Προς το περιεχόμενο

Νέα Galaxy S10 και Galaxy S10+ από τη Samsung με Dynamic AMOLED οθόνες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
2 hours ago, Pwpwpw said:

Oντως καταργησανε το Notification led?

Γιατι ρε sammy τα παντα ολα τα εδωσες σε αυτη την συσκευη, τι σε πειραζε το ledακι δλδ

Δεν υπάρχει πλέον το Led για τις ειδοποιήσεις στα S10. Προωθούν τις νέες θήκες με LED για το πίσω μέρος της συσκευής που φαίνεται πως παίρνουν ενέργεια από την ασύρματη φόρτιση της πλάτης των S10! 

1550531421_dzs_pqmwkaaxjcq_story.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 409
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
5 λεπτά πριν, billdanos είπε

Δεν υπάρχει πλέον το Led για τις ειδοποιήσεις στα S10. Προωθούν τις νέες θήκες με LED για το πίσω μέρος της συσκευής που φαίνεται πως παίρνουν ενέργεια από την ασύρματη φόρτιση της πλάτης των S10! 

1550531421_dzs_pqmwkaaxjcq_story.jpg

Εν τω μεταξυ αυτο δε συγκρινεται με το led εκτος αν υπαρχει κοσμος που αφηνει αναποδα τη συσκευη του. Οχι πως θεωρω deal breaker την έλλειψη,  απλα λεω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, stormrain είπε

Εν τω μεταξυ αυτο δε συγκρινεται με το led εκτος αν υπαρχει κοσμος που αφηνει αναποδα τη συσκευη του. Οχι πως θεωρω deal breaker την έλλειψη,  απλα λεω.

Storm θα το παρεις η' εισαι μονο Note  ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Μόλις τώρα, Fotis13 είπε

Storm θα το παρεις η' εισαι μονο Note  ?

Μπα, ειμαι φανατικός του Note, δυστυχως το s pen ειναι μονόδρομος για μένα. Κριμα βεβαια γιατι ειναι οντως πολυ καλη συσκευη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω κάνει παραγγελία, αλλά δεν ξέρω... Μπορεί να το ακυρώσω, μια σκέφτομαι την (τρύπα) στην οθόνη, και τώρα με το Notification led με χάλασε. Δεν ξέρω θα δω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, giorgos9910 είπε

Το έχω κάνει παραγγελία, αλλά δεν ξέρω... Μπορεί να το ακυρώσω, μια σκέφτομαι την (τρύπα) στην οθόνη, και τώρα με το Notification led με χάλασε. Δεν ξέρω θα δω

https://news.softpedia.com/news/samsung-galaxy-s10-reinvents-the-notification-led-525036.shtml

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αφού ξεμπερδευτηκα με το λάθος των ελληνικών sites , που έδειχναν 6γιγα στα 128, άλλαξα την παραγγελία μου: plus 128gb σε πράσινο στα 1040€. Καλό θα ήταν να υπάρχει περίσσευμα να πήγαινα σε κεραμική πλάτη στα 1300, αλλά τώρα 260 παραπάνω μόνο γι αυτο δε τα δίνω. Θα μου μείνουν για ασφάλεια + φαϊ μετά να το γιορτάσω 😛 :D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, stormrain είπε

Μπα, ειμαι φανατικός του Note, δυστυχως το s pen ειναι μονόδρομος για μένα. Κριμα βεβαια γιατι ειναι οντως πολυ καλη συσκευη!

Θελω να κανω μια ερωτηση αν και δεν εχει και τοσο αμεση σχεση με το σ10.

Επειδη απο χθες το βραδυ γλυκοκοιταω το note 9 λογο του οτι πλεον το παιρνεις με 650 ευρω, και νομιζω οτι βαριεμαι να περιμενω εως το καλοκαιρι που θα φτασουν τα σ10 σε παρομοιο επιπεδο τιμης, το spen τι ειναι το τοσο σημαντικο που προσφερει, διοτι εχω ακουσει και απο αλλους να λενε "μονοδρομος λογο  s pen".

Ειχα αρκετες συσκευες της s σειρας, αλλα ποτε Note, και στο μυαλο μου παντα ειχα το πενακι ως ενα "παιχνιδακι" να παιζω με το κινητο και ποτε ως απαραιτητο εργαλειο.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, margaritagr said:

Τελικά αφού ξεμπερδευτηκα με το λάθος των ελληνικών sites , που έδειχναν 6γιγα στα 128, άλλαξα την παραγγελία μου: plus 128gb σε πράσινο στα 1040€. Καλό θα ήταν να υπάρχει περίσσευμα να πήγαινα σε κεραμική πλάτη στα 1300, αλλά τώρα 260 παραπάνω μόνο γι αυτο δε τα δίνω. Θα μου μείνουν για ασφάλεια + φαϊ μετά να το γιορτάσω 😛 :D

Η' με αυτα τα 260 να μου παρεις κατι δωρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@billdanos & @Fotis13 και όποιος αλλος: έχετε πάρει ποτέ συσκευή από Γερμανο; έχω διαβάσει ότι δίνει branded. Θα έβαζα κι Εκεί προπαραγγελια γιατί έχω κατάστημα ακριβώς δίπλα μου και δίνουν και πλήρη ασφάλεια σε συνεργασία με allianz. Κολλάω στο θέμα branded cosmote

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, margaritagr said:

@billdanos & @Fotis13 και όποιος αλλος: έχετε πάρει ποτέ συσκευή από Γερμανο; έχω διαβάσει ότι δίνει branded. Θα έβαζα κι Εκεί προπαραγγελια γιατί έχω κατάστημα ακριβώς δίπλα μου και δίνουν και πλήρη ασφάλεια σε συνεργασία με allianz. Κολλάω στο θέμα branded cosmote

Όχι δεν έχει τύχει να πάρω τα τελευταία χρόνια συσκευή που να σχετίζεται με την Cosmote! Είχα την εντύπωση πως το branding είχε σταματήσει στις "μεγάλες" συσκευές, κάνω λάθος? Διαφορετικά αν ένας πάροχος ήθελε να έχει boot screen με το λογότυπό του κλπ, θα του ζητούσα μια ...γενναία έκπτωση! 😛 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, margaritagr είπε

@billdanos & @Fotis13 και όποιος αλλος: έχετε πάρει ποτέ συσκευή από Γερμανο; έχω διαβάσει ότι δίνει branded. Θα έβαζα κι Εκεί προπαραγγελια γιατί έχω κατάστημα ακριβώς δίπλα μου και δίνουν και πλήρη ασφάλεια σε συνεργασία με allianz. Κολλάω στο θέμα branded cosmote

Ε απο γερμανο εχω να παρω απο εποχη προ smartphone νομιζω...Game για το ps4   ειχα παρει προσφατα  χαχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 λεπτό πριν, Pwpwpw είπε

Θελω να κανω μια ερωτηση αν και δεν εχει και τοσο αμεση σχεση με το σ10.

Επειδη απο χθες το βραδυ γλυκοκοιταω το note 9 λογο του οτι πλεον το παιρνεις με 650 ευρω, και νομιζω οτι βαριεμαι να περιμενω εως το καλοκαιρι που θα φτασουν τα σ10 σε παρομοιο επιπεδο τιμης, το spen τι ειναι το τοσο σημαντικο που προσφερει, διοτι εχω ακουσει και απο αλλους να λενε "μονοδρομος λογο  s pen".

Ειχα αρκετες συσκευες της s σειρας, αλλα ποτε Note, και στο μυαλο μου παντα ειχα το πενακι ως ενα "παιχνιδακι" να παιζω με το κινητο και ποτε ως απαραιτητο εργαλειο.

Εγω προσωπικα το χρησιμοποιώ για καθημερινες σημειώσεις. Πολλες σημειώσεις,  παρα πολλες σημειωσεις. Οποτε με εχει γλιτωσει απο το σημειωματάριο που ειχα παντου και πάντα μαζι μου. 

Μετα ειναι πολυ βολικό αν θέλεις να κανεις screenshot και edit τμημάτων κλπ. 

Ενταξει,  μπορείς να τραβάς και photos, αλλα αυτο ειναι gimmick  :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Pwpwpw είπε

Θελω να κανω μια ερωτηση αν και δεν εχει και τοσο αμεση σχεση με το σ10.

Επειδη απο χθες το βραδυ γλυκοκοιταω το note 9 λογο του οτι πλεον το παιρνεις με 650 ευρω, και νομιζω οτι βαριεμαι να περιμενω εως το καλοκαιρι που θα φτασουν τα σ10 σε παρομοιο επιπεδο τιμης, το spen τι ειναι το τοσο σημαντικο που προσφερει, διοτι εχω ακουσει και απο αλλους να λενε "μονοδρομος λογο  s pen".

Ειχα αρκετες συσκευες της s σειρας, αλλα ποτε Note, και στο μυαλο μου παντα ειχα το πενακι ως ενα "παιχνιδακι" να παιζω με το κινητο και ποτε ως απαραιτητο εργαλειο.

ειχα το νοτε 8 ,νομιζα οτι κατι θα κανω με το πενακι αλλα μπα στο τελος βαριομουν να το βγαλω και πηγα στο s9+ το οποιο ενω εχει σχεδον ιδιες διαστασει ειναι πολυ πιο βολικο στο χερι λογο μαλλον της καμπυλοτητας και πιο ομορφο στα δικα μου ματια παρολου που το πενακι το χρησιμοποιω στο ταμπλετ s4 δεν μου ειναι αγνωστο αλλα στο τηλ μπα απο μενα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...