Προς το περιεχόμενο

To Spotify βάζει στο στόχαστρο του όσα τυχαία μέλη μοιράζονται μια οικογενειακή συνδρομή


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, BorrowedTime είπε

Υπάρχουν άνθρωποι που τον μηνα βγαζουν 15 χιλιάρικα. Υπάρχουν άνθρωποι που τον μηνα βγαζουν 5 χιλιάρικα. Υπάρχουν άνθρωποι που τον μηνα βγαζουν 900 Ευρω. Υπάρχουν άνθρωποι που τον μηνα βγαζουν 200 Ευρω. Το τι έσοδα έχεις ειναι αδιάφορο. Αν δεν σου φτάνουν, κοψε καποια απο αυτές τις συνδρομές. Η ολες. Για να δινεις λεφτά για κατι δευτερευον οπως το Game Pass σημαινει πως τα εχεις. Το να μην έχεις δεν δικαιολογεί την πειρατεία

Αν δεν θέλουν να υπάρχει πειρατεία να βρουν την λύση όπως στο ps4 που δεν μπορείς να αντιγράψεις η να το χαλαρεις η να κλείσουν τα πειρατικά σαιτσ Όπως το έκανε η Nintendo. Αλλιώς η πειρατεία δεν είναι ηθικά παράνομη από την στιγμή που μπορείς να ακούσεις ολόκληρα άλμπουμ τσάμπα από YouTube. Σαν να έλεγαν ότι η κλεψιά είναι παράνομη αλλά δεν υπάρχουν νόμοι και αστυνομία για να την διαφύλαξη . 

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το YouTube δεν είναι τσάμπα. Νομίζεις ότι είναι τσάμπα επειδή δεν βγαίνουν χρήματα από την τσέπη σου. Πληρώνεις με την παροχή των δεδομένων σου στη Google για να σου πουλάει καλύτερες διαφημίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, dali13gr είπε

Το YouTube δεν είναι τσάμπα. Νομίζεις ότι είναι τσάμπα επειδή δεν βγαίνουν χρήματα από την τσέπη σου. Πληρώνεις με την παροχή των δεδομένων σου στη Google για να σου πουλάει καλύτερες διαφημίσεις.

Φιλαράκι μακάρι να πλήρωνα έτσι και τον λογαριασμό τις ΔΕΗ και του σούπερ μάρκετ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, panosveto12 είπε

Φιλαράκι μακάρι να πλήρωνα έτσι και τον λογαριασμό τις ΔΕΗ και του σούπερ μάρκετ 

Χαχαχα. Βάλτε με και μένα μέσα. Και τα bookmarks μου, πάρτε τα όλα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που εχω 2 Family Accounts στο Spotify, Για την οικογένεια μου και άλλο για το σόι μου, έχουμε δηλώσει ίδια διεύθυνση αλλά μπαίνουμε από διαφορετικές χώρες Αγγλία, Ελλάδα, Γερμανία. Ποτέ δεν έστειλε email για επαλήθευση στα 4 χρονια που εχω Family. Αλλά ίσως σε ένα άλλο θέμα να μπορέσουμε να συζητήσουμε την ποιότητα των υπηρεσιών του γιατί τελευταια τα έχει κάνει κόπρανα το Spotify μόνο στην κοινότητα τους να μπείτε θα δείτε 1002 παράπονα και λύση καμία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, dali13gr είπε

Αυτά όλα που λες είναι είδη πολυτελείας. Αν παίρνεις 400 και 500€, μάλλον έχεις σοβαρότερα προβλήματα να λύσεις από το να παίζεις PlayStation και Xbox. Οπότε, βολεύεσαι με το να αγοράσεις 1-2 παιχνίδια το χρόνο, με το να ακούςτο παλιό, καλό ραδιόφωνο ή online radio, και με το να βλέπεις ταινίες και σειρές που παίζουν τα ελεύθερα κανάλια.

Δεν γίνεται να τα θέλουμε όλα και να γκρινιάζουμε για το πόσο κοστίζουν επειδή εμείς (κι εγώ μαζί) παίρνουμε 500 και 600€ το μήνα.

η πας στις δωρεάν λύσεις του θείου, δεν είναι κακό αν έτσι και αλλιώς δεν αγόραζες το παιχνίδι να αποκτήσεις πρόσβαση χωρίς να πληρώσεις και η πολυεθνική τύπου EA,sony, microsoft δεν θα μπούνε μέσα γιατί δεν αγόρασες εσύ το παιχνίδι και το κατέβασες αλλά αν χάσουν κόσμο που τα πληρώνει και αυτά είναι σταθερά ποσοστά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, SeXBOX said:

 Αλλά ίσως σε ένα άλλο θέμα να μπορέσουμε να συζητήσουμε την ποιότητα των υπηρεσιών του γιατί τελευταια τα έχει κάνει κόπρανα το Spotify μόνο στην κοινότητα τους να μπείτε θα δείτε 1002 παράπονα και λύση καμία.

Και παρόλα αυτά, βλέπεις κάτι τύπους εδώ μέσα και προσπαθούν να δικαιολογήσουν το σπετσοφαι κ αυτό που πάνε να κάνουν. 

Spoiler

Πρέπει να είναι οι ίδιοι τύποι που φτιάχνουν προφίλ στο facebook "Σκλάβος σου για πάντα χδ" και στέλνουν μηνύματα του στυλ "πατηστε με καλε κυρία"  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μαζεύει ο admin τα accounts και τους κωδικούς, logάρει με όλα από το πισί του, επιβεβαίωνει σε όλα τη διεύθυνση μέσω GPS και μετά τα μέλη αλλάζουν password στο spotify account τους.

Problem solved.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 minutes ago, Malthador said:

Μαζεύει ο admin τα accounts και τους κωδικούς, logάρει με όλα από το πισί του, επιβεβαίωνει σε όλα τη διεύθυνση μέσω GPS και μετά τα μέλη αλλάζουν password στο spotify account τους.

Problem solved.

Είναι μια ιδέα. Το επόμενο βήμα της Spotify θα είναι να απαγορεύσει τη χρήση της υπηρεσίας σε απόσταση μεγαλύτερη των 100μ από την επιβεβαιωμένη...(απαιτώντας να κάνει συνεχή έλεγχο του location - on demand από την εφαρμογή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, DrFreeman said:

Είναι μια ιδέα. Το επόμενο βήμα της Spotify θα είναι να απαγορεύσει τη χρήση της υπηρεσίας σε απόσταση μεγαλύτερη των 100μ από την επιβεβαιωμένη...(απαιτώντας να κάνει συνεχή έλεγχο του location - on demand από την εφαρμογή)

Έλα τώρα, σαχλαμάρες. Spotify έχω στο tablet μου, στο κινητό μου, στο laptop μου, στο πισί του σπιτιού μου και στο πισί του εξοχικού μου. Το βράδυ ακούω μουσική στο σπίτι μου και την άλλη μέρα το πρωί ακούω στο κινητό μου, ενώ βρίσκομαι σε επαγγελματικό ταξίδι 300 χλμ μακριά.

Ο τρόπος που σκέφτηκε η Spotify να επιβεβαιώσει τους δεσμούς αίματος είναι τουλάχιστον γλαφυρός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 minutes ago, Malthador said:

Έλα τώρα, σαχλαμάρες. Spotify έχω στο tablet μου, στο κινητό μου, στο laptop μου, στο πισί του σπιτιού μου και στο πισί του εξοχικού μου. Το βράδυ ακούω μουσική στο σπίτι μου και την άλλη μέρα το πρωί ακούω στο κινητό μου, ενώ βρίσκομαι σε επαγγελματικό ταξίδι 300 χλμ μακριά.

Ο τρόπος που σκέφτηκε η Spotify να επιβεβαιώσει τους δεσμούς αίματος είναι τουλάχιστον γλαφυρός.

Εκεί θέλω να καταλήξω. Ενοχλητική κίνηση, η οποία ήταν εντελώς περιττή κι άνευ ουσίας (διότι τελικά, ουδεμία επιβεβαίωση θα έχει γι' αυτό που θέλει).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Malthador said:

Ο τρόπος που σκέφτηκε η Spotify να επιβεβαιώσει τους δεσμούς αίματος είναι τουλάχιστον γλαφυρός.

Ο τρόπος που σκέφτηκε η Spotify να επιβεβαιώσει τους δεσμούς αίματος, τουλάχιστον είναι γλαφυρός. (Θετική έννοια).

Ο τρόπος που σκέφτηκε η Spotify να επιβεβαιώσει τους δεσμούς αίματος είναι, τουλάχιστον γλαφυρός γραφικός. (Αρνητική έννοια).

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

γλαφυρός, -ή, -ό

που περιγράφει κάτι με παραστατικότητα, ζωντάνια, κομψότητα και εκφραστικό πλούτο

γλαφυρό ύφος

(μεταφορικά) ο ευχάριστος ή εύκολος στην ανάγνωση

γλαφυρό ύφος (εδώ μεταφορικά, που δεν πληρεί όλα τα προαπαιτούμενα της γλαφυρότητας)

(μεταφορικά) ο ευχάριστος και χαρωπός, ο ενδιαφέρων

γλαφυρό πνεύμα

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

γραφικός, -ή, -ό

σχετικός με τη γραφή

αγόρασα τετράδια και γραφική ύλη

σχετικός με το σχέδιο

γραφικές τέχνες (και δημωδώς γραφιστικές)

γοητευτικός, χαριτωμένος

περίεργος, παράξενος, εκκεντρικός, συνήθως με αρνητική έννοια και συγκατάβαση

γραφικός άνθρωπος, ο sui generis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

10 minutes ago, CheOnWeb said:

Ο τρόπος που σκέφτηκε η Spotify να επιβεβαιώσει τους δεσμούς αίματος, τουλάχιστον είναι γλαφυρός. (Θετική έννοια).

Ο τρόπος που σκέφτηκε η Spotify να επιβεβαιώσει τους δεσμούς αίματος είναι, τουλάχιστον γλαφυρός γραφικός. (Αρνητική έννοια).

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

γλαφυρός, -ή, -ό

που περιγράφει κάτι με παραστατικότητα, ζωντάνια, κομψότητα και εκφραστικό πλούτο

γλαφυρό ύφος

(μεταφορικά) ο ευχάριστος ή εύκολος στην ανάγνωση

γλαφυρό ύφος (εδώ μεταφορικά, που δεν πληρεί όλα τα προαπαιτούμενα της γλαφυρότητας)

(μεταφορικά) ο ευχάριστος και χαρωπός, ο ενδιαφέρων

γλαφυρό πνεύμα

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

γραφικός, -ή, -ό

σχετικός με τη γραφή

αγόρασα τετράδια και γραφική ύλη

σχετικός με το σχέδιο

γραφικές τέχνες (και δημωδώς γραφιστικές)

γοητευτικός, χαριτωμένος

περίεργος, παράξενος, εκκεντρικός, συνήθως με αρνητική έννοια και συγκατάβαση

γραφικός άνθρωπος, ο sui generis

 

Open book 01.svg Ουσιαστικό

ειρωνεία θηλυκό

  1. λόγος που χαρακτηρίζεται από δηκτική διάθεση και συνήθως λέει το αντίθετο από αυτό που εννοεί
  2. (στο έπος και την τραγωδία) η κατάσταση κατά την οποία ο ήρωας αγνοεί ουσιώδη ζητήματα που τον ενδιαφέρουν ή έχει εσφαλμένη αντίληψη γι' αυτά, ενώ ο αναγνώστης ή ο θεατής γνωρίζει την αλήθεια
Επεξ/σία από Malthador
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...