Προς το περιεχόμενο

World of Warcraft Classic


Radiatedsoul
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Radiatedsoul,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nethergrade Keep (A) παίζουν καθόλου Ελληνες? To είχα παρατήσει πριν μερικούς μήνες γιατί ο σερβερ είχε ελάχιστη κίνηση 50-60. Λογκαρα παλι χτες,δεν μου γεμίζει το μάτι σαν σερβερ.

Κάποια πρόταση για pvp server, (A)/(H) είμαι faction flexible, αρκεί να μην είναι τπτ 80/20  ratio και με κυνηγάνε groups των 20 αχαχαχαχ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, Apaleytos80 είπε

Nethergrade Keep (A) παίζουν καθόλου Ελληνες? To είχα παρατήσει πριν μερικούς μήνες γιατί ο σερβερ είχε ελάχιστη κίνηση 50-60. Λογκαρα παλι χτες,δεν μου γεμίζει το μάτι σαν σερβερ.

Κάποια πρόταση για pvp server, (A)/(H) είμαι faction flexible, αρκεί να μην είναι τπτ 80/20  ratio και με κυνηγάνε groups των 20 αχαχαχαχ.

Skullflame που παίζω εγώ έχει λαό, όχι όμως έλληνες, είναι ελάχιστοι.

Το παρακάτω πως σας φαίενται για healer build for pvp?

 

Screenshot from 2020-03-02 20-19-29.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/3/2020 στις 3:49 ΜΜ, Apaleytos80 είπε

Nethergrade Keep (A) παίζουν καθόλου Ελληνες? To είχα παρατήσει πριν μερικούς μήνες γιατί ο σερβερ είχε ελάχιστη κίνηση 50-60. Λογκαρα παλι χτες,δεν μου γεμίζει το μάτι σαν σερβερ.

Κάποια πρόταση για pvp server, (A)/(H) είμαι faction flexible, αρκεί να μην είναι τπτ 80/20  ratio και με κυνηγάνε groups των 20 αχαχαχαχ.

World PvP σε ενδιαφερει? Γιατι με τα BGs πλεον δεν εχει και τοσο νοημα, ελαχιστοι κυνηγανε στο open world. Μονο στο blackrock mountain εχει μονιμως κινηση και ισως και STV. Σιγουρα το STV θα εχει περισσοτερη απο τον επομενο μηνα με το ZG

Νεος χαρακτηρας οπουδηποτε πλεον θα δυσκολευτεις γιατι ολοι εχουν raiding gear. Μ' αρεσει που η μεγαλυτερη ανησυχια πριν κυκλοφορησει το classic ηταν ποιος θα κατσει να ασχοληθει με 40 man raids. Ε τελικα ακομα και οι guildless μια χαρα βρισκουν pug raids καθημερινα. Εδω εχουμε και συστημα στον καθε σερβερ ποτε θα παραδωσουν τα κεφαλια των δρακων για να βελτιστοποιησουν την αξιοποιηση των world buffs.

Το να βρεις λοιπον απλα dungeon groups ειναι δυσκολο γιατι μονο alts τα τρεχουν και αυτοι συνηθως μεσω boosting. Για world pvp δεν το συζηταμε θα εισαι target drone μεχρι να ντυθεις καλα.

Πιο σημαντικο θεωρω λοιπον να βρεις ενα φιλικο guild να σε βοηθησει στα πρωτα βηματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Bspus είπε

World PvP σε ενδιαφερει? Γιατι με τα BGs πλεον δεν εχει και τοσο νοημα, ελαχιστοι κυνηγανε στο open world. Μονο στο blackrock mountain εχει μονιμως κινηση και ισως και STV. Σιγουρα το STV θα εχει περισσοτερη απο τον επομενο μηνα με το ZG

Νεος χαρακτηρας οπουδηποτε πλεον θα δυσκολευτεις γιατι ολοι εχουν raiding gear. Μ' αρεσει που η μεγαλυτερη ανησυχια πριν κυκλοφορησει το classic ηταν ποιος θα κατσει να ασχοληθει με 40 man raids. Ε τελικα ακομα και οι guildless μια χαρα βρισκουν pug raids καθημερινα. Εδω εχουμε και συστημα στον καθε σερβερ ποτε θα παραδωσουν τα κεφαλια των δρακων για να βελτιστοποιησουν την αξιοποιηση των world buffs.

Το να βρεις λοιπον απλα dungeon groups ειναι δυσκολο γιατι μονο alts τα τρεχουν και αυτοι συνηθως μεσω boosting. Για world pvp δεν το συζηταμε θα εισαι target drone μεχρι να ντυθεις καλα.

Πιο σημαντικο θεωρω λοιπον να βρεις ενα φιλικο guild να σε βοηθησει στα πρωτα βηματα

Πάντα έπαιζα σε pvp σερβερ,ποτέ δεν με ένοιαζε το world pvp(ganking),αλλά για την αδρεναλίνη,το συναισθημα το 1vs1 στα nodes κτλ.Έμεινα στον pve σερβερ, βρήκα ένα ψόφιο ελληνικό guild (κλασικά,χάρες και πανηγύρια αρχικά και μετά όλοι το παίζουν πριμαντόνες και άδειασε).PvP στα BGs αν και μου αρέσει όντως δεν υπήρχε περίπτωση να μπω να πέφτω μονοχιτος έτσι ξεβράκωτος από gear. Αποφάσισα να παίξω χαλαρά μέχρι να λήξει η συνδρομή,5man άμα πέσει τπτ,lvling κάνα αλτ.Δεν με τραβάει το game τελικά πόσο μάλλον να αλλάξω σερβερ για καινούργια αρχή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνιδι εχει κοσμο πλεον; Θυμαμαι γινοταν χαμος τους 2 πρωτους μηνες. Το ειχα παρατησει και εγω τοτε, αφου ειχα φτιαξει 10+ χαρακτηρες, τον καθεναν απο 25 Level! Μετα βαρεθηκα! 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοσμο εχει αλλα ολοι πλεον ασχολουνται με raiding η levelαρουν alts με βοηθεια απο ισχυροτερους παικτες. Η καθονται στις πολεις και παιζουν battlegrounds.

Δεν θα βρεις ευκολα νεους παικτες να κανεις leveling που ειναι και το πιο ενδιαφερον κομματι του παιχνιδιου κατα τη γνωμη μου.

Και εγω πλεον μονο για raiding μπαινω και κανενα BG για πλακα.

Σε 3 μηνες που τελειωνει η συνδρομη μου βγαινει το New World. Ελπιζω να ειναι αρκετα καλο για να ξεκινησω εκει και να αφησω το WoW. Το καινουριο ειναι παντα πιο ελκυστικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα με τα tanks που ζητάνε λεφτά για να μπουν σε dungeon έχει καταντήσει αηδία. Εντωμεταξύ τουλάχιστον οι μισοί παίκτες στον ερβερ μου παίζει να είναι warriors και όλοι παίζουν dps. Μιλάμε για τραγικές καταστάσεις. Περίμενα πόση ώρα να μπω LBRS, ψάχναμε τανκ, λέει ένας βρήκαν αλλά θέλει 3g ο καθένας για να έρθει. Απαντάνε όλοι ναι, μπαίνει στο γκρουπ, τον πατάω ένα ξέχεσμα και φεύγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Hawk_K είπε

Το θέμα με τα tanks που ζητάνε λεφτά για να μπουν σε dungeon έχει καταντήσει αηδία. Εντωμεταξύ τουλάχιστον οι μισοί παίκτες στον ερβερ μου παίζει να είναι warriors και όλοι παίζουν dps. Μιλάμε για τραγικές καταστάσεις. Περίμενα πόση ώρα να μπω LBRS, ψάχναμε τανκ, λέει ένας βρήκαν αλλά θέλει 3g ο καθένας για να έρθει. Απαντάνε όλοι ναι, μπαίνει στο γκρουπ, τον πατάω ένα ξέχεσμα και φεύγω.

 Δλδ βρήκες tank μετά από πολύ ψάξιμο και έφυγες γιατί ζήτησε 3g για τα repairs?...Σχεδόν κανένας δεν θέλει να τανκαρει γιατί δεν

1)  Δεν εχει tanking gear η spec,DPS παίζουν στα raids.Τα τανκς είναι λίγα και καθορισμένα από τα guilds.

2) Δεν υπάρχει χειρότερο πράμα από το να τανκαρεις pug με άτομα να βαρανε ότι να ναι,τα dps junkies κτλ.Οι περισσότεροι τανκαρουν μόνο για το guild τους και καλά κάνουν. Άσε που άμα κάποιος έχει tank,όλοι σου ζαλίζουν τα ...να μπεις να τανκαρεις.

3) Ο Warrior δεν ειναι hunter h σαν τον mage (μου) που κανει αοε 100 mobs και κονομαει gold.

 3g ζήτησε (σιγά το πόσο στα 60 😁), έτσι για το βανιλα experience να περιμένουμε 2 ωριτσες για τανκ και να γουστάρουμε (ΝΟΤ) αχαχαχαχ

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, Bspus said:

Κοσμο εχει αλλα ολοι πλεον ασχολουνται με raiding η levelαρουν alts με βοηθεια απο ισχυροτερους παικτες. Η καθονται στις πολεις και παιζουν battlegrounds.

Δεν θα βρεις ευκολα νεους παικτες να κανεις leveling που ειναι και το πιο ενδιαφερον κομματι του παιχνιδιου κατα τη γνωμη μου.

Και εγω πλεον μονο για raiding μπαινω και κανενα BG για πλακα.

Σε 3 μηνες που τελειωνει η συνδρομη μου βγαινει το New World. Ελπιζω να ειναι αρκετα καλο για να ξεκινησω εκει και να αφησω το WoW. Το καινουριο ειναι παντα πιο ελκυστικο

Όταν λες καινούριο world; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, elpaso1 είπε

Όταν λες καινούριο world; 

Αλλο παιχνιδι ειναι. MMO απο την Amazon που κυκλοφορει τελη Μαιου. Δεν ειναι στο στυλ του WoW

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, Bspus είπε

Κοσμο εχει αλλα ολοι πλεον ασχολουνται με raiding η levelαρουν alts με βοηθεια απο ισχυροτερους παικτες. Η καθονται στις πολεις και παιζουν battlegrounds.

Δεν θα βρεις ευκολα νεους παικτες να κανεις leveling που ειναι και το πιο ενδιαφερον κομματι του παιχνιδιου κατα τη γνωμη μου.

Και εγω πλεον μονο για raiding μπαινω και κανενα BG για πλακα.

Σε 3 μηνες που τελειωνει η συνδρομη μου βγαινει το New World. Ελπιζω να ειναι αρκετα καλο για να ξεκινησω εκει και να αφησω το WoW. Το καινουριο ειναι παντα πιο ελκυστικο

Νέους παίχτες βρίσκεις αν παίζεις σε καλό σέρβερ. Για μένα κάτι server low/medium κλπ είναι τελειωμένοι. Παίζω mograine που prime time έχει και queue και ανεβάζω έναν αλτ και γίνεται χαμός στα zones. Πολύ alive ο κόσμος και dungeons για πλάκα σε όλα τα λεβελ. Firemaw/Mograine/Shazz/Gehennas και ίσως Ashbringer και Earthshaker είναι οι μόνοι PvP server που αξίζει να ασχοληθείς. Όποιος θέλει να ξεκινήσει ή να κάνει κανεναν άλλο παίχτη ας ρίξει μια ματιά στα ally/horde ratio και ας πάει όπου τον βολεύει. Πάντως εγώ προτείνω δαγκωτο mograine που είναι και αρκετά balanced.

Επεξ/σία από Liapisftw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ βλέπω δεν βρίσκουν group εύκολα για Scarlet Monastery και Zul'Farrak γι'αυτό όλοι ψάχνουν για boost. Τους βλέπω σπαμμάρουν ώρες στο chat να βρούν healers και tanks. Λογικό βέβαια. 

Θα ήθελα να βάλουν ένα 60 boost προσωπικά. Τουλάχιστον για όσους έχουν ήδη έναν 60άρη. Καλό το vanilla experience αλλά δεν είναι για πολλές φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ το σταμάτησα για αυτό τον λόγο και γύρισα στο retail, έχουμε που έχουμε περιορισμένο χρόνο να μην μπορείς να παίζεις και να ψάχνεις group είναι πρόβλημα, το lfr έπρεπε  κατά την γνώμη μου να το προσθέσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Liapisftw είπε

 Όποιος θέλει να ξεκινήσει ή να κάνει κανεναν άλλο παίχτη ας ρίξει μια ματιά στα ally/horde ratio και ας πάει όπου τον βολεύει. Πάντως εγώ προτείνω δαγκωτο mograine που είναι και αρκετά balanced.

Και που θα το βρούμε αυτό;

Με μια αναζήτηση στο google δεν βρήκα κάτι (πέρα από κάποιες αναφορές του wowhead το Σεπτέμβριο του '19).

Λέω και εγώ να γυρίσω μόνο για το classic. Είχα παίξει 2 μήνες όταν είχε γίνει το release και έπειτα το παράτησα. Μόνο για το ganking/griefing το παίζω και για αυτό έχω rogue (40 lvl).

Όποιος έχει alliance στον Ashbringer (τότε ο μοναδικός server με καλό A:H ratio) να μου στείλει.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...