Προς το περιεχόμενο

Αυτοκίνητα με CNG / Φυσικό Αέριο


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

48 λεπτά πριν, alejsalonica είπε

Αν περιμένεις κατανάλωση πόλης ~4 lt/100 km με το yaris νομίζω ότι θα απογοητευτείς πάρα πολύ.

έχεις δεδομένα ή βασίζεσαι στο προηγούμενο μοντέλο ; το καινούριο που ήρθε πέρυσι βγάζει πολύ καλά νούμερα εντός πόλεως, δεν έχει και αρκετά αυτοκίνητα στο spritmonitor , αλλά έχει και με 3,6 , έχει και με 5,9 ( μπορεί να ταξιδεύει συνέχεια σε αυτοκινητόδρομο σε αυτή την περίπτωση )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν έχω δεδομένα, θεωρώ όμως ότι στο sprit το 5+ είναι πολύ πιο κοντά στην πραγματικότητα. Βέβαια μεγάλο ρόλο θα παίξει και το μοτίβο κυκλοφορίας που θα έχεις. Για παράδειγμα εγώ με το CNG μέσα στην Θεσσαλονίκη έχω δει και 9,0 kg/100 km (Τσιμισκή κάργα μποτιλιάρισμα και start/stop off).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, alejsalonica είπε

Δεν έχω δεδομένα, θεωρώ όμως ότι στο sprit το 5+ είναι πολύ πιο κοντά στην πραγματικότητα. Βέβαια μεγάλο ρόλο θα παίξει και το μοτίβο κυκλοφορίας που θα έχεις. Για παράδειγμα εγώ με το CNG μέσα στην Θεσσαλονίκη έχω δει και 9,0 kg/100 km (Τσιμισκή κάργα μποτιλιάρισμα και start/stop off).

κυκλοφορεί γνωστός από το καλοκαίρι με το καινούριο στην Αττική , τα νούμερα είναι χαμηλά 4άρια. Το sprit δεν έχει ακόμα όγκο αυτοκινήτων. Σε γενικές γραμμές ότι υπόσχεται , το δίνει το yaris. Απλά τα 22.000 ευρώ είναι τσιμπιμένη τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@thrylos_7

Συνάδελφος που ενδιαφέρεται για το χειροκινητο leon tgi αναφέρει στη ομάδα φ. α. :

Screenshot_20210423_065448.jpg.8fefa075b34ac71c0de9a4b4f784b852.jpg

Οπότε πολύ πιθανόν η "νέα" τριάδα (ibiza - arona - leon manual) της εταιρείας να έρθει παρέα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, korakios είπε

Άνοιξε και στην Κοζάνη νέο πρατήριο , σε αναμονή Σταυρούπολη (Θεσ/κη) ,άντε και η Χαλκίδα να ακολουθήσει :)

Κοιλα Κοζάνης

Επεξ/σία από terry308
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
56 λεπτά πριν, korakios είπε

Και με γοργούς ρυθμούς ,μόλις άνοιξε της Σταυρούπολης ,λογικά θα έχει κίνηση αρκετή

https://maps.app.goo.gl/uoUDKnFepvQQy1eq8

Εσυ θα γράφεις τα πρατήρια κι εγώ θα βάζω τα στίγματα 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, terry308 είπε

https://maps.app.goo.gl/uoUDKnFepvQQy1eq8

Εσυ θα γράφεις τα πρατήρια κι εγώ θα βάζω τα στίγματα 😂

χαμοοοοοοοος !

Πάντως το κόβω να έχει ουρές απο αύριο κιόλας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, korakios είπε

χαμοοοοοοοος !

Πάντως το κόβω να έχει ουρές απο αύριο κιόλας

Θα έχει σίγουρα, λόγω σημείου , είναι λίγο στενά τα πράγματα στο μέρος που είναι, δεν ξέρω πως έχει γίνει το νέο πρατήριο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@thrylos_7

Φαίνεται ότι το παγκόσμιο πρόβλημα έλλειψης chips χτυπάει το νέο leon tgi, ήδη όσοι έχουν παραγγείλει το εν λόγω μοντέλο δέχονται ενημέρωση ότι η παραγωγή & παραλαβή τους θα αργήσει... καθώς η γραμμή παραγωγής του tgi σταμάτησε και βγήκε από τις επιλογές των Configurator's την εταιρείας. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Κάτοχος panda cng εδώ! Μήπως γνωρίσουμε που προμηθευόμαστε το χαρτί καλής λειτουργίας του cng που είναι απαραίτητο για το ΚΤΕΟ και που κάνουμε το service του συστήματος cng για να είμαστε και οκ με εγγύηση κτλ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Metoo είπε

Κάτοχος panda cng εδώ! Μήπως γνωρίσουμε που προμηθευόμαστε το χαρτί καλής λειτουργίας του cng που είναι απαραίτητο για το ΚΤΕΟ και που κάνουμε το service του συστήματος cng για να είμαστε και οκ με εγγύηση κτλ;;

το 99% των συνεργείων που ασχολούνται με αέριο ,βγάζουν αυτό το χαρτί που θες :)

Δεν είναι κάτι εξεζητημένο δηλαδή!

Κοστος Αθήνα/Θεσ/κη γύρω στο 20ρικο , επαρχία δεν ξέρω τιμές ,αλλά δε νομίζω πάνω απο 35€

Αν έχεις fb ,μπες στο group μιας και παίζει αρκετή ενημέρωση .

 

όσο για το service του αερίου , ένα απλό φθηνό φίλτρο είναι , απλά παίρνει ώρα η αλλαγή επομένως θα σε χρεώσουν αρκετά εργατικά .

Πάλι σε συνεργείο που να ασχολείται με μετατροπές lpg/cng

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...