Προς το περιεχόμενο

Service Opel πού;


qwertyuiop2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 3/7/2019 στις 2:53 ΜΜ, mphxths είπε

Εγω το παω στον Στρουμπακο στο Ιλιον (περιοχη Ραδιοφωνιας).Σερβις (το κλασικο μινιμουμ ετησιο) σε κορσακι (corsa c)  ουτε καν 2 κατοσταρικα...ο,τι μου εχει βγαλει εχει γινει σωστη δουλεια...
Εχω εμπιστοσυνη δηλ οτι γινεται σωστη δουλεια...Καποτε το πηγαινα Καλτσουνη στην Δεκελειας και εβγαζα δανειο πριν παω να πληρωσω...οι εποχες ειναι δυσκολες πλεον ομως...

Πολύ καλό συνεργείο αριστη γνώση των opel. Ειναι οικογενειακη η επιχειρηση και οι τιμες πολυ λογικες. Γενικα σκεφτονται οχι να σε χρεωσουν με περιττα αντ/κα εστιαζοντας στην σωστη επισκευη του οχηματος. Μακρια παντως απο την OPEL στο Καματερο υπερβολικες χρεωσεις μη αναγνωριση αστοχιας εργασιων δικιας τους γενικης επισκευης κινητηρα. Ολα τα παραπανω αποκλειστηκα απο προσωπικη εμπειρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

....Κανεναν καλο για Θεσσαλονικη εχει κανεις υποψη?? Δυτικα κατα προτιμηση

Στις 3/7/2019 στις 2:53 ΜΜ, mphxths είπε

Εγω το παω στον Στρουμπακο στο Ιλιον (περιοχη Ραδιοφωνιας).Σερβις (το κλασικο μινιμουμ ετησιο) σε κορσακι (corsa c)  ουτε καν 2 κατοσταρικα...ο,τι μου εχει βγαλει εχει γινει σωστη δουλεια...
Εχω εμπιστοσυνη δηλ οτι γινεται σωστη δουλεια...Καποτε το πηγαινα Καλτσουνη στην Δεκελειας και εβγαζα δανειο πριν παω να πληρωσω...οι εποχες ειναι δυσκολες πλεον ομως...

Τι περιλαμβανε ακριβως??? Γιατι 200€ δεν τα λες και λιγα.

Για το δικο μου, αλλη μαρκα (νισσαν αλμερα) αγοραζοντας μεσω ιντερνετ λαδι shell 5-40, φιλτρα λαδιου, καμπινας, αερος (mann) ιμαντες δυναμο και ac (contitech) συν η εργασια 40€ (χωρις αποδειξη) που βγηκε ολο το πακετο 98€ με premium ανταλακτικα.

Επεξ/σία από teddy71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, teddy71 είπε

Τι περιλαμβανε ακριβως??? Γιατι 200€ δεν τα λες και λιγα.

Ο,τι περιλαμβανει ενα τυπικο ετησιο σερβις . Λαδια , φιλτρο λαδιου , φιλτρο καμπινας , μπουζι , τακακια εμπρος (ηταν η ωρα τους :) ) , και οτιδηποτε αλλο μπιμπλικι/αναλωσιμο προβλεπεται + εργασια.Η τιμη ηταν γυρω στα 170-180.
Μια χαρα τιμη ειναι οταν για τα αντιστοιχα , σε κατι Καλτσουνηδες χτυπαγα 500αρικα..λογικη τιμη να μου πεις για αντιπροσωπεια..αλλα πλεον οχι για την τσεπη μου.

Στο συγκεκριμενο εχω αλλαξει διακοπτη φλας , πολλαπλασιαστης , πληρωση φρεον στο a/c  , αλλαγη μπαταριας και γενικως αναλαμβανει ολες τις εργασιες σε οπελ (και μη , εχω δει και αμαξια ασχετης μαρκας εκει μεσα) , πολυ αξιοπιστα..ποτε δεν γυρισα μετα απο επισκευη να του πω , αυτο που μου εφτιαξες , δεν εγινε σωστα , εβγαλε παλι βλαβη κλπ ...

4 ώρες πριν, costaspl είπε

Πολύ καλό συνεργείο αριστη γνώση των opel. Ειναι οικογενειακη η επιχειρηση και οι τιμες πολυ λογικες.

Ετσι οπως τα λες.Πρεπει να δουλεψουν λιγο το PR κομματι , γιατι εχουν θεμα.Ποσες φορες εχω παει , δουλευει ο μαστορας σε ενα αμαξι , εχω στηθει διπλα του , πηγαινοερχεται και ειναι σαν να ειμαι αορατος :) Νοιωθω και ασχημα να μιλησω , γιατι υποθετω οτι μπορει να ειναι εν μεσω καποιας σημαντικης εργασιας...Εχω κατσει "αορατος" και 10 λεπτα :)
Το "θα με ειδοποιησετε οταν ειναι ετοιμο ?" εχω σταματησει πλεον να το ρωταω..ποτε δεν γινεται..απλα παω καμμια ωρα πριν κλεισουν για να παραλαβω..ειναι σιγουρα ετοιμο :)

Παντως εχω να παραδεχτω , πως οταν καποτε του ειπα (προσφατα) οτι θα θελα να μου βρει μοχλο φλας γιατι ειχε θεμα ο δικος μου , με πηρε τηλεφωνο μετα απο κανα μηνα για να μου πει οτι βρηκε.Το ειχα ξεγραψει οτι θα το θυμηθει...το θυμηθηκε ομως :)

Επεξ/σία από mphxths
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ προσφατα μετά από περιπέτεια κ πέρασμα από αρκετά συνεργεία,κ όπως καταλαβαίνετε ανεπιτυχείς αλλά δαπανηρές δοκιμές μέσω του opel forum δοκίμασα την τύχη μου κ στο συνεργείο Ράπτης - Φωτόπουλος στην Καλογρέζα.

Μικρό συνεργείο που δουλεύουν απ' ότι κατάλαβα μόνο οι ιδιοκτήτες.

Πήγα λοιπόν το αυτοκίνητο περιμένοντας την λυπητερή για αντλία βενζίνης,μιας κ οι προηγούμενοι μου είχαν αλλάξει, πολλαπλασιαστή (140 ευρώ) και βαλβίδα θερμοκρασίας (40 ευρώ) χωρίς να διορθωθεί το πρόβλημα.

Έπειτα το έψαξα λίγο μόνος μου να πω την αλήθεια κ παρατήρησα πως το πρόβλημα επιδεινωνόταν όταν έπεφτε η στάθμη του καυσίμου κάτω από 20 λίτρα.

Τεσπά να μην πολυλογω πήγα για πρώτη φορά στο συνεργείο των ανθρώπων τους είπα τι είχα εγώ διαπιστώσει κ το άφησα για μια μέρα.

Όταν πήγα να παραλάβω ο μάστορας μου είπε ότι έβγαλε την αντλία καθάρισε φίλτρα κτλ αλλά δεν βρήκε κάποιο πρόβλημα. Μου είπε οτι  ο δείκτης καυσίμου δειχνει παραπάνω καύσιμο από την πραγματικότητα και έτσι  η αντλία δεν μπορεί να τραβήξει λόγω ανεπαρκούς ποσοητας.

Για τη δουλειά του μου πήρε 20 ευρώ με απόδειξη παρακαλώ.

Όταν τον ρώτησα κ για μια άλλη επισκευή που θέλω να κάνω εισέπραξα την ίδια απάντηση που μου είχε δώσει κ ο μάστορας που κάνω τίς αλλαγές λαδιών ( που είναι εμπιστοσύνης αλλά δουλεύει μόνο δικά του ιμιτασιον ανταλλακτικά κ για γνήσια μου έχει πει να απευθύνομαι σε εξουσιοδοτημένους).

Πάντως για την επισκευή που αναφέρω ( αλλαγή τσιμουχας ψευτοκαπακου) όπου πάσχουν τα ιμιτασιον ανταλλακτικά, μου ζήτησε εργασία κ ορίτζιναλ ανταλλακτικό 50 ευρώ με απόδειξη εννοείται....

Θεωρώ οτι είναι τίμιος κ θα τον ξαναπροτιμησω.

Επεξ/σία από bill999r
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/2/2019 στις 9:13 ΜΜ, kalmik είπε

Οpel ειδικευμένο στη Μεταμορφωση κοντά στο ΠΛΑΙΣΙΟ Κωνσταντόπουλος. Αξιόπιστος, πήγαινα εκεί όταν είχα το Zafira. 

Tελικά το πήγα εκεί το αυτοκίνητο, τον Απρίλιο, απλά ξέχασα να το γράψω στο τόπικ. 😛

Τους επέλεξα και για λόγους απόστασης, για να μην τρέχω από Κηφισιά στου διαόλου τη μάνα, αλλά τελικά αποδείχθηκαν πάρα πολύ επαγγελματίες, πρώτη φορά μου ρεγούλαραν σωστά συμπλέκτη, και για κάποιο λόγο βελτιώθηκε η ομαλότητα κύλησης και απαλύνθηκε το τρέμουλο του κινητήρα μετά το σέρβις αυτό. Άλλαξα και τακάκια φρένων.

Συνολικά το μαλλί πήγε 20% κάτω από την αντιπροσωπεία, καθώς το 2012 είχα κάνει ίδιο σέρβις (τακάκια, λάδια και φίλτρα κλιματισμού και μηχανής) με 250 ευρώ, ενώ τώρα πήγε στα 200. Διόλου άσχημα, μάλλον θα τον ξαναπροτιμήσω.

Τώρα, οι κακομοιριές αυτές που διαβάζω για αγορά ανταλλακτικών από ebay και πληρωμή μόνο εργατικών, μου φαίνονται σκηνικά Κούβας. Σιγά μη γίνουμε όλοι μηχανικοί αυτοκινήτων, υδραυλικοί, ηλεκτρολόγοι κο.κ. με ΟΛΟ το κόστος άγχους, εργατοωρών δικών μας, ρίσκων ταχυδρομικών προκειμένου να γλιτώσουμε κάνα δίφραγκο. Υπάρχουν επαγγελματίες γι' αυτή τη δουλειά, κι αν δούμε ότι κάποιοι υπερκοστολογούν, δεν τους προτιμούμε. Δυστυχώς η κρίση μας απομάκρυνε από την Ευρώπη πάρα πολύ, και με λυπεί που βλέπω γενικευμένη τέτοια νοοτροπία να πλασάρεται ως επίτευγμα.

Επεξ/σία από qwertyuiop2
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

1 ώρα πριν, qwertyuiop2 είπε

Tελικά το πήγα εκεί το αυτοκίνητο, τον Απρίλιο, απλά ξέχασα να το γράψω στο τόπικ. 😛

Τους επέλεξα και για λόγους απόστασης, για να μην τρέχω από Κηφισιά στου διαόλου τη μάνα, αλλά τελικά αποδείχθηκαν πάρα πολύ επαγγελματίες, πρώτη φορά μου ρεγούλαραν σωστά συμπλέκτη, και για κάποιο λόγο βελτιώθηκε η ομαλότητα κύλησης και απαλύνθηκε το τρέμουλο του κινητήρα μετά το σέρβις αυτό. Άλλαξα και τακάκια φρένων.

Συνολικά το μαλλί πήγε 20% κάτω από την αντιπροσωπεία, καθώς το 2012 είχα κάνει ίδιο σέρβις (τακάκια, λάδια και φίλτρα κλιματισμού και μηχανής) με 250 ευρώ, ενώ τώρα πήγε στα 200. Διόλου άσχημα, μάλλον θα τον ξαναπροτιμήσω.

Τώρα, οι κακομοιριές αυτές που διαβάζω για αγορά ανταλλακτικών από ebay και πληρωμή μόνο εργατικών, μου φαίνονται σκηνικά Κούβας. Σιγά μη γίνουμε όλοι μηχανικοί αυτοκινήτων, υδραυλικοί, ηλεκτρολόγοι κο.κ. με ΟΛΟ το κόστος άγχους, εργατοωρών δικών μας, ρίσκων ταχυδρομικών προκειμένου να γλιτώσουμε κάνα δίφραγκο. Υπάρχουν επαγγελματίες γι' αυτή τη δουλειά, κι αν δούμε ότι κάποιοι υπερκοστολογούν, δεν τους προτιμούμε. Δυστυχώς η κρίση μας απομάκρυνε από την Ευρώπη πάρα πολύ, και με λυπεί που βλέπω γενικευμένη τέτοια νοοτροπία να πλασάρεται ως επίτευγμα.

Δεν είπαμε ότι αγοράζουμε μέσω από ebay από κουβες κινες και Ινδίες. Από ελληνικά ηλεκτρονικά καταστήματα ανταλλακτικών αυτοκινήτων αγοράζουμε!!! Και ο κυρίως λόγος είναι για να ξέρουμε τι βάζουμε και πρεμιουμ μάρκες που μας στοιχίζουν λιγότερο και από τα  τριτοκλασατα ανταλλακτικά που βάζουν πολλά συνεργεία και πιθανόν να βάζουν και σε εσένα και μετά από καιρό τρεχεις  να τα ξαναλλαξεις. Δεν χρειάζεται να είσαι μηχανικός για να ξέρεις τι θέλει , βάζεις τα στοιχεία του αυτοκινήτου μάρκα, μοντέλο, κυβισμο, χρονολογία και σου βγάζει τα συμβατα ανταλλακτικά. Το κάνω αυτο γιατί θέλω ποιοτικα ανταλλακτικά και όχι ότι βρίσκει, θελει και έχει μεγαλύτερο κέρδος ο συνέργειας. Θέλω να του πηγαίνω τα ανταλλακτικά ώστε να χάνεται χρόνος και να κάνει μισή, μια ώρα να τα περάσει και να μην περιμένω ώρες μέχρι να τα βρει και να του φέρει ο ανταλλακτατζης του.

ΥΓ κακομοίρηδες δεν είμαστε εμείς αλλα άλλοι που τους πιάνουν κότσο και τους πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες.

Επεξ/σία από teddy71
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, qwertyuiop2 είπε

κακομοιριές

Είσαι λάθος κ προσβλητικός.

Ο καθένας κάνει την επιλογή προκείμενου να κερδίσει σε ποιότητα νκ χρήμα.

Σίγουρα αν τα χρήματα δεν είναι το πρόβλημα πας στην αντιπροσωπεία με ορίτζιναλ ανταλλακτικά κ εγγύηση 2 ετών κ ξεμπερδευεις...αλλά φίλε πληρώνεις....

Εσύ, σου θυμίζω, πηγές μεταμόρφωση από Κηφισιά για να γλιτώσεις 50 ευρώ.

Οπότε πρόσεξε τούς χαρακτηρισμούς.

Και όσο για την Ευρώπη που λες, αν σου αρέσει η νοοτροπία των συνεργείων, αν τύχει κ σε βγάλει ο δρόμος θα δεις ότι εκεί πληρώνεις βάσει εργατοωρας, κ ακόμη και η σύνδεση σε διαγωνιστικό ( που εδώ στο κάνουν δωρεάν κ προσφέρουν κ δωρεάν διάγνωση ουσιαστικά) κοστίζει 80 ευρουδακια...

Στην Ευρώπη θα σε έβλεπα μέχρι κ λάδια με γρύλλο να αλλάζεις για να γλιτώσεις τα 50 ευρώ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bill999r είπε

Είσαι λάθος κ προσβλητικός.

Ο καθένας κάνει την επιλογή προκείμενου να κερδίσει σε ποιότητα νκ χρήμα.

Σίγουρα αν τα χρήματα δεν είναι το πρόβλημα πας στην αντιπροσωπεία με ορίτζιναλ ανταλλακτικά κ εγγύηση 2 ετών κ ξεμπερδευεις...αλλά φίλε πληρώνεις....

Εσύ, σου θυμίζω, πηγές μεταμόρφωση από Κηφισιά για να γλιτώσεις 50 ευρώ.

Οπότε πρόσεξε τούς χαρακτηρισμούς.

Και όσο για την Ευρώπη που λες, αν σου αρέσει η νοοτροπία των συνεργείων, αν τύχει κ σε βγάλει ο δρόμος θα δεις ότι εκεί πληρώνεις βάσει εργατοωρας, κ ακόμη και η σύνδεση σε διαγωνιστικό ( που εδώ στο κάνουν δωρεάν κ προσφέρουν κ δωρεάν διάγνωση ουσιαστικά) κοστίζει 80 ευρουδακια...

Στην Ευρώπη θα σε έβλεπα μέχρι κ λάδια με γρύλλο να αλλάζεις για να γλιτώσεις τα 50 ευρώ.

Σοφιστείες.

Από την αντιπροσωπεία έφυγα γιατί θεωρούσα ότι δεν υπάρχει προσεκτική και προσωπική "εργατοώρα". Και γιατί είδα ότι δεν τηρούνται διαδικασίες που θα έπρεπε να τηρηθούν (ο δεύτερος σερβισάς βρήκε ελάττωμα που δεν είχε δει η αντιπροσωπεία σε 7-8 σέρβις).

Τα 50 ευρώ εξοικονόμηση είναι μια χαρά για 10-15 λεπτά οδήγησης που απέχει το νέο σέρβις, αλλά επαναλαμβάνω ότι δεν ήταν αυτός ο κύριος λόγος. Όπως έγραψα στο ποστ που άνοιξε το θέμα: "Η τιμή δεν είναι το πρωτεύον, αλλά σωστοί και ισορροπημένοι μάστορες με γνώμονα την ασφάλεια και τη μακροημέρευση του οχήματος.''

Το παράδειγμα της Ευρώπης είναι ανόητο, γιατί παίρνεις εισοδηματικά δεδομένα από εμάς και τα προβάλλεις εκεί. Τα 80 ευρώ που κοστίζει η διάγνωση για μία χώρα με διπλάσιο εισόδημα αντιστοιχούν σε 40 Ελληνικά ευρώ.

Βέβαια, σε τελική τιμή μπορεί να σημαίνει πολύ λιγότερα, γιατί εδώ με 4,5 χρόνια επίδοξου Τσαβισμού, το πραγματικό διαθέσιμο εισόδημα έχει καταβαραθρωθεί παρά την αναιμική ανάπτυξη, λόγω υπέρμετρης φορολογίας. Επομένως, έχει 2-3 τουλάχιστον σφραγίδες ΑΚΥΡΟΝ το ποστ σου, φιλικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, qwertyuiop2 είπε

Βέβαια, σε τελική τιμή μπορεί να σημαίνει πολύ λιγότερα, γιατί εδώ με 4,5 χρόνια επίδοξου Τσαβισμού, το πραγματικό διαθέσιμο εισόδημα έχει καταβαραθρωθεί παρά την αναιμική ανάπτυξη, λόγω υπέρμετρης φορολογίας. Επομένως, έχει 2-3 τουλάχιστον σφραγίδες ΑΚΥΡΟΝ το ποστ σου, φιλικά.

Αδωνι εσυ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, qwertyuiop2 είπε

Tελικά το πήγα εκεί το αυτοκίνητο, τον Απρίλιο, απλά ξέχασα να το γράψω στο τόπικ. 😛

Τους επέλεξα και για λόγους απόστασης, για να μην τρέχω από Κηφισιά στου διαόλου τη μάνα, αλλά τελικά αποδείχθηκαν πάρα πολύ επαγγελματίες, πρώτη φορά μου ρεγούλαραν σωστά συμπλέκτη, και για κάποιο λόγο βελτιώθηκε η ομαλότητα κύλησης και απαλύνθηκε το τρέμουλο του κινητήρα μετά το σέρβις αυτό. Άλλαξα και τακάκια φρένων.

Συνολικά το μαλλί πήγε 20% κάτω από την αντιπροσωπεία, καθώς το 2012 είχα κάνει ίδιο σέρβις (τακάκια, λάδια και φίλτρα κλιματισμού και μηχανής) με 250 ευρώ, ενώ τώρα πήγε στα 200. Διόλου άσχημα, μάλλον θα τον ξαναπροτιμήσω.

Τώρα, οι κακομοιριές αυτές που διαβάζω για αγορά ανταλλακτικών από ebay και πληρωμή μόνο εργατικών, μου φαίνονται σκηνικά Κούβας. Σιγά μη γίνουμε όλοι μηχανικοί αυτοκινήτων, υδραυλικοί, ηλεκτρολόγοι κο.κ. με ΟΛΟ το κόστος άγχους, εργατοωρών δικών μας, ρίσκων ταχυδρομικών προκειμένου να γλιτώσουμε κάνα δίφραγκο. Υπάρχουν επαγγελματίες γι' αυτή τη δουλειά, κι αν δούμε ότι κάποιοι υπερκοστολογούν, δεν τους προτιμούμε. Δυστυχώς η κρίση μας απομάκρυνε από την Ευρώπη πάρα πολύ, και με λυπεί που βλέπω γενικευμένη τέτοια νοοτροπία να πλασάρεται ως επίτευγμα.

Προφανως εισαι αφελης και καθολου καχυποπτος..!!!  Αν ηξερες ομως ποσο τους κοστιζει ανταλλακτικο-εργασια και το τι δινεις.. θα επαιρνες πισω τον χαρακτηρισμο ''κακομοιριες'' και θα ελεγες καλο κοροιδο ειμαι!!!

Γι αυτα που εκανες τα 200ευρω θεωρουνται πολλα! Eγω αυτα θα στα εβγαζα 80 -100ευρω!!! χωρις φαπ στα εργατικα

Αμα υπηρχε ομως εμπιστοσυνη στον κοσμο αφου δεν το βλεπεις εσυ ετσι με τα οικονομικα .. Θα μπορουσε να στο αναλαβει καποιος γνωστης-ψαγμενος.. να του δωσεις πχ 30ευρω  Να στο παρει απο το σπιτι και να στο γυρισει ετοιμο!  Ετσι θα γλυτωνες και συ απο 50-70ε!!!! και το χρημα θα πηγαινε σε ατομα που θα το αξιζαν!!!

Καποιοι τυπαδες που τους βλεπεις ανετους εξω στην αγορα.. ειναι απο κατι τετοια..!!!

 

 

 

 

Επεξ/σία από gia_nnis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gia_nnis είπε

Προφανως εισαι αφελης και καθολου καχυποπτος..!!!  Αν ηξερες ομως ποσο τους κοστιζει ανταλλακτικο-εργασια και το τι δινεις.. θα επαιρνες πισω τον χαρακτηρισμο ''κακομοιριες'' και θα ελεγες καλο κοροιδο ειμαι!!!

Γι αυτα που εκανες τα 200ευρω θεωρουνται πολλα! Eγω αυτα θα στα εβγαζα 80 -100ευρω!!! χωρις φαπ στα εργατικα

Αμα υπηρχε ομως εμπιστοσυνη στον κοσμο αφου δεν το βλεπεις εσυ ετσι με τα οικονομικα .. Θα μπορουσε να στο αναλαβει καποιος γνωστης-ψαγμενος.. να του δωσεις πχ 30ευρω  Να στο παρει απο το σπιτι και να στο γυρισει ετοιμο!  Ετσι θα γλυτωνες και συ απο 50-70ε!!!! και το χρημα θα πηγαινε σε ατομα που θα το αξιζαν!!!

Καποιοι τυπαδες πως τους βλεπεις ανετους εξω στην αγορα.. ειναι απο κατι τετοια..!!!

Όπως στις συναρμολογήσεις υπολογιστών, ζητάω - παίρνω πάντα ό,τι διαθέσιμο αποδεικτικό υπάρχει αυθεντικού και καινούριου ανταλλακτικού. Κουτιά, αποδείξεις, συσκευασίες, βιβλιάρια οδηγιών. Έτσι είμαι σίγουρος γι' αυτό που παίρνω και δεν σπαταλώ δικές μου εργατοώρες για κάτι που κάνει κάποιος εξειδικευμένος καλύτερα με τις φθηνότερες δικές του. ;)

Τώρα το κοστολόγιο των 100, χωρίς φπα κιόλας, δηλαδή 125, θα μου επιτρέψεις να το αμφισβητήσω, γιατί μιλάμε για όχι τα φθηνότερα ανταλλακτικά της αγοράς, και ίσως να έχουν γίνει κι άλλες μικροεργασίες που δε θυμάμαι, όπως πχ πλήρωση υγρών φρένων, τιμονιού.

15 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

Αδωνι εσυ?

Δες στο 20:00 αυτό το βίντεο πόσο μοιάζει σε επίπεδο συγκοινωνιών και μενταλιτέ το Καράκας με την Αθήνα, αν η δεύτερη απλώς συνεχίσει να χειροτερεύει όπως τώρα. Το μόνο που μας έσωσε από το να είναι ακριβότερο ένα χοτ-ντογκ από 15 μέρες εργασίας είναι το ότι κρατηθήκαμε στο Ευρώ. Όλα τα άλλα τα έχουμε ή τα είχαμε το 15. Ελλείψεις, δυσλειτουργίες, βρώμα, διαλυμένες συγκοινωνίες.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, qwertyuiop2 είπε

Όλα τα άλλα τα έχουμε ή τα είχαμε το 15. Ελλείψεις, δυσλειτουργίες, βρώμα, διαλυμένες συγκοινωνίες

Που κολλάνε όλα τα παραπάνω με το γεγονός πως κάποιοι αγοράζουν μόνοι τα ανταλλακτικά τους για να μην τους πιάσουν κωλο κ άλλες περιοχές οι διάφοροι μάστορες δεν μπορώ να το καταλάβω.

Καθένας έχει την άποψη του αλλά η σύγκριση είναι άστοχη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bill999r είπε

Που κολλάνε όλα τα παραπάνω με το γεγονός πως κάποιοι αγοράζουν μόνοι τα ανταλλακτικά τους για να μην τους πιάσουν κωλο κ άλλες περιοχές οι διάφοροι μάστορες δεν μπορώ να το καταλάβω.

Καθένας έχει την άποψη του αλλά η σύγκριση είναι άστοχη

Αυτό πήγε στη ληστρική φορολογία και την αμφισβήτηση ότι η τυχοδιωκτική πολιτική ΣΥΡΙΖΑ μόνο από θαύμα δε μας μετέτρεψε σε Βενεζουέλα. Δεν είναι κάτι που λέγεται ελαφρά τη καρδία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια τώρα, συγκρίνεις την Ελλάδα, έστω των μνημονιων, με οποιαδήποτε χώρα της λατινικής Αμερικής? Την Ελλάδα, 42ης πιο πλούσιας χώρας στον κόσμο. Θα μας κάνανε Βενεζουέλα λέει, ποιοι οι πασοκοι που αλλάξανε όνομα? Εντάξει όλα καλά, από Δευτέρα επιστρέφουμε στην κανονικότητα... 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/2/2019 στις 7:35 ΜΜ, blackhill66 είπε

φιλε εγω το οπελακι μου 19 ετων μονο την πρωτη φορα το πηγα στην οπελ εκτοτε δεν ξαναπατησα εκει και τα σερβις τα εκανα σε ενα μαστορακι τιμιο πολυ,αμα ψαξεις θα βρεις τιμιους μαστορους υπαρχουνε

Φίλε σε ποια περιοχή είναι το Μαστοράκη που το πας ;

Στις 13/2/2019 στις 7:24 ΜΜ, qwertyuiop2 είπε

Καλησπέρα στην κοινότητα,

Έχουμε ένα opel agila του 2011, το οποίο κάθε χρόνο του κάνουμε κανονικά τα σέρβις του στο Σφακιανάκη στο δαχτυλίδι στο Μαρούσι.

Ωστόσο, δεν είμαστε ικανοποιημένοι. Σκάει εκεί συρμός ο κόσμος, το ενδιαφέρον επί προσωπικού είναι ελάχιστο, συνήθως σου κάνουν πανάκριβες διαγνώσεις με πανάκριβα ανταλλακτικά και τα κλασικά των επίσημων αντιπροσωπειών.

Έχει κανείς κάποια πρόταση συνεργείου για σέρβις που να εμπιστεύεται στη γύρω περιοχή; Βόρεια Προάστια και Βόρεια Δυτική Αττική (Αιγάλεω - Περιστέρι - Μενίδι και πέριξ) είναι αποδεκτά. Και Εκάλη - Άγιος Στέφανος, προφανώς. 😛

Η τιμή δεν είναι το πρωτεύον, αλλά σωστοί και ισορροπημένοι μάστορες με γνώμονα την ασφάλεια και τη μακροημέρευση του οχήματος.

Σας ευχαριστώ!

Opel Δρόμων Καματερό 

Δεν έχει και μεγάλη αναμονή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...