Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λοιπον.Σε ενα χρονο απο τωρα θα εισαι πλουσιος κι εγω δεν θα εχω σαλιο με τις μοχλευσεις.Ετοιμασου να σου ζητησω δανεικα το 25 για το τοτε bull run.Σου στελνω πμ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@popai32

Εγώ αποφάσισα να κάνω παύση με τις μοχλευσεις, να αναδιοργανοθώ,  να προετοιμαστώ για το επόμενο μπουλραν και να αναμένω καρτερικά το κράς. Στο κράς θα κινηθώ ανάλογα. Πρώτα θα αγοράσω ένα 10%, μετά θα συνεχιστεί το κράς λιγο ακομα, τότε άλλο ένα 10% θα φύγει. Όταν για λίγους μήνες αρχίσει να σταθεροποιείτε θα βάλω άλλο ένα 30%. Μονο οταν φαίνετε να πατώσαμε και να αρχίζει την άνοδο θα ρίξω άλλο ένα 10%. Απο εκεί και μετά, απο το υπόλοιπο 50% θα κρατήσω 20% καβάτζα και το 30% θα το κάνω trading....όσο για την μόχλευση, θα βάλω ενα 1% με 5Χ μοχλευση λίγο πρίν το επόμενο halving. και θα το αφήσω και οτι γίνει. 

 Όσοι παραμείνουμε εδώ στο φόρουμ (εύχομαι να είμαστε πολλοί) και να κρατήσουμε επαφή, θα πρέπει να τους πάρουμε και τα σώβρακα. Περάσαμε πολλά (και θα περάσουμε ακόμη πολλά) και πρέπει να ανταμοιφθούμε. Χόλντ δε φάκιγκ ντόρ ! 

Επεξ/σία από FromMyAshesRRR
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι μπερδεμένος , είστε ακόμη μέσα παιδιά;Φουσκώνουμε τις ήδη γεμάτες μας σακούλες ή πουλάμε όσο είναι ακόμη σχετικά νωρίς; Η πτώση του btc κάτω από τα 52k σημάδεψε το τέλος του bull run;

'Εχω έρθει πλέον στο αρχικό μου κεφάλαιο χάνοντας τα κέρδη των τελευταίων μηνών μετά την σημερινή πτώση , οπότε σκέφτομαι σοβαρά την επόμενη μου κίνηση.

Ξέρω ότι κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος , αλλά τι λένε τα χαρτιά σας;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, TrevieL είπε

Είμαι μπερδεμένος , είστε ακόμη μέσα παιδιά;Φουσκώνουμε τις ήδη γεμάτες μας σακούλες ή πουλάμε όσο είναι ακόμη σχετικά νωρίς; Η πτώση του btc κάτω από τα 52k σημάδεψε το τέλος του bull run;

'Εχω έρθει πλέον στο αρχικό μου κεφάλαιο χάνοντας τα κέρδη των τελευταίων μηνών μετά την σημερινή πτώση , οπότε σκέφτομαι σοβαρά την επόμενη μου κίνηση.

Ξέρω ότι κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος , αλλά τι λένε τα χαρτιά σας;

 

Για όσους δέν έχουν διαβάσει το τί γράφω απο τον μάιο έως τώρα. 

Πιστεύω πως εμείς χάσαμε την σειρά μας στο μπουλραν αυτό. 

Πιστεύω πως το παρτυ για εμάς έχει τελειώσει και δέν θέλουμε να το παραδεχτούμε. 

Πιστεύω πως το ΣΕΚ σε συνεργασία με το ακατανόμαστο και το διαπλεκόμενο έχουνε σαμποτάρει την αγορά και ειδικά το ΧΡΠ για να πάρουν μονο αυτοι τα κέρδη και να μήν αφήσουν τον ανταγωνισμό να τους εξαφανίσει. 

Δέν με έχουνε πείσει πως είμαστε σε υπερκύκλο όπως το έχω επανελλημένα δηλώσει ξανα και ξανα. Έχω μιλήσει για "ενδεχομένος" και "πιθανόν" και "ισως" να είμαστε σε υπερκυκλο αλλα όσον το ΧΡΠ δεν είναι στα 10δολλάρια ούτε υπερκυκλο πιστεύω ουτε τιποτα. 

Εγώ πάντως δέν πουλάω κάτω απο την τιμή αγοράς, όταν το ΧΡΠ θα έπρεπε να είναι στα 2 με 3 ψηφία. 

Ειμαι εδώ απο το 2017-2018 και δέν φεύγω αν δεν δώ δέν το μυρίσω δέν το δαγκώσω και δέν το ζαφτόσω το Moon. 

Το δικό μου κεφάλαιο είναι στα 6 ψηφία. Ή ΤΑΝ Η ΕΠΙ ΤΑΣ. 

είπα και λάλλησα. Φοίνιξ. 

Επεξ/σία από FromMyAshesRRR
  • Like 3
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είσαι trader δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Εγώ όμως που θέλω να κρατήσω για 3-4 χρόνια θα ψιλό αγοράσω όμως γιατί για μένα είναι σαν περίοδος εκπτώσεων.

Από αυτά που έχω ερευνήσει 3 πρότζεκτ θα κρατήσω και θα τσιμπήσω λίγο ακόμα

 

Xrp

Ada

algo.

 

εγώ δεν είμαι βέβαια κολοσσός σαν τον myashes οπότε τα ποσά που παίζω είναι 2-3ψηφια🤗😊.

 

Καληηηη επιτυχία και κουράγια και στομάχια.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, shadowfax-1- είπε

Αν είσαι trader δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Εγώ όμως που θέλω να κρατήσω για 3-4 χρόνια θα ψιλό αγοράσω όμως γιατί για μένα είναι σαν περίοδος εκπτώσεων.

Από αυτά που έχω ερευνήσει 3 πρότζεκτ θα κρατήσω και θα τσιμπήσω λίγο ακόμα

 

Xrp

Ada

algo.

 

εγώ δεν είμαι βέβαια κολοσσός σαν τον myashes οπότε τα ποσά που παίζω είναι 2-3ψηφια🤗😊.

 

Καληηηη επιτυχία και κουράγια και στομάχια.

 

 

Εγω το εχω παρει αποφαση οτι $$ φετος δεν θα δω οποτε τα ΧΡΠ δεν τα αγγιζω εως το 2025-2030 και απο το κομιουνιτι παλι δεν αγγιζω SGB K ELS (τα υπολοιπα θα σορταρονται η μικρο trading)μεχρι το 2025 και αν μεχρι τοτε ειναι καλο το passive income τοτε θα αρχισω να εισπραττω το παθητικο απο το 2024 αρα πτωσεις σαν και σημερα η και μεγαλυτερες δεν με αγχωνουν, λεφτα να υπηρχαν να αγοραζαμε και περισσοτερα..

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παει πιάσανε και τις θέσεις 0.60 .. ανα πάσα στιγμή διακύμανση 0.60-1.10 .. και σε ανερχόμενο bull run θα είμαστε εκτός με hight 1.80 max .. το λάθος μας ήταν πως περιμέναμε( τουλάχιστον εγώ ) εξελίξεις αυτόν τον χρόνο .. το xrp αν αν τα καταφέρει μιλάμε για μακροχρόνια επένδυση  .. δεν θα δείξει ή θα αλλάξει τίποτα μέχρι το τέλος του 22 αυτό είναι σίγουρο .. στομάχι και hold βάζοντας παρωπίδες στις δεξιά κι αριστερά 10-100χ αποδόσεις άλλων πρότζεκτ.

 

και στο τέλος όσοι μείνουνε θα ζυγίσουν τα κέρδη και το κόστος ευκαιρίας άλλων πρότζεκτ .. 

(γνώμη μου θα σταθεροποιηθεί γύρω στα 0.9 -1 η τιμή μέχρι το τέλος του μήνα ) 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, CostasGp21 είπε

Παει πιάσανε και τις θέσεις 0.60 .. ανα πάσα στιγμή διακύμανση 0.60-1.10 .. και σε ανερχόμενο bull run θα είμαστε εκτός με hight 1.80 max .. το λάθος μας ήταν πως περιμέναμε( τουλάχιστον εγώ ) εξελίξεις αυτόν τον χρόνο .. το xrp αν αν τα καταφέρει μιλάμε για μακροχρόνια επένδυση  .. δεν θα δείξει ή θα αλλάξει τίποτα μέχρι το τέλος του 22 αυτό είναι σίγουρο .. στομάχι και hold βάζοντας παρωπίδες στις δεξιά κι αριστερά 10-100χ αποδόσεις άλλων πρότζεκτ.

 

και στο τέλος όσοι μείνουνε θα ζυγίσουν τα κέρδη και το κόστος ευκαιρίας άλλων πρότζεκτ .. 

(γνώμη μου θα σταθεροποιηθεί γύρω στα 0.9 -1 η τιμή μέχρι το τέλος του μήνα ) 

 

Με πατάς σε ευαίσθητο σημείο.....φέτος με λιάνισε με τις μαλακίες του το μαρκετ....πάει το στομάχι.....

όσο για το ζύγισμα....589$ αλλιώς τα @@ μου να ζυγίσουνε....χαχαχαχα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

Με πατάς σε ευαίσθητο σημείο.....φέτος με λιάνισε με τις μαλακίες του το μαρκετ....πάει το στομάχι.....

όσο για το ζύγισμα....589$ αλλιώς τα @@ μου να ζυγίσουνε....χαχαχαχα 

Το θέμα είναι πως φέτος το μάρκετ πήγε πολύ καλά , με κλειστά τα ματια να επέλεγες ένα κοιν πέρυσι τέτοια εποχή μπορεί απο 10χ έως και εκατομμυριούχος να γινόσουν με 100-1000$ και ‘μείς θα κλείσουμε την χρόνια στην ίδια κατάσταση … αλλά που θα παει θα έρθει και η πρωτοχρονιά σε μέρη ξωτικά για τους xrp holder το ποτε είναι το θέμα .. 

 

( τουλάχιστον βγήκε κάτι από τα airdrops ή μάλλον θα βγει μολις γίνουν αν δεν ήταν κι αυτά θα μιλάγαμε για σίγουρη φετινή αποτυχία ) 

 

κρατησε sgb και βρείτε τρόπο να τα αυξήσετε το μόνο από xrp community που μπορεί να μας εκπλήξει άμεσα .. (βέβαια έρχεται και το exfi με πολύ μικρό supply που λόγο της τόσης μικρής κυκλοφορίας δεν ξέρεις ποσό θα φτάσει το κομμάτι ) .. όποτε συντήρηση και αυτοπεποιθήση με όλα αυτά τα «δευτερα» μέχρι να έρθει η ώρα του βασιλιά -xrp (αν έρθει 😛

 

Θεωρώ πως ένα μεγάλο οικονομικό χρηματοπιστωτικό κρας θα μας βοηθήσει .. τα πιστοποιητικά ιδρύματα δολάριο κλπ θα καταρρεύσουν και θα έρθει η ώρα για επαναπρογραμματισμό του όλου κύκλου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, CostasGp21 είπε

Το θέμα είναι πως φέτος το μάρκετ πήγε πολύ καλά , με κλειστά τα ματια να επέλεγες ένα κοιν πέρυσι τέτοια εποχή μπορεί απο 10χ έως και εκατομμυριούχος να γινόσουν με 100-1000$ και ‘μείς θα κλείσουμε την χρόνια στην ίδια κατάσταση … αλλά που θα παει θα έρθει και η πρωτοχρονιά σε μέρη ξωτικά για τους xrp holder το ποτε είναι το θέμα .. 

 

( τουλάχιστον βγήκε κάτι από τα airdrops ή μάλλον θα βγει μολις γίνουν αν δεν ήταν κι αυτά θα μιλάγαμε για σίγουρη φετινή αποτυχία ) 

 

κρατησε sgb και βρείτε τρόπο να τα αυξήσετε το μόνο από xrp community που μπορεί να μας εκπλήξει άμεσα .. (βέβαια έρχεται και το exfi με πολύ μικρό supply που λόγο της τόσης μικρής κυκλοφορίας δεν ξέρεις ποσό θα φτάσει το κομμάτι ) .. όποτε συντήρηση και αυτοπεποιθήση με όλα αυτά τα «δευτερα» μέχρι να έρθει η ώρα του βασιλιά -xrp (αν έρθει 😛

 

Θεωρώ πως ένα μεγάλο οικονομικό χρηματοπιστωτικό κρας θα μας βοηθήσει .. τα πιστοποιητικά ιδρύματα δολάριο κλπ θα καταρρεύσουν και θα έρθει η ώρα για επαναπρογραμματισμό του όλου κύκλου 

Σωστά όσα λες μέχρι το τελευταίο. Ένα μεγάλο κρας δε θα βοηθήσει απολύτως κανέναν εκτός από τους μεγαλοκαρχαρίες. Και μιλαω για 4-5. Μην τσιμπάτε σ'αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, vins είπε

Σωστά όσα λες μέχρι το τελευταίο. Ένα μεγάλο κρας δε θα βοηθήσει απολύτως κανέναν εκτός από τους μεγαλοκαρχαρίες. Και μιλαω για 4-5. Μην τσιμπάτε σ'αυτα

...και τι βοηθάει να είναι κολλημένο στο 1$; Ασε μα αγοράσουμε και τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

...και τι βοηθάει να είναι κολλημένο στο 1$; Ασε μα αγοράσουμε και τιποτα

Μάλλον δεν τα διαβάζεις όλα. Μιλάει για "ένα μεγάλο οικονομικό χρηματοπιστωτικό κρας". Σε αυτό αναφέρομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο έτσι τα κρυπτο θα μπουν 100% στις ζωές μας , όταν δολάριο ευρώ εξαφανιστεί .. και οι τράπεζες πρέπει να κάνουν κάτι για να επιζήσουν . Προφανώς ένα τέτοιο κρας στην αρχή θα μοιάζει με καταστροφή αλλά έτσι θα γίνει επανεκκίνηση .. 

Καλώς η κακώς το btc είναι ο νέος χρυσός.. και σε αυτά τα κρας τέτοιου είδους επενδύσεις επιβιώνουν ( ας ελπίσουμε ότι θα μας πάρει μαζί του προς τα πάνω . ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...