Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10 - Part II


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, Adrian είπε

Α.. μάλλον θα σου βγει σε κάποια μελλοντική αναβάθμιση. Εμένα δεν μου το έβγαλε ακόμα στα κανονικά Windows οπότε δεν μπορώ να το δω, μόνο στα Insider που εκεί έχει και την συγκεκριμένη επιλογή.

 

Screenshot 2021-05-08 180955.png

θα περιμένω τότε, σε λίγο καιρό θα βγάλει και την μεγάλη αναβάθμιση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας μην ανοίξω ακόμα νέο θέμα...

Από ms config, επιλέγω "διαγνωστική εκκίνηση", επανεκκινεί, και βλέπω το υπέροχο μήνυμα που περιγράφεται παρακάτω:

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-hello/something-happened-and-your-pin-isnt-available/d8a8dadf-e509-4fda-8062-e12ae1131b60

Κάποια ιδέα? Δεν μπαίνω σε safe mode γιατί κι εκεί ζητά pin, δεν μου δίνει επιλογή με κωδικό ή οτιδήποτε, δεν έχω restore point (once PTSD, always), startup repair δεν έκανε τίποτα, απεγκατάσταση τελευταίων ενημερώσεων (quality, τη feature δεν με αφήνει) δεν κατάφερε κάτι, θέλω να αρχίσω να βρίζω...

Ιδέες?

edit: Να πω ότι μπήκα από το λαπτοπ στο λογαριασμό μου, επέλεξα κατάργηση εισόδου με PIN, αλλά στο desktop (που είναι το πρόβλημα από την αρχή), ακόμα έχει το ίδιο πρόβλημα με το PIN!

Λογικό το παραπάνω, αφού εξακολουθεί να βλέπει τον παλιό κωδικό, κι όχι τον καινούριο που μόλις ρύθμισα.

#@%#@%@!$@$#^$*^%^$$@!!@$%*(&*^#$!

Επεξ/σία από Πέτρος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα ..Πρωταρης στα 10

 

 

Πως αλλαζουμε  το χρωμα της μπαρας που ειναι γκριζα σε μπλε κλπ 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Γιάννης Platano είπε

Σε ελληνικα υπαρχει ?

Οχι. Δοκιμασα να πατησω το μενου κατω κατω που εχει για αλλαγη της γλωσσας στο αρθρο και οταν το βαζω στα ελληνικα βγαζει μονο τα της σελιδας στα ελληνικα και το αρθρο παλι στα αγγλικα.

Επισης, σκεφτομαι πλεον να μην απανταω σε ποστ μερικων χρηστων εδω στο insomnia επειδη βλεπω οτι για αυτους ειναι προβλημα τα αγγλικα, οποτε λεω να μην μπαινω καν στον κοπο να ψαχνω για λυσεις σε αυτο που ρωτανε. Btw, το παραπανω ειναι το πρωτο αποτελεσμα στο google και η λυση ειναι απο την πλεον επισημη πηγη, αρα σιγουρα δεν ειναι (και δεν θα ειναι ποτε) outdated, αλλαγμενη κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

Σε ελληνικα υπαρχει ?

 

6 ώρες πριν, jim_p είπε

Οχι.

https://support.microsoft.com/el-gr/windows/αλλαγή-χρώματος-του-μενού-έναρξη-της-γραμμής-εργασιών-και-του-κέντρου-ενεργειών-95fb6521-577a-f903-cc40-ac5a010f3466

:P:P:P

(προς αποφυγή παρεξηγήσεων γιατί δεν γνωριζόμαστε, πλάκα κάνω, δεν το παίζω έξυπνος)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 7 με την εντολη msconfig μπορουσαμε να αφαιρεσουνε απο την εκκινηση καποια προγραμματα 

Στα 10 μου βγαζει αυτο .

33.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, jim_p είπε

Ναι, ετσι εινια τωρα και ετσι ηταν και στα 8. Δεν βρηκες που σου λεει να πας?

Ευχαριστω.Αν καταλαβα καλα με διξι κλικ στο καθενα επιλεγω ενεργοποιηση ή απενεργοπιηση ?

Δεν ζηταει επανεκκινηση οπως στα 7

44.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η γκριζα λωριδα εκει που γραφει www.insomnia.gr/forums/ μπορει να αλλαξει χρωμα ?

100.png

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Γιάννης Platano είπε

Η γκριζα λωριδα εκει που γραφει www.insomnia.gr/forums/ μπορει να αλλαξει χρωμα ?

100.png

Αυτό έχει να κάνει με τον Chrome, όχι με τα Windows. Ψάξε εδώ για themes.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...