Προς το περιεχόμενο

Νέα Galaxy S10 και Galaxy S10+ από τη Samsung με Dynamic AMOLED οθόνες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, newton91 είπε

Dolby atmos ,wireless buds , water resistant . dual front camera στα 2160 , best screen in the world με διαφορα και δεν αξιζουν τα 500 ευρω; με 400 εισαι καλυμενος; λολ

ολα αυτα ειναι ασήμαντα. Το σημαντικοτερο ειναι ο cpu και η καμερα. Οποτε ουτε 400 αξιζουν.

Οταν μιλαμε για Value τοτε 100% Xiaomi mi9

Επεξ/σία από sezebo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 409
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, sezebo είπε

ολα αυτα ειναι ασήμαντα. Το σημαντικοτερο ειναι ο cpu και η καμερα. Οποτε ουτε 400 αξιζουν.

Απο ποτε η οθονη σε ενα κινητο ειναι ασημαντο; Ή η αντισταση στο νερο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, JcD είπε

Παιδιά έχω θα περίμενα πάντως. Ακούγονται και θέματα με τα screen protectors και τον αισθητήρα αποτυπωμάτων.

Σε ουτε μια μου συσκευη δεν έχω βάλει screen protector

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, newton91 είπε

Απο ποτε η οθονη σε ενα κινητο ειναι ασημαντο; Ή η αντισταση στο νερο; 

συγκρίνω τις 2 οθονες, οι διαφορες τους ειναι ασημαντες για το 99% των χρηστων

Τωρα για το νερακι της βροχης που θα σταξει, δε θα παθει τιποτα το xiomi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, sezebo είπε

ολα αυτα ειναι ασήμαντα. Το σημαντικοτερο ειναι ο cpu και η καμερα. Οποτε ουτε 400 αξιζουν.

Οταν μιλαμε για Value τοτε 100% Xiaomi mi9

ασήμαντα για εσένα ναι για εμένα π.χ οχι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Drunkard είπε

Με μια γρηγορη ματια στο GSMarena το S10 εχει 

  1. Καλύτερη οθόνη με υψηλότερη ανάλυση και μεγαλύτερο ppi   ΟΚ
  2. Χωρητικότητα εως 1ΤΒ και 12GB Ram αν και το Mi9 explorer edition μάλλον θα εχει και αυτο ΤΡΙΧΕΣ 1ΤΒ ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ
  3. κύρια πίσω καμερα  F1.5   ΟΚ
  4. 2πλή μπροστινή καμερα με εφε βάθους και ληψη στα 2160p   ΟΚ
  5. Dolby Atmos και AKG ακουστικά ΤΟ ΕΧΩ ΣΤΟ S9+ ΤΙ ΜΠΟΥΡΔΑ ΘΕΕ ΜΟΥ,ΣΤΟ ΗΟΜΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ
  6. Αδιαβροχοποιηση  ΟΚ ΣΙΓΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΠΟΡΊΑ ΟΜΩΣ
  7. UFS 3 ΟΚ
  8. Κεραμική έκδοση  ΤΡΙΧΕΣ ΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΒΑΖΕΙ ΘΗΚΗ.?

Ολα αυτα κοστίζουν και δεν τα εχει το xiaomi  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
24 minutes ago, margaritagr said:

Σε ουτε μια μου συσκευη δεν έχω βάλει screen protector

Ακριβώς! Ποτέ αυτοκόλλητα και μεμβράνες, ποτέ θήκες που κουμπωνουν πάνω στη συσκευή! Τι να το κάνω το premium design και τα super υλικά κατασκευής αν είναι να έχω μια συσκευή ...κουκουλωμένη? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dimitrisdim14 είπε

 Εδώ μιλάμε για τριπλάσια ραμ ... 

Ναι μονο που τοση ram ουτε το τωρινο Android 9 δεν αναγνωριζει/αξιοποιει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, billdanos είπε

Ακριβώς! Ποτέ αυτοκόλλητα και μεμβράνες, ποτέ θήκες που κουμπωνουν πάνω στη συσκευή! Τι να το κάνω το premium design και τα super υλικά κατασκευής αν είναι να έχω μια συσκευή ...κουκουλωμένη? 

Άσε που με τις μεμβράνες και τα γυαλιά ειναι και δύσκολη η τοποθέτηση. Άντε πέτυχε το , ή δες φουσκάλες μετά απο λιγο καιρό, ή να μην ταιριάζει μετά με θήκη...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

9 στα 10 σχολια ειναι η τιμη.

Η πλακα ειναι οτι s10/s10+ λανσαριστηκαν σε παρομοιες τιμες με τα s9/s9+ περισυ τετοια εποχη και καποιοι κανουν λες και πεσαν απ τα συννεφα λες και δεν ηταν αυτες οι αναμενομες τιμες του launch ξερω γω, λες και τα περιμεναμε στα 500 και ηρθαν ξαφνικα στα 1000 ξερω γω😂

Ο αλλος λιγο πιο πανω κοντευει να βγαλει το mi9 καλυτερο απ στο s10+ ξερω γω😂

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

9 στα 10 σχολια ειναι η τιμη.

Η πλακα ειναι οτι s10/s10+ λανσαριστηκαν σε παρομοιες τιμες με τα s9/s9+ περισυ τετοια εποχη και καποιοι κανουν λες και πεσαν απ τα συννεφα λες και δεν ηταν αυτες οι αναμενομες τιμες του launch ξερω γω, λες και τα περιμεναμε στα 500 και ηρθαν ξαφνικα στα 1000 ξερω γω😂

Ο αλλος λιγο πιο πανω κοντευει να βγαλει το mi9 καλυτερο απ στο s10+ ξερω γω😂

Ναι ρε φιλε, δηλαδη τι εχω διαβασει εδω δεν λεγεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έχετε διαβάσει μωρε, σχόλια απο κατι δίπλα και τριπλά accounts με 15 μηνύματα το καθένα , με μονο σκοπό το trolling. 

Να σήμερα το πρωί μου έδειχνε μια κοπελίτσα το τεράστιων διαστάσεων Xiaomi της και έλεγε πόσο ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ φωτο βγάζει, κι οτι δε δινει ποτέ πανω απο 250€ για κινητό. Μου έδειξε στον υπολογιστή της «καταπληκτικές» φωτο, και αρκέστηκα στο να πω ναι ναι.

Τι να πεις σε κάποιον που προσπαθεί να αποδείξει οτι η γη ειναι τετράγωνη. Απλά γελάς. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, sezebo είπε

ολα αυτα ειναι ασήμαντα. Το σημαντικοτερο ειναι ο cpu και η καμερα. Οποτε ουτε 400 αξιζουν.

Οταν μιλαμε για Value τοτε 100% Xiaomi mi9

Εχω γράψει και στην σελίδα 6 νομίζω τις διαφορές, αλλά ποια όλα είναι ασήμαντα;;  Όλα αυτά που λες εσύ ασήμαντα με κάνουν (εμένα και πολλούς ακόμα) να κρατάω ακόμα το S8 και να μην εχω ανάγκη ένα νέο κινητό. Τον σημαντικό επεξεργαστή για εσένα τι να τον κάνω; για να μπαίνω ίντερνετ,  ή μήπως θα βάλω κανένα 3ds max για render; Ο επεξεργαστής είναι από τα λιγότερο σημαντικά. Όλοι τάπα πάνε.

Και η κάμερα που λες , ξέρεις ότι το Mi9 δεν έχει σε καμία OIS, ενώ το Samsung έχει κανονικά οπτική σταθεροποίηση. Έχεις δει κανένα review, να δεις τα χάλια σε νυχτερινές λήψεις;;

Ακούς εκεί, sd, ip68, wifi 6, μπαταρία, ενημερώσεις, στέρεο ηχεία... ασήμαντα! 😂

Επεξ/σία από patentas11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, patentas11 είπε

Εχω γράψει και στην σελίδα 6 νομίζω τις διαφορές, αλλά ποια όλα είναι ασήμαντα;;  Όλα αυτά που λες εσύ ασήμαντα με κάνουν (εμένα και πολλούς ακόμα) να κρατάω ακόμα το S8 και να μην εχω ανάγκη ένα νέο κινητό. Τον σημαντικό επεξεργαστή για εσένα τι να τον κάνω; για να μπαίνω ίντερνετ,  ή μήπως θα βάλω κανένα 3ds max για render; Ο επεξεργαστής είναι από τα λιγότερο σημαντικά. Όλοι τάπα πάνε.

Και η κάμερα που λες , ξέρεις ότι το Mi9 δεν έχει σε καμία OIS, ενώ το Samsung έχει κανονικά οπτική σταθεροποίηση. Έχεις δει κανένα review να δεις τα χαλιά σε νυχτερινές λήψεις;;

 Ακούς εκεί, sd, ip68, wifi 6, μπαταρία, ενημερώσεις, στέρεο ηχεία... ασήμαντα! 😂

Για τους πολλους ειναι ασημαντα:

Sd: τα 128 gb ειναι υπερ αρκετα

ip68: με δυο σταγονες βροχης κινητο δε χαλασε ποτε

wife6: σε 5 χρονια θα εχουμε τετοιο, για τα επομενα 5 χρονια θα εισαι στο wifi ac

μπαταρια: ο 855 ειναι σημαντικο στοιχειο ΚΑΙ λογο του οτι καιει λιγο, οποτε απο μπαταρια ειναι κομπλε ολα τα κινητα για μια ολοκληρη ημερα(καληπτει το 99% των χρηστων)

ενημερωσεις: τωρα πια δινουν και οι κινεζοι

στερεο ηχειο: χεστηκε η φατμε στο γενι τζαμι για τα στερεο ηχεια σε ενα κινητο...

 

Οταν μιλαμε για VALUE FOR MONEY, το mi9 ειναι ο νικητης

τωρα αν εσυ δικαιολογεις τα 400 ευρω περισσοτερα για ψιλοπραματα, με γεια σου με χαρα σου

Επεξ/σία από sezebo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...