Προς το περιεχόμενο

Epic Games Store


Despotas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2.7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Χρησιμοποιώ steam από το  2004. Και όλους τους λοιπούς launchers σχεδόν από τότε που βγήκαν. Για μένα πάντα ένας είναι και θα είναι ο καλύτερος. Ο πιο φτηνός και ο πιο τσάμπα ανεξαρτήτως ονόματος. Τα τελευταία χρόνια η epic και δίνει τσάμπα πράγμα, triple A, εξαιρετικά indie κτλ.  και έχει τις καλύτερες τιμές όταν κάνει εκπτώσεις σε συνδυασμό με τα 10ευρα κουπονάκια. Οπότε...δεν καταλαβαίνω την εμμονή μερικών με το steam. Καταναλωτής είμαι. Store, library χρησιμοποιώ, η τιμή με ενδιαφέρει πρωτίστως.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο τυχαίο δεν είναι το γνωστό meme ,γιατί στην ουσία περιγράφει την πλειοψηφία του κόσμου που απλά τσιμπάει τα δωρεάν παιχνίδια και δεν αφήνει δεκάρα στο Epic Store.

Αν δεν θέλει βέβαια κάποιος να δώσει ούτε 50λεπτά στην Epic,δικαίωμα του φυσικά.  Μην βγαίνει μετά ο καθένας και να μιλάει περί ανταγωνισμού και κακής valve.

epic.jpg.5015a472d62c776dea78da2ab2ef689c.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Μόνο τυχαίο δεν είναι το γνωστό meme ,γιατί στην ουσία περιγράφει την πλειοψηφία του κόσμου που απλά τσιμπάει τα δωρεάν παιχνίδια και δεν αφήνει δεκάρα στο Epic Store.

Αν δεν θέλει βέβαια κάποιος να δώσει ούτε 50λεπτά στην Epic,δικαίωμα του φυσικά.  Μην βγαίνει μετά ο καθένας και να μιλάει περί ανταγωνισμού και κακής valve.

epic.jpg.5015a472d62c776dea78da2ab2ef689c.jpg

Ελπίζω να ξέρετε από που προέρχεται η συγκεκριμένη εικόνα (η αυθεντική, χωρίς τα γράμματα!)😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zaratustra είπε

Χρησιμοποιώ steam από το  2004. Και όλους τους λοιπούς launchers σχεδόν από τότε που βγήκαν. Για μένα πάντα ένας είναι και θα είναι ο καλύτερος. Ο πιο φτηνός και ο πιο τσάμπα ανεξαρτήτως ονόματος. Τα τελευταία χρόνια η epic και δίνει τσάμπα πράγμα, triple A, εξαιρετικά indie κτλ.  και έχει τις καλύτερες τιμές όταν κάνει εκπτώσεις σε συνδυασμό με τα 10ευρα κουπονάκια. Οπότε...δεν καταλαβαίνω την εμμονή μερικών με το steam. Καταναλωτής είμαι. Store, library χρησιμοποιώ, η τιμή με ενδιαφέρει πρωτίστως.

μπραβο, ακριβως ετσι. οτι εξυπηρετει την τσεπη του καθενος. απο την στιγμη που το προιον που σε ενδιαφερει, ειναι διαθεσιμο φτηνα η και δωρεαν σε μια συγκεκριμενη πλατφορμα, γιατι να μην το παρεις απο εκει περα; επειδη θα σου πιασει μερικα MB χωρο, ο extra client που θα βαλεις; δεν ειναι λογος αυτος.

 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν έχουν φτιάξει ακόμα forum για support όπως το Steam. Κατά τα άλλα ναι, όπου είναι φτηνότερο ένα παιχνίδι, τα υπόλοιπα είναι ανοησίες από Gabe fanboys. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως απο επιλογη. να μην μαζευονται τα παραπονα σε ενα μερος, κατι που θα εδειχνε ασχημα για ενα παιχνιδι. αντι αυτου δινουν το λινκ για το support forum στην σελιδα του παιχνιδιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Κατά τα άλλα ναι, όπου είναι φτηνότερο ένα παιχνίδι, τα υπόλοιπα είναι ανοησίες από Gabe fanboys. 

Δεν είναι θέμα gabe fanboy. Γιατί αυτοί που είναι πραγματικά gabe fanboys,ούτε τα δωρεάν παιχνιδια παίρνουν από το epic.

Αλλιώς λέγεται αυτό που συμβαίνει αν με καταλαβαίνεις ,από την μία δηλαδή να στηρίζεις (μόνο στα λόγια) το epic store και να είσαι κατά του μονοπωλείου του steam,και στην πράξη να μην δίνεις δεκάρα σε αυτό και τις αγορές σου να τις κάνεις απο αλλού.

Τα είχαμε πει και παλιότερα με την Goty του Witcher 3 που έπαιζε στα μόλις 5ευρώ παρακαλώ, και ορισμένοι δεν το αγόρασαν με την ελπίδα να δωθεί δωρεάν στο epic store. Λες και ακόμα και δωρεάν να δινόταν,δεν αξίζει 5ευρώ το παιχνίδι με τα dlc...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν μιλάμε για τσιγκουναριά αλλά γι' αυτούς που λένε ''No steam, no buy''. Ας πούμε όταν βγήκε το Metro Exodus το πήρα στο Epic, σιγά μη περίμενα 1 χρόνο να βγει στο steam επειδή έτσι..Ή αν θέλω τώρα να αγοράσω ένα παιχνίδι και είναι πιο φτηνό στο Epic, από εκεί θα το πάρω.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως δεν καταλαβαίνω ποιο είναι το πρόβλημα με το epic. Αυτό που έχω ακούσει εδώ είναι ότι δεν έχει καλάθι αγορών. Ε οκ εντάξει, είναι μια έλλειψη αλλά δεν είναι και του θανατά. Τι άλλο πρόβλημα υπάρχει; Αν ένα game είναι φθηνότερο εκεί (ειδικά με το κουπόνι που δίνει κατά καιρούς) γιατί να μην αγοράσω από εκεί; και το έχω κάνει κιόλας αρκετές φορές. Το steam πάντως τα τελευταία χρόνια γτπ εκτώσεις κάνει. Τέτοιες τιμές βρίσκεις στα official κλειδάδικα όλο το χρόνο. Δεν θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που ψώνισα από steam. Και εννοώ μέσα από το δικό τους store, και όχι π.χ. να αγοράσω steam key από fanatical.

Επεξ/σία από ioannis__
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επειδή μπορεί να ήσαστε μικροί τότε και να μην τα θυμάστε καλά, το EGS ξεκίνησε την καριέρα του αγοράζοντας 3rd-party αποκλειστικότητες, επιβάλλοντας την χρήση του σε όποιον ήθελε να παίξει μια τέτοια αποκλειστικότητα στο πισί του. Το ουσιαστικό πρόβλημα δεν ήταν το καλάθι ή το remote play. Το πρόβλημα ήταν η καταναγκαστική λογική.

Προσωπικά, δεν με πειράζει να αγοράζω και από εκεί πλέον, τώρα που έκοψαν το χούι. Κάποιοι άλλοι όμως τους κάνουν ακόμα μουτράκια, ας πρόσεχε τις τακτικές που αποφάσισε να ακολουθήσει η Epic.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Malthador είπε

Επειδή μπορεί να ήσαστε μικροί τότε και να μην τα θυμάστε καλά, το EGS ξεκίνησε την καριέρα του αγοράζοντας 3rd-party αποκλειστικότητες, επιβάλλοντας την χρήση του σε όποιον ήθελε να παίξει μια τέτοια αποκλειστικότητα στο πισί του. Το ουσιαστικό πρόβλημα δεν ήταν το καλάθι ή το remote play. Το πρόβλημα ήταν η καταναγκαστική λογική.

Προσωπικά, δεν με πειράζει να αγοράζω και από εκεί πλέον, τώρα που έκοψαν το χούι. Κάποιοι άλλοι όμως τους κάνουν ακόμα μουτράκια, ας πρόσεχε τις τακτικές που αποφάσισε να ακολουθήσει η Epic.

Kαι εγω εκανα μουτρακια, τοσα πολλα μουτρακια που ουτε τα free δεν επαιρνα 😛  αλλα τελικα ενεδωσα και αγορασα το Kena πριν λιγες μερες με εκπτωση και κουπονι... Αυτο το διαμαντι πρεπει να το παιξουν ολοι τωρα 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ioannis__ είπε

Εγώ πάντως δεν καταλαβαίνω ποιο είναι το πρόβλημα με το epic. Αυτό που έχω ακούσει εδώ είναι ότι δεν έχει καλάθι αγορών. Ε οκ εντάξει, είναι μια έλλειψη αλλά δεν είναι και του θανατά. Τι άλλο πρόβλημα υπάρχει; Αν ένα game είναι φθηνότερο εκεί (ειδικά με το κουπόνι που δίνει κατά καιρούς) γιατί να μην αγοράσω από εκεί; και το έχω κάνει κιόλας αρκετές φορές. Το steam πάντως τα τελευταία χρόνια γτπ εκτώσεις κάνει. Τέτοιες τιμές βρίσκεις στα official κλειδάδικα όλο το χρόνο. Δεν θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που ψώνισα από steam. Και εννοώ μέσα από το δικό τους store, και όχι π.χ. να αγοράσω steam key από fanatical.

βαλανε καλαθι αγορων αρχες του μηνα. αγοραστε αφοβα. 😋

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...