Προς το περιεχόμενο

Τι ώρες σε ποιο δωμάτιο και σε τι ΤV παίζεται games?


Kenichi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω παντως την περναω ζαχαρη,εχω φτιαξει Playroom στο ενα δωματιο και εχω 2 pc και ενα playstation 4pro στο ενα pc καθομαι εγω στο αλλο η γυναικα ( ημουν τυχερος και γνωρισα γυναικα gamer σε εποχες που ηταν ελαχιστες ) και ο γιος στο playtstation, αυτα γινονται τις καθημερινες τα σαβατοκυριακα εχουμε εκδρομες κοινωνικες δραστηριοτητες κλπ 

Επεξ/σία από keravnos21
  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, Narayan είπε

Είναι όπως τη μάθεις τη γυναίκα.

Γιατί να της ζητήσεις άδεια δηλαδή; Θα αγοράσεις μηχανή μήπως, ή θα κουβαλήσεις την παρέα και θα πρέπει να μαγειρέψει; 

Εγώ βάζω να παίξω στο σαλόνι όποτε γουστάρω, δουλεύω 12ωρο οπότε το αξίζω. Αν θέλει να δει Nomads ας πάει στην κρεβατοκάμαρα, γι' αυτό έβαλα την 49άρα εκεί εξάλλου.

Εγωισμός στο τετράγωνο.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βασικά στο μόνο θέμα που έχει θέμα η γυναίκα μου είναι να μην παίζω στην τηλεόραση στο δωμάτιο. Θέλει να κάτσει και αυτή λίγο να ξεκουραστεί η να κοιμηθεί και δεν θέλει το φως και τον θόρυβο από τα κουμπιά οπότε είναι σεβαστό. Καλά πετάει που και που οταν έχει νευράκια οτι έφτασα 35 χρόνων και ακόμα ασχολούμαι με μαλακιές αλλά οκ από το ενα μπαίνει και από το άλλο βγαίνει όσο να ηρεμήσει είναι και αυτή δουλειά παιδί καθάρισμα μαγείρεμα οκ κάνω και εγώ καμία δουλειά ή κάνα φαγητό αλλά γιαυτην είναι καθημερινοτητα. Οπότε νομίζω δεν φταίει η γυναίκα τόσο πολύ όσο το πως αλλάζουν οι προτεραιότητες σου όταν κάνεις παιδί. Νομίζω θα ξανασχοληθω σοβαρά με gaming καλά να είμαστε όταν πάνε σχολείο.

Οσο για το playroom καψουρα αλλά δεν φτάνουν τα δωμάτια του σπιτιού.Καιβτο πισι σε γωνια στο σαλόνι πήγε. Παιδιά ας γράψουν και οι ελεύθεροι!!! Προτιμάτε να ξυμεροβραδυαζεστε η  απογεύματα μεσημεράκια; Αραχτόι στα κρεβάτια η σε gaming chairs ;

Επεξ/σία από Kenichi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Kenichi είπε

Βασικά στο μόνο θέμα που έχει θέμα η γυναίκα μου είναι να μην παίζω στην τηλεόραση στο δωμάτιο. Θέλει να κάτσει και αυτή λίγο να ξεκουραστεί η να κοιμηθεί και δεν θέλει το φως και τον θόρυβο από τα κουμπιά οπότε είναι σεβαστό. Καλά πετάει που και που οταν έχει νευράκια οτι έφτασα 35 χρόνων και ακόμα ασχολούμαι με μαλακιές αλλά οκ από το ενα μπαίνει και από το άλλο βγαίνει όσο να ηρεμήσει είναι και αυτή δουλειά παιδί καθάρισμα μαγείρεμα οκ κάνω και εγώ καμία δουλειά ή κάνα φαγητό αλλά γιαυτην είναι καθημερινοτητα. Οπότε νομίζω δεν φταίει η γυναίκα τόσο πολύ όσο το πως αλλάζουν οι προτεραιότητες σου όταν κάνεις παιδί. Νομίζω θα ξανασχοληθω σοβαρά με gaming καλά να είμαστε όταν πάνε σχολείο.

Οσο για το playroom καψουρα αλλά δεν φτάνουν τα δωμάτια του σπιτιού.Καιβτο πισι σε γωνια στο σαλόνι πήγε. Παιδιά ας γράψουν και οι ελεύθεροι!!! Προτιμάτε να ξυμεροβραδυαζεστε η  απογεύματα μεσημεράκια; Αραχτόι στα κρεβάτια η σε gaming chairs ;

Ιδανικά τα απογεύματα η ακόμα καλύτερα πρωι-μεσημέριαλλά λόγω σχολής και υποχρεώσεων πάει αργά το βράδυ. Στο PC πάντα σε καρέκλα. Στον καναπέ σειρές (πριν μου κλέψουν την TV :(

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, l337 είπε

Εγωισμός στο τετράγωνο.

Η αλήθεια βρίσκεται κάπου στη μέση.

28 λεπτά πριν, NickTG είπε

Για τη μηχανή χρειάζεσαι άδεια δηλαδή? 

Για μεγάλες αγορές, κατά την γνώμη μου, σωστό θα ήταν το ζευγάρι να το συζητήσει πρώτα. Αυτά θεωρώντας πως το ζευγάρι έχει κοινό ταμείο.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, NickTG είπε

Για τη μηχανή χρειάζεσαι άδεια δηλαδή? 

ε καλα, τοσο μεγαλο εξοδο δε πρεπει να συζητηθει? εκτος αν απ την αρχη τα χετε τα λεφτα χωρια 

για το αν θα παιξει κανεις παιχνιδια στον ελευθερο χρονο του ομως, ε μη τρελαθουμε που θα παρουμε κ αδεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 minutes ago, ktf said:

Η αλήθεια βρίσκεται κάπου στη μέση.

Για μεγάλες αγορές, κατά την γνώμη μου, σωστό θα ήταν το ζευγάρι να το συζητήσει πρώτα. Αυτά θεωρώντας πως το ζευγάρι έχει κοινό ταμείο.

 

18 minutes ago, Lezantas26 said:

ε καλα, τοσο μεγαλο εξοδο δε πρεπει να συζητηθει? εκτος αν απ την αρχη τα χετε τα λεφτα χωρια 

για το αν θα παιξει κανεις παιχνιδια στον ελευθερο χρονο του ομως, ε μη τρελαθουμε που θα παρουμε κ αδεια.

 

Αν μιλάμε από άποψη κόστους δεν διαφωνώ. 

Ακόμα και εκεί βέβαια υπό προϋποθέσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και παντρεμένος με παιδί το έχω ξεκαθαρίσει καθημερινά από της εννιά μέχρι τη δύση των ματιών μου, κάθομαι στο PC η το ps4. ΣΚ σχεδόν πάντα παίζει εκδρομή όπου να ναι και όταν γυρνάμε λιώνω αφού είναι όλοι κομμάτια συνεχίσω να λιώνω! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν εγώ έχω 2 κορίτσια 5 και 7 χρόνων. Πριν γεννηθούν το καθημερινό 5αωρο λιώσιμο ήταν στάνταρ.

Όταν γεννήθηκε η πρώτη το PC πήγε από το δωμάτιο στην κρεβατοκάμαρα , όταν γεννήθηκε η δεύτερη το PC το πούλησα.

Όταν η μεγάλη έγινε 4 αγόρασα Xbox αλλά δεν με άφηνε να παίζω ήθελε να παίζει εκείνη , οπότε πήρα και ενα Wii για να παίζω εγώ στο χειριστήριο. Μεγάλωσε όμως και η μικρή οπότε έχασα και το Wii.

Οπότε ξανά έφτιαξα PC αλλά επειδή αλλάξαμε τα δωμάτια για να χωράνε τα παιδιά έβαλα το γραφείο στο σαλόνι.

Μάντεψτε ήθελαν να παίζουν και οι 2 wow.

Οπότε τώρα εχωυ 2 κονσόλες και ένα pc για τα παιδιά 🤣

Για τους απογοητευμένους τα πρώτα 5 χρόνια είναι δύσκολα για το gaming, μετά βρίσκεται χρόνος.

Εγώ παίζω κάθε βράδυ 8 - 9.30 που τα παιδιά βλέπουν τηλεόραση και πάνε για ύπνο. Τις κονσόλες όμως δεν τις ανοίγω παρά μόνο για Netflix και το ΣΚ για να παίξουν τα παιδιά γιατί πέραν της πλάκας δεν θέλω να καουνε, μέσα στην εβδομάδα έχουμε διάβασμα, βόλλευ, ενόργανη οπότε γυρνάμε όλοι πτώματα το βράδυ, το ΣΚ τις αφήνω ενα διωρακι να το ευχαριστηθουν.

Όσο για την γυναίκα με ξέρει απο το σχολείο οπότε το έχει αποδεχθεί χεχε

Καλή δύναμη σε όλους τους γονείς , ωραίο το gaming αλλά σαν τα παιδιά δεν υπάρχει κάτι.

Εγώ τα ξυπνάω , τα ντύνω, τα πάω σχολείο , στις δραστηριότητες επειδή η γυναίκα μου δουλεύει ποιο μακρυά και δεν προλαβαίνει και την αφήνω να πάει το απόγευμα γυμναστήριο να ξεδωσει.

Οπότε το βραδινό 2ωρακι είναι δικό μου χωρίς γκρίνιες και χωρίς να έχω χάσει χρόνο από τα παιδιά μου.

Έτσι είμαστε όλοι ευτυχισμένοι.

Υ.Γ. σόρρυ για το μεγάλο ποστ πιστεύω είμαι στο βόλλευ, έχω ξεπαγιασει και είπα να ζεστάνω τα δάχτυλα μου 😂

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 11
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, NickTG είπε

Αν μιλάμε από άποψη κόστους δεν διαφωνώ. 

Ακόμα και εκεί βέβαια υπό προϋποθέσεις. 

οταν λες υπο προυποθεσεις?

ετσι κι αλλιως ειναι υποθετικο σεναριο ολο αυτο. αν η σχεση παει καλα και εχουμε επικοινωνια, και αν εχουμε και λιγο μυαλο και παρουμε το χρονο μας να αναζητησουμε πληροφοριες, προσφορες κλπ προτου αγορασουμε, ε τοτε ειναι αδυνατο να μην εχει αναφερθει πανω σε μια κουβεντα ολο αυτο το καιρο

αν ξαφνικα βρεθουμε με μια μηχανη και η κοπελια δεν ειχε ιδεα, κατι εχει παει στραβα εξ ορισμου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NickTG είπε

Για τη μηχανή χρειάζεσαι άδεια δηλαδή? 

 

34 λεπτά πριν, ktf είπε

Για μεγάλες αγορές, κατά την γνώμη μου, σωστό θα ήταν το ζευγάρι να το συζητήσει πρώτα. Αυτά θεωρώντας πως το ζευγάρι έχει κοινό ταμείο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, *nenya* είπε

Μα δεν έχεις καταλάβει ότι αυτό το θρεντ είναι προειδοποίηση για τους gamers να μην κάνουμε παιδιά; XD κάθομαι και διαβάζω έντρομη αυτά που γράφονται!

βαρια gamer δεν ειμαι αλλα οταν σκεφτομαι αυτα που ενδεχομενως χασω λογω παιδιων το ξανασκεφτομαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...