Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με το COSMOTE Home Speed Booster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, kallonos είπε

Δεν το παίζεις ξερολας, αλλά το παίζεις έξυπνος και ειρωνεύεσαι. Όπως και να έχει αν κάποιος σου δίνει πληροφορία για κάτι σε ένα φόρουμ δεν του ζητάς ε9 για να δεις αν είναι αξιόπιστος. Έλεος.

Πληροφορια αγνωστου προελευσης......Δεν το ζητησα το ε9 παντως 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα σας

Έβαλα το speed booster στο εξοχικό έπειτα από πρόταση του ΟΤΕ γιατί η 4,5 mbps (πραγματική ταχύτητα) σταθερή γραμμή έκανε διαρκείς αποσυνδέσεις και δήλωσαν ότι δεν φτιάχνεται.

Δούλεψε καλά για 3 μήνες (συνδυαστική ταχύτητα περίπου 25mbps), όμως τις τελευταίες μέρες ξεκίνησαν ξανά οι αποσυνδέσεις στο νέο πια ρούτερ (Huawei hybrid). Το σήμα της κινητής είναι οκ (3 γραμμές) και όταν συμβαίνει η αποσύνδεση το λαμπάκι bonding από πράσινο γίνεται κίτρινο. Το έχω δηλώσει βλάβη αλλά καμία επικοινωνία ακόμα...

Πώς γίνεται ρε παιδιά να αποσυνδέονται οι συσκευές μου αφού υποτίθεται η κινητή δίνει σταθερότητα στη γραμμή; Έχει νόημα να αποσυνδέσω τη dsl και να δουλεύει μόνο η SIM;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, VPoint είπε

Έχει νόημα να αποσυνδέσω τη dsl και να δουλεύει μόνο η SIM;

μόνιμα όχι επειδή το booster Θέλει και dsl για να επικοινωνεί που και που με το σύστημα για να ξέρει που βρίσκεται, αν όλα είναι οκ με το ρούτερ κλπ κλπ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, horrendous είπε

μόνιμα όχι επειδή το booster Θέλει και dsl για να επικοινωνεί που και που με το σύστημα για να ξέρει που βρίσκεται, αν όλα είναι οκ με το ρούτερ κλπ κλπ

 

Ισχύει ότι το κόβουν αν είσαι εκτός DSL για κάποιες μέρες;

Ήλπιζα μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση στο ρούτερ πχ όταν το DSL είναι συνδεμένο να μπορεί να αγνοεί το σήμα της επίγειας γραμμής ώστε να μην επηρεάζεται από τις διακοπές αυτής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/3/2023 στις 7:08 ΜΜ, VPoint είπε

Ισχύει ότι το κόβουν αν είσαι εκτός DSL για κάποιες μέρες; ναι! αν δεν επικοινωνήσει με το "κέντρο" τότε μπαίνει κάτι σαν φραγή

Ήλπιζα μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση στο ρούτερ πχ όταν το DSL είναι συνδεμένο να μπορεί να αγνοεί το σήμα της επίγειας γραμμής ώστε να μην επηρεάζεται από τις διακοπές αυτής. όχι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, osfp1978 είπε

Προς ενημερωση ολων.Ηρθε μηνυμα απο Κοσμοτε οτι απο 2 Απριλιου τα διαθεσιμα DATA γινονται 200 απο 100 GB χωρις επιπλεον χρεωση.

Να ρωτησω, μπορεις να το χρησιμοποιείς χωρίς να ειναι πανω στην dsl σύνδεση ? Μπορεις να το παρεις εκτος σπιτιου? 

Επεξ/σία από Aggelos_INSM
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Aggelos_INSM είπε

Να ρωτησω, μπορεις να το χρησιμοποιείς χωρίς να ειναι πανω στην dsl σύνδεση ? Μπορεις να το παρεις εκτος σπιτιου? 

όχι, έχει περιορισμό το σύστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, horrendous είπε

όχι, έχει περιορισμό το σύστημα

Μαλιστα, ρωταω γιατι το εχω ακουσει απο αλλους που το χρησιμοποιούν για unlimited δεδομένα 🤷🏻‍♂️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Aggelos_INSM είπε

Μαλιστα, ρωταω γιατι το εχω ακουσει απο αλλους που το χρησιμοποιούν για unlimited δεδομένα 🤷🏻‍♂️

δυστυχώς όχι. γιατί όταν καταχωρείται η αίτηση δηλώνουν την διεύθυνσή όπου θα είναι "εγκατεστημένο". αν το πάρεις απο εκεί μετά από λίγες μέρες θα καταλάβει ότι είναι αλλού και θα μπει προσωρινό μπλοκ.

εκτός αν εννοείς να βάλεις αγορασμένη κάρτα σιμ που να έχει data πακέτο για απεριόριστα; δεν ξέρω για κάτι τέτοιο, ρώτα στην εξυπηρέτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έβαλα και εγώ booster γιατί με τα 10Mbps down και 0.8Mbps upload δεν γινόταν δουλειά. Ξέρει κανείς αν αλλάξω την sim με άλλη που έχει unlimited data είτε της cosmote είτε άλλης εταιρίας αν θα δουλέψει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/4/2023 στις 9:09 ΠΜ, IMMORTALFRANK είπε

Μόλις έβαλα και εγώ booster γιατί με τα 10Mbps down και 0.8Mbps upload δεν γινόταν δουλειά. Ξέρει κανείς αν αλλάξω την sim με άλλη που έχει unlimited data είτε της cosmote είτε άλλης εταιρίας αν θα δουλέψει;

Εχει απαντηθεί οτι δεν θα δουλέψει. Δοκίμασε το πρώτα και αν δεν σε εξυπηρετήσει υπάρχουν άλλες λύσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...