Προς το περιεχόμενο

Cosmote SpeedBooster 6.74€/μηνα με διετη δεσμευση


alkis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Nikosmile είπε

Δοκίμασέ το, σε μένα δουλεύει, καθώς γυρνάω τις κεραίες αλλάζει και το σήμα, από τις δύο γραμμές πήγα στις τρεις...

Και χωρίς τις κεραίες το ίδιο γίνεται αν το κουνήσεις,μην παραπληροφορείς το κόσμο,οι κεραίες δεν λειτουργούν με αυτό το firmware,μπορείς να ρωτήσεις και στη cosmote.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 310
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιλάμε για  οροφής που φέρνουν το σήμα 4g έτσι ; όχι τα βιδωτά κέρατα για το εσωτερικό wifi που μάλλον λέει 

Η εξωτερική gsm κεραία έχει καλώδιο με καρφί αρσενικο

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Damned7 είπε

Μπορείς να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες για την πατέντα σου?

Απλά σύνδεσα SMA-female σε SMA-female με μια καρφίτσα κομμένη... αν βρεις σκληρό συρματάκι χαλκού ακόμα καλύτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να λειτουργήσουν οι εξωτερικές κεραίες πρέπει στο firmware να έχουμε πρόσβαση να τις ρυθμίσουμε,ο οτε δεν δίνει αυτή την πρόσβαση κ είναι ρυθμισμένο με την εσωτερική κεραία μόνο κι αυτό δεν αλλάζει.Δεν φτάνει να τοποθετήσεις κεραίες πρέπει και να τις κάνεις να λειτουργήσουν όπως στη φωτο,δείτε.

Screenshot_2018-12-15-16-13-43~2.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, pier88 είπε

Και χωρίς τις κεραίες το ίδιο γίνεται αν το κουνήσεις,μην παραπληροφορείς το κόσμο,οι κεραίες δεν λειτουργούν με αυτό το firmware,μπορείς να ρωτήσεις και στη cosmote.

Μη κάνεις τον έξυπνο, εγώ κουνάω μόνο τις κεραίες, το Βooster είναι σε συγκεκριμένη θέση! Τι χάνει κάποιος να το δοκιμάσει. Η φώτο που έβαλες είναι από άλλο μοντέλο!

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Nikosmile είπε

Μη κάνεις τον έξυπνο, εγώ κουνάω μόνο τις κεραίες, το Βooster είναι σε συγκεκριμένη θέση! Τι χάνει κάποιος να το δοκιμάσει.

Εσύ τον κάνεις και δεν είναι η πρώτη φορά φίλε μου.Χάνει χρήμα και χρόνο φυσικά.

Παιδιά μην παιδεύεστε άδικα,αν έχετε 4g σήμα ειτε 35 είτε 45 είτε 55 δεν θα κερδίσετε παραπάνω ταχύτητα,ότι έχει η κεραία της κινητής θα σας το δώσει.Ετσι έκανα κι εγώ στην αρχή είχα 52 σήμα,το κουνούσα δεξιά,αριστερά κτλ γιά να πιάσω λίγο καλύτερη ταχύτητα.Δεν αλλάζει η ταχύτητα με λίγο καλύτερο σήμα.Τωρα έχω βάλει το ρούτερ σε σημείο που από το 52 που είχα πιάνει 36 σήμα και η ταχύτητα είναι σταθερότατη.

Επεξ/σία από pier88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, pier88 είπε

Εσύ τον κάνεις και δεν είναι η πρώτη φορά φίλε μου.Χάνει χρήμα και χρόνο φυσικά.

Εγώ τις κεραίες τις είχα, και έχασα 5λεπτά από το χρόνο μου, αν είναι να δώσει 50+€ για κεραίες φυσικά και δεν αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Nikosmile είπε

Μη κάνεις τον έξυπνο, εγώ κουνάω μόνο τις κεραίες, το Βooster είναι σε συγκεκριμένη θέση!

Ότι ανέβηκε η ταχύτητα δεν πάει να πει ότι έπιασες πιο δυνατό σήμα. Μπορεί να έπεσε η κίνηση από την κεραία κινητής που παίρνεις σήμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Nikosmile είπε

Εγώ τις κεραίες τις είχα, και έχασα 5λεπτά από το χρόνο μου, αν είναι να δώσει 50+€ για κεραίες φυσικά και δεν αξίζει.

Τώρα μάλιστα,συμφωνούμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Damned7 είπε

Ότι ανέβηκε η ταχύτητα δεν πάει να πει ότι έπιασες πιο δυνατό σήμα. Μπορεί να έπεσε η κίνηση από την κεραία κινητής που παίρνεις σήμα.

Δεν κατάλαβες καλά, δεν είπα ότι βελτιώθηκε η ταχύτητα (από την αρχή έχω καλές ταχύτητες), αλλά το σήμα από 43 πήγε 50+. Όταν βγάλω τις κεραίες το σήμα πέφτει στις δύο γραμμές.

13 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Μια φώτο please ; 

image.png.438ae67a9b4e4b322390aaa8b6829985.pngimage.png.0867eed8529b5bc39be2f7405416ab0f.png

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως κρίμα να μην παίρνει ένα coaxial cable  όπως στο Amazon .... Θεσσαλ και σε όροφο φαντάζομαι είσαι Βλέπω σημα καμπάνα . Αυτές φίλε μου είναι εσωτερικές κεραίες από άλλο παλιότερο ρουτερ .

Στο 192.168.1.1 Αριστερά κάτω έχει μια επιλογή για Αntenna που αλλάζει ;

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Πάντως κρίμα να μην παίρνει ένα coaxial cable  όπως στο Amazon .... Θεσσαλ και σε όροφο φαντάζομαι είσαι Βλέπω σημα καμπάνα . Αυτές φίλε μου είναι εσωτερικές κεραίες από άλλο παλιότερο ρουτερ .

Στο 192.168.1.1 Αριστερά κάτω έχει μια επιλογή για Αntenna που αλλάζει ;

Σε απόμακρη μονοκατοικία,  οι κεραίες είναι τις πλάκας από το LevelOne WUA-1610. Τέτοια επιλογή "antenna" στο συγκεκριμένο booster  HA35-11 δεν υπάρχει. Η φώτο παραπάνω του pier88 είναι από άλλο μοντέλο για παραπληροφόρηση.

image.png.9c9a81f9d9bc6ac15007c8d8cb9d4e38.png

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Πάντως κρίμα να μην παίρνει ένα coaxial cable  όπως στο Amazon .... Θεσσαλ και σε όροφο φαντάζομαι είσαι Βλέπω σημα καμπάνα . Αυτές φίλε μου είναι εσωτερικές κεραίες από άλλο παλιότερο ρουτερ .

Στο 192.168.1.1 Αριστερά κάτω έχει μια επιλογή για Αntenna που αλλάζει ;

Οχι δεν έχει επιλογή γιά external κεραίες κι από οτε που μίλησα με τεχνικό μου είπε ότι όντως δεν υπάρχει τέτοια επιλογή ούτε σε αυτόν από το κρυφό μενού που συνήθως έχει το ρούτερ.Ισως θα έπρεπε να ζητήσουμε να μπει η επιλογή της κεραίας σε επόμενο firmware update.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nikosmile είπε

Σε απόμακρη μονοκατοικία,  οι κεραίες είναι τις πλάκας από το LevelOne WUA-1610. Τέτοια επιλογή "antenna" στο συγκεκριμένο booster  HA35-11 δεν υπάρχει. Η φώτο παραπάνω του pier88 είναι από άλλο μοντέλο για παραπληροφόρηση.

image.png.9c9a81f9d9bc6ac15007c8d8cb9d4e38.png

Είναι απο το ίδιο μοντέλο με άλλο firmware αλλά εσύ δυστυχώς δεν θέλεις να καταλάβεις.Τέλος από μένα,με κούρασες φίλε.Η ημιμάθεια χειρότερη της αμάθειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...