Προς το περιεχόμενο

Vodafone H300s


bill2015

Προτεινόμενες αναρτήσεις

είναι δυνατόν ,μόλις κατάλαβα ότι με την τελευταία αναβάθμιση μου ενεργοποίησαν στο μόντεμ χωρίς να με ρωτήσουν την υπηρεσία band steering που εξαφανίζει την χειροκίνητη επιλογή καναλιών wifi σε 2,4 και 5 ghz.

σαφώς και έγινε χαμός στην τηλεφωνική επικοινωνία μας και προέβη και σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ .

αυτά για την ανίκανη vodafone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απορώ πως ακόμα κάποιοι δεν έχετε  πάρει deco και ασχολείστε με το μαραφέτι τις Vodafone για το ασύρματο internet που στα 5ghz ούτε 30 mbps δεν δίνει. 

Επεξ/σία από nikosaek2121
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, nikosaek2121 said:

στα 5ghz ούτε 30 mbps δεν δίνει

Όσο χάλια κι αν είναι, δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό. Λίγο που το δοκίμασα πριν βάλω ξεχωριστό AP έπιανε ~70 (όσο έφτανε η γραμμή) ένα δωμάτιο μακριά.

Επεξ/σία από infin1tyGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Σοβαρά τώρα; κάνανε τέτοια αλλαγή στο firmware;

Ναι πια κλειδώνουν και εξαφανίζουν την αλλαγή καναλιών,

Περιμένω απάντηση αν γίνεται σε όλους τους συνδρομητές ή κατά παράβαση επιλεκτικά σε κάποια μόντεμ.

Αν γίνεται επιλεκτικά σε κάποια μόντεμ χωρίς ενημέρωση και την σύμφωνη γνώμη του καταναλωτή θα έχουν και πρόβλημα με την ΕΕΤΤ που έκανα καταγγελία.

 

Στο chat μου είπαν για band steering και από το τηλέφωνο για doctor WiFi .

Γενικώς είναι και ανίκανοι αλλά και άσχετοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν έχει γίνει επιλεκτικά το κλείδωμα θα έχουν θέμα .

Σε γνωστό μου με την τελευταία αναβάθμιση v1.2.00.09 δεν είναι κλειδωμένα τα κανάλια .

Θα δείξει είμαι στο περίμενε προς το παρόν.

Στο chat μου είπαν το παρακάτω 

Eφόσον δεν επιθυμείτε τη λειτουργία, θα χρειαστεί να υποβάλετε σχετικό αίτημα στο σύνδεσμο https://www.vodafone.gr/aitima-grapto είτε στο email [email protected]

Ότι επιθυμείτε απενεργοποίηση της λειτουργίας Band Steering που ενεργοποιήθηκε στο router με την τελευταία αναβάθμιση.

Επεξ/σία από makis269
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, makis269 είπε

Ναι πια κλειδώνουν και εξαφανίζουν την αλλαγή καναλιών,

Περιμένω απάντηση αν γίνεται σε όλους τους συνδρομητές ή κατά παράβαση επιλεκτικά σε κάποια μόντεμ.

Αν γίνεται επιλεκτικά σε κάποια μόντεμ χωρίς ενημέρωση και την σύμφωνη γνώμη του καταναλωτή θα έχουν και πρόβλημα με την ΕΕΤΤ που έκανα καταγγελία.

 

Στο chat μου είπαν για band steering και από το τηλέφωνο για doctor WiFi .

Γενικώς είναι και ανίκανοι αλλά και άσχετοι.

Το έψαξα λίγο είναι το wifi doctor που έχει μπει σε μερικά router, όχι σε όλα αλλά είναι κάτι που θα μπει σε βάθος χρόνου σε όλα τα router γιατί μπορεί σε σένα να έπαιζε οκ αλλά ο αριθμός των ticket με βλάβες που σχετίζονται με το wifi είναι μεγάλος και το εργαλείο αυτό βγάζει στους τεχνικούς μια εκτίμηση του τι είναι αυτό που προκαλεί παρεμβολές.
Το είχα δει στην εκπαίδευση αλλά όσο ήμουν εκεί δεν είχε μπει για να το δω στην πράξη.
Το καλό είναι ότι βγαίνει με το αίτημα αυτό που έβαλες οπότε στείλετε εκεί αν δεν το θέλετε και μην ανοίξετε βλάβες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, teodgeor είπε

Εμενα δεν εχει αλλαξει κατι, οπως ηταν πριν ειναι

έχει μπει το wifi doctor; δεν είναι standard ότι μπήκε ακόμα και ας έκανε firmware upgrade

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, comfuzio είπε

Το έψαξα λίγο είναι το wifi doctor που έχει μπει σε μερικά router, όχι σε όλα αλλά είναι κάτι που θα μπει σε βάθος χρόνου σε όλα τα router γιατί μπορεί σε σένα να έπαιζε οκ αλλά ο αριθμός των ticket με βλάβες που σχετίζονται με το wifi είναι μεγάλος και το εργαλείο αυτό βγάζει στους τεχνικούς μια εκτίμηση του τι είναι αυτό που προκαλεί παρεμβολές.
Το είχα δει στην εκπαίδευση αλλά όσο ήμουν εκεί δεν είχε μπει για να το δω στην πράξη.
Το καλό είναι ότι βγαίνει με το αίτημα αυτό που έβαλες οπότε στείλετε εκεί αν δεν το θέλετε και μην ανοίξετε βλάβες

συμφωνώ απόλυτα μαζί σου αλλά είναι ανίκανοι στην vodafone διότι τα προβλήματα με το wifi δεν είναι θέμα καναλιού αλλά θέμα δέκτη στο hardware του μόντεμ.

γιαυτό λέω ότι είναι άσχετοι και ανίκανοι παντελώς😁.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, makis269 είπε

συμφωνώ απόλυτα μαζί σου αλλά είναι ανίκανοι στην vodafone διότι τα προβλήματα με το wifi δεν είναι θέμα καναλιού αλλά θέμα δέκτη στο hardware του μόντεμ.

γιαυτό λέω ότι είναι άσχετοι και ανίκανοι παντελώς😁.

δεν το έχω το router αυτό αλλά με το πόσες βλάβες είχα να κάνω με το wifi του το είχα σιχαθεί!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, comfuzio είπε

έχει μπει το wifi doctor; δεν είναι standard ότι μπήκε ακόμα και ας έκανε firmware upgrade

Εγω εχω v1.2.00.09 δεν εχει μπει το doctor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...