Προς το περιεχόμενο

Νέα Galaxy S10 και Galaxy S10+ από τη Samsung με Dynamic AMOLED οθόνες


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Pwpwpw είπε

Η τιμη ειναι δεδομενο οτι θα πεσει, αυτο εχει δειξει η ιστοριο εσως τωρς.

Πιστευω οτι το s10+ σε ενα 5μηνο απο τωρα θα το παινρουμε σιγουρα με 700ρι, ισω να εχι παει και οριακα κατω απ τα 700 ηδη

Ναι αυτό λέω και αυτό αναμένετε εκτός αν κάνει τρελές πωλήσεις (λίγο δύσκολο με τέτοιες τιμές και τέτοιο ανταγωνισμό), αλλά να σου πω την προσωπική μου άποψη προτιμώ το s10 το απλό γιατί μου θυμίζει περισσότερο κινητό (καλά δεν τα έχω πιάσει ακόμα στα χέρια μου απλά εικάζω βάσει μεγέθους) και οι 2 κάμερες μπροστά εμένα μου είναι άχρηστες και δε μου άρεσουν σαν εικόνα, εντάξει μπαταρία όντως είναι ειδοποιός διαφορά αλλά για τη διαφορά στην τιμή δεν τα αξίζει και επιλύεται με ένα powerbank που έχουμε όλοι πιστέυω ένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 409
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, stafftw είπε

Ναι αυτό λέω και αυτό αναμένετε εκτός αν κάνει τρελές πωλήσεις (λίγο δύσκολο με τέτοιες τιμές και τέτοιο ανταγωνισμό), αλλά να σου πω την προσωπική μου άποψη προτιμώ το s10 το απλό γιατί μου θυμίζει περισσότερο κινητό (καλά δεν τα έχω πιάσει ακόμα στα χέρια μου απλά εικάζω βάσει μεγέθους) και οι 2 κάμερες μπροστά εμένα μου είναι άχρηστες και δε μου άρεσουν σαν εικόνα, εντάξει μπαταρία όντως είναι ειδοποιός διαφορά αλλά για τη διαφορά στην τιμή δεν τα αξίζει και επιλύεται με ένα powerbank που έχουμε όλοι πιστέυω ένα.

Συμφωνω.

Επισης οπως ειπα και πιο πισω, για τους ανυπομονους με λιγο παλαιοτερες συσκευες τυπου s6-s7 που θελουν κατι πιο συγχρονο σημερα και βιαζονται, θεωρω οτι πλεον το s9+ που το βρισκεις οριακα κατω απο 500 ευρω ειναι αριστη επιλογη με το πακετο που δινει συνολικα.

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, nfsmw_gr είπε

Τον θεωρεις σοβαρο λογο αυτον εσυ?

Εγω τον θεωρω γελοιο στην καλυτερη. :P

(no offense προς εσενα η οτιδηποτε)

Φιλαρακι καμια παρεξηγηση αλοιμονο,μα και εγω δεν σου απαντησα για να στη πω και ουτε ανηκω σε αυτους που δεν τον νοιαζουν τα λεφτα 😉

Ενας που θα παρει το S10,iphone Xs προφανως δεν τον νοιαζει στη τσεπη(βεβαια υπαρχουν οι εξαιρεσεις που ειναι θυματα τεχνολογιας)οπως αντιστοιχα που αυτος που αγοραζει ενα BMW X5 αντι για KIA SPORTAGE

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλα λεφτά ακόμα και για εξωτερικό. Τι να το κάνεις; 1669€ το επόμενο θα κοστίζει 2000€, μωρέ και τρία να κάνει αφού δεν θα το πάρουμε να μου πεις. Πάντως ξέφυγαν.

Έχω φίλο Αγγλία που παίρνει 12 λίρες την ώρα, βάλε 8ωρο; Εδώ για 12€ την ώρα δεν την παίρνει ούτε διευθυντής τράπεζας. Ε να μην πολυλογω ούτε αυτός παίρνει τέτοια κινητά. Ζει και με κατώτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, aris1986 είπε

Πολλα λεφτά ακόμα και για εξωτερικό. Τι να το κάνεις; 1669€ το επόμενο θα κοστίζει 2000€, μωρέ και τρία να κάνει αφού δεν θα το πάρουμε να μου πεις. Πάντως ξέφυγαν.

Έχω φίλο Αγγλία που παίρνει 12 λίρες την ώρα, βάλε 8ωρο; Εδώ για 12€ την ώρα δεν την παίρνει ούτε διευθυντής τράπεζας. Ε να μην πολυλογω ούτε αυτός παίρνει τέτοια κινητά. Ζει και με κατώτερα.

Καταρχην δεν κοστιζει 1669ευρω, παιρνεται την ακριβοτερη δυνατη εκδοση του s10+ με 1tb αποθηκευτικο και το παρουσιαζεται λες και ειναι το enty μοντελο και δεν υπαρχει φθηνοτερη εκδοση, λες και θες ενα 1τβ στο κινητο απαραιτητα.

Επισης στα samsun ειναι γνωστο οτι σε 4-5 μηνες αντι 1000 ευρω που κανει το s10+ θα κανει δεν θα κανει 700, ε δεν χαθηκε ο κοσμος να περιμενει καποιος λιγους μηνες αν το θελει τοσο πολυ γιατι η πτωση τιμης ειναι δεδομενη.

Επισης στα περι τιμης συμφωνω απολυτα, εχουνε πλεον εκτοξευτει στα υψη οι ναυαρχιδες(εδω και καιρο οχι σημερα με το s10), στην υπερβολη δεν συμφωνω.

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, patentas11 είπε

Δεν κάθισα να ψάξω και πολύ

https://www.youtube.com/watch?v=1Bd7B3DUiMc

Δεν παίρνουν έτσι νερό τα κινητά. Σε πίεση μπανιέρας δεν μπαίνει νερό.

Βρες μου κάτι που εσύ θεωρείς αδιάβροχο να το πετάξω στον πάτο του ωκεανού να δούμε πόσο θα αντέξει.

Όλα τα πράγματα μέχρι κάποιο βάθος αντέχουν. Και τα ρολόγια και τα υποβρύχια. Αδιάβροχα λέμε οτι είναι αλλά κάπου "σπάνε".

Υπάρχει διαφορά από water resistant σε water proof. 

Τα κινητά είναι water resistant το οποίο το διαπιστώνεις και από το IP rating που έχουν λάβει. 

Για αυτό και σου λένε "αδιάβροχο για Χ ώρα σε Χ βάθος". 

Αντίθετα, κάτι που είναι water proof δε δεσμεύεται από χρόνο, αλλά μόνο το βάθος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περί εμφάνισης είναι υποκειμενικό. Αλλά έχω δει να κράζονται άλλα τηλέφωνα που στα δικά μου μάτια είναι αριστούργημα σε σχέση με αυτή την αηδία με την τρύπα στη γωνία ή τις διακόσιες κάμερες πίσω.

Περί χαρακτηριστικών, το τηλέφωνο δεν παίζεται από specs. Έβαλαν τα πάντα οι τύποι.

Περί τιμής, έχουμε ξεφύγει εδώ και πάρα πολύ καιρό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Exodia The Forbidden One είπε

Πολύ ωραία κινητά και το s10 και το s10 plus προσωπικά αν είχα τα λεφτά θα έπαιρνα το s10 γιατί μου αρέσει καλύτερα το μικρότερο hole punch.

Εκτός από την πολύ ωραία εμφάνιση και τα κορυφαία specs μου άρεσε πάρα πολύ και το νέο ui, δυστυχώς δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να το αποκτήσω οπότε θα μου τρέχουν τα σάλια βλέποντας βιντεάκια στο youtube 😛

Σε ένα χρόνο το πολύ μισή τιμή Σκρουτζ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Fulgore είπε

746ευρω+250λιρες απο την ανταλλαγη του κινητου σου=1034ευρω,ακριβως οσα χρηματα δηλαδη ζηταει day one το κινητο.

Αρα γιατι ειπαμε οτι ειναι αστειες οι τιμες αφου στην ουσια πληρωνεις τα ιδια? :)

Ψιλά γράμματα φίλε, hahahah.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν αναμονή του P30 pro και της τιμής του φυσικά.

Γιατί κάτι teaser βλέπω που μιλάνε για το ζουμ και νομίζω θα έχουμε ευχάριστες εκπλήξεις.

Αρκεί να μην κάνει το ίδιο λάθος με την μπροστά κάμερα όπως στα S10 και το Nova 4..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εμένα μου άρεσε η τρύπα. Πολύ άκυρη. Κατά τα λοιπά η Σαμσουνγκ έδωσε περισσότερα μικρά ινοβεσιο Απο Τι μας έχει συνηθίσει τα τελευταία 2-3 Χρόνια. Η τιμή ίδια με πέρυσι. 

ΥΓ. Όταν πρώτο ήρθα Αγγλία πριν 2,5 Χρόνια έβλεπες στο τρένο κ στο δρόμο 80% iphone και 20% όλα τα υπόλοιπα. Σήμερα βλέπεις 50% iphone και 30-40%Samsung ναυαρχίδες S8/9 Note8/9 και ένα 20% όλα τα υπολοιπα. Με το μάτι εμπειρικά αλλά κάπου θα υπάρχουν κ μερίδια αγοράς πιο αξιόπιστα. Αυτό δείχνει ότι από το s8 η Σαμσουνγκ κέρδισε το κοινό με το ντιζάιν κ με τη χρηστικότητα μάλλον. Κ αυτό είναι μεγάλο βήμα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και επιβεβαιώνεται περίτρανα για ακόμα μια φορά, ότι Samsung αισθητική & software έχουν μαλώσει!

Ρε τι τεράστια καρτουνίστικα εικονίδια είναι αυτά στο One UI ? Samsung γιατί κορίτσι μου ?

Επεξ/σία από tsakfot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίο το τηλεφωνάκι εμπρός....πίσω δεν μου αρέσει....μου άρεσε περισσότερο το s9 στο πίσω μέρος...ακριβό ή φτηνό είναι σχετικό πάντα...

αναρωτιέμαι πάντως με όλους που ασχολείστε τόσο πολύ με τα συγκριτικά και τις επιδόσεις, τι διαφορά θα έχει το s10 από το s9 στην καθημερινή χρήση....επίσης υποθέτω ότι όλοι έχετε PCs τούμπανα με i9, triple sli κάρτες, & τουλάχιστον 1TB ram γιατί με τόσες απαιτήσεις σε resources από τα κινητά θα πρέπει οι απαιτήσεις από τα PCs να είναι πολλαπλάσιες.....

Μήπως μας έχουν ορίσει και τον τρόπο που θα σκεφτόμαστε προκειμένου να πουλάνε?? Λέω εγώ τώρα.....

Όχι ότι ο υποφαινόμενος δεν αγοράζει απλά κάπου κάπου το φιλοσοφώ.....μήπως είμαστε μ@λάκες???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...