Προς το περιεχόμενο

AMD Επεξεργαστές & AM4 socket (Τεχνικα μιλωντας Part 3)


kostas_anes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

Διάβασα λίγο τι κάνουν αλλά δεν έχω ιδέα.

Τώρα με auto και multy 37 δουλεύει με load voltage 1.22V. Για την ώρα θα το αφήσω εδώ.

Το hardware monitor κλείνει μόνο του μετά απο λίγο εντωμεταξύ ο.Ο

 

Πέρα από τις ρυθμίσεις ρίξε και κανένα σχόλιο . Πως το βλέπεις γενικά το σύστημα ?

 

Εγώ είμαι γκαντέμης .Σέταρα τον Ripper με ένα ENERMAX GALAXY 850 του 2007 που είχα και τα έπαιξε το τροφοδοτικό ... .😅

Το thermaltake δεν το έχω για πολλά ... οπότε έχω ξεμείνει με το λάπτοπ ...

Επεξ/σία από adtakhs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, adtakhs είπε

Πέρα από τις ρυθμίσεις ρίξε και κανένα σχόλιο . Πως το βλέπεις γενικά το σύστημα ?

Εγώ είμαι γκαντέμης .Σέταρα τον Ripper με ένα ENERMAX GALAXY 850 του 2007 που είχα και τα έπαιξε το τροφοδοτικό ... .😅

Το thermaltake δεν το έχω για πολλά ... οπότε έχω ξεμείνει με το λάπτοπ ...

Λες και πρόλαβα να το δοκιμάσω. Ένα Cinebech15 έτρεξα και έβγαλε 1600+ πόντους, απο 486 στο παλιο σύστημα. Γενικά έχω σπαστεί με τα Win10 γιατί είμαι τέρας συνήθειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Sheogorath είπε

Λες και πρόλαβα να το δοκιμάσω. Ένα Cinebech15 έτρεξα και έβγαλε 1600+ πόντους, απο 486 στο παλιο σύστημα. Γενικά έχω σπαστεί με τα Win10 γιατί είμαι τέρας συνήθειας.

 

όλα συνήθεια είναι.... σιγά σιγά θα τα βρεις τα πατήματά σου ...😀

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Sheogorath είπε

Δοκιμάζω με offset και ενώ δοκίμασα και 38 και 37 και 36 και 35, κολλάει στα 1550mhz. Σηκώνει 3800, το δοκίμασα χθες με manual voltage. Ούτε καν πέφτει, εκεί, 1550 είτε idle είτε load.

Τι διάλα;

Δοκίμασα με auto voltage, μην είχε buggαρει τίποτα.

Με auto έχω 3.5 στα 1.22V (δίνει μόνο του) και πέφτει στα 1550 με 937mV. Στο offset δοκίμασα να πάει συνολικά έως και 1.33V (+0.2125) και τίποτα, κολλημένο στο 1550.

Ξέρουμε γιατί γίνεται αυτό;

Multi bug φιλτατε ,αλλαξε Bios

και chipset drivers απο το site της amd

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, STORM1978 said:

Γιατί μαμώ την τύχη μου μέσα δεν κάνει εγκατάσταση το Ryzen Master με τίποτα? Error 1720 ακόμη και με ότι γιατροσόφια διάβασα στο νετ, Κανείς καμιά ιδέα?

Κατέβασε από την Microsoft αυτό: https://support.microsoft.com/en-us/help/17588/fix-problems-that-block-programs-from-being-installed-or-removed 

Είναι για προγράμματα που δεν γίνονται εγκατάσταση ή μπλοκάρονται για κάποιο λόγο - και το ανάποδο, uninstall (Fix problems that block programs from being installed or removed). Ακολούθησε τις οδηγίες και λογικά θα σου γίνει install το "Ryzen Master". 

Επεξ/σία από renaxan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, renaxan είπε

Κατέβασε από την Microsoft αυτό: https://support.microsoft.com/en-us/help/17588/fix-problems-that-block-programs-from-being-installed-or-removed 

Είναι για προγράμματα που δεν γίνονται εγκατάσταση ή μπλοκάρονται για κάποιο λόγο (Fix problems that block programs from being installed or removed). Ακολούθησε τις οδηγίες και λογικά θα σου γίνει install το "Ryzen Master". 

Ευχαριστώ βρε φίλε, μου τα είχε κάνει καρπούζια η MS!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, STORM1978 said:

Ευχαριστώ βρε φίλε, μου τα είχε κάνει καρπούζια η MS!

Παρακαλώ! Ελπίζω να σου λειτουργήσει.

Είχες κάνει format μετά την αλλαγή motherboard, CPU ή όχι?

P.S: Με μπερδεύεται συνέχεια, O.o - Female, μέσα στο αντρικό computeriko κόσμο. :P  @akoinonitos HELP - HELP !

Επεξ/σία από renaxan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, μόλις έστησα επιτέλους το PC με ryzen 2400g και ripjaws v 3200. Στο cinebench r15 πιάνω διαφορά σκορ από 600 μέχρι 770. Δεν θα έπρεπε να ήταν το ίδιο? Τρέχω τα πάντα default... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ASTOU είπε

Καλησπέρα, μόλις έστησα επιτέλους το PC με ryzen 2400g και ripjaws v 3200. Στο cinebench r15 πιάνω διαφορά σκορ από 600 μέχρι 770. Δεν θα έπρεπε να ήταν το ίδιο? Τρέχω τα πάντα default... 

Τρέχει τίποτα από πίσω; Από θερμοκρασίες πως πας;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοίτα να δεις κάτι πράγματα...

Είχα ξεχάσει το νέο σύστημα "διαχείρισης ειδοποιήσεων" για "ενέργειες της ΣΟ" aka "don't ask, don't tell".

Επεξ/σία από Πέτρος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, kostas_anes είπε

Τι φαση παιχτηκε? Επισης σβηστικα ποστ.

εγω το μονο που ξερω ειναι οτι εκανα αναφορα για ακομα μια φορα σε Post του jgeorgiou και εκραξα και λιγο οτι τον αφηνουν και ποσταρει συνεχεια vs και δεν προσφερει τπτ αλλο στα νηματα και τους ρωτησα μηπως εχει κανα μεσον ο τυπος και περναει στο ντουκου

Υ.Γ. Οι αναφορες ειναι για να τις χρησιμοποιουμε εκει που πρεπει ωστε να μην διαγραφονται θεματα ολοκληρα στο τελος

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...