Προς το περιεχόμενο

Vodafone H300s


bill2015

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, comfuzio είπε

Υπομονή θα μπει σιγά σιγά σε όλους!

Καλημέρα ,

 Πως βλέπουμε απο το menu του router αν έχει μπει ή όχι το doctor ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, g_kor06 είπε

Καλημέρα ,

 Πως βλέπουμε απο το menu του router αν έχει μπει ή όχι το doctor ??

Δεν το έχω σαν συσκευή για να ξέρω στο 100%, ξέρω από το διαχειριστικό πως είναι όταν και όπου υπάρχει.
Για το τεχνικό βοηθάει πάρα πολύ, λέει ακριβώς πιο είναι το πρόβλημα αλλά θα έπρεπε για μένα να το στείλουν με SMS και αν θέλει ο χρήστης να το κάνει ενεργοποιήση με δωρεάν απάντηση αλλιώς να μείνει κλειστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα επαναλάβω το wifi 5Ghz εχει *** με το τελευταίο update (Vodafone-H-300s-v1.2.00.09)

κρεμασαν ταυτόχρονα 3 φόρες 2 λαπτοπ μέσα σε ενα τεταρτο. και για μερικα δευτερα ή λεπτα το ασύρματο wifi δεν εμφανίζει τo SSID του 5Ghz

Επεξ/σία από salida
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τελικά για κάποιον λόγο μου κάνουν αντικατάσταση του μόντεμ ( ευτυχώς ξεφορτώνομαι το h300s ) με το ZTE-H267A μετά από την παρολίγον καταγγελία του συμβολαίου μου και την υπαναχώρηση ,

και με ενημέρωσαν ότι δεν έχει τον περιορισμό του doctor wifi .

 

 

20 ώρες πριν, salida είπε

θα επαναλάβω το wifi 5Ghz εχει *** με το τελευταίο update (Vodafone-H-300s-v1.2.00.09)

κρεμασαν ταυτόχρονα 3 φόρες 2 λαπτοπ μέσα σε ενα τεταρτο. και για μερικα δευτερα ή λεπτα το ασύρματο wifi δεν εμφανίζει τo SSID του 5Ghz

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και με το δικό μου μετά από την τελευταία αναβάθμιση,

χάνεται για λίγο ειδικά στο xiaomi κινητό το σήμα στα 5ghz ,

επί δυο χρόνια δεν υπήρχε τέτοιο θέμα παρουσιάστηκε μετά το update του μόντεμ.

Επεξ/σία από makis269
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Wifi doctor θα μπει μόνο στα Η300s, από όσο ξέρω το Η267Α δεν το υποστηρίζει οπότε μάλλον στο αλλάζουν με αυτό για να μπορείς να έχεις τον έλεγχο του wifi σου.
Τώρα σαν συσκευές το Η267Α δεν θα παίξει ποτέ στα 200 είναι ως 100mbps εγώ όσο ήμουν στο τεχνικό της VF βοηθούσε σε γραμμές που είχαν προβλήματα αλλά το πως θα αποδόσει εξαρτάται από την κάθε περίπτωση!
Μόνο στην πράξη θα φανεί πως είναι σαν γενικό modem/router, σαν wifi είναι ίδια περίπου

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, coyote2 είπε

Μου είπαν κι εμένα αν ζορίζομαι πολύ να στείλουν το η267Α 

 

Είναι καλό? 

Από το h300s ειδικά στο εύρος του wifi ναι ,μια γραμμή παραπάνω μέσα στο σπίτι .

Έχει και έως τέσσερα διαφορετικά δίκτυα δημιουργίας και στα 2,4 και στα 5ghz .

Μια lan επιπλέον.

Πιο πολλές επιλογές στο menu.

Για πλάκα πάρε το zte.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή εσείς τα ξέρετε καλύτερα

Μου δόθηκε ένα VODAFONE POWER STATION SERCOM SHG3000 το οποίο μοιάζει se interfacε με το η300. Το θέμα είναι ότι αν βάλω την εντολή αυτή με το javascript ναι μεν εμφανίζει τις επιλογές αλλα και να τα πατήσω δεν δείχνει κάτι

Έχετε καμία ιδέα τι μπορώ να κάνω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μου στείλανε και εμένα το H267A επειδή το δικό μου H300s  είχε πρόβλημα στο ασύρματο 2.4Ghz  στο   H300s  είχε μια επιλογή που μπορούσες να αποθηκεύσεις τις ρυθμίσεις του Router σου  σε ένα αρχείο και μετά αφού έκανες εργοστασιακές ρυθμίσεις ξαναφόρτωνες το αρχείο και τα είχες όλα έτοιμα.

Τώρα στο καινούργιο Router Η267Α  έχει επιλογή για να φορτώσω το αρχείο ή φτου και πάλι όλες τις ρυθμίσεις από την αρχή ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να βρω ενα κανάλι απο τα 13 που έχει ωστε να εχουν καλό σήμα τα κινητα και ταμπλετ. Ενω βρισκω 2, 3 καναλια και κάνω 5, 6 μετρησεις στο fast.com απο το κινητο και μου δειχνει ταχύτητα  25 με 30 μετα απο μισή ή μια ωρα που ξανακανω τεστ στο ιδιο σημείο με το ιδιο κινητο η ταχυτητα δεν ξεπερναει τα 7 με 10. Τι μπορεί να φταιει; υπάρχει κατι να ρυθμίσω στο ρούτερ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, teodgeor είπε

Προσπαθώ να βρω ενα κανάλι απο τα 13 που έχει ωστε να εχουν καλό σήμα τα κινητα και ταμπλετ. Ενω βρισκω 2, 3 καναλια και κάνω 5, 6 μετρησεις στο fast.com απο το κινητο και μου δειχνει ταχύτητα  25 με 30 μετα απο μισή ή μια ωρα που ξανακανω τεστ στο ιδιο σημείο με το ιδιο κινητο η ταχυτητα δεν ξεπερναει τα 7 με 10. Τι μπορεί να φταιει; υπάρχει κατι να ρυθμίσω στο ρούτερ;

Σου αλλάζει κανάλια μόνο του;

 

Είχα αναφέρει παλαιότερα ότι διώχνει κανάλια και καταλήγει στο 11....

 

Αυτό σου κάνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, coyote2 είπε

Σου αλλάζει κανάλια μόνο του;

 

Είχα αναφέρει παλαιότερα ότι διώχνει κανάλια και καταλήγει στο 11....

 

Αυτό σου κάνει;

Οχι καναλι βαζω εγω οποιο θέλω, απλως δεν ξερω γιατι στο wi fi δεν εχει σταθερη ταχυτητα και πέφτει... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...