Προς το περιεχόμενο

Συμβουλες σε Τεχνικά θέματα, επισκευές, ζημιες, ανακαινίσεις, αναπαλαιώσεις, diy και λοιπές εργασίες


stelios18120

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

Τα έχεις ήδη τα χρώματα;Γιατί αν ειναι να τα αγοράσεις τώρα ζήτα τους να στο φτιάξουν αυτοί.

θα παω παρασκευη prakt***r να παρω.υπαρχει η δυνατοτητα να μ το κανουν αυτοι?η μηοως να προτιμησω μπογιατζιδικο καταστημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 16,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, soundou είπε

θα παω παρασκευη prakt***r να παρω.υπαρχει η δυνατοτητα να μ το κανουν αυτοι?η μηοως να προτιμησω μπογιατζιδικο καταστημα?

Ναι, διαλέγεις από χρωματολόγιο, στο φτιάχνουν σε μηχάνημα κι έχεις και τον κωδικό της απόχρωσης για το μέλλον, αν σου χρειαστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Doubt είπε

Ναι, διαλέγεις από χρωματολόγιο, στο φτιάχνουν σε μηχάνημα κι έχεις και τον κωδικό της απόχρωσης για το μέλλον, αν σου χρειαστεί.

ευχαριστω πολυ για το info απλα μ περίσσεψε ενα πολυ απαλο γκρι γυρω στα 3 κιλα γιαυτο ηθελα λευκο κ να κανω μιξη εγω γτ λυπαμαι να το πεταξω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, soundou είπε

ευχαριστω πολυ για το info απλα μ περίσσεψε ενα πολυ απαλο γκρι γυρω στα 3 κιλα γιαυτο ηθελα λευκο κ να κανω μιξη εγω γτ λυπαμαι να το πεταξω 

Όχι να μην το πετάξεις, υπάρχει δυνατότητα να σου φτιάξουν (περίπου) ίδιο με αυτό που έχεις. Το πως ακριβώς δεν το ξέρω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Doubt είπε

Όχι να μην το πετάξεις, υπάρχει δυνατότητα να σου φτιάξουν (περίπου) ίδιο με αυτό που έχεις. Το πως ακριβώς δεν το ξέρω.

θα παραμεινω σε αυτο που σκεφτηκα.να παρω λευκο και θα ρωτησω ποσο μαυρο θελει κ θα αδει;σω κ αυτο που εχω σε ευχαριστω για το χρονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, soundou said:

θα παραμεινω σε αυτο που σκεφτηκα.να παρω λευκο και θα ρωτησω ποσο μαυρο θελει κ θα αδει;σω κ αυτο που εχω σε ευχαριστω για το χρονο

Και γιατι δεν βαζεις σε ενα μικρο βαζακι λιγο απο τα 3 λιτρα που ηδη εχεις και να πας με αυτο σε οποια καταστημα θες και να τους ζητησεις να σου φτιαξουν ιδια αποχρωση οσα λιτρα θες?

Και θα ερθουν οσο πιο κοντα γινεται αν οχι ακριβως και δεν θα πανε στραφι τα 3 λιτρα που ηδη εχεις. Αναμειγνυοντας τα μετα η τελικη αποκλιση θα ειναι σχεδον μηδεν και δεν θα χασεις τιποτα απο το παλιο.

Επεξ/σία από Sebu
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Sebu είπε

Και γιατι δεν βαζεις σε ενα μικρο βαζακι λιγο απο τα 3 λιτρα που ηδη εχεις και να πας με αυτο σε οποια καταστημα θες και να τους ζητησεις να σου φτιαξουν ιδια αποχρωση οσα λιτρα θες?

Και θα ερθουν οσο πιο κοντα γινεται αν οχι ακριβως και δεν θα πανε στραφι τα 3 λιτρα που ηδη εχεις. Αναμειγνυοντας τα μετα η τελικη αποκλιση θα ειναι σχεδον μηδεν και δεν θα χασεις τιποτα απο το παλιο.

γτ το θελω πιο σκουρο το τελικο χρωμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, soundou said:

γτ το θελω πιο σκουρο το τελικο χρωμα

Θες και την πιτα ολοκληρη και το σκυλο χορτατο που ειναι δυσκολος συνδυασμος.

Επομενως το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να πας απευθειας σε μαγαζι με τα 3 λιτρα που εχεις ηδη και να πεις "θελω αυτα τα 3 λιτρα, σε πιο σκουρο και +10 λιτρα".

Και αφηνεις τον ειδικο να κανει τα μαγικα του. Και θα τελειωσεις γρηγορα και ευκολα απο το να κανεις πειραματα μονος σου και να εχεις και το τυχον αγχος οτι δεν σου πετυχαινει η αποχρωση.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Sebu είπε

Θες και την πιτα ολοκληρη και το σκυλο χορτατο που ειναι δυσκολος συνδυασμος.

Επομενως το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να πας απευθειας σε μαγαζι με τα 3 λιτρα που εχεις ηδη και να πεις "θελω αυτα τα 3 λιτρα, σε πιο σκουρο και +10 λιτρα".

Και αφηνεις τον ειδικο να κανει τα μαγικα του. Και θα τελειωσεις γρηγορα και ευκολα απο το να κανεις πειραματα μονος σου και να εχεις και το τυχον αγχος οτι δεν σου πετυχαινει η αποχρωση.

Συν ότι πριν φτιάξει τα +10 θα πρέπει να κάνει δείγμα αν βγήκε καλή η απόχρωση από τα 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, μπορεί κάποιος να μου πει τι είναι αυτή η ουσία που έχει βγει γύρω από την βάνα; είναι ο σωλήνας ύδρευσης και αυτή είναι η κεντρική βάνα. Βρίσκεται μέσα στον τοίχο. Δεν υπάρχει κάποια διαρροή υγρού.

20240409_193153.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, peragialos είπε

Καλησπέρα, μπορεί κάποιος να μου πει τι είναι αυτή η ουσία που έχει βγει γύρω από την βάνα; είναι ο σωλήνας ύδρευσης και αυτή είναι η κεντρική βάνα. Βρίσκεται μέσα στον τοίχο. Δεν υπάρχει κάποια διαρροή υγρού.

 

Σαν να έχει σκουριάσει η χειρολαβή δείχνει και έχει φύγει το χρώμα..

Γιατί δε λύνεις το παξιμάδι να το δεις από κοντά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, nickol-us said:

Σαν να έχει σκουριάσει η χειρολαβή δείχνει και έχει φύγει το χρώμα..

Γιατί δε λύνεις το παξιμάδι να το δεις από κοντά;

Το φοβάμαι να πω την αλήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, peragialos είπε

Το φοβάμαι να πω την αλήθεια.

ρίξε αντισκωριακο Άστο να μαλακώσει και λύσε το παξιμάδι να βγει η λαβή και να δεις τι συμβαίνει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...