Προς το περιεχόμενο

Αυτοκίνητα με CNG / Φυσικό Αέριο


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, terry308 είπε

287l σύμφωνα με τα τεχνικά χαρακτηριστικά του διαμορφωτη της εταιρείας. 

25000 ευρώ για ένα αυτοκίνητο με χώρο αποσκευών μικρού αυτοκινήτου πόλης, πολύ ακριβό, παρά την οικονομία καυσίμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, kostasgr78 είπε

Πρέπει να κάνουμε πλάκα ότι είναι καλή λύση ένα αυτοκίνητο με τους χώρους του Golf, να είναι στα 25000 ευρώ, ακόμα και με οικονομικό καύσιμο.

Αλήθεια, πόσος είναι ο χώρος αποσκευών στο Golf TGI;

εκει που ειναι η αγορα του αυτοκινήτου (>14000 μια μεσαια εκδοση κουβα i10) εως κ αυτη φανταζει καλη λυση... ουτως η αλλιως το γκολφ ανεκαθεν ηταν ακριβο για αυτο που προσφερει κ φυσικα ανεκαθεν ήταν επιτυχημενο εμπορικα παρα τη τιμή του.

Α και φυσικα συγκριτικα και με παρόμοια cng (π.χ. leon) η τιμή του θα ειναι καλή...

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, kostasgr78 είπε

25000 ευρώ για ένα αυτοκίνητο με χώρο αποσκευών μικρού αυτοκινήτου πόλης, πολύ ακριβό, παρά την οικονομία καυσίμου.

Δυστυχώς είναι το δεύτερο πρόβλημα με τα αυτοκίνητα με φυσικό αέριο (το πρώτο είναι η διαθεσιμότητα πρατηρίων).

Αν δεν είχα το punto πετρέλαιο θα το σκεφτόμουν γιατί κάνεις οικονομία, εγώ έχω πρατήριο κοντά μου. Και μόνο για τις καλοκαιρινές διακοπές θα δυσκόλευε...

Αν και τώρα με το punto πάλι για διακοπές έχω δύο 10λιτρα δοχεία και έχω συνολική αυτονομία 1200-1400χλμ. Δεν θέλω να βάζω σε άλλα πρατήρια εκτός από συγκεκριμένα.

Πόρτ παγκάζ 280 λίτρα έχει και το punto και είναι αρκετά για 4 άτομα με καλοκαιρινές διακοπές, για χειμερινές μπαγκαζιέρα. Γιατί το άλλο με 550λίτρα καίει πολύ και δεν αξίζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kostasgr78 είπε

25000 ευρώ για ένα αυτοκίνητο με χώρο αποσκευών μικρού αυτοκινήτου πόλης, πολύ ακριβό, παρά την οικονομία καυσίμου.

Golf tgi παίρνει κάποιος για το σκάφος, για την ομορφιά, κτλ, όποιος θέλει πορτ μπαγκάζ με 23.5Κ παίρνει το octavia gtec 

Επεξ/σία από terry308
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kostasgr78 είπε

25000 ευρώ για ένα αυτοκίνητο με χώρο αποσκευών μικρού αυτοκινήτου πόλης, πολύ ακριβό, παρά την οικονομία καυσίμου.

στην προηγούμενη σελίδα τα είπαμε , οτι δε σε καλύπτει CNG ...

τώρα αν θέλει κάποιος οικονομία καυσίμου και λίγο παραπάνω χώρους αποσκευών (339l) και να μη τα σκάσει , βλέπει το Scala

1 ώρα πριν, filarhos είπε

Γιατί το άλλο με 550λίτρα καίει πολύ και δεν αξίζει..

ποιο λες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
12 λεπτά πριν, korakios είπε

To panda θα έρθει και στην Cross έκδοση CNG :)

τσιμπημένο βέβαια στα 14000 , έρχεται κοντά στο ibiza σαν τιμή...

Θα είναι 4χ4 ή απλά θα έχει cross look?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, telis είπε

Θα είναι 4χ4 ή απλά θα έχει cross look?

δυστυχώς απλά η εμφάνιση . Δε νομίζω να χωράνε οι μπουκάλες και το διαφορικό...αν ήταν 4χ4 θα το είχα κάνει παραγγελία κιόλας !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, korakios είπε

δυστυχώς απλά η εμφάνιση . Δε νομίζω να χωράνε οι μπουκάλες και το διαφορικό...αν ήταν 4χ4 θα το είχα κάνει παραγγελία κιόλας !

Ε, τι να την κάνεις την εμφάνιση τότε; χωρίς λόγο είναι αν δεν έχει τετρακίνηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, telis είπε

Ε, τι να την κάνεις την εμφάνιση τότε; χωρίς λόγο είναι αν δεν έχει τετρακίνηση

και εγώ έτσι έλεγα , αλλά πουλάει αρκετά η cross γενικότερα

Βασικά η απλή city έκδοση , μόνο λόγω CNG μένει !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, kostasgr78 είπε

«Ελλάδα: 50 πρατήρια φυσικού αερίου μέσα στην επόμενη πενταετία»

https://www.autoblog.gr/2021/04/09/ellada-50-prathria-fysikou-aeriou-mesa-sthn-epomenh-pentaetia/

ε, βέβαια αφού σε λίγο θα πέφτουν πρόστιμα απο Ε.Ε για την μη ολοκλήρωση του δικτύου . Τώρα αν τα πρόστιμα < μίζες πάμε για 10ετία

Κάτι αντίστοιχο με το λιγνίτη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://dytikesmaties.gr/news/automoto/carnews/i-seat-technokar-prosferei-1-chrono-dorean-kaysima-gia-oli-tin-gkama-aytokiniton-tgi/

δωρεάν καύσιμα για ένα χρόνο απο Seat :)

με το χαμηλό κόστος κίνησης και το lockdown δεν είναι μεγάλο ποσό αλλά καλό είναι να βλέπουμε τέτοιες κινήσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, korakios είπε

https://dytikesmaties.gr/news/automoto/carnews/i-seat-technokar-prosferei-1-chrono-dorean-kaysima-gia-oli-tin-gkama-aytokiniton-tgi/

δωρεάν καύσιμα για ένα χρόνο απο Seat :)

με το χαμηλό κόστος κίνησης και το lockdown δεν είναι μεγάλο ποσό αλλά καλό είναι να βλέπουμε τέτοιες κινήσεις

400€...? ΞΟΔΕΥΤΗΚΑΝ!!! 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πραγματικα μονο 409 ε ειναι το οφελος. αλλα απο το τιποτα....εφοσον πηγαινει εξτρα σε τυχον αλλες εκπτωσεις κατι ειναι.

@terry308 Στο παρακατω σημερινο αρθρο αναφερει και τιμη Leon TGI DSG.

https://www.newsauto.gr/offers/dorean-kafsimo-gia-to-seat-leon-tgi-pou-molis-patise-ellada-timi/

Απογοητευτικη η τιμη θα ελεγα δεδομενου οτι ειναι η εκδοση Style και οτι το Golf εχει μολις ενα χιλιαρικο πανω.

Δηλαδη αν το χειροκινητο ειναι ~1500 ευρω κατω, στα 23.800 για εκδοση Style το θεωρω πολυ ακριβο.

Πολυ κριμας, οταν οι αλλες εκδοσεις εχουν τοσο ανταγωνιστικες τιμες....

Επισης απογοητευση το να φερουν μονο την εκδοση Style ενω σε Γερμανια/Ιταλια κυκλοφορει κανονικα και σε xcellence/FR.  Παλι καλα που αποτι εχω διαβασει η Style εχει μονο στο TGI υποχρεωτικα και το digital cockpit.

Επεξ/σία από Thrylos7
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...