Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ισοτιμία του XRP


thomasG4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, FromMyAshesRRR είπε

ξέχασα να πώ πως την κατάρευση την λένε εδώ και πολλάκις χρόνια οι ίδιοι και οι ίδιοι. Κάποια στιγμή θα έρθει. Την κατάρευση της Ελληνικής οικονομίας την είδα να έρχετε απο το 1995 και την πολιτική μας πτώχευση την είδα να έρχετε το 1992. Περάσανε όμως χρόνια και πολλοί παράγωντες που μας κρατούσανε σε τεχνιτό κώμα μέχρι το 2008. Εγώ ηδη την είχα κοπανήσει το 2003. Μιά ζωή την γνώμη που έχεις για εμένα την είχανε όλοι. Δέν είναι κάτι που με πειράζει είτε φιλικά είτε οχι μου λές αυτά που μου λές. 

Έχει points σε αυτά που λές, μήν νομίσεις πως ακυρώνω αυτά που λες με βρίσκεις σε πολλά σύμφωνο. Εκείνο που δέν καταλαβαίνεις είναι πως δέν συγκρίνω το Μπιτκοιν με το ΧΡΠ. Θα ήθελα να μου δείξεις κάποιο πόστ μου που να σου δίνει την εντύπωση πως συγκρίνω τα δύο μεταξύ τους. Το ένα έχει χρήση και λύνει το μεγαλύτερο πρόβλημα του της οικονομίας.(και πολλά άλλα), το άλλο δέν κάνει τίποτα απλά είναι το πρώτο (όπως το Ericsson με τα κινητά) και απλά το κρατάς γιατί κάποιος είπε πως έχει αξία. 

 Τώρα, το οτι έχουνε ποντάρει δις εκει πάνω δέν μπορώ να το εξηγήσω. Όπως είπε και ένας (θα βρώ το βίντεο) το μπιτκοιν έχει καλό μαρκετιγκ. Όπως με τα ποκεμον, όπως με το αλόη βέρα όπως με όλα τα πυραμιδα κόλπα που ειδκά στην ελλάδα τα έζησα (ευτυχώς δέν πήρα ποτέ μέρος). 

σήμερα εγώ ξημερώνω  :) αδειούλα

Το αιωνιο προβλημα.Εγω ηθελα να την παρω χθες δεν την πηρα και....κλασικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

@ryu_hadouken 

Μήν ξεχνάμε πως ενώ το Bitcoin ξεκκίνησε "ενάντια στις τράπεζες κτλ" 

Η JP MORGAN λέει στις 19 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ το εξής (τυχερό το Bitcoin που το υποστιρήζει η JP morgan) ;)

image.png.987797cbf7fd50823ac6e7af8432f8dc.png

https://binancemagazine.com/2021/02/19/jp-morgan-issues-tether-warning-and-second-guesses-146000-btc-price-target/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, popai32 είπε

Σαν να ερχετε και αλλη κατρακυλα

Γινετε συνεχες retesting της γραμμης στηριξης στα 45κ.

Η πιεση αυξανεται.

Ιστορικα οταν γινεται αυτο , εχουμε δυστυχως υποχωρηση .

Δεν εχω καμια διαθεση να εγκλωβιστω εκει, γι αυτο εχω ηδη βαλει stop loss .

Όταν πολεμούν οι ελέφαντες, υποφέρουν οι βάτραχοι

Το βραδυ θα εχουμε εξελιξεις.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντωμεταξυ, με ολα να πεφτουν, σεταρω alerts σε οτι με ενδιαφερει για να ξανα παρω...

Spoiler

image.png.2660ce30e00c745dc143c5fa37bc2110.png

αν και δεν περιμενω τοσο τρελες πτωσεις

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω πεί πως υπάρχει πίεση απο παντού για την υπόθεση της Ριπλ. Για να μήν εκτεθεί η απάτη του Μπίτκοιν και κυνδινέψουν έτσι τα εκατομυρια δολλαρια που έχουνε ρίξει για την εξόρυξη του Μπίτκοιν, κλείσανε στα γρήγορα την υπόθεση Τέδερ και Βιτφινέξ και η F2Pool πλήρωσε με τα 3633 bitcoin που πούλησε. 

Οπότε η το Μπίτκοιν σώθηκε απο την Ριπλ :) Τώρα το μόνο που μένει είναι να τρέξει στο RippleNet για να βελτιώσει την ταχύτητά στις συναλλαγές του :D

Βλέπουμε ημερομηνίες έτσι ;

17 Φεβρουαρίου δημοσίευση του ντοκυμαντέρ και 20 κάτι ιανουάριου το βίντεο.

19 Φεβρουαρίου η JP Morgan λέει πως "η απώλεια εμπιστοσύνης στο Tether θα μπορούσε να εκπυρσοκροτήσει κατάρευση της αγοράς....

21 Φεβρουαρίου πούλησε η F2Pool 3633 Bitcoin (η φωτό που ανέβασα απο το ντοκυμαντέρ είναι της f2Pool)  :D

 22 φεβρουαρίου στην ακρόαση SEC RIPPLE έβγαλαν στην φόρα αποδεικτικά η Ριπλ που ενοχοποιούν το SEC.

23 φεβρουαρίου πέφτει η τιμή του Bitcoiν και όλης της αγοράς.

23 φεβρουαρίου μετά απο δυόμιση χρόνια έρευνας για κατηγορίες manipulation της τιμής του Bitcoin απο το Tether, αποφασίστηκε πως το Tether θα πληρώσει 18.5 εκατομύρια και έτσι ΚΛΕΙΝΕΙ η υπόθεση με το Tether να λέει πως δέν Δεν κάναμε κάτι παράνομο” ......

Συμπτωματικά ; δεν νομίζω.....

image.png.6b26bed22d79ff0001da7f988d9e8af7.png

 

Επεξ/σία από FromMyAshesRRR
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα!!, πιστευω ειναι ρευστα ακομα,,, αλλα διχνει να σταθεροποιειται.

Αι βουλαι των φαλαινων... !!!!

Ηρεμια, και η ανοδος θα ξαναερθει ( ημουν 4 μηνες στο +20% σταθερα με crypto & stocks, τωρα στο +7%) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Kostas808080 είπε

 Καλημέρα στην ομάδα!!Βρισκόμαστε σε εβδομάδα εξελίξεων ή προβλέπεται σταθερή για το xrp?

Καλημέρα στον φίλτατο σύντροφο και φυσικά και στα υπόλοιπα αλάνια! Ένα είναι το σίγουρο, δεν υπάρχει πρόβλεψη, ούτε σταθερότητα! Η γνώμη μου, απλά κάτσε αναπαυτικά, παρακολούθα και όταν δεις ότι κάτι σε συμφέρει κάνε το. Ο καθένας έχει το δικό του πλάνο και σύστημα.

Επεξ/σία από Gouthas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρες σε όλους. Εγώ βασικά περίμενα να δώ τί θα γίνει εκεί στην γωνία όπως βλέπετε στο γραφημα image.png.17431c1921b9aa9f483874ab65629c8f.png

αναποφάσιστο το βλέπω.΄ισως περιμένουν μετά τις 9 όπως χθές . Θα δείξει. 

Πολλές μικρές συναλλαγές βλέπω, ίσα ίσα για να το κρατήσουν σταθερό.  

0.00 κτλ 

image.png.42e716d9452618c0d0a8733d03b49b64.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωριάτικα απο πούμε πως άμα ενώσεις τοις κορυφές και τοις κοιλάδες βλέπεις πιά είναι η τάση που θέλει να πάει η τιμή .

image.png.39bc55d516cdee9a18f2692cdfc5ae0d.pngΕδώ τέμνωνται οι δύο καμπύλες των κορυφών και των κοιλιών. Εδώ περιμένουμε να δούμε τί θα κάνει η τιμή, Απο εκεί μπορούμε να υπολογίσουμε περίπου τι θα κάνει. Εδώ φαίνετε πως στα 3 κόκκινα καντήλια πως οι αγοραστές δέν ηταν δυνατότεροι απο τους πωλητές οπότε έκλεισε η συναλλαγή σε κόκκινο με τάση προς τα κάτω.

Αλλά τελικά έκλεισε σε πράσινο καντίλη λόγω των παρακάτω πωλήσεων. 

image.png.319d7027a11dfda6bd087ce7b4544bae.png

πολύ δειλά δειλά φαίνεται η αγορά να ανεβαίνει. 

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, panosbel είπε

Εγώ περίμενα ακόμα ένα ντιπ Check This Out Tom Hanks GIF

😁😁

εγω ειμαι περιεργος μεχρι που θα φτάσουν σημερα μέχρι να φανε παλι ενα μικρο φούντο...ή αν θα φύγουν τα περισσοτερα προς τα πάνω χωρις φούντο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41κ φαίνετε να είναι η υποστίρηξη. 

image.png.c91587bffd29a3e23dc9b857330212c4.pngΔείχνει να θέλει να πάει προς τις 44κ το Μπίτκοιν. Οπότε όλη η αγορά θα ακολουθήσει. 

Αλλά το παλεύουν/πιέζουν να μην ανεβει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...