Προς το περιεχόμενο

Windscribe VPN: Lifetime Pro Subscription


BringMe2Life

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 273
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Που μπορώ να δω τις διαφορές ανάμεσα στο free και μη;
Έχω την free έκδοση και μου δίνει κάθε μήνα έως 60GB χρήσης. Πέρα από κάποιους κλειδωμένους server, υπάρχει κάποιος άλλος λόγος να αναβαθμίσω δεδομένου ότι τα 60GB μου αρκούν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Capt.staros είπε

Μπορεις να το εξηγησεις περαιτερω...

Δεν το έγραψα σωστά, ούτε κατανοητά, θα ξαναπροσπαθήσω:

1. Αν δεν είναι σωστά ρυθμισμένος ο browser, για θέματα ιδιωτικότητας και ασφάλειας, τότε σε κάθε ιστοσελίδα που επισκέπτεσαι χωρίς να χρησιμοποιείς VPN, φαίνεται η εξωτερική διεύθυνση IP του υπολογιστή σου όπως και  η τοπική IP. Διαμοιράζεις πληροφορίες που αφορούν τη γεωγραφική σου θέση αλλά και το εσωτερικό σου δίκτυο πράγματα που, εκτός των άλλων, μπορούν να διευκολύνουν και διαδικτυακές επιθέσεις.

2. Αν δεν είναι σωστά ρυθμισμένος ο browser και χρησιμοποιείς κάποια υπηρεσία VPN, τότε:
α) Με μερικές από αυτές θα φαίνεται και πάλι σε κάθε ιστοσελίδα που επισκέπτεσαι η IP που παίρνεις από την υπηρεσία VPN όπως και η αρχική τοπική και η δημόσια  IP του υπολογιστή σου, δεν είσαι αόρατος.
β) Με ποιο ασφαλείς υπηρεσίες VPN, είναι πιθανόν να φαίνονται μόνο οι εικονικές IP (local & external) που παίρνεις από αυτές.
Το ερώτημα είναι πως μπορεί να ξέρει o μέσος χρήστης ποια υπηρεσία VPN είναι περισσότερο ασφαλής…

Στην πράξη, με τη χρήση του VPN, περιορίζεις σημαντικά τον αριθμό αυτών που αποκτούσαν πληροφορίες από τις διαδικτυακές σου εξερευνήσεις, πραγματικά αόρατος δεν γίνεσαι. Υπάρχουν αρκετοί ακόμα που είναι σε θέση να αντλήσουν πληροφορίες από αυτές.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Capt.staros είπε

Σε εμενα το netflix παιζει κανονικα απλως ειναι αργο και η ποιοτητα της εικονας επιεικως μετρια

Έκανα και εγώ 3 χρόνια και το windflix παίζει πολύ καλά στη smart tv.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nyne είπε

Στη smart tv πώς το έβαλες?εκτός αν έχεις android smart tv.Σε android tv box παιζει άψογα πάντως από το app που έχει στο playstore.

Sony έχω και είναι android smart tv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό υπέθεσα,εμείς με samsung δυστυχώς δεν έχουμε επιλογή ...Κάποια στιγμή θα πάρω ένα router για vpn να το σεταρω εκεί να τελειώνουμε .Επίσης το bbc iplayer που δοκίμασα δεν έπαιζε δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα να ευχαριστήσω για την  προσφορά εγώ χτύπησα την lifetime , ελάχιστοι servers δίνουν μεγάλη ταχύτητα και δεν μπορείς να κατεβάσεις το config ovpn για όλους τους servers, σε ASUS DSL-AC56U  router μπόρεσα να το σετάρω σαν client αλλά η ταχύτητα ήταν τραγική σε τεστ με speedtest είχα  5 mbps με 50αρα vdsl , βρήκα γρήγορους σερβερς Ελλάδα και Αγγλία μέχρι στιγμής με πάνω από 30 Mbps αλλά μόνο μέσα από windows client , η προσφορά αν δεν χαλάσουν οι ταχύτητες είναι θα έλεγα ευκαιρία για lifetime  , καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστούμε για την προσφορά.Αγόρασα και γω για 3 χρόνια και το σεταρα σε ASUS router. Σε ελληνικό server(synapsecom) πιάνω 34Mbps όσο δηλαδή και χωρίς VPN ωστόσο έχω θέμα με τις κάμερες. Είναι σεταρισμένες με asus DDNS για να παίζουν εκτός δικτύου αλλά με VPN ενεργοποιημένο δεν παίζουν. Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να αλλάξω κάποια ρύθμιση για να παίζουν απομακρυσμένα?

Επεξ/σία από Dimitris19
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dimitris19 είπε

Ευχαριστούμε για την προσφορά.Αγόρασα και γω για 3 χρόνια και το σεταρα σε ASUS router. Σε ελληνικό server(synapsecom) πιάνω 34Mbps όσο δηλαδή και χωρίς VPN ωστόσο έχω θέμα με τις κάμερες. Είναι σεταρισμένες με asus DDNS για να παίζουν εκτός δικτύου αλλά με VPN ενεργοποιημένο δεν παίζουν. Γνωρίζει κανείς μήπως αν μπορώ να αλλάξω κάποια ρύθμιση?

Λογικό ειναι να μην παιζουν γιατι βγαίνεις απο διαφορετικό ip σε σχέση με αυτό που εχεις ρυθμίσει στα DDNS και ΣΥΝ οτι το vpn δεν επιτρεπει ανακατευθυνση ανα por σε εσωτερικο πελάτη.

Η λύση που μπορώ να σκεφτώ είναι να βάλεις αλλο router σαν κεντρικο router στο οποιο να κουμπώνουν οι κάμερες και στο ιδιο router να κουμπώσεις το asus σαν access point με το οποιο να δινεις internet στις υπολοιπες συσκευές σου (οπως κάνεις τώρα). Ετσι το vpn θα υφισταται μονο για τις εσωτερικές συσκευές σου και οι κάμερες θα παιζουν γιατί θα βγαινουν απο το κεντρικο router. Δεν είναι κάτι πανευκολο αλλα γινεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, isay είπε

Λογικό ειναι να μην παιζουν γιατι βγαίνεις απο διαφορετικό ip σε σχέση με αυτό που εχεις ρυθμίσει στα DDNS και ΣΥΝ οτι το vpn δεν επιτρεπει ανακατευθυνση ανα por σε εσωτερικο πελάτη.

Η λύση που μπορώ να σκεφτώ είναι να βάλεις αλλο router σαν κεντρικο router στο οποιο να κουμπώνουν οι κάμερες και στο ιδιο router να κουμπώσεις το asus σαν access point με το οποιο να δινεις internet στις υπολοιπες συσκευές σου (οπως κάνεις τώρα). Ετσι το vpn θα υφισταται μονο για τις εσωτερικές συσκευές σου και οι κάμερες θα παιζουν γιατί θα βγαινουν απο το κεντρικο router. Δεν είναι κάτι πανευκολο αλλα γινεται. 

Ευχαριστώ για την απάντηση

Οι κάμερες είναι σεταρισμένες μέσω asus ddns οπότε δεν θα με βόλευε να βάλω κάποιο άλλο ρούτερ πριν το asus για να σετάρω τις κάμερες. θα στείλω και στην υποστήριξη  κανένα μήνυμα να δω μήπως υπάρχει και καμια άλλη λύση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...