Προς το περιεχόμενο

Cosmote SpeedBooster 6.74€/μηνα με διετη δεσμευση


alkis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υποδοχή για καλώδιο κεραιας να ειχε αφού μας το σπρώχνουν για τα όρη τα άγρια βουνά ...αλλά τι περιμένεις λες και το χουν δοκιμάσει στο μαρκετινγκ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 310
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Τρίχες ... στα τοπικά γερμανος έχουν στοίβες . Π@στιες κάνουν επειδήητους ζήτησα και το mini ups που πήγαν να το φάνε επειδή δε το πήρα αμέσως όταν μου κάνανε ''ευρυζωνικη"

Το MiniUps στο χρέωσαν 10€; Πάντως κοίταξέ το, δε νομίζω να φτάνουν τα watt για το Speedbooster. Το UPS δίνει 12V x 2A = 24W MAX, ενώ το Booster χρειάζεται 12V x 2,5A=30W MAX. Θα δουλέψει δεν θα δουλέψει... θα καεί το miniups; Ποίος ξέρει...!

1 ώρα πριν, Mhlogiatros είπε

Υποδοχή για καλώδιο κεραιας να ειχε αφού μας το σπρώχνουν για τα όρη τα άγρια βουνά ...αλλά τι περιμένεις λες και το χουν δοκιμάσει στο μαρκετινγκ 

Υπάρχουν δύο υποδοχές για δυο κεραίες!

1 ώρα πριν, yansta είπε

Δε ρωτησα παραπερα! Μου ειπε απλα οτι οι παλαιοτερες συσκευες δεν εχουν την δυνατοτητα να σου δ'ινουν 15Μbps μετα τα 100GB.

Φαινεται πολυ πιθανο να ειναι θεμα διαφορετικου λογισμικου. 

Όλες ίδιες δεν είναι; Μάλλον εννοεί το παλιό πακέτο... που μετά τα 40GB γινόταν φραγή δεδομένων. Όταν παραλάβετε πείτε μας τι Firmware φοράει.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Όχι το μίνι δεν μου το βάλανε στο πακέτο ! 26,29€ πήγαν να το χρεώσουν .Και εγώ το ίδιο τους είπα .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Αυτό . Όχι το μίνι δεν μου το βάλανε στο πακέτο ! 26,29€ πήγαν να το χρεώσουν 

Στο έδωσαν δωρεάν; Τι τους είπες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Nikosmile είπε

Το MiniUps στο χρέωσαν 10€; Πάντως κοίταξέ το, δε νομίζω να φτάνουν τα watt για το Speedbooster. Το UPS δίνει 12V x 2A = 24W MAX, ενώ το Booster χρειάζεται 12V x 2,5A=30W MAX. Θα δουλέψει δεν θα δουλέψει... θα καεί το miniups; Ποίος ξέρει...!

Υπάρχουν δύο υποδοχές για δυο κεραίες!

Όλες ίδιες δεν είναι; Μάλλον εννοεί το παλιό πακέτο... που μετά τα 40GB γινόταν φραγή δεδομένων. Όταν παραλάβετε πείτε μας τι Firmware φοράει.

Το πλαστικο απο πισω βγαινει? Κουμπωνει αν θελω να το ξαναβαλω? Προτεινεις καμια κεραια? 

το δικο μου firmware ειναι απο το 2017, μολις το κοιταξα, δε θυμαμαι ακριβως ποιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, yansta είπε

Το πλαστικο απο πισω βγαινει? Κουμπωνει αν θελω να το ξαναβαλω? Προτεινεις καμια κεραια? 

το δικο μου firmware ειναι απο το 2017, μολις το κοιταξα, δε θυμαμαι ακριβως ποιο

Οι κεραίες στο booster δεν λειτουργούν,δεν τις υποστηρίζει το firmware της cosmote.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, yansta είπε

Το πλαστικο απο πισω βγαινει? Κουμπωνει αν θελω να το ξαναβαλω? Προτεινεις καμια κεραια? 

το δικο μου firmware ειναι απο το 2017, μολις το κοιταξα, δε θυμαμαι ακριβως ποιο

Ναι είναι κουμπωτό. Κεραίες έχω βάλει με πατέντα από wifi και παραδόξως δούλεψαν 😄, έχω ενίσχυση σήματος από 43 σε 51+. Γνήσιες κεραίες 4G/3G είναι αυτές.

2 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Ακόμα τίποτα . Το βύσμα της κεραίας πως είναι αν έχει φώτο κάνεις  ;

SMA-Female είναι η σύνδεση στο booster, οπότε χρειάζεσαι κεραία με SMA-Male.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Nikosmile είπε

Ναι είναι κουμπωτό. Κεραίες έχω βάλει με πατέντα από wifi και παραδόξως δούλεψαν 😄, έχω ενίσχυση σήματος από 43 σε 51+.

Μπορείς να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες για την πατέντα σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

4G Omni Antenna δηλαδή δε βλέπει λόγο  ΟΤΕ firmware .

Έχω δοκιμάσει 4 διαφορετικές και δεν βλέπει καμμία,βάλε κι εσύ αν έχεις κ πες μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

4G Omni Antenna δηλαδή δε βλέπει λόγο  ΟΤΕ firmware .

Ναι μόνο με custom firmware αλλά δεν θα μπορεί να βλέπει την συσκευη σου μετά ο παροχος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φτου και βρήκα κεραία στύλο και 10 μ καλώδιο ... Όταν παραλάβω θα βάλω μια μικρή μαγνητική απο gsm box ταράτσας και θα σας πω . Αλλα άμα δεν έχει settings to use external aerial ....

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Mhlogiatros είπε

Φτου και βρήκα κεραία στύλο και 10 μ καλώδιο ...

Κι εγώ έτσι την πάτησα φίλε μου.

Επεξ/σία από pier88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Mhlogiatros είπε

Φτου και βρήκα κεραία στύλο και 10 μ καλώδιο ...

Δοκίμασέ το, σε μένα δουλεύει, καθώς γυρνάω τις κεραίες αλλάζει και το σήμα, από τις δύο γραμμές πήγα στις τρεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...