Προς το περιεχόμενο

Τι ώρες σε ποιο δωμάτιο και σε τι ΤV παίζεται games?


Kenichi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, james9tito είπε

Μην το γελας οταν ειχε βγει το Skyrim πρεπει να επαιζα 10ωρα. Τωρα με το RDR2 την ενημερωσα οτι θα παμε το προηγουμενο ΣΚ καπου με τα παιδια και οταν κυκλοφορησει τις πρωτες μερες θα ειμαι στον κοσμο μου. 

Αν καμια φορα θελει να δει κατι στο σαλονι κανω υποχωρηση και παιζω στο switch . 

Skyrim ναι... όντως άπειρες ώρες εκει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Gamer από τη δεκαετία του 90. Πάντα το απόλυτο μίνιμουμ ήταν 2 ώρες την ημέρα, με 5ωρα ή και παραπάνω το ΣΚ.

Playroom το σαλόνι, 2 τηλεοράσεις, μία 55άρα για μένα, με επάνω συνδεδεμένα gaming PC και PS4 Pro και δίπλα 40άρα για TV, ταινίες και οτιδήποτε άλλο θέλει η σύζυγος.

Τώρα που ήρθε η κόρη, γίνεται 11 μηνών σε λίγες μέρες, ο χρόνος συμπιέστηκε πολύ άσχημα. Το μωρό κοιμάται πολύ νωρίς, στις 8 το βράδυ έχει ξαπλώσει και κοιμάται σερί μέχρι τις 6 το πρωί. Από τις 8 μέχρι τις 9 να φάω ένα πιάτο φαί, να δώ κάνα επεισόδιο καμιάς σειράς και μετά θα προσπαθήσω να παίξω. Η κούραση έρχεται, το κρεβάτι φαντάζει πολύ γλυκό και μέχρι τις 10 κοιμάμαι σαν το πουλάκι. Μάξιμουμ 30 λεπτά με μία ώρα ημερήσιο playtime.

Το μυστικό είναι να έχεις προσχεδιάσει τί θέλεις να παίξεις και να τα έχεις όλα έτοιμα από πρίν (φορτισμένα controllers, το παιχνίδι να έχει γίνει install κλπ).

Το πιό σημαντικό όλων, ανεξάρτητα του πόσο βαριέσαι να ανάψεις τη κονσόλα/PC, να επιβληθείς του εαυτού σου και να κάνεις την προσπάθεια, γιατί μετά θα σου αρέσει και θα περάσεις καλά, ανεξάρτητα από το αν θα σε πάρει ο ύπνος μετά από λίγο.

Όπως με το σέξ ένα πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοιτητής και εργένης 2000-2007 λιωσιμο στον υπολογιστή απειρες ώρες. PC συνήθως στο σαλόνι. 2007-2011 σε σχέση (τα 3 χρόνια στο ίδια σπίτι) αλλα επειδή η γυναίκα δουλευε κυρίως νύχτα τα βραδια ελιωνα μεχρι τις 3-4. Ξυπνουσα στις 8. Δουλεια σπαστό ωραριο μεχρι τις 9 το βραδυ (υπνος μεσημερι), καφές με την γυναίκα και μετα ξανα τα ίδια.

2012 γαμος, μετακομιση αθηνα κλπ. Αγορασα ενα πολύ καλό pc με Χ79 i7 3930k κλπ (υπερβολικό θα ελεγα) όχι τοσο για gaming αλλα κυρίως για να ασχοληθώ με πραγματα που μου αρεσαν (VM, OC κλπ). Εδωσα ενα καρο λεφτα με την λογική ότι θα ήταν το τελευταιο μου pc. Λίγο μετα ήρθε το παιδί. Το PC πουλήθηκε και αγοραστηκε ενα αλλο με έναν 4770k. To γραφείο εγινε παιδικό δωμάτιο και το γραφείο πηγε στο σαλόνι. Πέρασε καμποσος καιρός και η μικρή αρχισε να σκαρφαλώνει. Μία μετα την βρήκα πανω στο γραφείο με ενα στυλό να ζωγραφίζει πανω στην 27αρα 3d οθόνη μου. Αυτό ήταν η ενδειξη που περιμενα ότι το pc  δεν εχει θέση στο σπίτι. Πουληθηκε σε περιοδο ενός μήνα. Αγοραστηκε ενα galaxy tab S και ένα ps3. Λίγο μετα ήρθε η 2η κόρη οποτε η επιλογή αυτή δικαιώθηκε.

 

Το PS3 βρίσκεται στην κρεβατοκάμαρα και ανοιγει σπάνια λόγω ελλειψης χρόνου. Αυτό βεβαια δεν με ενοχλεί γιατί την θέση των games πήραν αλλα πραγματα εξίσου ικανοποιητικά για την ψυχολογία μου. Το καλοκαίρι που τα παιδιά είναι στους παππουδες και μαζί και η γυναίκα (εγώ μενω πίσω για δουλεια), τότε λιωνω όσο είμαι σπίτι. Όχι γιατί το εχω αναγκη αλλα γιατί καπως πρεπει να γεμίσω ευχαριστά ενα μεγαλο κομματι της καθημερινότητας μου. Πηγαίνω και για καφέδες κλπ με φίλους αλλα κυρίως λιωνω. Βγάζω λοιπον τα ηχεία Ζ-5500 που μαζευουν σκονη στην αποθήκη, συνδεω το ps3 στο σαλονι και παίζω. Πριν από κανενα χρόνο είχα παρει και ενα Wii για να παίζω ενα παιχνίδι που είδε η κόρη στο youtube (rabbids go home). Παίξαμε καποιες μερες ωραία μεχρι που την εγινε εμονή (παραπανω από ότι πρεπει) οποτε μαζυετηκε στο κουτί του.

 

Πριν από κανενα 2μηνο πήρα ενα παλιο pc από εδώ και του εβαλα πάνω και μία GTX 760 για κανενα χαλαρο παιχνίδακι στο σαλόνι μετα τις 9 που κοιμούνται τα παιδια. Αν και το ανοιγω καθε βράδυ για 1-2 ώρες.... ακομα δεν εχω παίξει κατι πανω από 10 λεπτά. Εχω περασει ώρες κατεβάζοντας, κανοντας εγκατασταση και tweeking σε παιχνιδια και προγραμματα αλλα δεν εχω παίζει πραγματικά τίποτα. Η αλήθεια είναι ότι τωρα πια πιο πολύ με γεμίζει το ξήλωμα/στησιμο του pc, το OC, η προσπάθεια να περασω hackingtosh Κλπ παρα οποιοδήποτε game. To PC όμως μου ελειπε.

 

Όσο για gaming... μεσα στην ημέρα διαφορα απλά παιχνιδάκια στο tablet ή στο κινητό (fallout shelter, Forge of empires, hitman κλπ) για να παιρναει η ώρα. Ταινιες/σειρίες μόνο στο tablet ξαπλωμένος στον καναπέ ή στο κρεβάτι. Ορθιο με την θήκη του και αν με παρει ο υπνος... όλα οκ

 

3 ώρες πριν, *nenya* είπε

@Stamer Καλά όλ'αυτά....αλλά το ότι δεν μπορούμε/δεν θέλουμε όλοι οι άνθρωποι να γίνουμε γονείς το δέχεσαι ή όχι;
Τα έχω ξαναγράψει και αλλού, είναι κάτι που πηγάζει από μέσα μου και είναι απόφαση συνειδητή. Απλά ελπίζω να είναι εξίσου συνειδητή και η απόφαση όσων τελικά κάνουν παιδιά. 
Και δεν χρειάζεται καμία απ'τις 2 μεριές να προσπαθήσει να πείσει την άλλη ν'αλλάξει βέβαια.

Χαίρομαι να βλέπω ευτυχισμένες οικογένειες, όπου και οι γονείς και τα παιδιά περνάνε καλά. Όμως δεν είναι κάτι που αναζητώ σαν στόχο στην δική μου προσωπική ζωή. Οι στόχοι μου είναι πολύ διαφορετικοί [όπως και οι παράγοντες που διαμορφώνουν την ευτυχία μου] και τα παιδιά δεν ανήκουν καθόλου σ'αυτά τα πλάνα. Δεν θα ήθελα να γίνω μια δυστυχισμένη μάνα που θα έχει πραγματοποιήσει τις επιθυμίες άλλων, και ούτε θά'θελα να πάρω στον λαιμό μου ένα παιδί.

Μπράβο λοιπόν σε όσους πήραν την απόφαση να αποκτήσουν παιδιά, ΑΛΛΑ μπράβο και σε όσους πήραν την απόφαση να πορευτούν μόνοι τους [ή με τον/την σύντροφό τους]. Και τα δύο σενάρια είναι δύσκολα στην κοινωνία που ζούμε. [αν και προσωπικά διαπιστώνω με θλίψη ότι το 2ο σενάριο είναι πιο κατακριτέο τελικά σε σχέση με το 1ο...] 

Γενικά, σεβασμός στην προσωπική απόφαση του καθενός :) να χαίρεστε τα παιδάκια σας, να κάνετε ό,τι καλύτερο γι'αυτά και παράλληλα να μην βάζετε σε δεύτερη μοίρα τους συντρόφους σας. Δύσκολο πράμα η ισορροπία στις ανθρώπινες σχέσεις.

Η προσωπική μου εμπειρία είναι ότι τα παιδια δεν είναι για όλους. Καποιοι το καταλαβαίνουν πριν, καποιοι το καταλαβαίνουν μετα και είναι αργά. Γενικώς ο καθένας κανει τις επιλογές του και αυτό δεν θα πρεπει να είναι κατακριτέο. Οι περισσότεροι που κανουν παιδια δεν ξερουν "που μπλεκουν". Αλλους τους γεμίζει διαφορετικά ενα παιδί, αλλους καθόλου. Οπότε στο δικό μου μυαλό εφόσον καποιος θεωρεί ότι δεν θέλει παιδια, είναι καλύτερα να μην κανει για να μην την πληρωσουν εκείνα. Απλό.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ρε μάγκες ο ένας παίζει 1 ώρα, ο άλλος 2, ο παράλλος 4... τι γίνεται ρε σεις! Με τα παιδιά παίζετε καθόλου? Για σας είναι η ζωή μου φαίνεται! :P

P.S. Όλα κι όλα... όταν βγει νέο elder scrolls, βγαίνει και διαζύγιο, μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Stamer είπε

Τελικά ρε μάγκες ο ένας παίζει 1 ώρα, ο άλλος 2, ο παράλλος 4... τι γίνεται ρε σεις! Με τα παιδιά παίζετε καθόλου? Για σας είναι η ζωή μου φαίνεται! :P

P.S. Όλα κι όλα... όταν βγει νέο elder scrolls, βγαίνει και διαζύγιο, μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

Οι περισσότεροι θεωρώ ότι παίζουν ότι τα παιδια λειπουν ή κοιμόνται. Ή απλά δεν εχουν παιδια.

 

Αν κάποιος είναι 4 ώρες στο pc και λιωνει και το ίδιαοκανει το παιδι στo ps4 ή το tablet.... για εμενα υπαρχει πρόβλημα. Για αυτό και λεω ότι, αν και δεν μπορείς να ξέρεις πως θα είσαι αν κανεις παιδια, αν πιστευεις ότι δεν είναι για εσενα.... μην κανεις.

Επεξ/σία από fingolfingr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, fingolfingr είπε

Φοιτητής και εργένης 2000-2007 λιωσιμο στον υπολογιστή απειρες ώρες. PC συνήθως στο σαλόνι. 2007-2011 σε σχέση (τα 3 χρόνια στο ίδια σπίτι) αλλα επειδή η γυναίκα δουλευε κυρίως νύχτα τα βραδια ελιωνα μεχρι τις 3-4. Ξυπνουσα στις 8. Δουλεια σπαστό ωραριο μεχρι τις 9 το βραδυ (υπνος μεσημερι), καφές με την γυναίκα και μετα ξανα τα ίδια.

2012 γαμος, μετακομιση αθηνα κλπ. Αγορασα ενα πολύ καλό pc με Χ79 i7 3930k κλπ (υπερβολικό θα ελεγα) όχι τοσο για gaming αλλα κυρίως για να ασχοληθώ με πραγματα που μου αρεσαν (VM, OC κλπ). Εδωσα ενα καρο λεφτα με την λογική ότι θα ήταν το τελευταιο μου pc. Λίγο μετα ήρθε το παιδί. Το PC πουλήθηκε και αγοραστηκε ενα αλλο με έναν 4770k. To γραφείο εγινε παιδικό δωμάτιο και το γραφείο πηγε στο σαλόνι. Πέρασε καμποσος καιρός και η μικρή αρχισε να σκαρφαλώνει. Μία μετα την βρήκα πανω στο γραφείο με ενα στυλό να ζωγραφίζει πανω στην 27αρα 3d οθόνη μου. Αυτό ήταν η ενδειξη που περιμενα ότι το pc  δεν εχει θέση στο σπίτι. Πουληθηκε σε περιοδο ενός μήνα. Αγοραστηκε ενα galaxy tab S και ένα ps3. Λίγο μετα ήρθε η 2η κόρη οποτε η επιλογή αυτή δικαιώθηκε.

Το PS3 βρίσκεται στην κρεβατοκάμαρα και ανοιγει σπάνια λόγω ελλειψης χρόνου. Αυτό βεβαια δεν με ενοχλεί γιατί την θέση των games πήραν αλλα πραγματα εξίσου ικανοποιητικά για την ψυχολογία μου. Το καλοκαίρι που τα παιδιά είναι στους παππουδες και μαζί και η γυναίκα (εγώ μενω πίσω για δουλεια), τότε λιωνω όσο είμαι σπίτι. Όχι γιατί το εχω αναγκη αλλα γιατί καπως πρεπει να γεμίσω ευχαριστά ενα μεγαλο κομματι της καθημερινότητας μου. Πηγαίνω και για καφέδες κλπ με φίλους αλλα κυρίως λιωνω. Βγάζω λοιπον τα ηχεία Ζ-5500 που μαζευουν σκονη στην αποθήκη, συνδεω το ps3 στο σαλονι και παίζω. Πριν από κανενα χρόνο είχα παρει και ενα Wii για να παίζω ενα παιχνίδι που είδε η κόρη στο youtube (rabbids go home). Παίξαμε καποιες μερες ωραία μεχρι που την εγινε εμονή (παραπανω από ότι πρεπει) οποτε μαζυετηκε στο κουτί του.

Πριν από κανενα 2μηνο πήρα ενα παλιο pc από εδώ και του εβαλα πάνω και μία GTX 760 για κανενα χαλαρο παιχνίδακι στο σαλόνι μετα τις 9 που κοιμούνται τα παιδια. Αν και το ανοιγω καθε βράδυ για 1-2 ώρες.... ακομα δεν εχω παίξει κατι πανω από 10 λεπτά. Εχω περασει ώρες κατεβάζοντας, κανοντας εγκατασταση και tweeking σε παιχνιδια και προγραμματα αλλα δεν εχω παίζει πραγματικά τίποτα. Η αλήθεια είναι ότι τωρα πια πιο πολύ με γεμίζει το ξήλωμα/στησιμο του pc, το OC, η προσπάθεια να περασω hackingtosh Κλπ παρα οποιοδήποτε game. To PC όμως μου ελειπε.

Όσο για gaming... μεσα στην ημέρα διαφορα απλά παιχνιδάκια στο tablet ή στο κινητό (fallout shelter, Forge of empires, hitman κλπ) για να παιρναει η ώρα. Ταινιες/σειρίες μόνο στο tablet ξαπλωμένος στον καναπέ ή στο κρεβάτι. Ορθιο με την θήκη του και αν με παρει ο υπνος... όλα οκ

Η προσωπική μου εμπειρία είναι ότι τα παιδια δεν είναι για όλους. Καποιοι το καταλαβαίνουν πριν, καποιοι το καταλαβαίνουν μετα και είναι αργά. Γενικώς ο καθένας κανει τις επιλογές του και αυτό δεν θα πρεπει να είναι κατακριτέο. Οι περισσότεροι που κανουν παιδια δεν ξερουν "που μπλεκουν". Αλλους τους γεμίζει διαφορετικά ενα παιδί, αλλους καθόλου. Οπότε στο δικό μου μυαλό εφόσον καποιος θεωρεί ότι δεν θέλει παιδια, είναι καλύτερα να μην κανει για να μην την πληρωσουν εκείνα. Απλό.

Παίζει ακόμα κόσμος forge of empires? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Stamer είπε

Τελικά ρε μάγκες ο ένας παίζει 1 ώρα, ο άλλος 2, ο παράλλος 4... τι γίνεται ρε σεις! Με τα παιδιά παίζετε καθόλου? Για σας είναι η ζωή μου φαίνεται! :P

P.S. Όλα κι όλα... όταν βγει νέο elder scrolls, βγαίνει και διαζύγιο, μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

Δεν νομίζω να διάβασες κάποιον με παιδιά που να παίζει 4 ώρες την μέρα , οι περισσότεροι είπαμε 1 ώρα την μέρα ή 4 την εβδομάδα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tsofras είπε

Δεν νομίζω να διάβασες κάποιον με παιδιά που να παίζει 4 ώρες την μέρα , οι περισσότεροι είπαμε 1 ώρα την μέρα ή 4 την εβδομάδα :D

Ε δεν ξέρω, μπερδεύτηκα με τόσα ποστ. Μπορεί να εννοούσα εμένα :P
Γιατί ναι, η αλήθεια είναι οτι μπορώ να έχω και 4 ώρες την μέρα αν θέλω για gaming (το έχω κάνει παρα πολλές φορές), ασχέτως πως θα προτιμήσω να μοιράσω τον χρόνο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως το θέμα έγινε διάδρομος ψυχοθεραπείας! Ελπίζω να συνεχιστεί για μήνες :)

Η γενική συμβουλή πάντως που για κάποιους είναι αυτονόητη ενώ για άλλους όχι είναι η εξής:

Να είμαστε συνεπείς στις οικογενειακές μας υποχρεώσεις σε όλα τα επίπεδα και αν σε αυτό τον ελάχιστο χρόνο που απομένει "κλειδωθούμε" στο όποιο playroom-mancave-γωνίτσα διαθέτουμε, ΚΑΝΕΙΣ δε θα μας κατηγορήσει για το gaming κομμάτι του εαυτού μας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με δυο παιδιά και υποχρεώσεις ο χρόνος για gaming είναι ελάχιστος άλλα αυτο δεν με χαλάει καθόλου. ο χρόνος με τα παιδιά δεν συγκρίνεται με τίποτα άλλο.

7-8 ώρες την ημέρα έχουν γίνει 3-4 την εβδομάδα και αυτές με το ζόρι.

αυτό που μου εχει στοιχίσει είναι ο προσωπικό μου χώρος που δεν υπάρχει πια, με έχει φάει το σαλόνι - κουζίνα και τούμπαλιν.😂

Επεξ/σία από stra777
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν εχετε παιδια ομως παιζετε με αυτα δεν χρειαζεστε το gaming μπροστα στην οθονη. Γενικα μπορει να κατσω και ενα 8ωρο να παιξω μπορει και να κανω μια βδομαδα να παιξω κατι κυριως οταν εχω δουλεια. Η κοπελα παιδι δεν υπαρχει ειναι στο ιδιο κυμα μαζι μου και δεν εχει κανενα προβλημα υπαρχει σεβασμος στα χομπυ και απο τις 2 μεριες. Αν ερθει παιδι εκει δεν ξερω σιγουρα θα ειναι πολυ πιο δυσκολα τα πραγματα.

5 ώρες πριν, *nenya* είπε

@Stamer Καλά όλ'αυτά....αλλά το ότι δεν μπορούμε/δεν θέλουμε όλοι οι άνθρωποι να γίνουμε γονείς το δέχεσαι ή όχι;
Τα έχω ξαναγράψει και αλλού, είναι κάτι που πηγάζει από μέσα μου και είναι απόφαση συνειδητή. Απλά ελπίζω να είναι εξίσου συνειδητή και η απόφαση όσων τελικά κάνουν παιδιά. 
Και δεν χρειάζεται καμία απ'τις 2 μεριές να προσπαθήσει να πείσει την άλλη ν'αλλάξει βέβαια.

Χαίρομαι να βλέπω ευτυχισμένες οικογένειες, όπου και οι γονείς και τα παιδιά περνάνε καλά. Όμως δεν είναι κάτι που αναζητώ σαν στόχο στην δική μου προσωπική ζωή. Οι στόχοι μου είναι πολύ διαφορετικοί [όπως και οι παράγοντες που διαμορφώνουν την ευτυχία μου] και τα παιδιά δεν ανήκουν καθόλου σ'αυτά τα πλάνα. Δεν θα ήθελα να γίνω μια δυστυχισμένη μάνα που θα έχει πραγματοποιήσει τις επιθυμίες άλλων, και ούτε θά'θελα να πάρω στον λαιμό μου ένα παιδί.

Μπράβο λοιπόν σε όσους πήραν την απόφαση να αποκτήσουν παιδιά, ΑΛΛΑ μπράβο και σε όσους πήραν την απόφαση να πορευτούν μόνοι τους [ή με τον/την σύντροφό τους]. Και τα δύο σενάρια είναι δύσκολα στην κοινωνία που ζούμε. [αν και προσωπικά διαπιστώνω με θλίψη ότι το 2ο σενάριο είναι πιο κατακριτέο τελικά σε σχέση με το 1ο...] 

Γενικά, σεβασμός στην προσωπική απόφαση του καθενός :) να χαίρεστε τα παιδάκια σας, να κάνετε ό,τι καλύτερο γι'αυτά και παράλληλα να μην βάζετε σε δεύτερη μοίρα τους συντρόφους σας. Δύσκολο πράμα η ισορροπία στις ανθρώπινες σχέσεις.

Γενικα λεει μια παροιμια αν δεν κανεις παιδια ζεις σαν βασιλιας οσο εισαι νεος αλλα οταν γερασεις δεν εχεις κανεναν να σε βοηθησει στο οποιο προβλημα εχεις. Αν κανεις παιδια ζεις νεος πιο δυσκολα αλλα στα γεραματα θα εχεις τα παιδια σου τα εγγονια σου και θα πεθανεις αξιοπρεπως. Ολα εχουν τα καλα και τα κακα. Η ξαδερφη μου γεννησε πριν 9 μηνες και τον μικρο τον περνω πολλες φορες παιζουμε γελαμε ειναι απιστευτος και πανεξυπνος. Και μονο που βλεπεις ενα μικρο παιδακι να γελαει ειναι ευτυχια ειδικα οταν ειναι δικο σου.

5 ώρες πριν, tsofras είπε

Εντάξει είναι και στο παιδί , η μεγάλη μου κόρη έκανε drift στο forza horizon 2 απο 3 χρονών , και στα 4 τελείωνε πίστες απο το Rayman. Στα 6 έμαθε όλα τα καράβια σε ποιο νησί πάνε στο WoW και παίρνει το τραμ απο Stormwind σε Ironforge :D

Η μικρή ξεκίνησε στα 4 με το rayman και πριν λίγους μήνες κατάφερε να κουνάει το ανθρωπάκι :D οπότε βολεύετε περισσότερο με τον Wii.

Θα δείς όμως ότι όντως απο τα 5 και μετά είναι γενικά καλύτερα, γιατί γίνονται και ποιο αυτόνομα τα παιδιά

Η μεγαλη ειναι ετοιμη για dark souls bloodborne οπως τη βλεπω.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Σαλόνι αποκλειστικά

2) Μετά τις 00:00

3) Παιχνίδια που δεν απαιτούν τεράστια επένδυση χρόνου (θελω να παιξω RDR2 αλλά δεν προλαβαίνω)

4) Το Switch βοηθάει για όσο μου απασχολούν οι υπόλοιποι της οικογένειας την τηλεόραση

5) ΣΚ Παίζω με τα παιδιά περισσότερο

6) Σπάνια με τη σύζυγό κανένα puzzle game (με σκιζει στο puyopuyo/Tetris)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Stamer είπε

Τελικά ρε μάγκες ο ένας παίζει 1 ώρα, ο άλλος 2, ο παράλλος 4... τι γίνεται ρε σεις! Με τα παιδιά παίζετε καθόλου? Για σας είναι η ζωή μου φαίνεται! :P

P.S. Όλα κι όλα... όταν βγει νέο elder scrolls, βγαίνει και διαζύγιο, μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

Όταν με το καλό κάνουμε παιδί θα προτιμήσω γιο να τον boostarw  στο LOL 🤣:)🤣:)🤣:) να γίνει και ένα φοβερό support για να γουστάρει η κανά buzz ως εναλλακτική 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...