Προς το περιεχόμενο

Vodafone H300s


bill2015

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά παρέλαβα νέο router το ZTE H267A μου στείλανε ευτυχώς και και μετά από μια γρήγορη ρύθμηση τα προβλήματα με το wifi τέλος.

Επεξ/σία από Aplytos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, coyote2 είπε

Αν βάλεις ίνα; Είναι το backplane 1000? Για να το υποστηρίξει;

Ναι είναι από όσο ξέρω.
Αλλά ναι δεν παίζει στα 200mbps, δεν ξέρω για το Η268Q, ήρθε αρκετά πιο μετά από όταν έφυγα και δεν το έχω δει ποτέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα σας.  μολις αναβαθμισα σε VDSL 100 από 50, και με γυρίσανε σε VoIP. θέλω να κρατήσω το tp link Archer V2800 και να χρησιμοποιήσω το Η300S μόνο για το τηλέφωνο. αν έχει επιχειρήσει κάποιος κάτι τέτοιο, όποιες οδηγίες και βοήθεια ευπρόσδεκτη. ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kirmis είπε

Παιδιά, για αναβάθμιση απο 50άρα (που έχω τώρα με H300) σε 100άρα, παίζει να δώσουν με κανένα FRITZ!Box ?

Μπα για κανέναν λόγο. Στις αρχές του 2021 είχαν φέρει λίγα από την VF Ιταλίας που είχαν υπόλοιπο και φύγαν στα μπαμ!
Από τότε δεν έχει φέρει ξανά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα προβλήματα κι εγώ με το h300s (συνεχείς αποσυνδέσεις, χαμηλές ταχύτητες). Στην 50άρα που είμαι και έπειτα από ελέγχους και επίσκεψη τεχνικού είπαμε να αλλάξουμε και το ρούτερ. Όταν μίλησα με τον τεχνικό μου ανέφερε ότι θα μου έστελνε το ίδιο. Ζήτησα να αντικατασταθεί οπωσδήποτε με κάποιο άλλο όπως το ΖΤΕ Η268Q και ο τεχνικός μου ανέφερε το ZTE H267A. Επίσης, όταν του είπα ότι διαβάζω σε forum ότι είναι προβληματικό το h300s, μου ανέφερε ότι κακώς δε θέλω το ίδιο γιατί ο κόσμος δε γνωρίζει ότι έχει πάρει ευρωπαϊκό βραβείο ως το καλύτερο ρούτερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/6/2022 στις 7:12 ΜΜ, Aplytos είπε

Παιδιά παρέλαβα νέο router το ZTE H267A μου στείλανε ευτυχώς και και μετά από μια γρήγορη ρύθμηση τα προβλήματα με το wifi τέλος.

Το προβλημα με το H300 της βοντα οπως με ενημερωσε τεχνικος και συνειδητοποιησα μετα απο κουβεντα με δεκαδες ατομα που το εχουν ειναι οτι στη διετια περιπου για αγνωστο λογο - μαλλον firmware μπουκωνει το wifi και σερνεται ανεξαρτητως αριθμου συσκευών, σκεψου μπορεις να σερφαρεις κανονικά μονο με 1, οι υπολοιπες απλα σερνονται. Με το που ηρθε ο τεχνικος και το ειδε μου ειπε οτι ειναι ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΟ φαινομενο, ζητηθηκε απο αυτον αντικατασταση με ΖΤΕ και εστρωσαν όλα.

Στις 21/6/2022 στις 6:43 ΜΜ, kirmis είπε

Παιδιά, για αναβάθμιση απο 50άρα (που έχω τώρα με H300) σε 100άρα, παίζει να δώσουν με κανένα FRITZ!Box ?

οχι με τη καμια...

58 λεπτά πριν, chtrig είπε

Είχα προβλήματα κι εγώ με το h300s (συνεχείς αποσυνδέσεις, χαμηλές ταχύτητες). Στην 50άρα που είμαι και έπειτα από ελέγχους και επίσκεψη τεχνικού είπαμε να αλλάξουμε και το ρούτερ. Όταν μίλησα με τον τεχνικό μου ανέφερε ότι θα μου έστελνε το ίδιο. Ζήτησα να αντικατασταθεί οπωσδήποτε με κάποιο άλλο όπως το ΖΤΕ Η268Q και ο τεχνικός μου ανέφερε το ZTE H267A. Επίσης, όταν του είπα ότι διαβάζω σε forum ότι είναι προβληματικό το h300s, μου ανέφερε ότι κακώς δε θέλω το ίδιο γιατί ο κόσμος δε γνωρίζει ότι έχει πάρει ευρωπαϊκό βραβείο ως το καλύτερο ρούτερ.

Παιζει να ειναι το χειροτερο ρουτερ με διαφορά, οχι να εχει παρει κ βραβειο... κ επειδη το δινει κ ο οτε να σου πω οτι εχω και με εκεινο προβληματα (δημιουργει θεμα στο DHCP σε συγκεκριμενες συσκευες και μάλιστα συνδεμενες μεσω ethernet, το ξερουν και δε μπορουν να κανουν κατι απλα σου λενε παιξε με καρφωτη ΙΡ).

 

Για της βοντα αρκει να σου πω οτι ενω το παλιο κλειδωνε 90-91, με καινουργιο ρουτερ απο το κουτι του (σε ιδιο H300 αναφερομαι) επιανε με το ζορι 45, μπηκε το ZTE παρε 86 και σταθερο τουλαχιστον...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 hours ago, chtrig said:

μου ανέφερε ότι κακώς δε θέλω το ίδιο γιατί ο κόσμος δε γνωρίζει ότι έχει πάρει ευρωπαϊκό βραβείο ως το καλύτερο ρούτερ.

Animated GIF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά μου στείλανε το ΖΤΕ H267a ενώ είχαν πει θα ναι το 268Q.

Το έβαλα εδώ κ 4 μέρες και λύθηκε το θέμα με το wifi. Έχω 100αρα γραμμή τα στατιστικά είναι 

Spoiler

Screenshot_2022-06-28-21-04-29-950_com.android.chrome.jpg.ffa800beba643bb0c05f3294ba4f2e4c.jpg

Και στο h300 ήταν 

Spoiler

Screenshot_2022-06-24-02-27-56-562_com.android.chrome.jpg.60c90253f476073cce26cc97d58fc56e.jpg

Σ αυτό έχω πολλά fec ενώ στο h300 είχε πολλά crc δεν ξέρω τι συμβαίνει;Η γραμμή καλή δεν είναι; 

Πάντως νομίζω είναι καλύτερο αυτό από το h300 έτσι μου φαίνεται. Στο wifi σίγουρα στα υπόλοιπα δεν ξέρω. Τους πήρα τηλ να γίνει η γραμμή fast/fast κ οχι fast/interleaved και μου είπε ότι στις fiber είναι ούτως ή άλλως fast/fast κ δε χρειάζεται να κάνει κάτι ισχύει; 

Επεξ/σία από Satzik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Satzik είπε

Τελικά μου στείλανε το ΖΤΕ H267a ενώ είχαν πει θα ναι το 268Q.

Το έβαλα εδώ κ 4 μέρες και λύθηκε το θέμα με το wifi. Έχω 100αρα γραμμή τα στατιστικά είναι 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Screenshot_2022-06-28-21-04-29-950_com.android.chrome.jpg.ffa800beba643bb0c05f3294ba4f2e4c.jpg

Και στο h300 ήταν 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Screenshot_2022-06-24-02-27-56-562_com.android.chrome.jpg.60c90253f476073cce26cc97d58fc56e.jpg

Σ αυτό έχω πολλά fec ενώ στο h300 είχε πολλά crc δεν ξέρω τι συμβαίνει;Η γραμμή καλή δεν είναι; 

Πάντως νομίζω είναι καλύτερο αυτό από το h300 έτσι μου φαίνεται. Στο wifi σίγουρα στα υπόλοιπα δεν ξέρω. Τους πήρα τηλ να γίνει η γραμμή fast/fast κ οχι fast/interleaved και μου είπε ότι στις fiber είναι ούτως ή άλλως fast/fast κ δε χρειάζεται να κάνει κάτι ισχύει; 

Αν είσαι από καμπίνα VF μπορεί να αλλαχτεί προφίλ, αν είσαι από καμπίνα wind/ote δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Vodafone είμαι μόνο Vodafone έχει μέσα στην πόλη αυτή έκανε το δίκτυο οπτικών ινών εδώ.Και η καμπίνα είναι κάτω από το μπαλκόνι μου. Άρα λάθος μου είπαν για το fast. Και πως γίνεται να γίνει αλλαγή από fast fast που ήταν με την αλλαγή μόνο του ρουτερ; 

Επεξ/σία από Satzik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...