Προς το περιεχόμενο

Vodafone H300s


bill2015

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με κάλεσαν για αναβάθμιση 50αρας σε 100 και ανανέωση για 2 χρόνια στην τιμή που έχω ήδη και αποδέχτηκα.

Μου υποσχέθηκαν επίσης και νέο μόντεμ τις επόμενες μέρες, δεν ρώτησα ποιο θα είναι αυτό. Λέτε να στείλουν πάλι Η300s?

Έχει κάνει κάποιος τη διαδικασία; Τι του έστειλαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Doubt είπε

Με κάλεσαν για αναβάθμιση 50αρας σε 100 και ανανέωση για 2 χρόνια στην τιμή που έχω ήδη και αποδέχτηκα.

Μου υποσχέθηκαν επίσης και νέο μόντεμ τις επόμενες μέρες, δεν ρώτησα ποιο θα είναι αυτό. Λέτε να στείλουν πάλι Η300s?

Έχει κάνει κάποιος τη διαδικασία; Τι του έστειλαν;

εγώ από 50 πήγα με τρία ευρώ επιπλέον σε 100 με δώρο το απλό πακέτο vodafone τv με αποκωδικοποιητή και δωρεάν εγγραφή στο disney+ αλλά δεν μου έστειλαν μόντεμ με άφησαν με το h300s , έχω και το H267A αλλά αυτό πάει μέχρι 50mbps .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Spoiler

Zte h267a

9 ώρες πριν, makis269 είπε

εγώ από 50 πήγα με τρία ευρώ επιπλέον σε 100 με δώρο το απλό πακέτο vodafone τv με αποκωδικοποιητή και δωρεάν εγγραφή στο disney+ αλλά δεν μου έστειλαν μόντεμ με άφησαν με το h300s , έχω και το H267A αλλά αυτό πάει μέχρι 50mbps .

Πάει 100+ και το ZTE. 200 δεν πάει λόγω 35b

 

Spoiler

Screenshot_2022-07-11-01-02-56-113_com.android.chrome.jpg

 

Επεξ/σία από Satzik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, Satzik είπε

Πάει 100+ και το ZTE. 200 δεν πάει λόγω 35b

Screenshot_2022-07-11-01-02-56-113_com.android.chrome.jpg

ωχ εγώ που το σύνδεσα δεν πάει πάνω από 50 θα του κάνω μια επαναφορά μήπως και κάτι έχει.

το h267a κλειδώνει στα 60 και το χρέπι h300s κοντά στα 100  .

τι να πω περίπτωση είναι η γραμμή μου.

Επεξ/σία από makis269
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι δοκίμασε το. Εγώ πάντως έβαλα αυτό πάνω κ είναι καλύτερα από το H300.Βασικα μου στείλανε το zte πριν ένα μήνα που έκανα την αναβάθμιση σε 100αρα γιατί δεν την πάλευα το h300 ειδικά με το wifi. Αλλά κ στην 100αρα που δόκιμασα το h300 μάζευε πολλά Crc errors αυτό σχεδόν καθόλου δεν ξέρω τι παίζει και γίνεται αυτό 

Περίεργο εγώ ακριβώς στα ίδια νούμερα κλειδώνουν 

Επεξ/σία από Satzik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από h267a
Actual Rate(Up/Down) 10999/60342 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 30084/79808 kbps
 
και από h300s

Τρέχον ρυθμός 83333 kbps 10999 kbps

Μέγιστος ρυθμός 94092 kbps 33318 kbps

πιο καλύτερο κλείδωμα το h300s !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα τις τελευταίες 4-5 σελίδες και έχω απογοητευτεί ολίγον από το ρούτερ. 

 

1ον. Δεν υπάρχει τρόπος να αλλάξω το DNS μέσα από το ρούτερ;;; Πρέπει να το κάνω χειροκίνητα σε όλες τις συσκευές;;;;

 

2ον. Τόσο μεγάλο θέμα έχει με το Wi-Fi ; Ευτυχώς δεν το χρησιμοποιώ γιατί χρησιμοποιώ deco wifi mesh για το ασύρματο.

 

3ον. Είναι κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω-ξέρω-έχω υπόψιν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω Vodafone H300S. Δεν καταφαίρνω να συνδέσω μέσω FTP το USB. Παντού έκανα κοινοί χρήση. Δουλεύω με FileZilla. Με Android TV που έφτιαξα ένα USB μέσω FTP συνδέομαι κανονικά. Με το ρούτερ δεν μπορώ. Μήπως υπάρχει κανείς που ξέρει; Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/7/2022 στις 2:01 ΠΜ, kallair είπε

Διάβασα τις τελευταίες 4-5 σελίδες και έχω απογοητευτεί ολίγον από το ρούτερ. 

 

1ον. Δεν υπάρχει τρόπος να αλλάξω το DNS μέσα από το ρούτερ;;; Πρέπει να το κάνω χειροκίνητα σε όλες τις συσκευές;;;;

 

2ον. Τόσο μεγάλο θέμα έχει με το Wi-Fi ; Ευτυχώς δεν το χρησιμοποιώ γιατί χρησιμοποιώ deco wifi mesh για το ασύρματο.

 

3ον. Είναι κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω-ξέρω-έχω υπόψιν;

Dns server έχω αλλάξει κανονικά με "superuser"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους. Απευθύνομαι σε εσάς μήπως μπορέσει κάποιος και συνδράμει.

Προσπαθώ να δουλέψω τα parental controls του ρουτερ για ίντερνετ ban και ενώ τα κάνω ολα σωστά, επιλογή σωστής συσκευής ημέρες, ώρες για τον κανόνα, κάνω apply, τον βάζω on και είναι σαν να μην έχω κάνει τίποτα. Η συσκευή εχει ίντερνετ κανονικά.

Δεν είναι πυρηνική φυσική άλλωστε. Απλά δεν εφαρμόζεται,δεν ισχύει,δεν δουλεύει. Έχει κανείς κάποια ιδέα; Γιατί να κάνω λάθος το αποκλείω.

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.

Επεξ/σία από Skatzivas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά την αναβάθμιση στο Vodafone-H-300s-v1.2.01.04 εκτός του superuser δεν έχει ούτε μενού για επανεκκίνηση του μόντεμ είναι σωστό αυτό ή έχει κάποιο bug το update .

μετά από επικοινωνία με voda το θεώρησαν bug και θα στείλουν νέο εξοπλισμό, περιμένω κάνα δυο μέρες δεν αργούν παραπάνω με easy mail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...