Προς το περιεχόμενο

Vodafone H300s


bill2015

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, Aplytos είπε

Καλησπέρα φίλε μου ναι έχω ticket ο αριθμός είναι 1-28809478771. Και restart δοκίμασα και επαναφορά εργοστασιακών, ενεργοποίησε και το band steering to παλικάρι ξανά μετά τίποτα το wifi4 τα ίδια μία εξαφανίζεται μια σε αποσυνδέει..

Στο έχουν προχωρίσει από το tsr (13840) για αντικατάσταση λογικά με άλλου τύπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, comfuzio είπε

Στο έχουν προχωρίσει από το tsr (13840) για αντικατάσταση λογικά με άλλου τύπου

Ναι φίλε μου μίλησα εχθές στο τηλέφωνο πάλι με τεχνικό με κάλεσαν και δήλωσε αντικατάσταση, το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν μπορούσε να επιλέξει ποιο router θα σταλεί μου είπε οπότε μπορεί να μου στείλουν πάλι το H300s...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το έχω πάρει 2 φορές

εχω κάνει την ερώτηση φιλικά.... γιατί καταργεί κανάλια

με έχουν πάρει 2-3 φορες επειδή έκανα αλλαγή 

Τους είπα τα ίδια κάνει.... 

Μπορέι και να το αλλα΄ξω αν δε στρώσει στο επόμενο firmware 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα.

Μου έστειλαν πριν καιρό ενα δευτερο H300 γιατί το πρώτο αρνιόταν να δουλέψει με το τηλέφωνο και άναβε μόνιμα κόκκινο το phone.

Η πλάκα είναι οτι μετά απο κάτι μήνες άξαφνα μου το κάνει και το άλλο τώρα , με ένα ΖΤΕ δουλέυει κανονικά αλλά είναι προβληματικό καθώς μπουκώνει και ρίχνει το download μόνο του.

Τι μπορεί να συμβαίνει με το θέμα του phone , το έχει πάθει κανένας απο εσάς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έχω θέματα με το WiFi μετά την τελευταία αναβάθμισή του. Έκανα αρκετά τηλέφωνα έκαναν ρυθμίσεις αλλά πάλι τα ίδια. Σήμερα μου στείλανε ότι το τεχνικό θέμα καταχωρήθηκε και έναν αριθμό. Τι σημαίνει αυτό ότι δεν ξανασχολουνται; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panagiotispetrou είπε

Kαλησπέρα.

Μου έστειλαν πριν καιρό ενα δευτερο H300 γιατί το πρώτο αρνιόταν να δουλέψει με το τηλέφωνο και άναβε μόνιμα κόκκινο το phone.

Η πλάκα είναι οτι μετά απο κάτι μήνες άξαφνα μου το κάνει και το άλλο τώρα , με ένα ΖΤΕ δουλέυει κανονικά αλλά είναι προβληματικό καθώς μπουκώνει και ρίχνει το download μόνο του.

Τι μπορεί να συμβαίνει με το θέμα του phone , το έχει πάθει κανένας απο εσάς;

Κοίτα όταν είναι από καμπίνα ΟΤΕ καμιά φορά έχουν πρόβλημα στο vlan αλλά είναι δύσκολο να το βρουν και να το φτιάξουν, εκεί θέλει να το δώσουν βλάβη ΟΤΕ με την MAC του router που έχεις επάνω για να γίνει έλεγχος vlan.
Μπορεί να είναι και συστημικό της VF απλά αν χρειαστεί να πάει σε 3rd level για το voip θα έχεις πιο μεγάλο SLA

 

57 λεπτά πριν, Satzik είπε

Και εγώ έχω θέματα με το WiFi μετά την τελευταία αναβάθμισή του. Έκανα αρκετά τηλέφωνα έκαναν ρυθμίσεις αλλά πάλι τα ίδια. Σήμερα μου στείλανε ότι το τεχνικό θέμα καταχωρήθηκε και έναν αριθμό. Τι σημαίνει αυτό ότι δεν ξανασχολουνται; 

όταν καλείς και μιλήσεις με το τεχνικό είναι υποχρεωτικό να σου ανοίξουν τικετ βλάβης, όταν καλείς δεν χρειάζεται αυτό το νούμερο που σου στείλανε αλλά με αυτό λέμε τώρα αν κάτι δεν πάει καλά και θες να στα τυπώσουν πας σε κατάστημα και το ζητάς.
Αν δεν το κλείσαν το τικετ αυτό, δλδ να σου έρθει και sms ότι επιλύθηκε, τότε θα γίνουν και άλλες ενέργειες, πχ αντικατάσταση εξοπλισμού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, comfuzio είπε

 

 

όταν καλείς και μιλήσεις με το τεχνικό είναι υποχρεωτικό να σου ανοίξουν τικετ βλάβης, όταν καλείς δεν χρειάζεται αυτό το νούμερο που σου στείλανε αλλά με αυτό λέμε τώρα αν κάτι δεν πάει καλά και θες να στα τυπώσουν πας σε κατάστημα και το ζητάς.
Αν δεν το κλείσαν το τικετ αυτό, δλδ να σου έρθει και sms ότι επιλύθηκε, τότε θα γίνουν και άλλες ενέργειες, πχ αντικατάσταση εξοπλισμού

Σ ευχαριστώ για την απάντηση. Έχω πάρει αρκετές φορές τηλέφωνο για το WiFi και πρώτη φορά μου στείλανε τέτοιο sms γι αυτό ρώτησα ίσως τώρα κάνουν κάποια ενέργεια λες; Ελπίζω σήμερα που έγινε η αναβάθμιση σε 100αρα να μου στείλουν κανένα άλλο γιατί δε διορθώθηκε με καμία ρύθμιση που έχουν κάνει μέχρι τώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Satzik είπε

Σ ευχαριστώ για την απάντηση. Έχω πάρει αρκετές φορές τηλέφωνο για το WiFi και πρώτη φορά μου στείλανε τέτοιο sms γι αυτό ρώτησα ίσως τώρα κάνουν κάποια ενέργεια λες; Ελπίζω σήμερα που έγινε η αναβάθμιση σε 100αρα να μου στείλουν κανένα άλλο γιατί δε διορθώθηκε με καμία ρύθμιση που έχουν κάνει μέχρι τώρα. 

Το πιο πιθανό είναι να μίλαγες με εξυπηρέτηση πελατών και να μην σε στέλνανε στο τεχνικό ή να έπεφτες σε "κακούς" agent που δεν ανοίγαν τικετ για να μην σου έρθει το sms στο τέλος για κριτική μιας που η όποια κριτική πάει σε αυτόν που θα κλείσει την βλάβη.

Εδώ και κάνα χρόνο στις 50-100 δίνουν το Η267Α δεν ξέρω για το H268Q τι παίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ εδώ κ 2 χρόνια έχω 50 με το h300 δεν είχα θέματα εκτός της τελευταίας αναβάθμισης που πραγματικα χάλασε το WiFi συνέχεια από συνδέσεις ειδικά στο 5ghz και δεν είναι μεγάλη η απόσταση. Μου είπε η κοπέλα που έκανα την ανανέωση κ αναβάθμιση ίσως σας στείλουν ένα γκρι ρουτερ..... Δεν ξέρουν τι είναι τι να πω...Στο τεχνικό έπαιρνα τηλ και μου λέγαν όλο μια ρύθμιση δεν είναι σωστή θα το φτιάξω τώρα κ πάλι τα ίδια μετά αλλά sms ποτέ δεν ήρθε.Και εδώ Κοζάνη vodafone έχει το δίκτυο κ δεν έχω παράπονο από σταθερότητα κ ταχύτητα γιαυτό δεν ξέρω τι να κάνω. Μπορώ να απαιτήσω αλλαγή ρουτερ; 

Επεξ/σία από Satzik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτήσω παιδιά υπάρχει διαφορά μεταξύ του Hw Version 2 και 3. Είχα στην παλιά γραμμή Vdsl και μου έχει μείνει. Επίσης έχει κανείς το Router πάνω σε γραμμή από καμπίνα Wind ; ενώ στην καμπίνα της Vodafone κλείδωνα 109999 εδώ αρνείται να πάει περισσότερο από 107800 και ας έχω attainable 150 mbps.

Επεξ/σία από nikosaek2121
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Satzik είπε

Εγώ εδώ κ 2 χρόνια έχω 50 με το h300 δεν είχα θέματα εκτός της τελευταίας αναβάθμισης που πραγματικα χάλασε το WiFi συνέχεια από συνδέσεις ειδικά στο 5ghz και δεν είναι μεγάλη η απόσταση. Μου είπε η κοπέλα που έκανα την ανανέωση κ αναβάθμιση ίσως σας στείλουν ένα γκρι ρουτερ..... Δεν ξέρουν τι είναι τι να πω...Στο τεχνικό έπαιρνα τηλ και μου λέγαν όλο μια ρύθμιση δεν είναι σωστή θα το φτιάξω τώρα κ πάλι τα ίδια μετά αλλά sms ποτέ δεν ήρθε.Και εδώ Κοζάνη vodafone έχει το δίκτυο κ δεν έχω παράπονο από σταθερότητα κ ταχύτητα γιαυτό δεν ξέρω τι να κάνω. Μπορώ να απαιτήσω αλλαγή ρουτερ; 

Κοζάνη ναι πρέπει να έχει σε αρκετά μέρη καμπίνες VF, αλλά όσο ήμουν VF τις πιο δύσκολες βλάβες και δύσκολους ανθρώπους από Κοζάνη ήταν xD

 

3 ώρες πριν, nikosaek2121 είπε

Να ρωτήσω παιδιά υπάρχει διαφορά μεταξύ του Hw Version 2 και 3. Είχα στην παλιά γραμμή Vdsl και μου έχει μείνει. Επίσης έχει κανείς το Router πάνω σε γραμμή από καμπίνα Wind ; ενώ στην καμπίνα της Vodafone κλείδωνα 109999 εδώ αρνείται να πάει περισσότερο από 107800 και ας έχω attainable 150 mbps.

Μην νομίζεις δεν μας δίνουν τέτοια info για τα revisions του H/W, λογικά κάτι θα φτιάξαν με το wifi στο πιο νέο αλλά μην φανταστείς κάτι τρελό για να μπορεί να έχει και το ίδιο software

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/6/2022 στις 12:01 ΜΜ, coyote2 είπε

Εμένα αν επιλέξω το κανάλι 1 ή αν από μόνο του επιλέξει το κανάλι 1 δεν μπορεί να συνδεθεί καμία συσκευή αυτό δεν είναι πάρα πολύ παράξενο;

Παίζουν άλλα δίκτυα στο ίδιο κανάλι; έχεις μήπως γενικό congestion; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, comfuzio είπε

Παίζουν άλλα δίκτυα στο ίδιο κανάλι; έχεις μήπως γενικό congestion; 

και να παίζουν τι σχέση έχει? Δηλαδή αν βάλω το κανάλι 1 δε λειτουργεί το wifi.... 

Μονιμο πρόβλημα σε 2 H300s που παρέλαβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...