Προς το περιεχόμενο

Vodafone H300s


bill2015

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 24/6/2022 στις 11:10 ΠΜ, chtrig είπε

Είχα προβλήματα κι εγώ με το h300s (συνεχείς αποσυνδέσεις, χαμηλές ταχύτητες). Στην 50άρα που είμαι και έπειτα από ελέγχους και επίσκεψη τεχνικού είπαμε να αλλάξουμε και το ρούτερ. Όταν μίλησα με τον τεχνικό μου ανέφερε ότι θα μου έστελνε το ίδιο. Ζήτησα να αντικατασταθεί οπωσδήποτε με κάποιο άλλο όπως το ΖΤΕ Η268Q και ο τεχνικός μου ανέφερε το ZTE H267A. Επίσης, όταν του είπα ότι διαβάζω σε forum ότι είναι προβληματικό το h300s, μου ανέφερε ότι κακώς δε θέλω το ίδιο γιατί ο κόσμος δε γνωρίζει ότι έχει πάρει ευρωπαϊκό βραβείο ως το καλύτερο ρούτερ.

επιβεβαιώνω και εγώ έχει πάρει το βραβείο  " μπιφτέκ σαπίλ  "

άμα είσαι διαβασμένος δεν φοβάσαι τίποτις ........

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταργείτε το συγκεκριμένο router, ποιο συγκεκριμένα, όσοι έχουν πρόβλημα τους γυριζουν σε h267a και 17a προφιλ. Οσοι δεν εχουν το κρατανε και θα ερθει το 288 (νομιζω).

Σε γραμμη απο 50 σε 100 μου ειπαν οτι το h300s πλεον δεν τον στελνουν και οτι οταν περασει τη πιλοτικη φαση το 288 θα γινει η αλλαγη.

 

Κακο αστειο το συγκεκριμενο router.

Επεξ/σία από alkis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/7/2022 στις 9:06 ΠΜ, alkis13 είπε

Καταργείτε το συγκεκριμένο router, ποιο συγκεκριμένα, όσοι έχουν πρόβλημα τους γυριζουν σε h267a και 17a προφιλ. Οσοι δεν εχουν το κρατανε και θα ερθει το 288 (νομιζω).

Σε γραμμη απο 50 σε 100 μου ειπαν οτι το h300s πλεον δεν τον στελνουν και οτι οταν περασει τη πιλοτικη φαση το 288 θα γινει η αλλαγη.

 

Κακο αστειο το συγκεκριμενο router.

Μα πως το καταργούν?? Τσάμπα το πήρε το βραβείο ?? 😔🤤😤🥴🥳 

Επεξ/σία από kirmis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κρατήστε backup to config file με τις ρυθμίσεις σας γιατί στο νέο firmware τα κλειδώσανε όλα ακόμα και  τη δυνατότητα να κάνεις save τις ρυθμίσεις αν κανεις factory reset .... έχει αλλάξει και το superuser password ...

Επεξ/σία από btcminer22
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Satzik είπε

Αντί να κοιτάξουν να το κάνουν να δουλεύει κοιτάν να το κλειδώσουν 

η vodafone Γερμανίας δίνει vdsl 250mbs  με δώρο το fritzbox στα 24 ευρω εδώ κάτι δεν πάει καλά....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απαράδεκτα ρουτερ δίνουν όλοι εδώ γι αυτό συμβαίνει αυτο. Και αυτό το κλείδωμα πρέπει να επέμβει ΕΤΤ δε βλέπω το λόγο να μη μπορείς να χρησιμοποιήσεις ότι θες εσύ αν έχεις την οικονομική δυνατότητα. Εμένα μου το άλλαξαν αυτό το χρεπι με zte 267a αλλά κ αυτό δεν είναι κ κάτι καλύτερο.4 ετιας απομεινάρια που το παρατάει και η zte. Εδώ τίποτα δεν πάει καλά ετσι κ αλλιώς....... Καρτέλ παντου

Επεξ/σία από Satzik
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα. εδώ και μια εβδομάδα έχω ένα παράξενο θέμα με το περιβόητο h300. καταρχήν μου το δώσανε πριν 2 χρόνια με τα 50 mbps και δεν είχα κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα όμως εδώ και μια εβδομάδα άλλαξα πρόγραμμα και πέρασα στα 100 και ξαφνικά παρατήρησα ότι πλέον έχει θέμα με το wifi! καταρχήν έχω κάνει μετρήσεις στα γνωστά σαιτ που έχουν τα speed test και φυσικά στο σαιτ της Vodafone όπως βέβαια...το προτείνει η Vodafone γιατί είναι το καλύτερο...! καταρχήν στις μετρήσεις που κάνω με το laptop με καλώδιο  Ethernet όλα είναι σούπερ δηλαδή έχω τα μέγιστα 100down. 10up  όμως το πρόβλημα είναι στο wifi και έχω κάνει μετρήσεις με το laptop,iPhone 12, Xiaomi note 10  και Samsung a22 και δυστυχώς και με τις 4 συσκευές δυστυχώς η ταχύτητα είναι άθλια 12 down. και 5 up σε απόσταση μισό μέτρο από το ρουτερ!!! και να επισημάνω ότι όταν κάνω μετρήσεις μόνο μια συσκευή είναι συνδεδεμένη με το ρουτερ! δυστυχώς δεν μπορώ να βγάλω άκρη με την Vodafone γιατί απλά μου είπαν τα θεϊκό ότι δεν φαίνεται πρόβλημα στην γραμμή και είναι αρκετά δύσκολο να χαλάσει το WiFi του ρουτερ και πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω,να επιμένω μήπως θα το αλλάξουν η έστω θα στείλουν τεχνικό να το δει η να αγοράζω εγώ άλλο.

Επεξ/σία από gab76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gab76 είπε

καλησπέρα. εδώ και μια εβδομάδα έχω ένα παράξενο θέμα με το περιβόητο h300. καταρχήν μου το δώσανε πριν 2 χρόνια με τα 50 mbps και δεν είχα κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα όμως εδώ και μια εβδομάδα άλλαξα πρόγραμμα και πέρασα στα 100 και ξαφνικά παρατήρησα ότι πλέον έχει θέμα με το wifi! καταρχήν έχω κάνει μετρήσεις στα γνωστά σαιτ που έχουν τα speed test και φυσικά στο σαιτ της Vodafone όπως βέβαια...το προτείνει η Vodafone γιατί είναι το καλύτερο...! καταρχήν στις μετρήσεις που κάνω με το laptop με καλώδιο  Ethernet όλα είναι σούπερ δηλαδή έχω τα μέγιστα 100down. 10up  όμως το πρόβλημα είναι στο wifi και έχω κάνει μετρήσεις με το laptop,iPhone 12, Xiaomi note 10  και Samsung a22 και δυστυχώς και με τις 4 συσκευές δυστυχώς η ταχύτητα είναι άθλια 12 down. και 5 up σε απόσταση μισό μέτρο από το ρουτερ!!! και να επισημάνω ότι όταν κάνω μετρήσεις μόνο μια συσκευή είναι συνδεδεμένη με το ρουτερ! δυστυχώς δεν μπορώ να βγάλω άκρη με την Vodafone γιατί απλά μου είπαν τα θεϊκό ότι δεν φαίνεται πρόβλημα στην γραμμή και είναι αρκετά δύσκολο να χαλάσει το WiFi του ρουτερ και πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω,να επιμένω μήπως θα το αλλάξουν η έστω θα στείλουν τεχνικό να το δει η να αγοράζω εγώ άλλο.

Εμένα μετά από αρκετά τηλέφωνα καν 2 μήνες για το ίδιο θέμα μου το άλλαξαν με το zte. Πιο καλό wifi και πιο σταθερό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...