Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10 - Part II


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, fujitsuA530 είπε

Αν τα κλειδιά που έχεις είναι έκδοσης ΟΕΜ από προηγούμενους υπολογιστές, τότε κατά πάσα πιθανότητα  δεν θα αναγνωριστούν σε καινούριο pc. Αν είναι έκδοσης retail (πολύ χλωμό), τότε μπορείς να τα ξαναχρησιμοποίησεις σε άλλο υπολογιστή και για win 10.

Ο κωδικός είναι ο κλασικός κωδικός που έχει δεξιά το κουτί του υπολογιστή και από κάτω σε laptop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

28 λεπτά πριν, Balantakos είπε

Γιατι ειναι Ryzen μαλλον, αλλα ποιος περναει win7 το 2019?

Και ποιος αγοραζει windows το 2019? 🤨

Εγώ πάντως ούτε να αγοράσει του είπα, ούτε να μείνει με τα 7 (αν γινόταν να τα περάσει). Οπότε άστοχες οι ερωτήσεις προς εμένα. 😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, taylor1990 είπε

Ο κωδικός είναι ο κλασικός κωδικός που έχει δεξιά το κουτί του υπολογιστή και από κάτω σε laptop.

Τότε είναι κατά πάσα πιθανότητα ΟΕΜ. Πάντως δε χάνεις τίποτα αν δοκιμάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/3/2019 στις 7:57 ΜΜ, ultraex2003 είπε

νεο update  για τους insiders

Windows 10 [20H 1] build 18860

https://blogs.windows.com/windowsexperience/2019/03/20/announcing-windows-10-insider-preview-build-18860/

DXCFCX.JPG

Mετα απο πολυ καιρο δοκιμασα ξανα insiders μεχρι να βγει το update του Απριλιου. 🙂

Πως πηγες στην 18860; Eγω εχω την 18362.1 και δεν δινει καποια ενημερωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, fearless είπε

Mετα απο πολυ καιρο δοκιμασα ξανα insiders μεχρι να βγει το update του Απριλιου. 🙂

Πως πηγες στην 18860; Eγω εχω την 18362.1 και δεν δινει καποια ενημερωση.

Μετά απο αυτή που έχεις έχει  και αλλα  update μέχρι να πας 18860 υπάρχει περίπτωση να σου αργεί λίγο κάνε υπομονή αν δε πάρεις θα πάμε σε reg patch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ultraex2003 είπε

Μετά απο αυτή που έχεις έχει  και αλλα  update μέχρι να πας 18860 υπάρχει περίπτωση να σου αργεί λίγο κάνε υπομονή αν δε πάρεις θα πάμε σε reg patch

α οκ θα περιμενω δεν βιαζομαι, αφου παταω στην 1903 ολα φαινονται πολυ ωραια. Τελειο και το Light theme.

Μια ρυθμιση για τον φωτισμο οθονης (κατω στις ειδοποιησεις) υπαρχει σε μενα η σε επομενα update;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, fearless είπε

α οκ θα περιμενω δεν βιαζομαι, αφου παταω στην 1903 ολα φαινονται πολυ ωραια. Τελειο και το Light theme.

Μια ρυθμιση για τον φωτισμο οθονης (κατω στις ειδοποιησεις) υπαρχει σε μενα η σε επομενα update;

Ειλικρινά δε  το έχω προσέξει  αυτή τη ρύθμιση για το φωτισμό που λες θα το δω το βραδάκι αν υπάρχει κατι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ultraex2003 είπε

Δεν είναι 19Η1 αυτή, τα έχεις μπερδέψει:

https://docs.microsoft.com/en-us/windows-insider/flight-hub/

Είναι... 20Η1, οι 188xx builds είναι σε άλλο, ανεξάρτητο κλάδο (branch) από τις 183xx builds. Οι πρώτες αναφέρονται στην έκδοση του 2020 (Skip Ahead branch), ενώ οι δεύτερες στην έκδοση που αναμένεται τώρα, και χωρίζονται με την σειρά τους σε Fast και Slow Ring.

Μύλος δηλαδή...

Επεξ/σία από RTW4ever
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν πάρα πολλά χρόνια είχα σπασμένα XP και μετά από καιρό σε μια αναβάθμιση που έκανα των Windows, η Microsoft με έπιασε και έκανε κάτι το εξευτελιστικό. Κλείδωσε το λειτουργικό. Δεν είχα διαμερίσει και τον σκληρό δίσκο να έχω και ένα partition δεδομένων και έχασα και όλα τα αρχεία μου. Κάτι σαν ransomware δηλαδή από την Microsoft! Από τότε με πήρε φόβος και είχα απενεργοποιημένη την αναβάθμιση των Windows στα XP και στα 7. Στα Windows 10 το κάνει πλέον αυτό η Microsoft; Και αν ναι θα πρέπει να εγκαταστήσω πρόγραμμα που να παρακάμπτει την υποχρεωτική πλέον αναβάθμιση του λειτουργικού; Στα Windows 7 που είμαι τώρα (σπασμένα) είναι επικίνδυνο να δοκιμάσω αναβάθμιση μετά από 4 χρόνια χρήσης;

Επεξ/σία από Krusty
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Krusty είπε

Πριν πάρα πολλά χρόνια είχα σπασμένα XP και μετά από καιρό σε μια αναβάθμιση που έκανα των Windows, η Microsoft με έπιασε και έκανε κάτι το εξευτελιστικό. Κλείδωσε το λειτουργικό. Δεν είχα διαμερίσει και τον σκληρό δίσκο να έχω και ένα partition δεδομένων και έχασα και όλα τα αρχεία μου. Κάτι σαν ransomware δηλαδή από την Microsoft! Από τότε με πήρε φόβος και είχα απενεργοποιημένη την αναβάθμιση των Windows στα XP και στα 7. Στα Windows 10 το κάνει πλέον αυτό η Microsoft; Και αν ναι θα πρέπει να εγκαταστήσω πρόγραμμα που να παρακάμπτει την υποχρεωτική πλέον αναβάθμιση του λειτουργικού; Στα Windows 7 που είμαι τώρα (σπασμένα) είναι επικίνδυνο να δοκιμάσω αναβάθμιση μετά από 4 χρόνια χρήσης;

Βάλε νόμιμα Windows και θα σου φύγει το άγχος του κλειδώματος. Δεν κάνω πλάκα, πλέον βρίσκεις κλειδιά ενεργοποίησης με μερικά ευρώ στο ebay.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Krusty είπε

Πριν πάρα πολλά χρόνια είχα σπασμένα XP και μετά από καιρό σε μια αναβάθμιση που έκανα των Windows, η Microsoft με έπιασε και έκανε κάτι το εξευτελιστικό. Κλείδωσε το λειτουργικό. Δεν είχα διαμερίσει και τον σκληρό δίσκο να έχω και ένα partition δεδομένων και έχασα και όλα τα αρχεία μου. Κάτι σαν ransomware δηλαδή από την Microsoft! Από τότε με πήρε φόβος και είχα απενεργοποιημένη την αναβάθμιση των Windows στα XP και στα 7. Στα Windows 10 το κάνει πλέον αυτό η Microsoft; Και αν ναι θα πρέπει να εγκαταστήσω πρόγραμμα που να παρακάμπτει την υποχρεωτική πλέον αναβάθμιση του λειτουργικού; Στα Windows 7 που είμαι τώρα (σπασμένα) είναι επικίνδυνο να δοκιμάσω αναβάθμιση μετά από 4 χρόνια χρήσης;

Τραγικό ποστ... Να σε λυπηθούμε που είσαι παράνομος και η κακή Microsoft αντί να σου κάνει τεμενάδες, σε τιμωρεί.

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...