Προς το περιεχόμενο

Τι ώρες σε ποιο δωμάτιο και σε τι ΤV παίζεται games?


Kenichi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπαμπάς απ τον Απρίλιο. 

Οι ατελείωτες ώρες gaming έχουν περάσει ανεπιστρεπτί. Παρά τις υποχρεώσεις αφιερώνω όμως ανα 2 / 3 μέρες κανένα 2ωρο στο pc. Η λύση είναι να βρεί μια καλή σειρά η γυναίκα να χαζευει στην τηλεοραση κ εγω να παιζω στο υπνοδωμάτιο. Πλέον έχω γίνει πολύ επιλεκτικός στα games, ο χρόνος μου ειναι πολυτιμος οπότε το game πρέπει να ναι εγγυημένα καλό ... την ώρα του υπνου ξεχνάμε οτιδήποτε multiplayer με φωνη κτλ.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

36 λεπτά πριν, g8anos είπε

Μπαμπάς απ τον Απρίλιο. 

Οι ατελείωτες ώρες gaming έχουν περάσει ανεπιστρεπτί. Παρά τις υποχρεώσεις αφιερώνω όμως ανα 2 / 3 μέρες κανένα 2ωρο στο pc. Η λύση είναι να βρεί μια καλή σειρά η γυναίκα να χαζευει στην τηλεοραση κ εγω να παιζω στο υπνοδωμάτιο. Πλέον έχω γίνει πολύ επιλεκτικός στα games, ο χρόνος μου ειναι πολυτιμος οπότε το game πρέπει να ναι εγγυημένα καλό ... την ώρα του υπνου ξεχνάμε οτιδήποτε multiplayer με φωνη κτλ.   

Μπαμπά από τον Απρίλιο, εδώ ο μπαμπάς από τον Ιούλιο έχει ερωτήματα για σένα!

Το gaming γίνεται αφού κοιμηθεί το μωρό; Έπαιζες και τους πρώτους μήνες;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς νεους γονεις. Η ΠΡΩΤΗ σας αγορα αφου κανετε παιδακι ειναι ακουστικα για το gaming. Επενδυεις ενα ποσο αναλογα την τσεπη σου και ευχαριστιεσαι παιχνιδι. Πολυθρονα , ακουστικα και ακριβως μπροστα την ενδοεπικοινωνια για να βλεπεις αν ξυπνησε το μωρο. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, james9tito είπε

Προς νεους γονεις. Η ΠΡΩΤΗ σας αγορα αφου κανετε παιδακι ειναι ακουστικα για το gaming. Επενδυεις ενα ποσο αναλογα την τσεπη σου και ευχαριστιεσαι παιχνιδι. Πολυθρονα , ακουστικα και ακριβως μπροστα την ενδοεπικοινωνια για να βλεπεις αν ξυπνησε το μωρο. 

Η ενδοεπικοινωνία εχει και φωτάκι; Ρωτάω γιατί δεν θα χρησιμοποιησα ποτέ. Αν είναι αν εχεις το μυαλό σου στο παιδί, το παιχνιδι δεν νομίζω να το ευχαριστίεσαι. Αν είναι να εχεις το μυαλό σου στο παιχνιδι..... πρόβλημα με το παιδί.

 

Προσωπικά ταινιες κλπ που βλέπω στο tablet χρησιμοποιώ ακουστικό bluetooth (κινητού) στο ένα αυτί. Ετσι μπορώ με το αλλο να ακουω αν ξυπνησει καποιο από τα παιδια. Όχι και η καλύτερη λύση από αποψη ποιοτητας αλλα..... δεν αντεχω τους υποτιτλους και πρεπει να ακουω και τα παιδια. Το ίδιο θα κανω και για gaming στο PC όταν καταφέρω να τα συνδεσω μεταξύ τους.

Επεξ/σία από fingolfingr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fingolfingr είπε

Η ενδοεπικοινωνία εχει και φωτάκι; Ρωτάω γιατί δεν θα χρησιμοποιησα ποτέ. Αν είναι αν εχεις το μυαλό σου στο παιδί, το παιχνιδι δεν νομίζω να το ευχαριστίεσαι. Αν είναι να εχεις το μυαλό σου στο παιχνιδι..... πρόβλημα με το παιδί.

Προσωπικά ταινιες κλπ που βλέπω στο tablet χρησιμοποιώ ακουστικό bluetooth (κινητού) στο ένα αυτί. Ετσι μπορώ με το αλλο να ακουω αν ξυπνησει καποιο από τα παιδια. Όχι και η καλύτερη λύση από αποψη ποιοτητας αλλα..... δεν αντεχω τους υποτιτλους και πρεπει να ακουω και τα παιδια. Το ίδιο θα κανω και για gaming στο PC όταν καταφέρω να τα συνδεσω μεταξύ τους.

Η ενδοεπικοινωνια που ειχα εγω ειχε 5 λαμπακια οπου εδειχνε την ενταση του θορυβου , στο 1 οκ μπορει το μωρο να εβηχε αλλα στο 5 ηξερα οτι ξυπνησε. Σκεψου οτι παιζεις σκοταδι με ακουστικα και βλεπεις στο οπτικο σου πεδιο 5 κοκκινα λαμπακια να αναβουν. Δε με ενοχλησε ποτε ισα ισα μετα απο μια ωρα παιχνιδιου πηγαινα και μονος μου και το τσεκαρα , εξαλλου χαζομπαμπας ειμαι , αλλο που δεν ηθελα. 

Καμια φορα αν ηταν αρφωστο ή ανησυχο εκανα αυοτ που ειπες επαιζα με το ενα ακουστικο και το αλλο το εκανα ελαφρα πισω απο το αυτι για να ακουω . Σε καθε περιπτωση και παιδια να μην ειχα δεν θα μπορουσα να παιξω χωρις ακουστικα 1 το βραδυ γιατι η γυναικα θα ξυπνουσε . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά από προσωπική εμπειρία παίζοντας με ακουστικά... μια καλή ενδοεπικοινωνία είναι αρκετά δυνατή ώστε να ακούσεις άνετα το μωρό ακόμα και φορώντας ακουστικά (εκτός αν τα έχεις τέρμα ένταση)

Το μικρόφωνο της πιάνει το θόρυβο που κάνει το σεντόνι όταν η μικρή γυρίζει και βρίσκεται σε απόσταση 1,5 μέτρο από το κρεβάτι της.

Επεξ/σία από Wayward
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/11/2018 στις 2:11 ΜΜ, lightsout είπε

Μπαμπά από τον Απρίλιο, εδώ ο μπαμπάς από τον Ιούλιο έχει ερωτήματα για σένα!

Το gaming γίνεται αφού κοιμηθεί το μωρό; Έπαιζες και τους πρώτους μήνες;

Μπαμπα απ τον Ιουλιο, ξεκινούσα για game οταν το μωρο κοιμόταν. Που κ που ξυπναγε ομως στο ασχετο, με το αποκορύφωμα ηταν να παιζω ranked match csgo και να έχω παρει το μωρό μαζί με το καλαθάκι αγκαλιά στα πόδια κ να το κουνάω ενω ταυτόχρονα έπαιζα το ματσακι ! 

Οπως εγραψαν κ πιο πάνω, ενα καλό headset είναι απαραιτητο, με καλό μικρόφωνο για να μπορεις να μιλάς κ ψιθυριστά αν παιζεις online, ωστε να σε ακουνε καθαρά  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Βραδυ με το σκοταδι και παιζω στο σαλονι κυριως. Αναλογως τα κεφια ειτε σε PC, ειτε σε κονσολες.

Εχω κανει ενα καλουτσικο mancave μπορειτε να το δειτε λιγο στο video, αν και το εφτιαξα για αλλο σκοπο οποτε δεν φαινεται καθαρα.

Τωρα βεβαια με τα κρυα παιζω μεσω Steam Link και στο δωματιο με την ηλεκτρικη κουβερτα να δουλευει στο φουλ.
Επισης εχω εναν συγκεκριμενο χωρο στο καθιστικο που το εχω καθαρισει απο επιπλα,κλπ για τις φορες που μου την βαραει να παιξω VR στο Quest.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πλεον δεν παιζω τιποτα, το 20 στη καραντινα το ειχα τερματισει ομως, ειχα παιξει τα παντα απο πισι μεχρι πλειστεισιον 1 βιντατζ. Και πριν απο αυτο παλι ειχα χρονια να παιξω. Οταν ειμαι σε φαση ανεργιας (απο επιλογη μου παντα, κανω μια δουλεια που με παιρνει να κατσω αν θελω) τοτε μπορει να παιξω, αλλα επειδη γενικα δουλευω πολυ, και ειδικα τα τελευταια 7-8 χρονια που δουλευω παρα πολυ, δεν εχω την ορεξη να παιξω τιποτα, αυτο που με τραβουσε στα παιχνιδια οταν ειμουν 18-19 δε με τραβαει πλεον, μετα τη δουλεια θελω να αραξω στον καναπε και να δω καμμια σειρα η να χαζεψω λιγο σε κανα φορουμ. Για να απαντησω ομως, καποτε επαιζα, εχω περασει απο φασεις που επαιζα 20 ωρες το 24ωρο με ξυπνητηρια για ιβεντς κλπ, και εχω περασει και απο πολυ πιο νορμαλ φασεις που επαιζα απο τις 10 το βραδυ μεχρι τις 2-3 τη νυχτα. Παντα στο δωματιο, απο 17αρα σιαρτι μεχρι 32αρα τηλεοραση.

Επεξ/σία από TRILOBYTER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...