Προς το περιεχόμενο

Ps4 Slim 500GB - 199€ / Pro 309€


Grim Ripper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

54 λεπτά πριν, APPLEGEEK είπε

παιδια ερχεται το 5.....τι μαλακιες αγορες κανετε ωρεεε λολ

Η αλήθεια είναι οτι η τιμή στα 350 παρα είναι ύποπτη για ενδεχόμενη κυκλοφορία του 5 μέσα στο 19... Ωστόσο δεν αποτελεί σε καμία περίπτωση κακή αγορά το 4 pro

Εχεις κάποια έγκυρη πηγή απο που το διάβασες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 298
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 λεπτά πριν, aggelos255 είπε

Για εμένα που θέλω κανένα χαλαρό παιχνιδάκι στυλ 2κ η fifa και netflix αξίζει;Ps4 η x box one s;

Ακριβως το ιδιο δίλημμα εχω 😆

Αφου αποφασισα οτι για gaming pc θελω τλχς 600 ευρώ.

Παιζει η MS να ριξει το Xbox γιατι αυτη τη στιγμή το S είναι ακριβο σε σχεση με ps4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, silentpower είπε

Ακριβως το ιδιο δίλημμα εχω 😆

Αφου αποφασισα οτι για gaming pc θελω τλχς 600 ευρώ.

Παιζει η MS να ριξει το Xbox γιατι αυτη τη στιγμή το S είναι ακριβο σε σχεση με ps4

Σίγουρα και από την στιγμή που ένα απλό ps4 έχει την διπλή τιμή από ένα mi box s που κοίταζα νομίζωπως είναι πολύ καλύτερη αγορά all around.

Όποιος μπορεί να μας απαντήσει στο δίλημμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το αγόρασα και γω τελικά δεν άντεξα!Πήρα το PS4 slim (μαζί με Red Dead Redemption 2) μιας και έχω full HD TV και δεν θα το αξιοποιούσα το PS4 Pro . Kονσόλα + RDR 2 = 249€ μου κόστισε συνολικά.

Photos:

IMG-20181222-105605.jpg
IMG-20181222-105713.jpg
IMG-20181222-105732.jpg
IMG-20181222-124749.jpg
IMG-20181222-131315.jpg
 

Επεξ/σία από JTRGamer
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κι γω είμαι σε δίλημμα. Έχω βρει στην περιοχή που διακοπαρω Γερμανό που το χει διαθέσιμο αλλά είναι η 71κατι έκδοση.

Να προχωρήσω ρε γμτ...βέβαια το έχει είτε με Spiderman/fifa που δεν με ενδιαφέρουν, αλλά νταξει τα ανταλλάζω φαντάζομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Prof_Chaos είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Η αλήθεια είναι οτι η τιμή στα 350 παρα είναι ύποπτη για ενδεχόμενη κυκλοφορία του 5 μέσα στο 19... Ωστόσο δεν αποτελεί σε καμία περίπτωση κακή αγορά το 4 pro

Εχεις κάποια έγκυρη πηγή απο που το διάβασες;

Και εγώ πιστεύω ότι το 5 θα έρθει το 19. Το X κάνει τρελες πωλήσεις τελευταία. Βασικά οποιον δεν τον ενδιαφέρουν τα exlusives το X είναι μονόδρομος. Κάπου διάβαζα ότι όσοι μέχρι τώρα είχαν PS4/PS4 Pro τώρα περνούν και το X για παίζουν τα multi platform. Δεν είναι τυχαίο που υπάρχει μείωση στην τιμή του Pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, jerry banana είπε

Συγγνωμη αλλά απότι καταλαβα κατοικεις μονος σου γιατι πρεπει να ακους τη μητερα σου?Ενηλικας εισαι εσυ ξερεις που να κανεις τη κατανομη των χρηματων σου.Εκτος και εαν εισαι φοιτητης και δεν δουλευεις τοτε αλλαζει και εχει δικιο :P 

-Τι εννοείς συντήρηση; 

-Να μωρέ κάτι ενοίκιο και κάτι κοινόχρηστα μου πε, έχω δώσει ήδη μια φορά δεν ήξερα ότι θέλουν πάλι...τον προηγούμενο μήνα έδωσα :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, APPLEGEEK είπε

παιδια ερχεται το 5.....τι μαλακιες αγορες κανετε ωρεεε λολ

day one αγορα ποτε, χρειαστηκαν 2 χρονια για να βγει ενα σωστο revision του pro

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την περασμένη Δευτερα πήγα σε γνωστο πολυκαταστημα να αγοράσω μια ηλεκτρική κουβέρτα. Πέρασα και από το τμήμα gaming και είδα να ξεφορτώνει ο υπάλληλος μια παλέτα με καμιά 50αρια  ps4 500gb d chassis. Είδα οτι ήταν d chassis γιατί έψαξα τον κωδικό.  Μάλιστα τα είχε στήσει σε μια μεγάλη ντάνα και φοβόταν μην περνώντας ο κόσμος ή κανένα παιδί τα ρίξει κάτω.

-Του λέω θα πέσει μεγάλη έκπτωση για να φορτώνεις τόσα πολλά... 

-Μου λέει δεν ξέρω τίποτα για έκπτωση 312 ευρώ το δίνουμε και είναι καλή τιμή.  Αν έχεις λίγα παραπάνω λεφτά, αγόρασε μου λέει πακέτο με το psvr στα 349 ευρω και ουσιαστικά θα πάρεις την μάσκα δωρεάν. 

-Του λέω την μάσκα την έχω day one και την έχω πληρώσει με κάμερα, χρυσή τότε.  

-Μου λέει δεν πιστεύω να βγει καλύτερη προσφορά. Πάρε το πακέτο με την μάσκα και το Astrobot, πούλα τα και κράτα την κονσόλα που θα σου βγει γύρω στα 200 ευρώ.

-Του λέω εγώ πιστεύω πως η Sony θα κάνει και άλλη προσφορά μέχρι το τέλος της εβδομάδας.

-Μου απαντάει όπως νομίζεις...

-Του λέω πόσα ps4 pro έχεις διαθέσιμα; 

και μου έδειξε μια γωνία με 5-6 κομματια

Του λεω σε αυτά δεν έχει παλέτα και απλά με αγνόησε...  

Το δικό μου συμπέρασμα είναι πως η sony έκανε δήθεν προσφορά στα ps4 pro γνωρίζοντας οτι είναι ουσιαστικά "προσφορά κράχτης"  καθώς υπήρχαν ελάχιστα κομμάτια διαθέσιμα σε κάθε μαγαζί. Στα 500αρια d chassis που ήθελε προφανώς να ξεστοκαρει έστειλε παλέτες. 

Τα συμπεράσματα δικά σας .

Επεξ/σία από badbad
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@badbad

 

σιγά μην ασχοληθεί ο υπάλληλος για τα ψίχουλα που το δίνει το φάβλικ .. και πολύ καλά κάνει φυσικά . Δεν βγάζουμε συμπεράσματα απο συζητήσεις με υπαλληλους . Τις περισσότερες φορές αν όχι πάντα τους πιέζουν να πουλάνε συγκεκριμένα κομμάτια οπότε δεν ειναι ασφαλές να ζητάς και πολύ τη γνώμη τους. Γενικά αποφεύγω να κάνω κουβεντούλα με υπαλληλους γιατι τους ζαλίζουν που τους ζαλίζουν οι προιστάμενοι τους ... ενας πολυλογάς πελάτης τους λείπει. Πίστεψε με.

Επεξ/σία από Prof_Chaos
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε αυτο εχεις μεγαλο δικιο . Εγω θελω να με αγνοουν οπως τους αγνοω - πες οτι δεν ειμαι εδω και συνεχα οτι κανεις δε θελω βοηθεια . Και το δεμα μου θα το βρω μονος απο τα ντουλαπια σε 2 λεπτα οχι σε 1 ωρα με 5-6 πανω-κατω  :P

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Prof_Chaos είπε

@badbad

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

σιγά μην ασχοληθεί ο υπάλληλος για τα ψίχουλα που το δίνει το φάβλικ .. και πολύ καλά κάνει φυσικά . Δεν βγάζουμε συμπεράσματα απο συζητήσεις με υπαλληλους . Γενικά αποφεύγω να κάνω κουβεντούλα με υπαλληλους γιατι τους ζαλίζουν που τους ζαλίζουν οι προιστάμενοι τους ... ενας πολυλογάς πελάτης τους λείπει. Πίστεψε με.

Προφανώς είσαι εκτός χώρου λιανικής και δεν θα έχεις ακούσει για στόχους πωλήσεων υπαλλήλων. Να σε πληροφορήσω λοιπόν πως πίσω από κάθε αθώο χαμόγελο υπάλληλου τέτοιων καταστημάτων, κρύβεται πάντα το κυνήγι πελατών για το μπονους παραγωγικοτητας. Δεν θεωρώ πως "ζαλίζονται" από πελάτες αλλά πολλές φορές γίνονται φορτικοί και ζαλίζουν οι ίδιοι τους πελάτες. Επίσης οι περισσότεροι υπάλληλοι τέτοιων τμημάτων είναι και οι ίδιοι gamers και γνωρίζουν πολύ καλά το αντικείμενο. Εγώ πάντως παρέθεσα μια απλή ιστορία και  έβγαλα τα δικά μου συμπεράσματα που είδα με τα μάτια μου. Αν εσύ έχεις παρτίδες με την sony και θεωρείς πως έβγαλα λάθος συμπέρασμα, ευχαρίστως να ακούσω τα επιχειρήματα σου. Καλες γιορτες            

Επεξ/σία από badbad
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομιζω λεει για την πολιτικη που εκανε πχ το πλαισιο να σε πλακωνουν στα fake χαμογελα - γεια σας πως μπορω να βοηθησω καθε 2 μετρα - μεχρι που πετυχαιναν το αντιθετο αποτελεσμα γιατι σε εκνευριζαν :P Ετσι κι αλλιως εγω παω bee - line για παραλαβη η για χαρτικα χωρις να θελω να προσβαλω κανενα .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...