Προς το περιεχόμενο

Έρχεται το πρώτο smartphone με 10GB RAM


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Εγω αμφιβαλω αν το 90% που εχουν παρει top κινητα χρησιμοποιουν πανω απο το 30% των δυνατοτητων τους.

Ποια θεωρείς ότι είναι η χρήση που αγγίζει το 100% όμως ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Cz@r είπε

Ποια θεωρείς ότι είναι η χρήση που αγγίζει το 100% όμως ;;

Δεν ξερω αλλα μεσα στο Μετρο που κυκλοφορω οι 9 στους 10 το φατσαμπουκ κοιτανε.

Πραγματικα δεν ξερω τι θα μπορουσε να κανει καποιος σε ενα τοπ κινητο που να θελει το 100% των δυνατοτητων.

Φιλος που χρωσταει 10 χιλιαρικα στο τεβε δεν θυμαμαι πως το λενε τωρα εδωσε 350 για να παρει le eco και μονο στο φατσαμπουκ ειναι αντε κανα viber

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Δεν ξερω αλλα μεσα στο Μετρο που κυκλοφορω οι 9 στους 10 το φατσαμπουκ κοιτανε.

Πραγματικα δεν ξερω τι θα μπορουσε να κανει καποιος σε ενα τοπ κινητο που να θελει το 100% των δυνατοτητων.

Φιλος που χρωσταει 10 χιλιαρικα στο τεβε δεν θυμαμαι πως το λενε τωρα εδωσε 350 για να παρει le eco και μονο στο φατσαμπουκ ειναι αντε κανα viber

Ίσως για να ανοίγει 1 sec γρηγορότερα το φβ 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kawavn800 είπε

Το ios είναι  βασισμένο  σε πυρήνα Linux και δεν χρειάζεται  τόσο πολύ  ραμ. Το ίδιο  και οι υπολογιστές Mac. Δεν είμαι  και ειδικός  σε αυτά. Νομίζω  ότι  και το Android  σε αυτή την  λογική  κινείται αλλά  από όσα διαβάζω  και από την εξέλιξη  των εφαρμογών  απαιτούνται  πλέον πόροι. Η ραμ όντως χρειάζεται  σε επαγγελματίες  όχι  σε απλή χρήση. Γι desktop-pc αναφέρομαι. Ένα z800 με 2 επεξεργαστές  και 128 GB RAM κρατάει  στούντιο  ηχογράφησης  με φορτωμένη 100 και πλέον gb μνήμη με όλα τα όργανα. Όπως προανέφερε κάποιος τα παιγνίδια  νομίζω  πως  δεν εκμεταλεύονται παραπάνω  από  8 GB. Σε προγράμματα φώτο ρεαλιστικά  εκεί  η μνήμη  όντως όχι μόνο βοηθάει  αλλά  παίζει  καθοριστικό  ρόλο. 512 gb με 2 xeon  να ρεντάρει και να δημιουργεί βίντεο  σε χρόνο ικανοποιητικό. Απλά απευθύνονται  σε επαγγελματίες. Καλό βράδυ 

 Το iOS είναι βασισμένο στο Unix και το Android σε Linux. Το Linux δεν έχει πολύ μεγάλη σχέση με το Unix , αλλά έχει κομμάτια του Unix μέσα του και συγκεκριμένα του BSD, μιας έκδοσης του Unix από το Berkeley University. Το Unix , όπως και το MacOS και το iOS είναι κλειστά λειτουργικά συστήματά ενώ το Linux είναι ανοιχτού κώδικα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναγκη για πωλησεις, αναγκη να δημιουργεις αναγκες στους αλλους, αναγκη να ξεχωρισεις.

Ερχεται το πρωτο smartphone με 10 GB RAM.

Σιγα τα αυγα.

Μεχρι να βγαλουν τα smartphones ποδια για να ακολουθουν τον κατοχο τους εχουμε δρομο ακομα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Γιάννης six είπε

Φίλε άμα ξέρεις από τεχνολογία από την 3 πήγε στην 4 γιατί έχει πρόσθεση πολύ περισσότερες λειτουργίες από το 7 plus

Ναι ε ; Κ τότε στο xr  γτ έχει 3 ; Εκεί μάλλον δεν τις πρόσθεσε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορώ να τα διαβάζω αυτά όταν στο desktop έχω 4GB DDR2 ακόμη... με την διαχείριση εργασιών ανοιχτή είμαι μη τυχόν γεμίσω και πάω στον HDD δεκαετίας και κλάφτα χαράλαμπε μετά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Vasilisxd είπε

 Το iOS είναι βασισμένο στο Unix και το Android σε Linux. Το Linux δεν έχει πολύ μεγάλη σχέση με το Unix , αλλά έχει κομμάτια του Unix μέσα του και συγκεκριμένα του BSD, μιας έκδοσης του Unix από το Berkeley University. Το Unix , όπως και το MacOS και το iOS είναι κλειστά λειτουργικά συστήματά ενώ το Linux είναι ανοιχτού κώδικα. 

Καλημέρα. Δεν μπορώ να  σου απαντήσω  με λεπτομέρειες, ούτε διαφωνώ  με την άποψη σου. Απλώς βλέπω  ότι οι drivers για Linux δουλεύουν σε Hackintosh  Sierra κλπ. Το ανοικτός,  κλειστός κώδικας νομίζω ότι είναι  θέμα  φιλοσοφίας και εμπορικότητας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να τα 100στησουν... οτι πιο ανουσιο θα μπορουσε να κανουν.... και μην μου πειτε για παιχνιδια...πρεπει να εισαι 5χρονο για να παιζεις στο κινιτο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, vargas είπε

Ναι ε ; Κ τότε στο xr  γτ έχει 3 ; Εκεί μάλλον δεν τις πρόσθεσε... 

Έχει λίγο πιο ελαφρή λογισμικό και λίγα λιγότερα πράγματα από xs and xs max. Και  να σου πω την αλήθεια άμα δεν βάλει και κάτι περισσότερο στα αλλά δεν θα αξίζει γιατί τιμή τους που ούτε πάλι αξίζει 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε Φυσικα αν δεν έχεις 10 GB Ram  ουτε κληση δεν μπορεις να κανεις😂περα απο την πλακα εχουμε πλεον ενα κανονικο υπολογιστη σε μεγεθος τηλεφωνου και με την ιδια τιμη...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...