Προς το περιεχόμενο

Μου κλείνουν το parking. Τί να κάνω; !!


Qman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γειά σας παιδιά. Στην οικοδομή που νοικιάζω, υποτίθεται πως έχει για μένα μια θέση parking. Το κακό είναι ότι κάθε μέρα  βρήσκω 1-2 σταθερούς να μου το κλείνουν ή όλο και κάποιος απο την γειτονιά ή ακόμα και ξένος θα παρατάει το αμάξι του μπροστά απο την θέση μου.

Το parking δεν έχει επίσημα άδεια γιατί η οικοδομή βρίσκεται σε γωνία και μπροστά υπάρχει πεζοδρόμιο για να μπείς. (ΥΓ. Για να πάρει αριθμό, ο ιδιοκτήτης πρέπει να ασχοληθεί αλλά εκείνος απλά αδιαφορεί). Απορώ όμως με το θράσος τους... τι να πω, γιατί υπάρχει πινακίδα μην παρκάρετε..

Τι να κάνω σε αυτή την περίπτωση; Μπορώ να απευθυνθώ στην αστυνομία;

Επεξ/σία από Qman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 136
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αφου δεν εχεις αδεια για θεση σταθμευσης, τι ακριβως θα κανεις γινει αν φωναξεις την αστυνομια;

ΥΓ. Σε "κλεινουν"; δηλαδη δεν μπορεις να βγεις ή απλα σταθμευουν μπροστα και δεν μπορεις να μπεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, tsioulak είπε

Αφου δεν εχεις αδεια για θεση σταθμευσης, τι ακριβως θα κανεις γινει αν φωναξεις την αστυνομια;

ΥΓ. Σε "κλεινουν"; δηλαδη δεν μπορεις να βγεις ή απλα σταθμευουν μπροστα και δεν μπορεις να μπεις;

2 φορές έτυχε να με κλείσουν μέσα αλλά ευτυχως επειδή έχω smart με πολλές μανούβρες βγήκα.

Σκοπός μου δεν είναι να τιμωρηθούν αλλα να μη το ξανακάνουν και με ταλαιπωρούν. Δηλ. όπως το λες αν πάρει άδεια απλά πέρνω τηλέφωνο και μοιράζει τα πρόσθημα η αστυνομία.

34 λεπτά πριν, stratosw είπε

Τρολαρεις ετσι;

Ο λόγος;

Επεξ/σία από Qman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετα αν έχει άδεια ή όχι,δεν έχει κανένα δικαίωμα να σε κλείσει.Οπου και να εισαι,ειτε πυλωτη,είτε σε δρόμο με διπλοπαρκαρισμα είτε στη μέση του πουθενά.

 

Τηλέφωνο τη τροχαία,τους παίρνουν τις πινακίδες,άσχετα με άδεια ή όχι.

 

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανόν να μην φαίνεται ότι μπορεί ή είναι πραγματικό parking, αρκετοί έχουνε βάλει τέτοια σήματα ακόμα και πάνω στις εισόδους του σπιτιού...

Σουλούπωσε το λίγο, φτιάξε κάτι σαν ράμπα και βάλε πιο εμφανή(να κάνει μπαμ) ένα σήμα "ΕΙΣΟΔΟΣ/ΕΞΟΔΟΣ Παρακαλώ μην παρκάρεται" εφόσον είσαι και χωρίς άδεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, jmmys είπε

Άσχετα αν έχει άδεια ή όχι,δεν έχει κανένα δικαίωμα να σε κλείσει.Οπου και να εισαι,ειτε πυλωτη,είτε σε δρόμο με διπλοπαρκαρισμα είτε στη μέση του πουθενά.

Τηλέφωνο τη τροχαία,τους παίρνουν τις πινακίδες,άσχετα με άδεια ή όχι.

σωστο αρκει να ειναι πραγματικα παρκιν η θεση μεσα και κατω απο την οικοδομη  και οχι πεζοδρομιο η απλα ακαλυπτος χωρος που τον βαφτισαμε παρκιν γιατι σε αυτην την περιπτωση το προστιμο θα το φαει αυτος,εγινε στον γειτονα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έβαλε το αμάξι σε δικο του ιδιωτικό χώρο και έφαγε πρόστιμο; Για ποιο λόγο;

Ή απλά παρκαρε παράνομα;

Επεξ/σία από jmmys
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, jmmys είπε

Έβαλε το αμάξι σε δικο του ιδιωτικό χώρο και έφαγε πρόστιμο; Για ποιο λόγο;

Ή απλά παρκαρε παράνομα;

η οικοδομη ειχε ενα ακαλυπτο σε σχημα γαμα το οποιο δεν ειχε χαρακτηριστει παρκιν οπου βαζαμε τα αυτοκινητα ομως στην ουσια ηταν σαν να παρκαρουμε πανω στο πεζοδρομιο (ασχετα αν δεν περνουσε κανεις απο εκει)οποτε οταν κλεισανε τον γειτονα καλεσε την αστυνομια η οποια ζητησε χαρτι που να δειχνει οτι ειναι χαρακτηρισμενο ως παρκιν κατι που δεν ειχε κτλ κτλ

Γιατι αραγε ο ιδιοκτητης δεν βγαζει αδεια?βαριεται η δεν μπορει? ,το κοστος ειναι πολυ μικρο ,αυτο με το εχεις ανεπισημα παρκιν δικο σου το εχω ζησει σαν ενοικιαστης πολλες φορες

Επεξ/σία από slk200gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε ενα χαρτι γραψτου καλα ρε βλα... δεν βλεπεις οτι με κλεινεις; Ή γραψτου το με πιο ομορφο τροπο να μην το ξανακανει, αν το ξακανει ε σκαστου τα λαστιχα τι να κανουμε τωρα πιο φτηνα θα του βγει απο το να παρεις την αστυνομια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Qman είπε

Σκοπός μου δεν είναι να τιμωρηθούν αλλα να μη το ξανακάνουν και με ταλαιπωρούν. Δηλ. όπως το λες αν πάρει άδεια απλά πέρνω τηλέφωνο και μοιράζει τα πρόσθημα η αστυνομία.

Να τιμωρηθουν για πιο πραγμα? Αφου δεν εχεις αδεια, δεν εχεις και παρκινγκ. Κυνηγα τους και ελα να μας πεις πως τους "τιμωρησες" για να γελασουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Να τιμωρηθουν για πιο πραγμα? Αφου δεν εχεις αδεια, δεν εχεις και παρκινγκ. Κυνηγα τους και ελα να μας πεις πως τους "τιμωρησες" για να γελασουμε.

Με τη λογική φιλε μου αυτή αν εσύ παρκαρεις κάπου μέσα στη πόλη,και έρθει ο άλλος διπλοπαρκαρει,σε κλείσει,και φύγει και έρθει μετα από ωρες,δεν εχεις κανένα πρόβλημα.

Αυτές τις συζητήσεις για πάρκινγκ,κλείσιμο ραμπων και θέσεις ΑΜΕΑ μονο σε ελληνικά forum τις έχω δει.Σε χώρες με σοβαρούς ανθρώπους αν τα ελεγες θα σε κοιτούσαν με απορία.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jmmys είπε

Με τη λογική φιλε μου αυτή αν εσύ παρκαρεις κάπου μέσα στη πόλη,και έρθει ο άλλος διπλοπαρκαρει,σε κλείσει,και φύγει και έρθει μετα από ωρες,δεν εχεις κανένα πρόβλημα.

ξερεις οτι αν διπλοπαρκαρει καποιος και σε κλεισει και εσυ εχεις παρκαρει εκει που επιτρεπετε ολα οκ ,αν ομως εχεις παρκαρει καπου που δεν επιτρεπετε π.χ ακαλυπτο οικοδομης νομιμος στο πρκαρισμα ειναι αυτος που σε κλεινει ,πρεπει να δει ο φιλος πρωτα αν πραγματι ειναι χαρακτηρισμενο το σημειο του για παρκιν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγώ ζω για τη μέρα που διπλοπαρκαρισμένος θα καλέσει την αστυνομία για να τιμωρήσει τον γάιδαρο που τριπλοπάρκαρε και τον έκλεισε τον καημένο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...