Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, FromMyAshesRRR είπε

@NTC Labs @Sakis_Spooky @υπόλοιποι

Σακη κάνε λίνκ ρε συ να δουμε, μπερδέψανε τα μπούτια τους ; ....

Οι επόμενες μου αγορές είναι 

1)μόλις αγόρασα 1000 χρπ

2)πρέπει σύντομα να αγοράσω XDC

3)όταν το ΝΕΧΟ κάνει το πήδημα προς το 3,2-3,5 εύχομαι να το κάνει πολύ πολύ σύντομα, τότε θα τα μετατρέψω σε ΧΛΜ γιατί θέλω 10κ ΧΛΜ σίγουρα. 

Το ΧΛΜ θα πάρει τα πάνω του προς το 0.60 πρίν το ΧΡΠ. Εάν προς το τέλος της επόμενης εβδομάδας δέν πάει το ΝΕΧΟ προς τα πάνω, τότε αναγκαστικά θα μετατρέψω τα ΝΕΧΟ με την τιμή που θα έχει τότε. 

'Έχουμε 11 ημέρες πρίν την αερολήψη του ΧΛΜ

10 ημέρες πρίν την αερόληψη του ΒΓΒ (VGB) 

4) ΒΓΒ θα αγοράσω ή την ημέρα που θα μας τα δώσουν ή τις επόμενες ημέρες , θα δώ αναλόγος την τιμή πώλησης. 

image.png.220246acb1fc8e25ccf1cd055ab368fc.png

 

 

Και κάτι άλλο. 

Εάν κοιτάξετε στο XRPtoolkit  το ΒΓΒ ήταν στα 1.90, μετά που έγινε γνωστό οτι θα γίνει αερολήψη, πήγε και στα 200.... τώρα είναι στα 39 χρπ έναντι 1 ΒΓΒ......οπότε καταλαβαίνετε πού μπορεί να πάει. 

 

Ποιό κάτω βλέπετε το Σολοτζένικ.....ήταν αρχές νοέμβρη στα 0.07 σεντ....τώρα 1 μηνα μετά και μετά την γνωστοποιηση πήγε στα 6.36δολλάρια.... μήν κάνετε να δείτε τί θα είχαμε κερδίσει αν αν αν.....θα ζαλιστείτε....εγώ δέν το κάνω. 

image.png.9e109a7cadeb4412bee085fe68fc84d4.png

 

 

Τώρα.....σας ρωτάω..... αν δείτε στο XRPtoolkit.....

XTK kudos 

image.png.79ba1546bde4a7b7180a1c3e330aa9c8.png

 

image.png.7ad3c363c3b320a00282d498599b1ec3.png

Το REP δέν ξέρω πώς θα κινειθεί, όμως για το XTK δέν ξέρεις αν θα γίνει πάλι κάποια αεροληψη......

EDIT : Μέχρι στιγμής δέν μου είναι δυνατή η αγορά του REP . Μόνο το ΧΤΚ. 

 

το ποιό σίγουρο είναι να αγοράσουμε ΧΡΠ. Όλα τα υπόλοιπα είναι ρίσκα και καλό είναι όπως έχω ξαναπει και εγώ και άλλα παιδιά, θα κοιτάμε το πορτοφόλι μας και αναλόγος να πράτουμε. Προσωπικά προτιμώ να αγοράσω κρύπτο παρά το τελευταίο μοντελάκι κουστούμι τηλέφωνο και σκαρπίνι....αυτά θα έρθουν απο μόνα τους όταν το ΧΡΠ πάει στα 15-20 δολλάρια :P 

image.png.bc5c7f0a1f255f608b74e7bf0cd44fa1.png

 

Xdc γιατί; 
Έχω αγορασμένα κάποια κομμάτια (ψηλή θέση δυστυχώς ) αλλά δεν γνωρίζω και πολλά για αυτό και δεν ξέρω αν αξίζει να τα κρατήσω 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 18/10/2021 στις 11:00 ΜΜ, FromMyAshesRRR είπε

 

image.png.70b2699fcaa9232b12e2f4ea43f80a3c.png

Είπαμε XDC ανήκει στους θυσαυρούς εκει έξω. 

 

23 λεπτά πριν, CostasGp21 είπε

Xdc γιατί; 
Έχω αγορασμένα κάποια κομμάτια (ψηλή θέση δυστυχώς ) αλλά δεν γνωρίζω και πολλά για αυτό και δεν ξέρω αν αξίζει να τα κρατήσω 

 

 

Γιατί... είναι θησαυρός! Για HODL! Τα ξεχνάς και το... 2030 τα θυμάσαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, CostasGp21 είπε

Xdc γιατί; 
Έχω αγορασμένα κάποια κομμάτια (ψηλή θέση δυστυχώς ) αλλά δεν γνωρίζω και πολλά για αυτό και δεν ξέρω αν αξίζει να τα κρατήσω 

 

 

 

είχες απαντήσει απο κάτω :P

XDC  = R3 Corda = Yoshitaka Kitao = SBI bank Japan = XRP :P συνεργάτες της Ριπλ είναι και ο Κιτάο είναι μεγαλομέτοχος της R3 Corda αλλα και της  Ripple ;)  παρόλο που είχαν κάποια σύγκρουση τους έβαλε χέρι ο Κιτάο. 

Στις 22/11/2021 στις 10:28 ΠΜ, FromMyAshesRRR είπε

 

image.png.2d6737a6482059858e2a49afeaeb9e6d.png

 

Δές εκεί δεξιά κάτω SBI GROUP- R3 Corda(XDC)- Swift

δέν έχει άλλη επιλογή η σουίφτ, το λέω απο το 2017, όσο να βαράνε το κωλαράκι τους, δέν θα τους περάσει. Ή συνεργάζονται. ή εξαφανίζονται. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον διαβάζοντας και μαθαίνοντας όλες αυτές τις πληροφορίες τόσο απογοητεύομαι .. η χρησιμότητα του xrpl είναι ολοφάνερη μπορεί να αντικαταστήσει όλο το τωρινό σύστημα πολύ εύκολα και αυτό πιστεύω είναι το πρόβλημα .. δεν θα το αφήσουν ποτε γιατί θα χάσουν σχεδόν τα πάντα .. πιο πιθανόν είναι να βγάλουν μια δικιά τους τεχνολογία που θα την ελέγξουν από την αρχή παρά να τα καταφέρει το xrp .. θα χολνταρω ακόμη και να φτάσει 10 cents αλλά δεν νομίζω πως θα αφήσουν μια τέτοια αλλαγή .. το xrp είναι διασκορπισμένο σε εκατομμύρια πορτοφόλια δεν γίνεται (για αυτούς ) την τεχνολογία να την έχει ο καθένας .. 

Xlm κατά την γνώμη μου μην περιμένετε κι πολλά αν δεν τα καταφέρει η ripple με την δυναμικότητα της δεν θα το κάνει το xlm ..

Γνώμη μου πάντα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, CostasGp21 είπε

Πλέον διαβάζοντας και μαθαίνοντας όλες αυτές τις πληροφορίες τόσο απογοητεύομαι .. η χρησιμότητα του xrpl είναι ολοφάνερη μπορεί να αντικαταστήσει όλο το τωρινό σύστημα πολύ εύκολα και αυτό πιστεύω είναι το πρόβλημα .. δεν θα το αφήσουν ποτε γιατί θα χάσουν σχεδόν τα πάντα .. πιο πιθανόν είναι να βγάλουν μια δικιά τους τεχνολογία που θα την ελέγξουν από την αρχή παρά να τα καταφέρει το xrp .. θα χολνταρω ακόμη και να φτάσει 10 cents αλλά δεν νομίζω πως θα αφήσουν μια τέτοια αλλαγή .. το xrp είναι διασκορπισμένο σε εκατομμύρια πορτοφόλια δεν γίνεται (για αυτούς ) την τεχνολογία να την έχει ο καθένας .. 

Xlm κατά την γνώμη μου μην περιμένετε κι πολλά αν δεν τα καταφέρει η ripple με την δυναμικότητα της δεν θα το κάνει το xlm ..

Γνώμη μου πάντα 

έχω

χχχ.χχχ ΦΛΡ

χχ.χχχ ΧΡΠ

χχ.χχχ ΣΓΒ

χχ.χχχ ΧΔΣ

σύντομα θα έχω και

χχ.χχχ ΧΛΜ

(τα υπόλοιπα το θέμα προτζέκτ) 

τα οποία περιμένουν το μούν όχι ζωγραφισμένο, χειροπιαστό μακροβουτι θα κάνω εκεί.  

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

έχω

χχχ.χχχ ΦΛΡ

χχ.χχχ ΧΡΠ

χχ.χχχ ΣΓΒ

χχ.χχχ ΧΔΣ

σύντομα θα έχω και

χχ.χχχ ΧΛΜ

(τα υπόλοιπα το θέμα προτζέκτ) 

τα οποία περιμένουν το μούν όχι ζωγραφισμένο, χειροπιαστό μακροβουτι θα κάνω εκεί.  

 

 

Το εύχομαι πράγματα για όλους μας , πέρα από το xrp που οκ τα έχουμε πει , ποιο πιστεύεις (ένστικτο ) από τα υπόλοιπα θα παει καλύτερα ; (Αν έπρεπε να επιλέξεις μόνο 1 βρε παιδί μου ποιο θα κράταγες 😛; Πέρα από xrp ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σωπα ρε. Ε ήδη Τόρο έχει αρνηθεί. Κρίμα για το κόσμο πάντως.

 

Βασικά εκτός του bitrue νομίζω δεν υπάρχει άλλο exchange που να κάνει support το sgb...και γενικά πολύ τίμιο bitrue στο συγκεκριμένο θέμα. Εκεί θα πάω και για αυτό το μήνα τα xrp λόγω Solo.

Υγ:η αλήθεια είναι σκεφτόμουν πολύ σοβαρά με αυτή την αύξηση τιμής sgb να περιμένω λίγο και να τα δώσω. Μετά το σναπσοτ ούτως η άλλως θα πέσει δραματικά η τιμή του πιστεύω οπότε ζυγίζω λίγο το αν θα κερδίσω από το να δώσω τώρα sgb στη τιμή που πιστεύω θα φτάσει αυτή τη βδομάδα και να πάρω μετά τα 2-4πλα αλλά να χάσω το airdrop.

 

Decisions decisions.

 

Ps:lol σα διαφήμιση διαβάζεται το βασικό μνμ

 

Περιέχει τοποθέτηση προϊόντος😁.

Επεξ/σία από shadowfax-1-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι εκείνη την ημέρα θα τα έχω στο bitrue για να κανω το ιδιο. Δίχως στοπλος γιατί δεν ειναι εξωπραγματικό να κάνουν ένα μινι ντάμπ για να χτυπήσουν τις εντολες και να μείνουμε με το ποντίκι στα χερια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εννοειται οτι μετα το airdrop του SGB θα εκτιναχθει το SOLO.

Ισως τα Χριστουγεννα να δουμε αυξηση στο XRP μετα τα 2 airdrop 

Επεξ/σία από geoptik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ δεν είναι αρκετά ξεκάθαρο το θέμα με το sgb airdrop.

 

Πχ διαβάζω ότι ναι μεν το Τόρο δεν έχει αποδώσει(και το binance US) αλλά τα κρατάει σε cold storage. Διεύθυνση οπότε υπάρχει.

Άρα θα αποδώσουν κανονικά εκεί στις διευθύνσεις;; Η εννοούν ότι αν δεν έχουν δώσει σε πελάτες τοτε θα γίνει εξαίρεση; Δλδ αν κάποια ανταλλακτηρια πχ τα έχουν κάψει η τα έστειλαν πίσω;

 

Αν αποδώσουν σε κάθε etoro & nexo companies address,ε μικρό το κέρδος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια σκαλωσα κ δε θυμαμαι.
Για το exfi airdrop ειμαστε οκ με τα sgb μας delegated στο bifrost  ή πρεπει να τα στείλουμε αλλού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...