρακεν έχω δηλώσει δνση Β ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ποιόν τα έλεγα δεν θυμάμαι....όταν θα αρχίσουνε να μας λένε "δέν χρειάζετε να αγοράσετε ολόκληρο μπίτκοιν, αγοράστε ένα κομάτι του"  τότε είμαστε περίπου στο τέλος....η αγοραστική δύναμη έχει στεγνώσει και θέλουν να πιάσουν λίγα τελευταία πρίν ξεκκινήση η κατάρευση....το πολύ μισό χρόνο την δίνω την φούσκα....μετά αναλαμβάνει η Κάμαλα και παίρνει ο Μπάιντεν τον πούλο.....

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, eliascm21 είπε

χαχα αλλιώς μας είχα συνηθίσει και τώρα μας αγχώνει. Μήπως είχαμε κάποιο νέο;

Αύριο θα έχουμε νέα αν τελικά η δικαστής εγκρίνει το αίτημα της Ripple για να ανοιχτεί ο φάκελος με τις επικοινωνίες του SEC για το πως αποφάσισε ότι το Bitcoin και το Ethereum δεν είναι securities.

Πρόκειται για πολύ σημαντική εξέλιξη αν τελικά εγκριθεί το αίτημα, γιατί το SEC δεν θέλει να βγουν οι πληροφορίες έξω. Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε πως πήραν την απόφαση για το Ethereum, από τη στιγμή που είχε κάνει ICO.

Επίσης πολύ ενδιαφέρον είναι ότι στο σημερινό pump έχουμε αρκετά μεγάλη διαφορά τιμής στα κορεάτικα ανταλλακτήρια. Μιλάμε για 0,10$ πάνω σε σχέση με τα υπόλοιπα ανταλλακτήρια. 

Όποιος θυμάται το 2017, είχε γίνει ακριβώς το ίδιο πράγμα. Σε σημείο που το Coinmarketcap κάποια στιγμή αφαίρεσε τα κορεάτικα ανταλλακτήρια (χωρίς προειδοποίηση) από τον υπολογισμό της τιμής του XRP, με αποτέλεσμα να φαίνεται ότι έχει πέσει η τιμή γύρω στο 10-20% σε μια μέρα...

Επεξ/σία από thomasG4
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με τρώει να ξανά αγοράσω αν και από ότι φαίνεται από το γράφημα (τιμές σε ευρώ) είναι η χειρότερη δυνατή στιγμή (για αυτό για πρώτη φορά θα καταπολεμήσω το FOMO και δε θα το κάνω)

xrp.png

Επεξ/σία από eliascm21
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνω τί λές....υπάρχει ππαντα η περίπτωση να γίνει κάποια μαμουνιά και να πέσει η αγορά. Πιστεύω σε καμία μαλακία απο τους ακτιβιστές πρασσινούληδες. Έχουνε καιρό να κάνουνε γνωστή την παρουσία τους....

Εγώ και να είχα δέν θα αγόραζα....δυστυχώς δεν έχω και περιμένω μιά καλή μπάζα....στα 0.40 ναί να αγοράσουμε τώρα όμως... :/ 

ξυνώμουν να πουλήσω στα 0.72 αλλα δεν το εκανα....τρελό ρίσκο...

το σίγουρο είναι πως των ιούνιο κλείνει η γωνία και εγώ εκεί είχα υπολογίσει. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, FromMyAshesRRR είπε

Καταλαβαίνω τί λές....υπάρχει ππαντα η περίπτωση να γίνει κάποια μαμουνιά και να πέσει η αγορά. Πιστεύω σε καμία μαλακία απο τους ακτιβιστές πρασσινούληδες. Έχουνε καιρό να κάνουνε γνωστή την παρουσία τους....

Εγώ και να είχα δέν θα αγόραζα....δυστυχώς δεν έχω και περιμένω μιά καλή μπάζα....στα 0.40 ναί να αγοράσουμε τώρα όμως... 😕

Καλημέρα παιδιά και καλή εβδομάδα!!! Αυτό που όταν  θες να πάρεις είναι στις εκπτώσεις και δεν έχεις σάλιο και απλά το βλέπεις να περνάει από μπροστά σου χωρίς να μπορείς να αγοράσεις και όταν έχεις το ρευστό ζεστό να περιμένει να φαγωθεί, αυτό έχει φτάσει στο ανάθεμα, πως λέγεται??? Άντε να δούμε παρακάτω. Μακάρι για όλους βέβαια να πάει ψηλά, αλλά αφού πρώτα μας κάνει τη χάρη να πέσει για μια ακόμα αγορά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Gouthas είπε

Καλημέρα παιδιά και καλή εβδομάδα!!! Αυτό που όταν  θες να πάρεις είναι στις εκπτώσεις και δεν έχεις σάλιο και απλά το βλέπεις να περνάει από μπροστά σου χωρίς να μπορείς να αγοράσεις και όταν έχεις το ρευστό ζεστό να περιμένει να φαγωθεί, αυτό έχει φτάσει στο ανάθεμα, πως λέγεται??? Άντε να δούμε παρακάτω. Μακάρι για όλους βέβαια να πάει ψηλά, αλλά αφού πρώτα μας κάνει τη χάρη να πέσει για μια ακόμα αγορά!!!

Λουκρητία "Γαμώ την τύχη μου Γαμώ"....ετσι λέγετε η κατάσταση Γκουθας 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε να δες τι κανςι τώρα...

Όλο λέμε να ανέβει να πουλήσουμε και τώρα που ανέβηκε φοβάμαι να πουλήσω, μπας και δε ξαναπέσει!

Άι σιχτιρ, θα τα πουλήσω όλα να ησυχάσω!

Ή δε θα το ξαναδω για μήνες!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...