Προς το περιεχόμενο

Καφέ ... στο χέρι


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

58 minutes ago, geogoku said:

Επισης να σημειωσω οτι προτιμω τον καφε μου γλυκο...

Πες το απ' την αρχή να μην διαβάζουμε τσάμπα! 🤣
(Είμαι απ' αυτούς που στέλνουν τον ελληνικό πίσω, γιατί στο μπρίκι είχε μείνει ένας κόκκος ζάχαρης απ' τον προηγούμενο).

Πέρα απ' την πλάκα και άσχετα με τον καφέ, αποφύγετε όσο μπορείτε τη ζάχαρη.

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο σωστός καφές πίνεται σκέτος και αν θες χτυπάς το γλυκό σου.Κανα κέικ ,κανένα κρουασάν σόκο ,καμία μηλόπιτα ... 😁

Ένας γνωστός μου έπινε φρεντο καπ. με 4 κουταλιές ζάχαρη.

Εγώ όσες φορές δοκίμασα από Βενέτη,Γρηγόρη και Everest ,δεν έμεινα ποτέ ικανοποιημένος.Μην αναφερθώ στην ποιότητα των υπόλοιπων προιόντων που διαθέτουν προς κατανάλωση.Κάτι σφολιατοειδή που έχουν ...δε λένε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 minutes ago, CallMeRp said:

Ο σωστός καφές πίνεται σκέτος και αν θες χτυπάς το γλυκό σου.Κανα κέικ ,κανένα κρουασάν σόκο ,καμία μηλόπιτα ...

Όταν φτιάχνει μηλόταρτα η καλή μου, δεν βλέπω την ώρα να ξημερώσει.
Όπως έλεγε και ο Λουμίδης (ο ίδιος), έφηβος τον έπινε γλυκό, μετά μέτριο, μετά σκέτο και μετά μαζί με γλυκάκι/λουκουμάκι για να απολαύσει όλη την "πίκρα" του καφέ.

Επεξ/σία από CheOnWeb
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω δινω 1.2 για φρεντο εσπρεσσο γλυκο μαζι με νερακι... μια χαρα τιμη (σε συνοικιακο οχι αλυσιδα)

Βεβαια συνηθως αποφευγω να αγοραζω απο εξω καφε.... φτιαχνω σπιτι και τον παιρνω μαζι μου οπου και να παω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, papoys1 είπε

Κάποιοι μπερδεύουν την Ιρλανδία με την Ισλανδία και  κάποιοι  άλλοι νομίζουν ότι τa κοφυ  Islant  έχουν προέλευση από την Ισλανδία η οποία προμηθεύεται καλό καφέ από την Ιρλανδία ενώ στην ουσία η Ιρλανδία βγάζει μπακαλιάρους , γλώσσες και γενικά έχει καλούς ψαράδες.:P

Άστο γλωσσωδέτη το έκανα.

Ποιος το εκανε αυτο καλε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικέλ για φραπέ. Τα τελευταία χρόνια όπου αλλού έχω πιεί, απλά δεν πίνεται (νεροζούμι). Παίρνεις και δεύτερον με 20 λεπτά sms από Vodafone...(τσιγκούνης)....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, mynam3 είπε

για θερμό που να κρατάει κάτι παγωμένο γύρω στο 8ωρο και να χώνεις καλαμάκι, υπάρχει κάποια πρόταση?

8 ωρες?!Καφέ  θα έχεις :P ?

3 ώρες πριν, snakegaminggr είπε

Εχει δοκιμασει κανεις καφε απο Mon Kulur ?

Καλο;Ειδα καλες κριτικες απο τον Γκούγκλη.

Μολις ειδα οτι κανουν καφε και οι γνωστοι Κουλουράδες.Αν κάποιος περάσει καμια βολτα ,ας δοκιμάσει ενα σοκολάτα καρύδα με τον καφε του κ θα με θυμηθει 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά μόνο εγώ παίρνω από CoffeeBerry; 1,90 η τιμή για τη βασική ποικιλία αλλά αξίζει μια στο τοσο κατι μονοποικιλιακούς που έχουν από Βραζιλία, Κένυα κ.α., στα 2,10

 Είχα μεγάλο hype να δοκιμάσω καφέ από το Carpo στο Κολωνάκι αλλά 1 φορά που πήρα δεν ενθουσιάστηκα. Πάντως η αλήθεια είναι ότι πολλές φορές από μικρά συνοικιακά μαγαζάκια μπορείς να πετύχεις πολύ καλό καφέ. Π.χ. ένα απέναντι από το γραφείο στη δουλειά στα Εξάρχεια κάνει φοβερό espresso / fredo αλλά με ανεβασμένη τιμή στα 1,80

Επεξ/σία από JimxxZe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, JimxxZe είπε

Καλά μόνο εγώ παίρνω από CoffeeBerry; 1,90 η τιμή για τη βασική ποικιλία αλλά αξίζει μια στο τοσο κατι μονοποικιλιακούς που έχουν από Βραζιλία, Κένυα κ.α., στα 2,10

 Είχα μεγάλο hype να δοκιμάσω καφέ από το Carpo στο Κολωνάκι αλλά 1 φορά που πήρα δεν ενθουσιάστηκα. Πάντως η αλήθεια είναι ότι πολλές φορές από μικρά συνοικιακά μαγαζάκια μπορείς να πετύχεις πολύ καλό καφέ. Π.χ. ένα απέναντι από το γραφείο στη δουλειά στα Εξάρχεια κάνει φοβερό espresso / fredo αλλά με ανεβασμένη τιμή στα 1,80

Εξαρχεια ειναι φιλε, εαν δεν ξερει τα κολπα να κλεβει και ρευμα πως να βγει ο ανθρωπος; Γιαυτο το 1,80ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mrs Rose για εμενα πολυ ωραιο χαρμανι και γευστικο, ενα πινεις μετριο προς σκετο *ιδανικο το σκετο* θα καταλαβεις ποιοτητα εξου και πουλιεται ακριβα φυσικα, Μακρυα απο Everest, οχι μονο δεν καθαριζουν ποτε την μηχανη και εχουν σαπιλα καφε, αλλα τα κλειστρα ουτε καν που τα καθαριζουν με πετσετα ασε που εχω παρατηρησει οι περισσοτεροι δεν χρησιμοποιουν πατητηρι *facepalm*  απο τιμες θεωρω για FE-FC 1.80-1.90 με κρεμα αντιστοιχα ειναι καλα για take away.. Παιζει ρολο και η ποιοτητα του ποτηριου σε ζεστο η κρυο που χρησιμοποιουν γι'αυτο μην παραπονιεστε για τις τιμες και ο καφες παιζει ρολο αλλα και το ποτηρι μην το ξεχναμε.. Για μενα σαν ποιοτητα παει: Mrs Rose, Vittorio *τα top χαρμανια του* Illy, lavazza.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχω μηχανή στο σπίτι οπότε κάθε εργάσιμη δίνω 2 ευρώ (1.80 κάνει κανονικά αλλά άντε να βρεις 20 λεπτά ρέστα στις ομαδικές παραγγελίες που κάνουμε στην δουλειά) για fem από διάφορα καταστήματα του efood σε Καλλιθέα ή Μοσχάτο. Πάλι καλά που στην δουλειά παίζουν και κάψουλες οπότε όταν χειμωνιάσει θα φτιάχνουμε κάνα espressακι για να μην χαλάμε κάθε μέρα λεφτά για καφέ. Αν και στο κρύο ο cappucino λέει.

Επεξ/σία από dimitris21gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...