Προς το περιεχόμενο

NVIDIA SHIELD TV Owner's Club


non-serviam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, kupiakos είπε

Το έκανα τώρα που εθεσα γράμμα στο shield απο τον υπολογιστή. Τι να πω δν ξερω, έχω διαβάσει πάρα πολλά φόρουμ και έχω δοκίμασει (μάλλον) τα πάντα. Προς το παρον υπάρχει επικοινωνία σταθερή αλλά τα τόρρεντ δεν κατεβαίνουν παρόλο που έθεσα και διαδρομή στον torrent client. Ίδωμεν 🙂

Για να συντονιστούμε και να βρούμε το πρόβλημα,πέρα απο τα torrent,αρχεία μπορείς να στείλεις από το pc στο usb που είναι κουμπωμένο στο shield;

@kupiakosΑν όχι τότε φταίει αυτό που έχω γράψει σε προηγούμενη σελίδα και επηρεάζει και τα torrent προφανώς.

 

Επεξ/σία από pedrojay
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 λεπτά πριν, pedrojay είπε

Για να συντονιστούμε και να βρούμε το πρόβλημα,πέρα απο τα torrent,αρχεία μπορείς να στείλεις από το pc στο usb που είναι κουμπωμένο στο shield;

@kupiakosΑν όχι τότε φταίει αυτό που έχω γράψει σε προηγούμενη σελίδα και επηρεάζει και τα torrent προφανώς.

Μπορώ ναι κανονικά. Τώρα τα torrent ξεκινησαν να κατεβαινουν αλλα με αυξομειωσεις στην ταχυτητα, φταιει το γεγονος οτι στο ρουτερ ειναι συνδεδεμενες 5 συσκευες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, kupiakos είπε

Μπορώ ναι κανονικά. Τώρα τα torrent ξεκινησαν να κατεβαινουν αλλα με αυξομειωσεις στην ταχυτητα, φταιει το γεγονος οτι στο ρουτερ ειναι συνδεδεμενες 5 συσκευες;

Άρα η διαδρομή που έχεις δώσει στα torrent είναι μέσα στον φάκελο nvidia_shield,έτσι;

Όπως καταλαβαίνω δεν έχεις κάποιο πρόβλημα με το shield τότε,θέμα σύνδεσης/εσωτερικού δικτύου φαίνεται να είναι. Τα torrent έχουν αυξομειώσεις ταχύτητας γενικότερα.Δοκίμασε και κάποιο άλλο στικακι έτσι για τη σιγουριά.

Α,επίσης το αυτονόητο,σύνδεση μεταξύ shield-router-pc,αν δεν είναι wired ή έστω ac wifi σε κάποιο στάδιο,τότε πολύ πιθανό να μην φτάνει το bandwidth

Επεξ/σία από pedrojay
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια.Νεος κατοχος shield(2018 version το πηρα απο αγγελια εδω) και εχω το εξης προβλημα με το χειριστηριο .Πολλες φορες μονο του κανει πανω κατω,απ'ότι ειδα ειναι κλασσικο προβλημα και η nvidia ειχε βγαλει ανακοινωση οτι πρεπει να πας να αλλαξεις το χειριστηριο,εχει κανεις εμπειρια με αυτο το προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει ολα τα update η συσκευη,εκτος αν υπαρχει ξεχωριστο update για το controller(1.35 ειναι τωρα)...Μιλησα με το support,δοκιμασαμε τα παντα το προβλημα παραμενει.Ειναι ο δεξιος μοχλος κανει ξαφνικα προς τα επανω,θεωρητικα θα βγει rma θα μου απαντησουν μεχρι αυριο.Δεν εχει υποστηριξη στην Ελλαδα μιλησα μεσω της σελιδας και του εστειλα αποδειξη αγορας συν φωτογραφια με τα serial&part number.Αυτα για να ξερετε τι παιζει εαν παθει κατι το shield σας.Ωραια συσκευη αν δεν μου εκανε κ αυτο το προβλημα θα γουσταρα φουλ,ειναι μεγαλη ξενερα ομως το να το παιρνεις κ κατευθειαν να βγαζει προβλημα.

Επεξ/σία από nyne
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το plex το δοκιμασα αλλα τρωει σκαλώματα συχνά, με τον mxplayer έχω πρόβλημα με το eac3. Τώρα χρησιμοποιώ το kodi αλλά θα προτιμούσα κάτι πιο άμεσο όπως το mxplayer. θα δοκιμάσω τα υπόλοιπα δύο. Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, hate86 είπε

Ρε παιδί τι είναι το τυχερό apk...? Ρίξτε έστω hint και θα τα βρω τα υπόλοιπα.. 

Προφανώς εννοεί αυτό...

Lucky Patcher

Lucky Patcher is a great Android tool to remove ads, modify apps permissions, backup and restore apps, bypass premium applications license verification, and more. 

To use all features, you need a rooted device. 

Note : 
Although stable, functioning of Lucky Patcher can't be 100% guaranteed. 
So, you are solely responsible for the use of this application and any problems that may occur on your device (rebooting loop, unstable system, etc...). 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Usb 3 HUB 4+ ports που να λειτουργει με το shield?Για να συνδεσω 2 εξωτερικους σκληρους δισκους η αλλες συσκευες πχ ποντικι πληκτρολογιο

Πρεπει να ειναι εξωτερικα τροφοδοτουμενο η αρκει η usb τροφοδοσια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/3/2019 στις 9:44 ΜΜ, exitpc είπε

Usb 3 HUB 4+ ports που να λειτουργει με το shield?Για να συνδεσω 2 εξωτερικους σκληρους δισκους η αλλες συσκευες πχ ποντικι πληκτρολογιο

Πρεπει να ειναι εξωτερικα τροφοδοτουμενο η αρκει η usb τροφοδοσια?

Καλύτερα με εξωτερική θα έλεγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...