Προς το περιεχόμενο

NVIDIA SHIELD TV Owner's Club


non-serviam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, pedrojay είπε

Κι εγώ τέτοια streamαρω,δεν έχει κανένα θέμα αρκεί να είσαι σε gigabit router/switch. Για να καταλάβεις παίζω UHD remux από usb3 εξωτερικό σκληρό σε λάπτοπ το οποίο συνδέεται με 5ghz ac wifi στο router,νεράκι παίζει.

Το μόνο router που παίζει εδώ είναι του οτε ΛοΛ.. I am open to suggestions though. Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, speedman_26 είπε

Ένας usb 3 δίσκος αρκεί για 4κ περιεχόμενο; 

Ναι φυσικά,δεν είναι πρόβλημα το usb για 4k περιεχόμενο,το bandwidth του δικτύου είναι συνήθως.Παρεμπιπτόντως,έλυσες το πρόβλημα που είχες;

54 λεπτά πριν, jmirko15 είπε

Το μόνο router που παίζει εδώ είναι του οτε ΛοΛ.. I am open to suggestions though. Thanks!

Αν έχεις το speedport 2i δεν έχει gigabit,αν έχεις το 724 νομίζω έχει,και αν έχεις το speedport plus έχει σίγουρα όπως και ac wifi. λογικά βέβαια μάλλον έχεις το πρώτο,οπότε δεν μπορείς να κάνεις και πολλά πέρα από ένα gigabit switch. UHD remux και speedport παραπέμπει λίγο στη γνωστή παροιμία για τα μεταξωτά βρακιά😂😜. Οπότε αν δεν έχεις σκοπό αναβαθμίσεις router,πάρε έναν οποιοδήποτε σκληρό/stick όσο χωρητικότητα θες και βάλτον πάνω στο shield.

Έχω ένα παροπλισμένο 2i σε μια γωνιά,θα το κουμπώσω μόλις μπορέσω να σου πω μέχρι που μπορεί να φτάσει.

Επεξ/σία από pedrojay
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, pedrojay είπε

Ναι φυσικά,δεν είναι πρόβλημα το usb για 4k περιεχόμενο,το bandwidth του δικτύου είναι συνήθως.Παρεμπιπτόντως,έλυσες το πρόβλημα που είχες;

Αν έχεις το speedport 2i δεν έχει gigabit,αν έχεις το 724 νομίζω έχει,και αν έχεις το speedport plus έχει σίγουρα όπως και ac wifi. λογικά βέβαια μάλλον έχεις το πρώτο,οπότε δεν μπορείς να κάνεις και πολλά πέρα από ένα gigabit switch. UHD remux και speedport παραπέμπει λίγο στη γνωστή παροιμία για τα μεταξωτά βρακιά😂😜. Οπότε αν δεν έχεις σκοπό αναβαθμίσεις router,πάρε έναν οποιοδήποτε σκληρό/stick όσο χωρητικότητα θες και βάλτον πάνω.

Το 2i έχω αλλά από ότι θυμάμαι θα έπρεπε να έχω το plus (μιας και έχω 50άρα). Άρα θα πάω να τους το ζητήσω και είμαστε κομπλέ; xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jmirko15 είπε

Το 2i έχω αλλά από ότι θυμάμαι θα έπρεπε να έχω το plus (μιας και έχω 50άρα). Άρα θα πάω να τους το ζητήσω και είμαστε κομπλέ; xD

νομίζω σε 50 πρέπει να το δίνουν λίγο δύσκολα,αλλά δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις.Ασχέτως shield,διαβάζω ότι πολλοί είδαν γενική αναβάθμιση με το plus

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, pedrojay said:

Ναι φυσικά,δεν είναι πρόβλημα το usb για 4k περιεχόμενο,το bandwidth του δικτύου είναι συνήθως.Παρεμπιπτόντως,έλυσες το πρόβλημα που είχες;

Αν έχεις το speedport 2i δεν έχει gigabit,αν έχεις το 724 νομίζω έχει,και αν έχεις το speedport plus έχει σίγουρα όπως και ac wifi. λογικά βέβαια μάλλον έχεις το πρώτο,οπότε δεν μπορείς να κάνεις και πολλά πέρα από ένα gigabit switch. UHD remux και speedport παραπέμπει λίγο στη γνωστή παροιμία για τα μεταξωτά βρακιά😂😜. Οπότε αν δεν έχεις σκοπό αναβαθμίσεις router,πάρε έναν οποιοδήποτε σκληρό/stick όσο χωρητικότητα θες και βάλτον πάνω στο shield.

Έχω ένα παροπλισμένο 2i σε μια γωνιά,θα το κουμπώσω μόλις μπορέσω να σου πω μέχρι που μπορεί να φτάσει.

Xplode η εφαρμογή τον βλεπει. Παράγγειλα ένα 2tb δίσκο να τελειώνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, speedman_26 είπε

Xplode η εφαρμογή τον βλεπει. Παράγγειλα ένα 2tb δίσκο να τελειώνω. 

Είχες γράψει ότι τον βλέπεις απο το pc τον εξωτερικό αλλά δεν μπορούσες να γράψεις,και σου είπα να δοκιμάσεις κάτι.Δεν χρειάζεται εφαρμογή αυτό που ήθελες να κάνεις,ούτε λόγος να δώσεις λεφτά για άλλο δίσκο αν δεν τον χρειαζόσουν.Βέβαια εννοείται πως ότι θέλει κάνει ο καθένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, pedrojay said:

Είχες γράψει ότι τον βλέπεις απο το pc τον εξωτερικό αλλά δεν μπορούσες να γράψεις,και σου είπα να δοκιμάσεις κάτι.Δεν χρειάζεται εφαρμογή αυτό που ήθελες να κάνεις,ούτε λόγος να δώσεις λεφτά για άλλο δίσκο αν δεν τον χρειαζόσουν.Βέβαια εννοείται πως ότι θέλει κάνει ο καθένας.

εχω ενα στικακι δεν το βλεπει μεσω windows share μονο μεσω εφαρμογης. Για να εχω ταχυτητα 1000αρι μεσω ethernet τι χρειαζεται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, speedman_26 είπε

εχω ενα στικακι δεν το βλεπει μεσω windows share μονο μεσω εφαρμογης. Για να εχω ταχυτητα 1000αρι μεσω ethernet τι χρειαζεται ?

εγω εκανα ολο το σπιτι 1000αρι ,θελεις ρουτερ με 1000 αρα θυρα  και αν χρειαστεις καπου switch να ειναι και αυτο 1000αρι και τελος ,να υποστηριζουν βεβαια και τα μηχανηματα σου 1000αρα και προσοχη στα καλωδια να ειναι ολα τα μικρα καλωδιακια συνδεδεμενα το λεω γιατι καποιοι ηλεκτρολογοι βαριουνται να τα περασουν ολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, pedrojay είπε

νομίζω σε 50 πρέπει να το δίνουν λίγο δύσκολα,αλλά δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις.Ασχέτως shield,διαβάζω ότι πολλοί είδαν γενική αναβάθμιση με το plus

Μόλις τους πήρα τηλ. και μου είπαν ότι το δικαιούμαι κτλ οπότε θα πάω τώρα σε λίγο σε γερμανό να δώσω το παλιό να πάρω το καινούργιο xD

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vrwmiaris είπε

Έχει βάλει κανένας στικ για παραπάνω αποθηκευτικό χώρο; για μόνιμη λύση λέω κάνα 128

Ισχύει ότι έγραψα και στον φίλο παραπάνω.Το χρειάζεσαι ως Internal storage; Η μόνη χρήση που μου έρχεται στο μυαλό είναι να εγκαταστήσεις δεκάδες εφαρμογές ή να έχεις ταυτόχρονα εγκατεστημένα αρκετά μεγαλούτσικα παιχνίδια android. Για οτιδήποτε άλλο κουμπώνεις απλά κάτι ως removable storage ή παίζεις με δίκτυο αν έχεις την υποδομή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, slk200gr said:

εγω εκανα ολο το σπιτι 1000αρι ,θελεις ρουτερ με 1000 αρα θυρα και αν χρειαστεις καπου switch να ειναι και αυτο 1000αρι και τελος ,να υποστηριζουν βεβαια και τα μηχανηματα σου 1000αρα και προσοχη στα καλωδια να ειναι ολα τα μικρα καλωδιακια συνδεδεμενα το λεω γιατι καποιοι ηλεκτρολογοι βαριουνται να τα περασουν ολα

εχω ενα ρουτερ της nova. δεν γινεται συνδεση χωρις την μεσολαβηση του ρουτερ απο την καρτα απευθεια στο shield 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, pedrojay είπε

Ισχύει ότι έγραψα και στον φίλο παραπάνω.Το χρειάζεσαι ως Internal storage; Η μόνη χρήση που μου έρχεται στο μυαλό είναι να εγκαταστήσεις δεκάδες εφαρμογές ή να έχεις ταυτόχρονα εγκατεστημένα αρκετά μεγαλούτσικα παιχνίδια android. Για οτιδήποτε άλλο κουμπώνεις απλά κάτι ως removable storage ή παίζεις με δίκτυο αν έχεις την υποδομή.

Ναι, για να βάλω emulator

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...